Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şehir içi motor tavsiyesi (başlangıç)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gt 250 r
    Arora Ar 200-11 tiger almanı tavsiye ederim az yakın kuvvetli makina titreşim yok fiyatı uygun (0) ı : 3000 2.el 2000 e bulursun
    Hızlı Yaşa Genç Öl Takma Kafana Kasktan Başka Hiç birşeyi :pl::cherry::queen:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Adam şehir içi demiş de yazının tamamında şehirlerarası da gezeceğim diyor. Kimileri başlığı okur okumaz kafasında bişey kurup cevabı yapıştırıveriyor sonra da scooter öneriyor. PCX şehirdışı olmaz, açık ve net.

Motosikleti
    CBR250R
    Honda - CBR250R
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Ben şehir içinde, karda, kışta, yağmurda , çamurda pcx kullandım.. Hiç sıkıntı çekmedim.
    Yağmurlu havada tekerlekler rahat tutunmuyor.. Ama hangi motorda tutunuyor ki?
    Şehir dışı tecrübem, çok uzun yol deneyimim olmadı ama.. PCX küçük gelmez altınıza buna eminim..
    Yakıt tüketimi olarak ta iyi, şehir içinde rahatlık olarak ta iyi..

Su soğutmalı olması nedeniyle şişme yapmıyor, 14" jantlar scooterların çukura, bozuk yola girdiğindeki denge kaybını çok güzel önlüyor..
    Yumuşak süspansiyonlu, dengeli, kıvrak çevik bir motor.. Tipi yakışıklı.. Bel ağrısı yapıyor diyorlar.. Evet doğru. Bende de biraz yapmıştı.
    Daha sonra yıkadıktan sonra ayrıntılarını siliyordum ki.. Dur şu amortisörlerle oynıyım dedim.. Yumuşattım azıcık.. Ne bel ağrısı kaldı, ne başka bi şey..

O modeli kullanmadan çok yorum yapılmakta, kulaktan dolma bilgilerle hareket edilmekte.. Ben kullandım. Hatta hem grisi hem siyahı var şu an..

600 lük önerileri geliyor.. Başka zaman birisi 600 lükle başlıyım mı diye sorduğunda.. Tiye almaya başlarlar, 150 lik kullan 250 lik kullan derler..
    Burada bütçeyi duyunca ve bakış açınız geniş olunca dayamışlar cbf600, er5, fazer filan..

Ama bence size en uygun motor alışana kadar 250 lik, scooter, commuter veya enduro tarzı bi motor..
    CBF150 lide iyidir, ybr125 te.. Bunların 250 likleri de iyidir..
    Ama kullanmadığım için kulaktan dolma bilgi vermek istemiyorum..

Bu güne kadar CBF150 ve PCX i kullandım.. Sonuna kadar da tavsiye ederim..

Ha pcx le daha uzun yola çıkmadım ama.. ehir içinde her gün en az 10 km gidip geliyorum, kimi zamansa 20 km olduğu oluyor..
    Geçen de 20 km kadar bi köy gezisi yaptım kendi halimde, yollar bayağı çukurluydu ama jantlar büyük ve süspansiyonu yumuşak olduğundan zorluk çekmedim ve yormadı motor beni hiç..

Ayrıca indling stop olayı da size %7 kadar bi benzin tasarrufu sağlıyor..
    Tek sinir olduğum özelliği 110 km/h sonra devir kesici devreye giriyor ve en son 115 km/h görebiliyorum..
    Ama gel gör ki 160 ibre koymuşlar..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konunun ilk mesajlarini okudumda Hani bir zamanlar paraya göre değil de tecrübeye göre motosiklet önerilirdi ne oldu o günlere acaba??

Adamın 150lik scooter tecrübesi var millet parayı görünce 500 600cc aşağısını önermemiş ben pek anlam veremedim

Bana kalırsa en fazla kullanabileceği 250cc bir scooter (bu tecrübesi ile)

Xciting250 tam aradığı bir model olabilir
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm Duke 200
    Vitesli motora alışırken zorlamaz,tasarımı ve hafifliği ile şehir içi ve trafik kullanımında yormaz.Tek silindir yakıtı koklar,üzmez.26 bg'lik gücü ile 1000 km -2000 km gezersin.Çok yakışıklı ve kaliteli.Onu çok seversin oda sana değer verir en ufak aksilikte ve acemilikte seni tükürmezVitesli olayı tamam ben bunu büyüteyim dersen de çok değer kaybetmeden satar gönlünde ne yatıyor ise alabilirsin.2 yıl da garantin olur kafan rahat olur.Süpriz yaşamaz sezonu serviste ya da otobüste geçirmezsin
    Yalnız bütcene ekipman fiyatları da dahil ise,motor için tam rakam 11000 civarına düşebilir.

Nacizane fikrim/tavsiyemdir.
    Ktm 2.el piyasası yok . Alıp zarar mı etsin ? Mantıklı olun yahu ne ktm si ? Bu adam yeni öğrenecek vuracak kıracak bozacak ktm nin yedek parçası için 2 ay beklesin mi ?
    Alıntı toujours09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al CBF 150 keyfine bak.
    Sonra çıkarsın 650 lere...
    Aynen !
    Alıntı NaRQzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arora Ar 200-11 tiger almanı tavsiye ederim az yakın kuvvetli makina titreşim yok fiyatı uygun (0) ı : 3000 2.el 2000 e bulursun
    Hocam ne arorası ya . Çin malıyla sakın başlamayın motordan soğursunuz
    Alıntı motorsaykıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda - CBR250R
    Şehir içi sürekli kullanımda cbr 250 r rahat olmaz arkadaşım.En iyisi commuter tarzıdır yeni başlangıç için.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük tekerlekli ve en az 200-250cc bir motosiklete bakmakta fayda var. Daha düşükleri; olur ya ana yola çıktığınızda tın tın gitmenize neden oluyor. Bence biraz dahi olsa gaz açabilecek motosiklet lazım. Bende Kymco Agility var şehir içi memnunum ama İstanbul'da oturduğum için bazen E-5'i kullanmak zorunda kalıyorum ve çoğu zaman düşünüyorum keşke biraz daha güçlü bir motosikletim olsaydı diye:( SYM HD EVO 200'ü tavsiye edebilirim.

Hakanİnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Allah kerim :)
    Gv250 tek geçerim o boya altına bide bot giyer olur sana boy 190, tıpkı ben deri ceket felan terminatör gibi olursun
    ersin90 ve lycantrophic bunu beğendiler.
    Nezaketi zayıflık sanma, suskun olduğuma aldanma. Dizüstünde durduğumuz içindir, sebebim olup ayağa kaldırma.

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Aslında başlangıç olarak şehir içi veya uzun yol kullanımlarında bir skuter faydalı olabilir. Kymco'nun Xciting 250'leri pek bir tutuluyor diye biliyorum. Yani oturaklı ve rahat bir motosiklet gibi görünüyor, kullanıcılarının da pek sıkıntılarını duymadım. Eğer skuter değil diyorsanız valla yalan yok ben de Duke 200 önerebilirim. Lakin şöyle bir sıkıntı var ki ben Duke 200'ün getirilip getirilmediğini bilmiyorum Duke 125 geldi, imkanı olanlar aldılar ve memnunlar. Şayet 200'ü geldiyse havada karada alınır eğer çok yüksek bir meblağ istemiyorlarsa. Duke'ü aldıktan sonra da pek satmak isteyeceğinizi düşünmüyorum ben şahsen, gerekli her şeyi size verebilecek bir motosiklet.

Neyse, kolay gelsin.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Hocam Bütçene en uygun model bence budur 250cc naked tadında hemde suzuki hemde rahattır öle ss tarzında değil yakından bakmakda fayda var fiyatıda makul kendi sınıfına göre
    http://motosiklet.suzuki.com.tr/Moto...-Gw250-Inazuma
    Sado

aquax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 125
    bende 2009 dan beri cbf 150 kulanıcısıydım geçen kışa girerken motoru sattım satma sebebim paraya acil ihtiyacımın olmasıydı yoksa cok menundum motordan yaz geldi sayılır gene alcam motor kanıma işlemiş şu pcx 125 ler şu günlerde gözüme gelinlik kız gibi gözüküyo çok şık tipi var cbf 150 ile pcx 125 arasında gidip geliyorum acıkcası arkadaşlar merak ettiğim konu cbf 150 ile uzun yolda 100 ile giderken yol hafif bayır yukarı oldugunda hızım 70 hatta hava rüzgarlıysa bide rüzgara doğru gidiyosam 60 kadar dusuyodu düzlükte gene 100 oluyodu bide motor soğuk iken hızım 100 - 110 ile cok rahat giderken motor 30 -40 km sonra ısınınca 80 km hıza düşüyodu hafif bayır aşağına denk gelirsem anca 100- 110 yapıyodu pcx 125 düz yol hafif bayır yukarı rüzgarlı havada devamlı 100 km hıza sabitleyerek gitmek mümkünmü ? bilgi için şimdiden saolun

xmax ideal bence

öneriler için teşekkürler;

içime ısınan modeller şunlar oldu:
    - KTM Duke 200 (200 daha Türkiye de yok 125de güzel ama o fiyata pahalı diyenler olmuş fakat youtube dan izlediğim kadarı ile gayet güzel bir motor)
    - Suzuki GW250 (Türkiye de yok,fiyat bilgisi yok)
    - Hyosung GV250 (Herkesin önerdiği bir model, fakat şehiriçinde çok yakıyormuş ayrıca trafikte bu motorla dur-kalk zor olmaz mı? yoksa seviyorum bu motoru.
    - Kymco Venox 250 (gördüğüm en şık ucuz chopper modeli bence, fakat pek öneren olmuyor, ayrıca şehiriçine pek yatkın değil)
    - Pcx 125 (motoru sevdim fakat scooterlar üzerinde 30km nasıl dik oturulabiliyor?)
    - cbf 150 (bu commuter tarzları bi sevemedim fakat başlangıç için herkes bunları öneriyor o sebeple düşük fiyatlı olduklarından tercihlerim arasında)

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı oguzh4n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öneriler için teşekkürler;

içime ısınan modeller şunlar oldu:
    - KTM Duke 200 (200 daha Türkiye de yok 125de güzel ama o fiyata pahalı diyenler olmuş fakat youtube dan izlediğim kadarı ile gayet güzel bir motor)
    - Suzuki GW250 (Türkiye de yok,fiyat bilgisi yok)
    - Hyosung GV250 (Herkesin önerdiği bir model, fakat şehiriçinde çok yakıyormuş ayrıca trafikte bu motorla dur-kalk zor olmaz mı? yoksa seviyorum bu motoru.
    - Kymco Venox 250 (gördüğüm en şık ucuz chopper modeli bence, fakat pek öneren olmuyor, ayrıca şehiriçine pek yatkın değil)
    - Pcx 125 (motoru sevdim fakat scooterlar üzerinde 30km nasıl dik oturulabiliyor?)
    - cbf 150 (bu commuter tarzları bi sevemedim fakat başlangıç için herkes bunları öneriyor o sebeple düşük fiyatlı olduklarından tercihlerim arasında)
    Pcx 125'te herşeyi geçtim iki büklüm olursun uzun yolda çok sıkıntı olur. Yokuşlarda da çekişi pek iyi değil bence; şehir içi bakkala markete gitmek için pratik olabilir belki. Venox da daha ağır makine GV 250ye kıyasla, yedek parçasını bulmak da zor olur diye tahmin ediyorum. GV 250 gayet iyi, kullanması çok rahat, şehir içinde işe git gel yapıyorum yaklaşık 20 km. Benzin tüketimi de 100 km'de 3-3,5 litre arası şimdilik, enjeksiyonlu ve şimdilik rodajda olduğu için belki ilerde biraz daha düşebilir. GV 250 güzel motor. CBF 150 de olabilir ama biraz kütük gibi gözüküyor bence, az bişey estetik de ararım motorda kendi adıma. Yağ yakıyor diyenler var da çok bilemem. Diğer motorları da bilenler yorumlar...

ben motor almadan once de bu forumda surekli kotuluyorlardi pcx'i. scooter dusmanligi var resmen. fuarda yuzune bile bakmamistim bu yuzden. cb125e alacaktim. farka bakin yalniz aradaki... fuardan sonra scooturk'te de biraz arastirma yaptim. kafama estigi gibi gidip aldim pcx'i ve su an cok memnunum. boyum 1,92 saglik probleminiz yoksa ve oturmasini tutunmasini bilirseniz agrimaz hicbiryeriniz. 60-110 arasi sasirtici bir performansi var. bu da yokuslar icin fikir verir zaten. rodajdayim su anda 2,5 l. / 100km yakiyor simdilik. 2 seviyesine dogru gidiyor kullanima bagli olarak.
    arca94 bunu beğendi.

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KTM Duke'a rahat demişler. Fuarda bi oturam dedim, kalkmamla yek oldu

Tükanın önündeki kontrplak da aynı konforu veriyor.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    suzuki inazuma ekimde geliyomuş..arkadaşın sezonu boş geçireceği zannetmiyorum...

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bu scooter düşmanlığı neden anlamıyorum.. Çoğu kişi pcx kullanmadan atıp tutuyor.. Yok iki büklüm, rahat değil, bayır çıkmaz filan.. Hiç kullandınız mı da atıyorsunuz? Ben şahsen kendim bayırı tam gaz vermesen 90 la çıkıyorum.. İnerken de çabucak 110 km ye ulaşıyor ama devir kesici olduğu için 115 in üzerine çıkmıyor..
    Oturuş gayet rahat, hiç yormuyor adamı scootera göre..
    Tek ricam kullanmadan, tecrübe olmadan bir motosikleti kulaktan dolma bilgilerle kötülemeyiniz..

Haa unutmadan; iki pcx ile su an sadece şehir icinde yaklaşık 2000 km yaptım.. Şikayetim hiç yok. Bunu da düşünün.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Arkadaşlar tekrar merhaba,
    Bu konuyu Mart ayında açmışsım fakat bazı maddi problemlerden dolayı motoru alamadım ve bütçem düşmek zorunda kaldı.
    Ağustos sonu gibi inşallah alıcam motoru fakat bütçem maksimum 7500 e düştü.

7500 içinde kıyafetler,kask ve motor olacak.

Motoru daha çok işe gitmek için kullanacağım ama hafta sonları şehir içi, ayda bir falanda şehir dışına gideceğim.

Scooterlar gayet mantıklı geldi hem daha çok tecrübe edinirim ilerisi için

Piaggio X9 500, Majesty 400 gibi motorları tavsiye ediyorlar. Ayrıca anayolda gidecekler için 400 cc nin altına düşme gibi yorumlar var.

7500 den kask, kıyafet gibi şeyler için 1500 ü çıkarırsam 6000 TL ye motor önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler,

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    adamın 12bin Türk Lirası var.Yani dolaylı olarak arkadaş biraz varlıklı(ALLAH DAHA ÇOK VERSİN).Ben sana ktm duke 125,250 lik japon veya kore scooter,hyosung gv 250(st kanuni),yamaha wr125
    Sür gari

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler