Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Farlarım yetersiz kalıyor aydınlatmada sorunum var arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaizeN188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Öncelikle herkese selamlar.
    Motorum crypton 110 yaz boyunca gece yolculuğu yapmam gidip gelmem gerekçek ve dün stop lambam ve kısalarım patladığı için ampuller değişti sanırım philips takıldı.
    Philipsler görüşümü baya daralttı ayrıca ben yaylaya çıkıyorum yani tehlikeli yol ve yolun ortasında duran 2 danayı son anda fark edip manevra yaptım.Bu konuda Yalnız olduğumu sanmıyorum herkesin gece yolculuğu yapması gerekebilir. Bence önemli bir konu ve düşük ccler hakkında bilgi bulmak zor..
    Anlıcağınız gibi bu farların değişmesi gerek. Gösteriş gibi bir amacım yok zaten motorum crypton. Nasıl bir çözüm bulabiliriz bu soruna yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Her türlü fikre açığım önemli olan aydınlatma şimdiden teşekkürler herkese.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Crypton gösteris motoru zaten Xenon takabilirsin
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    xenon takabilirsin çok farkı var.
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Xenon nasıl uygulucaz 6000k 8000k var nasıl bi seçim.. Aküye işler aksama zararı nasıl olur :D ayrıca ehliyet var ruhsat var vize var :D fardan ceza yemeyelim bide.. Mercekli bir
    xenon ne kadara mal olur

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    arkadaşım ne xenon'u yaw. Yasak artık bunlar. Hem öndekinin gözlerini aldığından küfür bile yersin. Ampullerini değiştir. Farklı marka al. İsmi aklıma gelmiyor ama akü ile ampul arasına bir alet takılıyor. Enerjini arttırıyor. Diyottu sanırım. Yedek parçacılara sorarsan söylerler.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    Pulsar-200NS
    Alıntı kaizeN188 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenon nasıl uygulucaz 6000k 8000k var nasıl bi seçim.. Aküye işler aksama zararı nasıl olur :D ayrıca ehliyet var ruhsat var vize var :D fardan ceza yemeyelim bide.. Mercekli bir
    xenon ne kadara mal olur
    ceza yazmazlar sadece muanede söküp gidersin 8000k işini görür arabamda sislerde var ampullerde de
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    aküye zararı olur mu nasıl bi seçim yapmak lazım ?

Motosikleti
    Pulsar-200NS
    akün kendini şarj eder zaten ilk bi 15sn çeker kendini toplar sonra.

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Eyvallah kardeşim anladım.
    2011 cryptonların far boyutu hakkında bilgisi olan var mı boyut önemli sanırım bide Voltu ?

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    piyasada hid marka motosikelt xenonları var 8000k h4 onlardan alıp bi elektrikçiye taktır aküye hiç bir zararı yok sadece motor çalışmazken fazla açık tutma birde far tasını falan eritiyor falan diyorlar öylede bir şey yhok göz alıpta küfür yersin diyenlerede yolda onları sıkıştıran araç olarak görmeyen ......... (boşluğu siz doldurun) insanlara müstahak

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Eyvallah kardeşim anladım.
    2011 cryptonların far boyutu hakkında bilgisi olan var mı boyut önemli sanırım bide Voltu ?
    Taktırabilirseniz 4300k taktırın. Aksi halde 6000k'nın üstüne çıkmayın. K değeri arttıkça renkte koyuşlaşma olduğu gibi, hem yolculuk sırasında gözleriniz yorulur, hem görüşünüz azalır, hem de karşı tarafın gözünü daha çok alırsınız. 4300k orjinal xenon rengidir. Benim motorum da 6000k mevcut. Bulabilseydim 4300k yapardım...

Kolay gelsin..
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Tüm bilgiler için teşekkürler. Şimdi orjinal cryptonuma H4 h7 H1 fark etmeden internetten sipariş etsem tüm sistemiyle sorunsuz bir şekilde takabilir miyim sorun çıkcaksa boyutunu öğrenip ona göre sipariş etmek istiyorum. 4300 bulabilirsem bende öyle düşünüyorum K değeri düştükçe aydınlatma artıyormuş. Bizim işimiz gösteriş değil zaten

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    canım benim hiç zenon la uğraşma git bir osram night braker al tak motoruna 40tl çifti birini task diğeri yedek kalır
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canım benim hiç zenon la uğraşma git bir osram night braker al tak motoruna 40tl çifti birini task diğeri yedek kalır
    Xenona göre nasıldır karşılar mı daha zahmetsizse ve yeterince iş görüyorsa takabilirim ?

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Takmasını bilen birine xenon taktır rahat et menunum çok net ve dikkat çekici
    www.erkakurye.com

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Tüm bilgiler için teşekkürler. Şimdi orjinal cryptonuma H4 h7 H1 fark etmeden internetten sipariş etsem tüm sistemiyle sorunsuz bir şekilde takabilir miyim sorun çıkcaksa boyutunu öğrenip ona göre sipariş etmek istiyorum. 4300 bulabilirsem bende öyle düşünüyorum K değeri düştükçe aydınlatma artıyormuş. Bizim işimiz gösteriş değil zaten
    Montajını yetkili servise işçilik faturası alarak yaptırın. Eski nesil xenonlar elektriksel arızalardan dolayı, aracın yanmasına kadar bir çok sorun doğurabiliyordu. Yeni nesil HID sistemler de ben böyle bir şey duymadım fakat yine de elimizden gelen önlemi almakta fayda var. Diğer yandan 4300k doğru bir seçim olacaktır. 4300k sarımtırak beyaz, 6000k ise kristal beyaz olarak geçer..
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Montajını yetkili servise işçilik faturası alarak yaptırın. Eski nesil xenonlar elektriksel arızalardan dolayı, aracın yanmasına kadar bir çok sorun doğurabiliyordu. Yeni nesil HID sistemler de ben böyle bir şey duymadım fakat yine de elimizden gelen önlemi almakta fayda var. Diğer yandan 4300k doğru bir seçim olacaktır. 4300k sarımtırak beyaz, 6000k ise kristal beyaz olarak geçer..
    Kafama takılan son soru sipariş vericem ama H4 H7 H11 onlar hazır dönüşmüş oluyormuş sanırım yoksa çok uğraştırıyormuş hangi modelden almam lazım ?

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taktırabilirseniz 4300k taktırın. Aksi halde 6000k'nın üstüne çıkmayın. K değeri arttıkça renkte koyuşlaşma olduğu gibi, hem yolculuk sırasında gözleriniz yorulur, hem görüşünüz azalır, hem de karşı tarafın gözünü daha çok alırsınız. 4300k orjinal xenon rengidir. Benim motorum da 6000k mevcut. Bulabilseydim 4300k yapardım...

Kolay gelsin..
    kesinlikle 4300 kelvin veya 5000 daha yukarı cıkma ben 6000 aldım en kısa zamanda 4300 ile değiştiricem

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle 4300 kelvin veya 5000 daha yukarı cıkma ben 6000 aldım en kısa zamanda 4300 ile değiştiricem
    Amaç artistlik gösteriş değil işlev zaten 4300 alma kararı aldım bende. Yarın servise sorucam H4 H7 boyutu nedir diye ona göre sipariş edicem inşallah

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Amaç artistlik gösteriş değil işlev zaten 4300 alma kararı aldım bende. Yarın servise sorucam H4 H7 boyutu nedir diye ona göre sipariş edicem inşallah
    normal ampul boyutunda http://www.google.com.tr/search?q=h4...w=1247&bih=546 sipariş etmeden önce bir elektrikçileri gezmeni tavsiye ederim çünki kimi zenonlarda yerine oturması için aparatlar var intden anlaşılmıyor pek

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler