Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

16,5 Yaşındayım İlk Kez Motor Alıp Kullanacağım Hangi Motorsikletten Alayım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle yaşım 16,5 ocak ayı doğumluyum yani.6 Ay kadar sonra 17 yaşıma basıp A2 Ehliyeti alacağım.Yazı boş geçirmemek ve para kazanmak adına işe giricem.1,5 Milyara güzel bi motorsiklet almayı düşünüyorum Ağustos,Eylül aylarında.İlk motorumu alacağım o yüzden hangisinden alayım? hangi marka olsun? kullanması diğer motorlara göre kolay ve şekli güzel olan yaşıma uygun olan bi motorsiklet markası söyleyebilirmisiniz?

Şimdi aranızda diyenler olacaktır ama dememeniz adına bunu söyleyim dedim, Eylül ayında alacağım Motorsiklet ile Motorsiklete ısınmak için ve ara sokaklarda olmak kaydıyla arada sırada kullanacağım.Öyle caddelere çıkmıcam yani.Arada ara sokaklardan okuluma giderim zaten caddelik bi yerde değil okulum.O yüzden Ehliyetin yok yasak fln. demeyiniz.Belirttim şimdide.Ocakta 17 yaşıma giricem ve ehliyet sınavına girip alacağım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    innova cup, ybr,cyripton önercem ama ehliyetsizlikten yakalanırsan motorunu alırlar,arkasından ağlarsın. Çinli bi cup al ikinci el,trafiğe kaptırırsan bari arkasından ağlamazsın. Bi cup parasıda ceza ödersin.

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi yakınının eşliğinde trafiğe kapalı geniş bi alanda ve yakınının motoruyla alıştırma yapman çok daha iyi olur..ayrıca nakit limitini biraz daha arttırıp 2.el temiz bi cbr 125 alabilirsin
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

mLh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Yani illlaaaaki ara sokaklarda sessiz sakin kullanacaksındır --da.. ne yazık ki bu durumlar pek tasvip edilmiyor bu forum içerisinde..
    haaaa birde şu var ki 17 yaşına basacağın Ocak ayının ilk günü "oooooooo -'Klamarrr.26 veyahut herneyse'- hayırlı olsun yeni yaşın, gel sana bir ehliyet bastıralım gibi bir durumla karşılaşacağını sanıyorsan da yanıldığını belirtmek isterim.
    Tabi ki ehliyetten sonra bir takım koruma kıyafetlerimiz de mevcut onuda bir kıyıya atamayız. (Her ne kadar cadde sokak olsada 'yerçekimi kanunu ve kuvveti akla zarar' gerekli şeyler)

Gece gece boşa sarmakta pek istemiyorum,benim bahsettiklerim eğri otur doğru düşün hesabı..Hevesinde kursağında kalmasını istemeyiz tabiki yalnız bu iş aceleye gelecek veya hafife alınacak bir iş değil.

(Tamam sen doğru düzgün sürdün ya karşındaki? 'herhangi bir yaya-çoluk çocuk yada 2-4 teker bir başka araç')

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kirmizi olani al.
    Bir daha asla 16,5 yasinda olmayacaksin.
    Bu nedenle tadini cikar.
    Yalniz 17 yasinda cok daha degisik bir tadi,lezzeti vardir.
    Gormek istermisin?

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Motoru önceden alma onu sana diyeyim her seyin yeri zamanı var ehliyetsiz binmek güzel gelicek ve hiç almıcaksın diceksin kacıyorum ara sokaklardada sürmüceksin Adım gibi eminim bi yakalanırsan ehliyetin 2 katı para vericeksin ekipmansız biniceksin sen bosver alma motor fln o 1.500 tl yi ekipman ve ehliyete ayır
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Bakalım bi..
    150-200 kask.. Bi o kadarda korumalı monta vericeksin. Eldivenide var bu işin tabi
    Sahibi olmak istedigin motor vitesli mi olucak onada karar vermelisin..
    Hangi tarz olmalı ? YBR 125 CBF 150 yada scooter tarzında mı olmalı ?
    Sokak aralarındada insanlar olur onları tehlikeye atamayız pazar alanları bunun için uygun..
    Frenlemeye çalışıcaksın dönüşlerde yatmalara vb. Forumda oku bir sürü şey ögrenebilirsin
    Belki Eskişehirde büyüklerimiz sana yardımcı olabilir

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bu arada ehliyeti almak için 17 ye basman yetmiyor. 17 bitirip 18'den gün alman gerekiyor. Yani diğer bi deyişle 6 + 12 ay geçirmen gerekiyor..

Tabi bu arada ara sokaklarda kendini olabildiğince tatmin edebilirsin. Trafiğe çıkmanı hiç tavsiye etmiyorum..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Motosikleti
    Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada ehliyeti almak için 17 ye basman yetmiyor. 17 bitirip 18'den gün alman gerekiyor. Yani diğer bi deyişle 6 + 12 ay geçirmen gerekiyor..

Tabi bu arada ara sokaklarda kendini olabildiğince tatmin edebilirsin. Trafiğe çıkmanı hiç tavsiye etmiyorum..

Yoo 17 basınca alabiliyorsunuz ben Nisan da kayıt oldum 1 nisanda katılamadım 14 nisan sınavına yasımda zati tutmuyordu 20 mayısta yazıldım Tam tamına 17 deyim bitirmeniz gerekmiyor yani 17 ye basıp 18 den gün alıyorsunuz zaten
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Ben 14 yaşımda 150 lik scootera biniyodum sitemizde. Sadece satın almakla olmuyo bunun bakımıda var

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoo 17 basınca alabiliyorsunuz ben Nisan da kayıt oldum 1 nisanda katılamadım 14 nisan sınavına yasımda zati tutmuyordu 20 mayısta yazıldım Tam tamına 17 deyim bitirmeniz gerekmiyor yani 17 ye basıp 18 den gün alıyorsunuz zaten
    17 ye basmayı 16 bitip 17 ye girmek olarak algıladım ben Pardon ya. 6 ay sonra alıyorsun.

rcpssmn bunu beğendi.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Motosikleti
    Asya As125
    Valla belirtmişsin ama genede söliyim bence sakın sakın ehliyetsiz motora binme ara sokakta polis durduruyor polislerin motorlulara karsı zaafı var altından alırlar motoru bence paraı bi köşeye koy yaş dolunca motoru al bende kısmetse 30 haziranda sınava giriyorum sonra sn gibi işe girecem alacam motorumu

Nası yani? ehliyetsiz gezince alıyorlarmı ? 2 milyar verdim ben ona nasıl alıyorlarmış? bu kanunmu yani?
    Benim çevremde herkes yani benim gibi 16 yaşındaki çocuklar almış altına mobilet yada scooter tip motorları okula gidip geliyor.
    Geçen ilköğretimden bi çocuk çıktı küçücük bi boyu vardı almış scooteri gidiyordu ulan dedim benim yas 16.5 ben niye kullanmayım?
    Daha çok örneği var bunun hem.Bazılarınız almayınız ehliyet ve kask alın demiş.Kask kaç para zaten? ehliyetinde o kadar tutacağını sanmıyorum ki zaten 6 ay var dedim ya o zamana kadar babam alır zaten keyifli keyifli caddelerde gezerim.
    Lakin siz iyi bilirsiniz ama bizim burda yani Eskişehirde önüne gelen çocuk almış eline motoru tur atıyor.Ehliyeti geçtim dediğim gibi 14 yaşındaki velet geziyor.Bi sorun olmucağını sanıyorum zaten öyle tur atmıcam ara sokaklarda geliştirecem kendimi bazende ara sokaklardan okula gidecem.

Her neyse.İlk alacağım motor nasıl olsun? bazı motorların kontrolu çok zormuş kaza riskide çokmuş.O yüzden kullanabileceğim güzel bi motor tavsiye edermisiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Bu arada İstediğim motor scooter değilde daha farklı bişey yani mobilet tipli motorlar olurya üstteki arkadaşlar söylemişler.O tarz 1.5 milyar tutarında bi motorsiklet istiyorum..

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kask kaç para derken? bence küçümseme bu kadar kaskı beyin dediğimiz ( birçok insanın kullanmadığı) organı koruyor.he tabi 30-40 liralık kask alırsın tabi ama düştüğünde kask senin kafandan önce parçalanır. dost tavsiyesi koruma ekipmanlarını hafife alma adı üstünde KORUMA.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    kerkes beyni(aklı) kadar kask takar. Bunu bu formdan öğrendim. Bilmeyenlere duyrulur
    arca94 bunu beğendi.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Şu kask muhabbetlerine bayılıyorum
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    yahu ben şu forumda ki yaş muhabbetinden çok sıkıldım.motosiklete kaç yaşına başladınız adlı başlıkta forumun yarısından fazla 17 yaş altında başlamış.

bende liseye geçtiğimde aşırı derece de bilgisiz bir şekilde scooter istiyordum çok hoşuma gidiyordu lise 2 de babam aldı tahminim 15-16 yaşlarındaydım.hergün okula scooterla gidiyordum gayet mutlu mesut(kasksız asla motor kullanmam belirteyim).bir sene sonra kardeşimde aynı liseyi kazandı üniformamızı giyip çantalar sırtımızda 10km gidiş 10 km geliş kafama göre bir güzergah çıkarmıştım.artık yolu ezberlemiştim üniversiteye kadar onu kullandım.(sonra çalındı

)yani aman küçükken başlama aman öyle olmaz.herkesin kendi tercihi var uyarıda bulunursunuz ama üstüste herkesinn aynı şeyi tekrarlaması ve açılan konuların sadece yaş muhabbetine dönmesi gerçekten sıktı artık.

Motosikleti
    Alıntı Klamarrr.26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nası yani? ehliyetsiz gezince alıyorlarmı ? 2 milyar verdim ben ona nasıl alıyorlarmış? bu kanunmu yani?
    Benim çevremde herkes yani benim gibi 16 yaşındaki çocuklar almış altına mobilet yada scooter tip motorları okula gidip geliyor.
    Geçen ilköğretimden bi çocuk çıktı küçücük bi boyu vardı almış scooteri gidiyordu ulan dedim benim yas 16.5 ben niye kullanmayım?
    Daha çok örneği var bunun hem.Bazılarınız almayınız ehliyet ve kask alın demiş.Kask kaç para zaten? ehliyetinde o kadar tutacağını sanmıyorum ki zaten 6 ay var dedim ya o zamana kadar babam alır zaten keyifli keyifli caddelerde gezerim.
    Lakin siz iyi bilirsiniz ama bizim burda yani Eskişehirde önüne gelen çocuk almış eline motoru tur atıyor.Ehliyeti geçtim dediğim gibi 14 yaşındaki velet geziyor.Bi sorun olmucağını sanıyorum zaten öyle tur atmıcam ara sokaklarda geliştirecem kendimi bazende ara sokaklardan okula gidecem.

Her neyse.İlk alacağım motor nasıl olsun? bazı motorların kontrolu çok zormuş kaza riskide çokmuş.O yüzden kullanabileceğim güzel bi motor tavsiye edermisiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Bu arada İstediğim motor scooter değilde daha farklı bişey yani mobilet tipli motorlar olurya üstteki arkadaşlar söylemişler.O tarz 1.5 milyar tutarında bi motorsiklet istiyorum..

Plaka ruhsat varsa hiçbir polis motorunu cekip elinden alamaz senin motorunu ama nasıl olur

Ehliyetsizlikten 700 tl yersin Kask 72 tl Ayna 72 Tl Ruhsat Sahibine 340 Tl Plaka Yoksa 72 Tl =1256 Tl alıcagın motor 1.500 Tl + olarak ehliyetli biri gelip cıkartıcak

Motoru ehliyet sürmüyor peki sizler niye aldınız ehliyet o zman yanlıs bilgiler vermeyelim arkadaslar birgün yakalanırsa kötü olur 1300 Tl ödemek zorunda kalır Hele plakaya yazılırsa motoru satamaz

Motosikleti
    Asya As125
    Valla ehliyetsiz motor süren benim çevremde o kadar arkadaşım varki sana anlatmakla bitiremem ama hepsinin plakası yarısına kadar katlanık polisi gördükleri an plakayi katlıyorlar sende senın cevrende ehliyetsiz motor sürenlere bi bak hepsinin plkaa yarıya kadar katlanmıs bir vaziyettededir.Birde abilerimizin dedigi gibi ehliyetsiz sürmeye alışınca erteledikçe ertelersin ehliyeti.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)