Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet mi araba mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    4 gözle bekleniyor
    Dediğim gibi şimdi bahsedecegim konu forumda defalarca açıldı hatta hepsine göz gezdirdim fakat benim durumum biraz karısık.Öncelikle konu motosiklet mi araba mı ?

Ben bu yasıma kadar motosiklete(vitesli) binmememe ragmen motosiklet için yanıp tutusuyorum.Motosiklete karsı içimde en ufak bir şüphe yok fakat ailem kanıma girmeye çalışıyor.Şöyle ki çanakkalede üni. okuyorum memleket samsun 1118 km mesafe, ev arkadaşım araba alalım diyor malum kışın okula giderken rahat ederiz, samsun-çanakkale feze geze gideriz diyor; tabi benim ailem de bu konuda ısrarcı fakat ben eger araba alırsam mutlu olamayacakmışım gibi geliyor, sanki birşeyler hep eksik kalacak benim içimde.Gel gelelim bizimkileri de ikna edemiyorum tam bir çıkmazdayım.6000-7000 tl 2. el mazda 323 ya da fiat tipoya verene kadar güzel bir motosiklet alayım diyorum.Ne yapacagımı bilmiyorum mal gibi kaldım.Yorumlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    kışın brandasını çekip hergün dolmuş otobüsle gidince okula anlarsın nerde hata yaptığını..
    aynı şeyi bende yaşadım ve perişan oldum, park alanına motoru bıraktıktan sonra amfiye kask-mont götüremezsin onca insanın içine ve motorun üstünde bırakırsın..
    dayanamayıp 10 kat giyinip yağmurda karda binmek istersin okula gittiğinde heryerin çamur olmuş olur..
    yolda saçma sapan bir sorun yüzünden kalırsın ve dersi kaçırıp son devamsızlık hakkınıda doldurur hocanın kapısında dert anlatmaya çalışırsın..
    arkadaş gurubundan ayrı takılmak zorunda kalırsın ki bu en can sıkıcı olayıdır..
    başta şekil yaparsın, esrarengiz ve agresif görünürsün okul çıkışı otobüs durağının önünden geçerken herkes sana hayranlıkla bakar, okul çıkışı motorun üstünde birkaç bayanın telefon numarasıyla karşılaşırsın fln ama en fazla bir dönem sürüyor, sonradan acayip bir şekilde bıkıyor ve yoruluyorsun.. henüz 1 sene önce başıma gelenlerin bir kısmını yazdım, umarım yararı olur..
    Barış Şuşut ve KAYA28 bunu beğendiler.

musakka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache 2014 & zn zenci
    Diğer arkadaşlar ve sen nasıl düşünürsün bilemem ama tavsiyem yaza girmişken motor al yazı geçir zaten kararını vermiş olusun yaz sonuna arabamı motormu diye.Arabayı seçersen en kötü aldığın fiyata satarsın motoru bir zararında olmaz içindede kalmamış olur.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    diğer arkadaşındamı para eklicek ? bi araba nasıl ortaklaşa alınırki orası çok enterasan
    ben kimseyle ortak iş yapmam
    birde sen ne istiyosan onu yap milletin düşüncesi seni bağlamasın
    seneye bende okulumu çanakkaleye aldırabilirim bende motormu götürücem zaten
    çanakkale motora binilcek yer sırf bunu düşünüyorum
    Mustafa Kemal Atatürk

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Motor arabanın yerini tutmaz. Yağmuru var, karı var, yerlerin tuzlanması var.
    Bence motosiklet 2. araç olmalı.
    Ha ben öyle mi kullanıyorum? Hayır. Arabaya çok nadir biniyorum ama zaman zaman ihtiyaç oluyor işte.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Bence motor al arkadasınıda atarsın arkaya benzin parasını koyarsınız gidip gelirsiniz yagmurda 15 dk önce cıkarsınız sakin sakin gidip gelirsiniz
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Regal Raptor 250cc spyder
    citroen c4'üm vardı , rahat battı 2. araç olarak gittim regal raptor spyder aldım , halt mı ettim? hayır iyi ettim bana göre , şubat'ta da mart'ta da nisan'da da kullandım , hasta da oldum iğne de oldum , yağmur da yedim çamura da bulandım ama üzerimde korumalarım tamdı ve kiyafetim batacağına korumalarım batıyordu , olsun batsın ıslak bir bezle vardığın yerde silersin , bu arada Denizli'de yaşıyorum , sadece bu sene tam 5 kere kar yağdı buralara , artık soğuğuda sen hesap edersin....sonuç: içinde uhte kalacağına üzerine otur zevkine bakarsın , önümüz yaz beğenmedin mi satarsın alırsın arabanı keyfine bakarsın.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Arabam yok evle iş arası 25 kilometre. Karlı buzlu havalar hariç sürekli motor tepesindeyim. Arabalara o kadar sinir oluyorum ki yokluğunu hissetmiyorum bile. En kötü ihtimal motora binilemeyecek gibiyse belediye otobüsü idare ediyor. Senin ne istediğine, ne beklediğine bağlı. Motosiklet varsa kafanda al dene gör. Çin malı motor almazsan yolda kalma sorunu kolay kolay yaşamazsın; götürür getirir.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    araba al yeğen.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    bence fazla düşünmeye gerek yok araban olmali,eğer araban varsa motor almalısın.bu benim görüşüm tabiki.araba mı yazın pek kullanmıyorum ama şunu düşün Allah göstermesin evde biri hastalandi acil hastaneye gidecek.Türkiyedeki ambulans durumunuda düşün geç geliyor,motorla götüremessin,ama arabayla çak dörtlüleri git.Tekrar diyorum Allah göstermesin...
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    yahu cevapları şöyle bi okudumda , ne kar kalmış ,ne çamur kalmış, nede hastalık kalmış... maşallah motorcular ne kadar sorunlu insanlarmış ...
    soru basit araba mı motor mu... bütün olumsuzlukları anlatmanın ne anlamı var. Çanakkalede ne karı ,ne yollarda tuzu... en fazla mevsim yağmurları yağar..
    çeker yağmurluğu bas okula.. motor kullanmak istiyorsan tüm gönlünle kullanacaksın.. niyetin yoksa yağmuru çamuru düşünmeyeceksin. bu iş gönül işidir..
    o yüzden herkes motor alamıyor... yolda 40 tane adamla tanışsam kesin hepsi küçükken kaza yapıp kullanmayı bırakmıştır.. bana da bıraktırmaya çalışırlar...
    ee yağmur yağıyo diye de bırakalım... o zaman almayacaksın.. yazılarından anladığım kadarı ile motora meyillisin.. içinde ukde kalacağına, garajında dursun..
    sevgilerle...........
    ReiZzZ bunu beğendi.

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Araba alacak paranız varsa önce araba sonra motorsiklet alın. Artık Araba zorunlu bir ihtiyac (yukardaki arkadaşımızın ambulans örneği) oldu. Ben olsam önce araba, sonra arabanın yanına para biriktirip ybr-cbf-gt250 felan alırdm.

Motosikleti
    Naked :)
    Arabasız olmaz bu kadar...

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    tomofil gerek...
    sonra motorpisiklet...
    klm644 bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    İlk önce araba almanı öneririm sonrada bir yerde çalışırsın şehir içinde gezmek için çinli bir cub alırsın onla idare edersin ama araba şart
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    forumda 1 arkadasin imzasi vardi 4 teker bedenimi tasir 2 teker ruhumu secim sizin

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Araba alırsan da benzin parasını dert edeceksin. Ben üniversite döneminde motosiklet almadığım için çok pişmanım. Gerçi ben İzmir'deydim, kar derdi yoktu tabi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bu konudan ne anlıyoruz? Forumdaki motosiklet kullanıcılarının çoğu arabaya parası yetmediği için motosiklete biniyormuş.
    Motosiklet arabanın yerini tutmaz denmiş. Evet arabanın yerini tutmaz ama ona bakarsak otomobil de bir kamyonun yerini tutmaz. Çoğu kişi kamyon ne alaka, kaç kere kamyona ihtiyacımız olacak diye düşünecek tabii ki. İşte önemli olan da bu, otomobile ne kadar ihtiyacınız var. Ben arabamı son 1 yıl içinde 1000 km'den az kullanmışım. O da İstanbul'un karlar altında olduğu bir ay içinde oldu. Yılda 1000 km'den az araba ihtiyacım için araba almak/arabamı satmamak yerine her yerde bulunabilen taksi ya da kiralık araba kullansaydım hem daha ucuza gelecekti hem de araba kullanma, sigorta muayene bitti, vergi borcu gibi dertlerle uğraşmayacaktım.
    Kısacası bence eğer evli ve özellikle çocuğu olan biri değilseniz araba bir ihtiyaç değildir. Daha çok bir tercihtir. "Araba çok önemli bir ihtiyaç araba alayım" yerine "trafikte saatlerce beklemem gerekse bile motosiklet kullanmak istemiyorum, klimamı açıp kapalı ve temiz bir ortamda oturmak istiyorum" derseniz tercihinize saygı duyarım.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen motosiklet al arkadaşın araba alsın.Yaz kış sorun olmaz.
    Slayerrr bunu beğendi.

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu cevapları şöyle bi okudumda , ne kar kalmış ,ne çamur kalmış, nede hastalık kalmış... maşallah motorcular ne kadar sorunlu insanlarmış ...
    soru basit araba mı motor mu... bütün olumsuzlukları anlatmanın ne anlamı var. Çanakkalede ne karı ,ne yollarda tuzu... en fazla mevsim yağmurları yağar..
    çeker yağmurluğu bas okula.. motor kullanmak istiyorsan tüm gönlünle kullanacaksın.. niyetin yoksa yağmuru çamuru düşünmeyeceksin. bu iş gönül işidir..
    o yüzden herkes motor alamıyor... yolda 40 tane adamla tanışsam kesin hepsi küçükken kaza yapıp kullanmayı bırakmıştır.. bana da bıraktırmaya çalışırlar...
    ee yağmur yağıyo diye de bırakalım... o zaman almayacaksın.. yazılarından anladığım kadarı ile motora meyillisin.. içinde ukde kalacağına, garajında dursun..
    sevgilerle...........
    Kimse yağmurda kullanmasın, bıraksın motoru demiyor. Eğer motor alırsa 365 gün kullanamaz diyoruz. Her şartta motora binebilecek birisi varsa diyecek birşeyim yok. Ama yeni başlayacak birisine bu tavsiye edilmez.
    Ayrıca yere tuz atıldığında (kar olması gerekmiyor, genelde hava çok soğuk olduğunda buzlanmayı önlemesi için tuz atılır) özellikle bizim tarzdaki motorların kromları zarar görüyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler