Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Motoru Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Ekipman Konusu Açmıştım Biliyorsunuz EkipmanlarTamam Motor Olarak Hyosung Gt250 Alıcam Etrafımdakiler Sakın Alma Diyorlar Yeni Başlıyan İçin İyi Olomaz Diyorlar Ne Diyorsunuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cclik motor sonuçta pek bişey olacağını sanmıyorum 600 lük 1000 lik almak istiyom desen evet saçma olur ama istediğin 250 lik motor bence uygundur
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cclik motor sonuçta pek bişey olacağını sanmıyorum 600 lük 1000 lik almak istiyom desen evet saçma olur ama istediğin 250 lik motor bence uygundur
    Çok Teşekür Ediyorum Valla Motoru Bir An Önce Almak İstiyorum Kararı Veriyorum O Zaman Biri Yok Kullanamazsın Diyor İş Yatıyor Bilenlere Danışayım Dedim.

Usta sen comet mi alacaksın yoksa R mı alacaksın?
    250R modelinin tanıtımını izle,oturuş için sıkıntı çıkar falan deniliyor videoda.Yanlış bilmiyorsam Comet'in oturuşu da farklı değil.En azından aklında fikir oluşmuş olur.

http://www.youtube.com/watch?v=-G8-QscNwlc
    Think Green!

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Naked mı R mı alacaksınız?

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Ehliyet varmı? Daha önceden motosiklet kullandınmı? GT 250 sonuçta 150 kilo kadar bi kütle kontrol edebilecekmisin? Tüm bu sorulara evet diyebiliyorsan al, trafiğe kapalı boş yollarda iyice kullan alış sonrada yavaş yavaş kullanaraktan adepte olursun bence
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Oturuş tarzı sıkıntı değil. Boyun kısa ise sıkıntı olabilir. Belin ağrımaya meyilli ise SS tarzında motosiklete yanaşma. Naked al rahat rahat kullanırsın.
    Yoksa ben 350 km tek marşla gittim, daha da giderdim de kahvaltı etmek için durdum.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok Teşekür Ediyorum Valla Motoru Bir An Önce Almak İstiyorum Kararı Veriyorum O Zaman Biri Yok Kullanamazsın Diyor İş Yatıyor Bilenlere Danışayım Dedim.
    bence içindeki sesi dinle arkadaşım başka kimseyi dinleme eğer almak istiyosan al ki mutlu olasın bu dünyaya 1 kere geliyoruz sonuçta herşey gönlünce olsun
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet varmı? Daha önceden motosiklet kullandınmı? GT 250 sonuçta 150 kilo kadar bi kütle kontrol edebilecekmisin? Tüm bu sorulara evet diyebiliyorsan al, trafiğe kapalı boş yollarda iyice kullan alış sonrada yavaş yavaş kullanaraktan adepte olursun bence
    171KG kuru ağırlık. Benzin yağ vs dahil 195KG. Yeni başlayan biri için az bi kg değil. Fakat biraz dikkatli olunursa gayet de sıkıntısız olur.

---------- Post added at 18:18 ---------- Previous post was at 18:16 ----------

Benim de ilk motosikletim daha öncesinde hiç seleye oturup bi motosikleti kullanmadım.Ama çok artçılık yaptım(5-6binkm).Bendeki biraz fazla cesaretti.
    Seviyorsan git konuş bence :D

Motosikleti
    Asya As125
    Arkadaşlar tamam motor ağır ama bildigim kadarıyla üstüne bindigin zaman o agırlık hissedilmiyor?

Alıntı BurakTas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta sen comet mi alacaksın yoksa R mı alacaksın?
    250R modelinin tanıtımını izle,oturuş için sıkıntı çıkar falan deniliyor videoda.Yanlış bilmiyorsam Comet'in oturuşu da farklı değil.En azından aklında fikir oluşmuş olur.

http://www.youtube.com/watch?v=-G8-QscNwlc
    R Alıcam Ustam

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oturuş tarzı sıkıntı değil. Boyun kısa ise sıkıntı olabilir. Belin ağrımaya meyilli ise SS tarzında motosiklete yanaşma. Naked al rahat rahat kullanırsın.
    Yoksa ben 350 km tek marşla gittim, daha da giderdim de kahvaltı etmek için durdum.
    Belde Sorun Yok Boyumda Uzun

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Başlangıç motoru için güzel bir seçim sadece biraz daha performanslı bir makine. 600 lük gibi kopmaz 125 lik gibi tıkanmaz. Rahat rahat kullanabilirsin. Ama sıfır alacaksan üzerindeki lastikleri değiştirmeni tavsiye ederim. Kalitesiz ve yol tutuşu çok zayıf lastik var üzerinde. Birde fren kaliperleri çok iyi değil brembonun yan sanayisi. Birde test sonuçlarına göre km saati 10-15 km fazla gösteriyor. Yani 185 ile giderken aslında 170 ile gidiyorsun. İlk 5000 km motoru fazla zorlama iyice hisset yol tututşunu fren mesafesini her hareketini öğren motorun. Trafik kurallarına uymayı ve korumasız çıkmamaya dikkat et. Tekerin düz bassın. Saygılar.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Yakıt ne yakar bu makina

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    agresif kullanmazsan benim gibi 100km'de 3.4 lt yakarsın
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Yeni baslayan birisi icin GT250R`in pekte uygun olmadigi gorusundeyim cunku gereginden agir 1 motor ve gidon capi diger racinglere gore cok daha kisa yani sehir icinde bayagi zorlanirsin bastin mi da gider tabi o ayri

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    250cc diye hemen önerenler olmuş.R modeli oturuş pozisyonu,sele-gidon arası kontrol olarak çokta kolay kullanılabilcek bi model değil yeni başlayan biri için.Ağırda bi motor.Dönüşlerde sıkıntı yaratabilir.
    Alper Kaya bunu beğendi.

Motosikleti
    sym gts 250
    gt 250 çok seri bir makina.bir kere mümkünse oturmanı, kullanmanı tavsiye ederim.ben 250 r a oturduğum zaman ağırlığından dolayı tereddütte kalmadım değil.güç altımda olsun kullanırım diyorsan alışırsın ama gerek varmı ? ne amaçla kullanıcaksınız. kontrolu arkadaşımızın dediği gibi kolay değil. deneyim gerektirir.
    herşey gönlünüzce olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

syn beyazit km saati bozuk bir motoru test etmişsiniz heralde. benim arkadaşlarımda var testte ettik 2 tanesini gps ile ölçtük. arabayada güvenmedik. yanlışlık vs yok. 185km hıza çıkıyor tabi redlineı göze alarak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)