Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kask ve yüz alerjisi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    slm herkese...ben orta seviyede bi kask kullanıyorum ls2 veya gdr marka kaliteli bi kask almaya karar vermiştim..bi kaç yerde denedim yanlız suan kullandıgım kask kulak altını bogazın yarı kısmına tam yapışmadıgı için yüzümde herhangi bir alerji olmuyor..tabi hafif kızarıklar haricinde..ama bu kaliteli kasklar yanaga kulak altı bogaz yan kısımlarına tam yapışıyo ve özellikle traş olduktan sonra denedim bi kaç defa denemelerde bile yüzümün kızardıgını gördümm..ve erkekler bilir traştan sonra hele sakal ters çıkıyosa herhangi bişi degdiginde acı veriyor ...bu oluşan alerjiyi önlemek için ne yapmalıyız veya bu bölgelere hafif temas eden kasklar (kaliteli)mevcutmudur..yüzümün yanması acıması beni motor üstünde rahattsız ediyo..aramızda bunu yaşayan varmıdır??öneriler nelerdir??umarım anlatabilmişimdir anlatmak istedigimi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    İnce balaklava kullanmanı tavsiye ederim.
    ozan_bursa bunu beğendi.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    abi onu şuan kullanıyorum kalınından o ayrı bi dert onu yüzüme takmakta bile zorlanıyorumm..yazın ne yapacam peki onu yazın takarsam pişirir suratımı..
    sakal biraz çıkınca sorun yok ama yeni traş olunca kask işkence gibi geliuo bazen

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm herkese...ben orta seviyede bi kask kullanıyorum ls2 veya gdr marka kaliteli bi kask almaya karar vermiştim..bi kaç yerde denedim yanlız suan kullandıgım kask kulak altını bogazın yarı kısmına tam yapışmadıgı için yüzümde herhangi bir alerji olmuyor..tabi hafif kızarıklar haricinde..ama bu kaliteli kasklar yanaga kulak altı bogaz yan kısımlarına tam yapışıyo ve özellikle traş olduktan sonra denedim bi kaç defa denemelerde bile yüzümün kızardıgını gördümm..ve erkekler bilir traştan sonra hele sakal ters çıkıyosa herhangi bişi degdiginde acı veriyor ...bu oluşan alerjiyi önlemek için ne yapmalıyız veya bu bölgelere hafif temas eden kasklar (kaliteli)mevcutmudur..yüzümün yanması acıması beni motor üstünde rahattsız ediyo..aramızda bunu yaşayan varmıdır??öneriler nelerdir??umarım anlatabilmişimdir anlatmak istedigimi
    bu sakal ters çıkma mevzusunu senelerdir çekerim ve çözümü eski kelebek içine yaprak jilet koyulan makine ile traş olmakta buldum ve kesinlikle ama kesinlikle traş köpüğü kullanılmamalı traş olurken eski usul arko traş sabununu sıcak su ile yüzde 2-3dk köpürttükten sonra Dikkat:Sakalın çıkma yönü, istikametine göre traş edilmeli sakal yoksa kıl dönmesi tahriş vs. yapmakta birde unutmadan 1 kere üstünden geçtiğiniz bölgeyi bir daha traş etmeyin bu seferde traş yanığı olma ihtimaliniz var bu konular hakkında çok güzel bilgilerin olduğu birde sayfa paylaşıyım bana cankurtaran bir site gibi gelmişti buyrun:
    http://tiraskeyfim.blogspot.com/

unutmadan ben buff kullanıyorum ve bir sıkıntım yok kaldıki benim cildim de çok hassas..
    ozan_bursa bunu beğendi.
    ANGARAJ

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Kalın rahatsız eder. Ben şuan ya inmce balaklavamı yada buff umu kullanıyorum. hem sakal hemde kulaklarım giyip çıkartırken acımıyor.
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    peki yazın sıcak havada bu dediklerinzi kyullanabilirmiyiz..yakmazmı bunaltmazmı sıcakan??

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    LS2 ve GDR gibi kaliteli kasklar :D

Bahsettiğin orta sınıf kaskın da şöyle bişeydi heralde;

- Abi 1000'lik mi bu ?

-

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı jonturka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2 ve GDR gibi kaliteli kasklar :D

Bahsettiğin orta sınıf kaskın da şöyle bişeydi heralde;

http://www.jetpakplastik.com/plastik...ogurt_kabi.png
    ne yapmaya çalıştın sen şimdi..
    ayıp be bişi soruyorum bi öneri bekliyoruz.
    bu mu senin motorsiklet arkadaslıgın..
    ozan_bursa bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bahsettiğin bölgelere hafif temas eden kalite kask olmaz hocam. Çünkü yanak yüz vs, gibi yerlere hafif temas eden kasklar görevini yapamaz, ve kesinlikle o şekilde kullanmamanızı öneririm. Bunun dışında sorunu nasıl çözersiniz bilmiyorum, ince balaklava önerecektim ama şimdi bir cildiyeciye gitmenizi öneriyorum. Eminim güzel bir tavsiye verecektir

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...kaldıki benim cildim de çok hassas..
    Ah yesinler seni yavrum, kıyamam hiç
    #sürenadam

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Yaz kış balaklava kullanırım,ve emin ol bir alışırsan çok rahat edersin.
    Balaklavasız yaz dahi olsa kafama kask takamıyorum,bende o zaman rahatsız oluyorum.Ayrıca yazlık ve kışlık olarak çeşitler mevcut,yazlık olan çok ince ve kullanışlı,ancak biraz iyisini alırsan hiç bir sorunun kalmaz diye düşünüyorum.
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı tombo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz kış balaklava kullanırım,ve emin ol bir alışırsan çok rahat edersin.
    Balaklavasız yaz dahi olsa kafama kask takamıyorum,bende o zaman rahatsız oluyorum.Ayrıca yazlık ve kışlık olarak çeşitler mevcut,yazlık olan çok ince ve kullanışlı,ancak biraz iyisini alırsan hiç bir sorunun kalmaz diye düşünüyorum.
    anladım tesekler bilgi içinn..ögrenmek istedigim buydu

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yapmaya çalıştın sen şimdi..
    ayıp be bişi soruyorum bi öneri bekliyoruz.
    bu mu senin motorsiklet arkadaslıgın..
    bosver sen bu sıtede bır ls2 dusmanlıgı var gıdıyor anlamıyorum sankı herkez araı kullanıyor yollarda ıse en cok gorudgum markadır.kullandıgın kaskın pedlerı nasıl bılmıyorum yenı kask alcaksan ls2 396 mutlaka dene dıger modellerıne gore bambaska bır konforu var pedlerden dolayı.bunun dısında bende yazlık balaklava kullanıyorum hem hıjyen acısından onemlı ama tabı sıcakta ve trafıkte zor olcak emınım.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    valla benim de ters çıkıyo boğaz kısmı...mach 3 ünen vuruyom tersten, kanlar akıyo zaman zaman...üzerine de losyonu bastım mı öğlene kadar duyulan sızı
    sakal çıkış yönünde alsam alımıyo kalıyo o zaman.
    problem yeni çıkmaya başlayan sakalı almaya çalışırken..biraz uzasa problem yok...

bunun için sen de iki günde bir traş olmaya bak bence...memur olduğum halde ben iki günde bir traş oluyorum. yoksa sonuçları kötü oluyo

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla benim de ters çıkıyo boğaz kısmı...mach 3 ünen vuruyom tersten, kanlar akıyo zaman zaman...üzerine de losyonu bastım mı öğlene kadar duyulan sızı
    sakal çıkış yönünde alsam alımıyo kalıyo o zaman.
    problem yeni çıkmaya başlayan sakalı almaya çalışırken..biraz uzasa problem yok...

bunun için sen de iki günde bir traş olmaya bak bence...memur olduğum halde ben iki günde bir traş oluyorum. yoksa sonuçları kötü oluyo
    bende saglık memurutum..bas hemsireler cirit atıyo ..zaten sorun ilk kestigim zaman oluyo biraz uzasın sıkıntı olmuyo..
    işte traş olduktan sonra birda kaskı takınca uff motorda saga sola dönmek bile adamın canını acıtıyo tıyıt tıyır

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki şu şişirilebilen pedlere sahip kasklar var. özellikle takıp çıkarırken kolaylık olur diye düşünüyorum

nasıl şişiriliyor bilmiyorum ama belki kafanıza taktıkdan sonrada şişirilebilen bi düzeneğe de sahip olabilir. Böylece keyfinize göre ayarlar rahat edersiniz. Sitede kullanan bi arkadaş bahsetmişti yanılmıyorsam ls2 nin bir modeli

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    gdr mecbur kalmadikca almayin derim.
    Bulabiliyorsaniz grex alabilirsiniz.
    Gdr kotunun iyicesi bi kask. Uc kurus daha verip daha iyisine yonelin.

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki şu şişirilebilen pedlere sahip kasklar var. özellikle takıp çıkarırken kolaylık olur diye düşünüyorum

nasıl şişiriliyor bilmiyorum ama belki kafanıza taktıkdan sonrada şişirilebilen bi düzeneğe de sahip olabilir. Böylece keyfinize göre ayarlar rahat edersiniz. Sitede kullanan bi arkadaş bahsetmişti yanılmıyorsam ls2 nin bir modeli
    benımkınde var yanı soyledıgım modelde bır ıkı farklı modelde de var aynı tansıyon aletını sısırdıgınız gıbı bastıkcı pıs pıs sısıyor bıraz bol alınıp onunla desteklenebılır ben tam aldım sısırmeden de oturuyor sısınce bıraz sıkı oluyor ama yuzumun tam seklını alıyor denemenızı tavsıye ederım.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benımkınde var yanı soyledıgım modelde bır ıkı farklı modelde de var aynı tansıyon aletını sısırdıgınız gıbı bastıkcı pıs pıs sısıyor bıraz bol alınıp onunla desteklenebılır ben tam aldım sısırmeden de oturuyor sısınce bıraz sıkı oluyor ama yuzumun tam seklını alıyor denemenızı tavsıye ederım.
    Valla hiç kullanmadım görmedimde. Ama heralde herkesin içinde kaska hava basmak garip karşılanabilir

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    belki şöyle yapabilirsiniz; Sabah evden traş olmayıp gidersiniz,iş yerinde traş olma imkanınız varsa orda olursunuz. akşama kadarda yüzünüz dinlemiş olur, akşam kaskı takıp devam..

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    dostum arkadaşlara kızmışsın ama bu ls2 ve gdr zaten orta sınıf kasklar.bunun altındakileri takmasanda olur.yine arkadaşların belirttiği gibi yazlık balaklava kullanmak en mantıklısı
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)