Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ön freni sıktığımda mtr un önlastiğinin sağa veya sola dönmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    ön freni sıktığımda mtr un önlastiğinin sağa veya sola dönmesi neden olabilir .hızlı bir şekilde freni sıkıyorum fakat olduğu yere çakılmıyor. sağa veya sola doğru kayıyor lastik. buda hızlı giderken sıkarsam düşmeme neden olacak. hidroliği ve balataları değiştirdim ama düzelmeddi. disk dede bir sorun yok baktırdım. bir bileniniz varmı. bilgelirinizi rica ediyorum .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hızlı bir şekilde freni sıkıyorum
    Sorun bu galiba, hızlı sıktığın için tekerleği kilitliyor olabilirsin. O durumda da sağa veya sola döner ister istemez. Daha yavaş ama artan kuvvetle sıkmak gerekiyor. Bir de sonuna kadar sıkarsan ne kadar yavaş da yapsan kilitlenir, belirli bir noktaya kadar sıkmak lazım.
    yasdal, otopsici ve reverse bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha tdm900
    arkadaşımda fazer s var . onada biniyorum aynı şekilde kullanıyorum. ama onda yapmıyor. direk kapanıyor motor. çok hızlı gitmediğimde de sıkıyorum aynı sorun var. teşekkürler

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    fazer de abs varmı bilmiyorum ama bunu balatadan da hidroliktende yapmaz. diskin kendisinden yapar. balataların tamamı bitmiş olsa bile disk sağlamsa araç sağa ya da sola çekmez.

bendede aynı problem vardı 4 haftada 5 kere ani fren sonucu düştüm, bende sürekli sağa dönüyordu direksiyon frene basınca. hep ihmal yaptım yaptırmayı ve 5 defa düştüm.

gelelim soruna ; diskin yamuk, çizik. disk sıcakken suya girmiş olabilirsin, ya da balata biticne o şekilde bir süre kullanmışsındır diskten yemiştir vs. diskini değişince düzelecek. ha birde, ön düzende boşluk olabilir. ön düzene baktır önce, zaten çoğu zaman bakarak anlaşılır. olmadı diski değiştirirsin. maliyetleride fazla değil

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    lastiğin inik olabilir.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Yamaha tdm900
    disk yamuk olsa freni devamlı sıktığımda tık tık tık diye elimde hissederim. diskin yamuk olduğunu...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Evet diskin yamukluğu hissedilebilir özellikle yüksek hızlarda daha belli olur. Diske bir bak yinede. Bir de bak "lastiğin inik olabilir" demiş bir arkdaş

Ön tekerin göbeğini kontrol et, boşluk var mı vs, vs,. Bir de yüksek hızlarda gidonu bıraktığında ön tarafta bir sallatı yada sağa sola çekme oluyor mu?
    #sürenadam

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Konunun takipçisiyim aynına benzer sorun bendede var. Benimki dönme yapmıyorda diskin diğer tarafına esniyor lastik. Buda haliyle şeritte gezme yapıyor.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    ön amortisörlerle ilgili bir sıkıntı olabilirmi? biraz attım ama sorun burda yazılanların hiçbirinde degilse geriye pek bişey kalmıyor

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Lastiğin havasının az olması, lastiğin balon yapmış olması, jantın eğriliği, ön teker milinde boşluklar, ön amortisörlerin yağ seviyesi, ön amortisör yaylarının durumu, disk ve balataların durumu bu sorunu yaratabilir.

Motosikleti
    Yamaha tdm900
    ön cantımda da 3 tane kurşun var. muhtemelen benden önceki sahibi balans yaptırmış. belkide o balans ayarına bir yanlışlık oldu. bi baktırayım balkalım. ama balansta yanlışlık olsa sağa sola çekmeside gerekir diye düşünüyorum

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    kuzenimin mz'i köpeğe çarpıp amortisörlerinin yamulduğundan beri aynı şekilde... Frene asılınca ön taraf 8 çiziyor, ne kadar düzelttirdiysekte orjinali gibi olmadı

Motosikleti
    Yamaha tdm900
    bende sekiz çizme falan yok. hafiften sağ veya sola çekiyor.lastik kayıyor.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Lastik sorunu olabilir başka seçenek yok gibi
    www.erkakurye.com

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    bende sekiz çizme falan yok. hafiften sağ veya sola çekiyor.lastik kayıyor.
    Tamam işte bizde ki de aynı

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    aynı sorun bende de var ön freni kilitlediğimde motorun önünü sola attırıyor ön kayıyor . anlık kilitlemede bu oluyor anında bırakıyorum yoksa direk yerdeyim.benim de diskte balatarda bi sorun yok sanırım amortisörlerden kaynaklanan bi sorun.
    Find what you love and let it kill you.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ön amortisörlerin üst platine bağlantı somunları gevşek olduğunda sağa sola çekme yapabilir.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bende bişeyler karalayayım bakalım. Dümdüz yolda yapıyosa lastikte veya amartisörlerde problem var. Düz yol ama sağa veya sola düşük banket yani yol boyuna doğru eğimli değilde enine doğru eğimli. Bu yolda normal. Hafif motor yatık sağa veya sola hafif viraj alıyosunuz ön freni kuvvetlice asildınız. Ordada normal. Ön freni kuvvetlicene asılırsanız, bütün yük veya çoğu yük ön lastiğe bineceğinden düz gitmek isteyecektir. Bu durum hafif yatarken veya hafif virajda kuvvetlice asılmak,çekme veya kayma yapabilir. Nacizane fikirlerim bunlar.

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    markası ne bunun
    arkadaşımda fazer s var . onada biniyorum aynı şekilde kullanıyorum. ama onda yapmıyor. direk kapanıyor motor. çok hızlı gitmediğimde de sıkıyorum aynı sorun var. teşekkürler
    Merhaba arkadaşlar.

Fazer da ön çift disk olduğu için sağa veya sola çekme yapmaz .Olduğu gibi kazıklar ve öne yığılır daha fazla frene basıldığında ise düz bir şekilde kaymaya başlar.

Önde tek disk bulunan motosikletlerde panik fren yapıldığında tekerleğin disk olan tarafı durma eğiliminde olduğundan gidon o yöne doğru çekme yapar.Fizik kanunu maalesef.

tek yönde disk olan motosikletlerde panik frende gidonu mümkün olduğunca sıkı tutmak ve ön tekerleği kilitlememek gerekir
    DALGIC_800 bunu beğendi.
    Markası ne bunun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    direksiyon 1mm bile sağa veya sola dönmüş olsa ön freni sıktığınızde nereye dönükse onun tam tersine düşer direksiyonu çok sağlam tut birde öyle dene bakalım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)