Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Üst gövde koruma ekipmanı mı yoksa mont mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Arkadaslar motorumu alalı 4 ay oldu ama hala bir montum yok... Motora genellikle sıcak havalarda bindiğim için aklıma üst gövde koruma ekipmanı alma fikri geldi ama mont mu bu mu kararsızım... Bugun bir arkadaşımla konustugumda bi konyu yazın böcek sinek en önemlisi arı fln gelebilir dedi tırstım ama böyle bi ihtimalin de düşük oldugunu düşündüm daha sonra... Aklımda şu ürün var http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...A-pmu1732.html şayet mont almıycak olursam nasıldır? Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden çok teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    ben kullanıyorum bunu ancak üzerinden pileliye benzer bir montum var onu giyiyorum. hava çok sıcak olmadıgı sürece tek giyersen üşütuyor. cok sıcak havada da zaten yakar çok fena. nerede kullanacağına göre değişiyor aslında. bir dezavantajı da bir yere gidince elinde kalıyor. çantaya falan sığmıyor sirtligi.
    harun27 bunu beğendi.

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    en basitinden Gaziantep bugun 37 dereceydi keza çevre bölgelere gezi yaparsakta sıcaklıkta pek bi fark yok ama korumasız gezmekte içime sinmiyor. koyucak yer pek sorun deil aslında...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Arkadasini dinle.
    Senin dusuk ihtimal zannettigin sey,motorculugun tek gercegi.
    özcan1980, eray_uluyazı ve harun27 bunu beğendiler.

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Hava sıcak diye balaklavamı takmadığım gün boynumu arı soktu...
    harun27 bunu beğendi.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava sıcak diye balaklavamı takmadığım gün boynumu arı soktu...
    yaz oldugu için sıcak diye balaklava yerine buff kullanıyorum boynumu kapatmak için ben... Geriye kaldı kollar ve eller elde de eldiven var kollarıda korumalar kapatıyo ama ????

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasini dinle.
    Senin dusuk ihtimal zannettigin sey,motorculugun tek gercegi.
    haklısınız ama bütcem de kısıtlı oldugu için yüksek korumalı bir ekipmak düşünüyorum... Sonuç olarak 200 tl civarındaki montların nerdeyse hiçbirinde bu kadar koruma yok

Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklımda şu ürün var http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...A-pmu1732.html şayet mont almıycak olursam nasıldır? Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden çok teşekkürler
    bu tur urunlerin korumalari dusme durumunda dirsek, omuz, sirt vs korur ama suruklenme durumunda koruma olmayan yerlerde olusacak surtunme ve doku kaybini engellemez.
    mont oneririm.
    harun27 bunu beğendi.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım daha önce de bu konu açıldı hatta ben de açtım, sonuç hep monta bağlandı, gerekçeler ise arı, böcek, düştüğünde sürtünmede filenin korumayacağı, dolayısıyla ince bir mont bundan kat kat daha fazla iş görür, hareket halinde zaten sıcağı çok sallamıyosun
    harun27 bunu beğendi.
    Ninja

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arı çok düşük bir ihtimal değil hele hele yazın.. ancak arı girecekse kapalı kaskın içine dahi giriyor buda bir gerçek zaten bu montun korumaları arası boş değildir filedir yani arının monta gir me ihtimali ne ise bu korumaya girme ihtimali odur .. gelelim montmu bu korumamı .. bence bu koruma monta her şekilde 5 avans verir 5 de fark atar ..

1-hangi montun içinde bu denli koruma var..
    2- bu korumanın üstüne ne giyersen giy .. istersen t-shirt giy olur sana korumalı t-shirt
    3-yazın efil efil giyersin
    4-Kışın en kalın kabanı giyersin
    5-sağanak yağmurda.. en dandiko 3 liralık saydam yağmurluğu giyersin

yani altına bu korumayı giydiğin sürece üstüne ne giydiğin sana kalmış .. ha demiyorumki mont alma elbette oda lazım ama bende her ikiside mevcut .. dersenki en çok hangisini kullandın .. montu pek kullanmadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

kulllanmayanlar boşa yorum yapmasın sürüklenmede korumazmış.. yeleğin her yeri koruma zaten .. dediğim gibi hiç bir montta bu derece koruma yok ..
    harun27 ve _Uzay_ bunu beğendiler.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürüklenmede korumazmış..
    bir musibet bin nasihatten yegdir.
    bir gun asfaltta dusup 200 m suruklenirsen ogreniriz koruyup korumadigini.
    harun27 bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Barış Şuşut; ürün cross yapan insanlar için tasarlanmış. Yani düşme anında koruması için. Sürüklenme anında koruması için değil. 20 mt. dahi sürüklenilse filelerinden yırtılır sonrası malum asfalt. Moderatörsünüz (hiyerarşik yapı malum) insanlar yazılarınızı daha fazla dikkate alacaktır. Yanlış yönlendirmeyiniz.
    Mengu16 ve harun27 bunu beğendiler.

200 m sürüklenirsen montta korumaz merak etme bak diyorumki hem montum var hemde korumalı yeleğim ...inan yelek monta göre çok daha fazla korumalı

zaten dikkatli incelerseniz her yeri koruma .. 200 m sürüklenecek adamın sürati çoktur .. onu ne kask korur ne koruma .. kaskın korumanın montun koruması belli süratlerde uygun düşmelerde .. adamın kafası koptu ya geçen sene ..
    harun27 bunu beğendi.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Bu koruma cross icin tasarlanmistir yuksek darbelere dayaniklidir ancak ergonomik degildir asfalta uygun degildir suruklenmede yirtilir. Soyle dusunun dayanikli diye cross kaski takan racing kullanicisi gordunuzmu o kasklar darbelere daha cok dayanikli ama asfalta uygun degil bunu bu sekilde dusunmek lazim bu korumanin ustune deri bir ceket giyersen olabilir ancak sadece bu korumayi giyip ustune birsey giymeden yola cikmak mantikli degil. Piyasada satilan ceketlerde CE belgesi ve diger belgeleri var o belgeleri bosuna almiyolar belli testlerden gecip aliyolar o yuzden iciniz rahat olsun. Millet suruklenmede yirtiliyor diye deri ceket almayi dusunuyor siz fileye yirtilmaz diyorsunuz cok ilginc. Butun bunlari birakin motor ustunde ismail yk gibi gezmek istemem sahsen
    harun27 bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

+ geçen gezide gördük sizleri çok bilenler yok işte sıcaktı montu giymedim .. efti püftü giymedim .. ama bu korumalar dediğim gibi efil efil gyersin bahaneye gerek yok .. mont diye milleti kasmayada gerek yok ..

mont dediğiniz.. çoğunda dirseğe denk gelen 15cm çapında bi koruma omzunda bir meze tabağı büyüklüğünde koruma ..sırtta bazılarında var bazılarında ekstra kendin alıyon .. ön göhüs tarafı koruması olan sayılı marka varki fiyatları uçuk ...

bende diğer arkadaşlar gibi aynı şeyi diyorum al montu sıcak diye giymediğin bir gün yap kazayı bak ben burada sana mont diyenlere neler söleyecem

dedikleri gibi hem 28 senedir motor üstündeyim hemde yöneticiyim deneyimimi sallamıyosan yöneticiliğimi salla git al emrediyorum
    Tolga Can, eray_uluyazı ve harun27 bunu beğendiler.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Al kardeşim AL.
    Bende montda var. Body Armorda, bende En çok Armoru takıyorum. Hem efil efil, hem sağlam.
    Hem AVM'lere girince havanda oluyor. Çocuklar AAaaa Robocop gelmiş diyorlar. Bir iki robot taklidi yapıyorsun. Ablaların gönlünü alıyorsun.
    Hem resimdeki gibi tepeden kafa üstü düşünce yaşıyorsun.
    harun27, Sadık1453 ve yunosss bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al kardeşim AL.
    Bende montda var. Body Armorda, bende En çok Armoru takıyorum. Hem efil efil, hem sağlam.
    Hem AVM'lere girince havanda oluyor. Çocuklar AAaaa Robocop gelmiş diyorlar. Bir iki robot taklidi yapıyorsun. Ablaların gönlünü alıyorsun.
    Hem resimdeki gibi tepeden kafa üstü düşünce yaşıyorsun.
    Sendekinin markası ve modeli nedir? Kırmızılar olmayınca daha şık göründü gözüme.
    harun27 bunu beğendi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Bu korumayla gezersen akillara ilk gelicek kisi

Hem dainese kalite takiliyor isamil abimiz
    harun27 bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    harun27 alacağı korumayı bizde arkadaşımıza alacaz. onun motoru turuncu.
    Ben feyizoğlundan 175 gaymeye aldım. Rahat, güzel, bi kaç kez düşüp kalmam lazım. Sağlamlık testi için
    http://www.feyizoglu.com/MTS-Kross-Giysi_44489.html#0

---------- Post added at 12:34 ---------- Previous post was at 12:32 ----------

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süpermiş, aynı pozu bende vereyim. Tolga vs İsmail YK yaparım
    harun27 bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

mLh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harun27 alacağı korumayı bizde arkadaşımıza alacaz. onun motoru turuncu.
    Ben feyizoğlundan 175 gaymeye aldım. Rahat, güzel, bi kaç kez düşüp kalmam lazım. Sağlamlık testi için
    http://www.feyizoglu.com/MTS-Kross-Giysi_44489.html#0

---------- Post added at 12:34 ---------- Previous post was at 12:32 ----------

Süpermiş, aynı pozu bende vereyim. Tolga vs İsmail YK yaparım
    Gözleride kapatmayı unutma, tanınmazsın böylelikle
    harun27 bunu beğendi.

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://d1206.hizliresim.com/y/h/7ynxm.jpg

çok iyimiş ya :D :D
    harun27 bunu beğendi.
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)