Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletimin muayenesini yapmadılar

Motovento
    REKLAM ALANI
    enduro ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey qm200
    Merhaba arkadaşlar geçen hafta motosikletimi tüvtürk e götürdüm ama muayenesini yapmadılar.
    Motorum 2007 model ama 2009 trafige çıkışlı ruhsat üzerinde 06.2012 tarihine kadar muayene süresi var
    Buradaki sorun tuvturk motorun üretim yılını baz alıyor. motorun ruhsatı çıkarken 2009 da trafik şubesinde 2012 ye kadar muayenesi var yazılmiş
    Tuvturk benden motorun ilk işleminin yapıldıgı evrakları istiyor. Oda başka şehirde iki yıl önce muayenesi yapilması gerekiyormuş
    Bu tür sorunla karşılaşan arkadaşlar varmı acaba muayene ücretini iki yıl gecikmelimi alırlar motorun ikinci sahibiyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    onların ne iş yaptıkları belli değil zaten

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    gecikmeleri ay hesabı olarak alıyorlar.ben gecen sene yazın yaptırmamıstım vizeyi.sonra kısa donem askere gittim geldim yaptırdım.bi araba vizesi kadar tuttu.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    3.5tl aylık yaziyor

Honeybee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    f650gs
    vizesi olmayan motorların satışının da yapılması yasak değilmi. burada bir yanlışlık olmalı. böyle bir durumda noterden satış yapılması olanaksız. sizin bence ilgili yere bir dilekçe ile başvurmanız. haklı olduğunuz yüksek ihtimal sorununuzun çözülmesi için geçecek süredeki maduriyetinizin de ilgikli kişiden tahsil edilmesi konusunu da dilekçenize eklemeyi unutmayın derim . kolay gelsin şimdiden.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kaymakamlıkta tüketici hakları var...
    Direk oraya git...
    İyice laubaliliğe vurdular işi....
    Adamlar ruhsatta yazan bilgileri kaale almıyorlar...
    Topu emniyete atıyorlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Alıntı Honeybee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vizesi olmayan motorların satışının da yapılması yasak değilmi. burada bir yanlışlık olmalı. böyle bir durumda noterden satış yapılması olanaksız. sizin bence ilgili yere bir dilekçe ile başvurmanız. haklı olduğunuz yüksek ihtimal sorununuzun çözülmesi için geçecek süredeki maduriyetinizin de ilgikli kişiden tahsil edilmesi konusunu da dilekçenize eklemeyi unutmayın derim . kolay gelsin şimdiden.
    Vize satışa engel bir durum teşkil etmez...
    Sadece vergi borçları ve ceza borçları engel olur...
    ferhatkars bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

enduro ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey qm200
    Arkadaşlar buradaki sorun ruhsat çıkarken muayene bitiş tarihinin 2010 yerine 2012 yazmışlar
    Yani sorun emniyetten yanlış yazılması
    Bundan dolayı bir hak idda edebilirmiyim

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enduro ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar buradaki sorun ruhsat çıkarken muayene bitiş tarihinin 2010 yerine 2012 yazmışlar
    Yani sorun emniyetten yanlış yazılması
    Bundan dolayı bir hak idda edebilirmiyim
    2009 da çıktıysa trafiğe zaten 3 yıl sonra girmiyor mu muayeneye ? Ne içmiş bunlar ?
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Benim motor da 2007 model 2009 trafiğe çıkışlıydı. muayenesi haziran 2012 ye kadardı. ayın 13ünde muayenesini yaptırdım bir sorun çıkmadı. 2011 yılının başından itibaren trafiğe çıkan araçlar artık fabrika üretim veya türkiyeye giriş tarihine göre muayene geçerlilik süresi oluyor. ondan öncekilerde böyle bir durum yoktu. ruhsat tarihinden itibaren 3 yıl. kanunlar geriye doğru işlemez. muayenesini sorunsuz yaptırabilmen lazım.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    tüv türke bi rakip gelsede madem özelleşti bizde meyvesini yesek
    Karadeniz - Giresun.

ozcanaykul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,
    aranıza yeni katıldım bir sigortacı olarak durumu şöyle açıklamaya çalışayım. Motosikletde ve araçlarda İlk tescil işlemi yapılırken uygunluk belgesınde yazan gümrükten giriş tarihi baz alınır ve gümrük giriş tarihinden itibaren ilk 3 yıl fennı muayene yapılmaz. motosikletinizin uygunluk belgesi örneğini ilk işlemin yapıldıgı trafık tescıl mudurlugunden en azından fotokopısını temın edebılırsınız. Bundan sonra yapılacak işlem gumruk gırısınden sonra ılk 3 yıl ıcın fennı muayenesı var kabul edılıp daha sonrakı gecen sureler ıcın aylık %5 oranında gecikme faiziyle birlikte fennı muayene harcını yatırmanız durumunda aracınız fennı muayeneye girebilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)