Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Faturadaki Motor Numarası ile motorın numarası uyuşmuyor acil yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese Merhabalar,
    Başımda illet bir sorun var lütfen bilgisi olan bana yardım etsin

Motorumu garantisi deam ederken 2.El olarak aldım

Ruhsatımı kaybettim sonra Motor Şasi numarasının ruhsattaki ile farklı olduğunu farkkettim
    Sonra tedarikçi firmadan Fatura örneğini istediğim kaybettiğim ruhsattaki ile aynı fakat Motorumda bulunan motor ile farklı
    Öncelikle motoru sorgulattım trafik tecilden Motor çalıntı çıkmadı ve hiç bir motorun üstüne kayıtlı gözükmüyor.
    Sonra tekrar tedarikçi firmayı aradım durumu anlattım onlarda sözde kayıtlarını incelediler şu an motorumun üzerinden bulunan motorun şasi numarası ile ilgili bir kayıt olmadıgını söylediler ama bu ürünün tek tedarikçisi var böyle bir durum nasıl olabilir ne yapılabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    başlığa bakıyorum faturadaki motor numarası ile motorundaki şasi numarası tutmuyor demişsin.bu çok normal,çünkü motor numarası ve şasi numarası farklıdır zaten...
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Mondial 125 KT
    Şoförler odasına telefon aç, EK1 belgesi düzenliyorlar ve onunla trafiğe gidip düzeltiyorsun. Fakat bu dediğim çok küçük bir hata için. Bütün numaralar aynıdır sadece son numara 3 yerine 8 okunup yazılmıştır gibi. Yinede bulunduğunuz yerin bağlı olduğu şoförler odasına telefonla sorabilirsiniz veya araç takip büroları da bu konuda bilgi sahibidir.

Tek hane değil malesef son 5 hane farklı

Motosikleti
    Mondial 125 KT
    O zaman hiç dolaşma doğrudan trafik müdürlüğüne git. Onlar sana yol gösterecekler. Benim başıma iki kez geldi bir arabamda ve traktörümde. Tamda satış alacakken üstelik. Dediğim gibi şoförler odasından ek1 belgesi düzenlettiler sonra muayene istasyonuna gönderip evrakları istediler ve satıştan sonra ruhsat yenilendi.

Motosikleti
    KANUNİ - BAJAJ -HYOSUNG
    satın aldığın firmaya başvur bu motosikletiçin yeni uygunluk belgesi düzenleyip, o belge ile şoförler odasından Ek 1 belgesi düzenleyiptrafikte ve vergidairesikayıtlarında düzeltme yapacaksın

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Tavsiyem şu olur, o ithalatçı yada üretici her kimse Sanayi Bakanlığına şikayet edicem sizi inceleme başlatıcaz de bu arada diğer ruhsat ve faturada yer alan şasi ve motor numaralarınıda sorgulat bakalım başka motora kayıtlımı sonra git www.sanayi.gov.tr den şikayet dilekçe örneğini bul ve yaz anında inceleme başlatırlar. Ama sanırım bu vatandaşlar numaraları değil parçaları karıştırıp senin orjinal görünenide başka bir motor a taktılar kesin... Ama netice olarak ortada yanlış yaptıkları bir şey var ve bunuda en iyi Sanayi Bakanlığı çözer.... Oradan alacağınız sonuca göre ilgili mahkemelere başvuruda bulunabilirsiniz....
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)