Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eski plakalı, ruhsatlı, muayenesiz motorsikletlerin satışı hakkında soru

Motovento
    REKLAM ALANI
    585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Arkadaşlar;
    1)Plakası mavi tr olmayan yani eski plaka olan
    2)Ruhsatı eski
    3)muayene yok
    4)sigorta yok
    Böyle bir motorsikletin devir işlemlerinin fiyatı toplam ne tutar?

Benimbildiğim noterden devir yapılır, sigorta yapılır traafikten işlemler yapılır sonra muayene yapılır.yalnız muayene satışa engel olmazdı şimdi ise trafik muyeneye yolluyormuş doğrumudur.yani ruhsatı çıkarıp gönder miyorlarmı.benim derdim motoru üzerime alıp muaynesini bir başka zaman yaptırmak.
    Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    o kadar uğraştırırki senin yerine olsam kuyuya atlarım daha iyi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Birikmiş Vergi borcunu unutmuşsun.Bence en doğru cevabı muameleci dediğimiz trafik işlemleri yapanlardan öğrenebilirsin.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar uğraştırırki senin yerine olsam kuyuya atlarım daha iyi
    Yok ona göre bir değerlendirme yapacağım.Buralarda aslında büyük şehirler gibideğil işler, birirz daha kolay.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birikmiş Vergi borcunu unutmuşsun.Bence en doğru cevabı muameleci dediğimiz trafik işlemleri yapanlardan öğrenebilirsin.
    Bildiğim kadarıyla vergileri yatırılmış.Konu açtım belki bilen vardır diye, artık kimse cevaplamassa mecburen gerekli yerlere başvururum.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bilsekte cevaplasak keşke. Ama adamı çok koştururlar. en iyisi bi trafik takipcisine vermek gibi.

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    trafik müşavirliğinin birine git sor en doğru bilgiyi onlar verir

ozcanaykul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artık aranızdayım arkadaslar
    Şimdi İşim olarak sorunuzu tam olarak yanıtlayayım.
    1 Oncelıkle motosıkletın plakası ıkamet ettıgınız ıle aıt mı yanı plaka degıklıgı olacakmı ben bundan sonrakı cevabımı plaka degısıklıgı yapılmayacak olarak yorumlyuorum

Öncelikle Noter satısı yapılacak motor 100 cc üstü ise birikmiş mtv borcları noter satısından once odenecek notere de plaka değişikliği istenmesse 85 tl
    kendı adınıza trafık sıgortası kesılecek yasınıza göre ve bulundugunuz ılın plakasına göre 50 ila 200 arasında sigorta poliçesi tutacak
    Fennı muayenesı yaptırılacak fennı muayene harcı 76.70 tl ve gecıktıgı her için aylık %5 oranında gecıkme faizi ödenecek
    trafık tescıle muracat edılıp fennı muayenesı yapılı bır sekılde evraklarınızı teslım ettıkten sonra adınıza düzenlenmıs ruhsatınızı alacak ve plaka bastıracaksınız 15 ıla 30 cıvarında plaka tutacak

Fennı muayenesı olmadan satıs alabılırsınız fakat ruhsatınızı alamazsınız.Ayrıca fennı muayenesı olmadan trafık cevırmesıne takılırsanız ceza da yersınız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)