Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İje İzh planeta 5 İstanbul avrupa yakasında iyi bir tamirci ,servis nerde vardır ...

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamün aleyküm Dostlar planet 5 , rus motoru diye tabir edilen 350 cc ,tek silindir ve iki zamanlı olması gerekir bir motor var bir kaç, senedir duruyor bir kenarda bi gözden geçirmek istiyorum İstanbul avrupa yakasında tanıdığınız işini güzel yapan tamirci arkadaşlar var mı bir yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok sağolun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Avcılar, G.O.Paşa, Bayrampaşa civarlarında Bulgaristan göçmeni tamirci bi abimizi bulmanız çok zor olmayacaktır Bulgaristan' da İje den bol motosiklet olmadığı dönemleri gördükleri için her detayını tanırlar, seve seve ilgileneceklerdir.

Bursa da olsanız daha da kolay olurdu. Bu konuyu "Bulgaristan MT" grubu başlığında da danışırsanız, işiniz hızlanabilir Kolay gelsin.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avcılar, G.O.Paşa, Bayrampaşa civarlarında Bulgaristan göçmeni tamirci bi abimizi bulmanız çok zor olmayacaktır Bulgaristan' da İje den bol motosiklet olmadığı dönemleri gördükleri için her detayını tanırlar, seve seve ilgileneceklerdir.

Bursa da olsanız daha da kolay olurdu. Bu konuyu "Bulgaristan MT" grubu başlığında da danışırsanız, işiniz hızlanabilir Kolay gelsin.

Çok teşekküürler birde dediğiniz yerlere bakayım ...

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    o motoru toplamanın bence karlı tarafı yok
    planet yağlı benzin yakar en azıdan eskiden bi deyim vardı motor 124 kadar yakıyor
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Bugün bu taraflarda bir tamirciye götürdüm aramızdaki diyalog izlenmeye değerdi ...
    -Abi bizde bir tane ije var dedim
    -rus malımı dedi
    -evet dedim bir kaç senedir kenarda duruyor bir genel bakım yapacağız parçalarını biz temin edelim sen bir bakım yap ne eksikse biz hallederiz dedim
    -adam abi bu motorlar 10 sene önce piyasadan kalktı parçada bulamazsın sen dedi...
    -Parçasını biz hallederiz var deyincede
    -Ya bu motor büyük benim dükkanda küçük çıraklar ben yokken tek başına taşıyamazlar dedi uğraşmak istemedi adam resmen başından kovmaya çalışıyor ilginç bir durum ne bileyim ilk defa böylesine rastladım
    -peki buralarda varmı tanıdığın bu motoru yapacak birisi dedim
    -Adam olayı kafada bitirmiş hiç uğraşma kimse uğraşmaz diyor
    -Ne yapayım şimdi motoru hurdacıya mı vereyim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

Ne bileyim ya olsun diyorum işe götürüp getirsin yeter onun haricinde çok kullanmayı düşünmüyorum zaten sigaram yok bir şeyim yok sigaraya vereceğim parayı benzine veririm...

Halen bir cevap alamadım yokmu arkadaşlar bir ije tamircisi ...avrupa yakasında....

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    getir çorluya ben arkadaşıma yaptırayım

Hocam çorlu ya getir götür sıkıntı olur yoksa ... Çok sağol yinede...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence motora masraf etmeden önce gecikmiş muayene vergi gibi sorunlarının kaç paraya mal olacağını bir incele,
    Arkadaşların dediği gibi hem çok yakan bir motordur hem de parça konusunda sıkıntı yaşayabilirsin,bir kez toplandığında kolay kolay arıza vermez,eşek gibi de iş görür ancak hantal bir motordur,motorla çok özel bir bağın yoksa toplamak ,masraf etmek çok akıllıca olmayabilir.

serdar60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    kendin sök tak uğraş parçala. daha zevkli olur.

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence motora masraf etmeden önce gecikmiş muayene vergi gibi sorunlarının kaç paraya mal olacağını bir incele,
    Arkadaşların dediği gibi hem çok yakan bir motordur hem de parça konusunda sıkıntı yaşayabilirsin,bir kez toplandığında kolay kolay arıza vermez,eşek gibi de iş görür ancak hantal bir motordur,motorla çok özel bir bağın yoksa toplamak ,masraf etmek çok akıllıca olmayabilir.
    Evet hocam motor babadan kalma onun haricinde motorla herhangi bir bağım yok aslında evden işe işden eve çok yakma bölümünü geçtim parçalrıda var araştırdım , hemde gayet hesaplı cevizcioğlu diye bir siteden kayserideymiş ama neyse ordan tedarik edecez artık... ruhsata baktığımda baya borç varmış gibi gözüküyr ... onuda hallederim ama kafam karıştıran
    Şimdi vergi haricinde borca giren başka yatırılması gereken belge varmıdır tam bilmiyorum prosüdür nasıl ilerler ne yapmam gerekir pek bilgim yok vergi borcundan başka bir şeyi yoksa onuda halledebilirim Dediğiniz gibi çok sağlam olduğunu biliyorum bir halletsem kolay kolay bir şey olmaz bu canavara belki şimdide bir şeyi yoktur sadece genel bir bakım yapılacak ...işden güçden pek fırsat bulamıyorum yoksa karıştırıcam sağını solunu ama valla malesef cumartesi pazar durmadan çalışıyoruz...Zaten o yüzden bunun peşine düştüm yorgun arğın bi dünya yol yürü birde metroya bin masraflar nerdeyse kafa kafaya gelir herhalde metro kartına vereceğim parayı benzine veririm ne olacak...

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:51 ----------

serdar hocam sökülmemiş parça bırakmayacamda zamanım olmuyor ...

serdar60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    vergisi, vergi gecikme cezası, muayenesi, onun gecikme cezası, sigortası, onun cezası var mı bilmiyorum... bunların haricinde devlet tarafında birşey yok sanırım.

Bir bilene soralım o zaman ... Varmı bilen...

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam "Bulgaristan MT" den ses çıkmadı sizin varmı Avcılar, G.O.Paşa, Bayrampaşa da tanıdığınız bulgaristanlı tamirci usta...

Merhaba, Metris cezaevinin karşısındaki caddede Bahattin Usta var.05378638754 Benim ismimi verebilirsin, az kalan ustalardandır, istanbulda da sanırım tektir.
    Motor gerçekten de az yakmıyor ancak parça sıkıntısı yok.(100 KM de 5-6 litre civarı yakıyor) Ben de İZH planeta 5 kullanıyorum ve sadece haftasonları kullandığımdan benzin canımı yakmıyor.Fiyat performansına göre oldukça iyi bir motor.Ben son derece keyif alarak kullanıyorum ve kenarda duracağına binmeni tavsiye ederim.
    Bahattin ustada bulamadığın parçaları da http://www.cevizciogluyedekparca.com/ dan bulabilirsin.Parçaları da ucuzdur.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    avrupa yakası derken tam olarak neresini kastediyon.
    hadımköy tarafında var usta cenettede var eski iki zamanlı ustası şimdi BMW ci.
    iJe den bende anlıyom halen 68 modeli mevcut bende okadarda karmaşık bir makina değil iki sene önce hurdacıya verdim iki motorluk yedek parça tek silindir için çünkü benimki çift silindir 20 kusur sene sakladım baktım gerekmicem attım hepsini.istersen ara beni 5422646599 çunkü buraya pek girmiyom artık da.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)