Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motoru 1. viteste debriyaja basarak çalıştırmanın bir zararı varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    klm644 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni bs 100
    Alıntı Ap&ManLy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam ne sormuş konu nerelere gelmiş. Adaletin bumu; MT Kardeşim iyi bir konuya parmak bastın bende merak ediyordum.
    Aynen kardeşim. Henüz net bir cevap bulamadık. Bu konuda uzman bir arkadaş gelsede bizi aydınlatsa.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    benim marş dinamom yok. Farketmez vitesteymiş,değilmiş.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    o motorun modeline göre farkeder sen devriyaja bastıgında devriyaj balataların tam olarak kavrıyosa zarar vermez ama büyük bi motorsa misal bendeki xt 600 eski tip devriyajı var ne kadar sıksanda tam ayırmıyo onla 1.viteste calıstırim ileri atıyo kendini motor sıcaksa biyere gitmiş ve acil cıkıcaksam viteste calıstırırım sıkıntı yok ama sogukken boşa alırım sende öle yap
    Motosiklet mucidi

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı klm644 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kavurucu sıcaklardada dediğiniziyapıyorsanız vallahi helal olsun. ama millet tuhaf tuhaf bakmıyormu?
    Ne yalan söyliyeyim ben motordan iner inmez çıkarıyorum.
    Bakarsa baksın. "Ahanda gaffasi batlamış garpuz gibin, bekmezi agmış galdırıma!" diyerek bakmalarındansa "ne goddun la gaffana, gasg mı o" diyerek bakmaları daha iyidir.

Yav arkadaşlar el insaf; bir soruya bakın, bir de cevaplara bakın. Bazı motosikletlerde zaten vites boşta (Neutral) değilse marş basmıyor. Debriyajı çektin, vites kaçta olursa olsun motoru ayırıyorsa, marş da basıyorsa bas çalıştır arkadaşım. Sonra boşa atıp ısıtırsın, o arada da kaskını filan kuşanırsın. Hiçbir şey olmaz... (Kaskını korumanı eksik etme, o ayrı... Bana da "Bisiklet gibi motorun var, nedir bu kadar korumalı giysi?" diyen oluyor, gülüp geçiyorum...)
    klm644 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)