Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletle bayramda ege-Akdeniz turu ve çadırda kamp

Motovento
    REKLAM ALANI
    sec.ferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 500r
    selam arkadaşlar adım Ferhat bursanın İnegöl ilçesinde oturuyorum 32 yaşındayım cbr 250 motorum var kurban bayramında ege ve Akdeniz turuna çıkmayı düşünüyorum 18 ağustos-25 ağustos arası benim gibi tatili fırsata çevirmek isteyen arkadaşlar varsa birlikte gezip dolaşabiliriz birlikte plan yapabiliriz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CF-MOTO 150 NK
    Merhabalar ismim Fatih(25) , Ispartada yaşıyorum 18-27 ağustos tarihleri arası çadırlı kamplı akdeniz ege turu düşünüyorum motorsikletim cf moto 150nk , birlekte gezip gazlıcak arkadaşlar varsa iletişim kurabiliriz

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Selamlar

13 Ağustosta bende Akdeniz Ege turuna başlayacağım. Adanadan girip istanbuldan çıkma hedefim var 10 veya 11 günde

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Selam, ben de tek başıma tür düşünüyorum güvenlik sorunu beni tedirgin ediyor. Çadırda tek kalmak değil de denize girerken bi yere giderken motoru eşyalarla park etmem gerekecek. Önceden tecrübesi olanların önerilerini merakla bekliyorum ege de güzel rota güvenilir kamp alanları güvenlik önlemleri vs. En basidinden denize girerken bile telefon cüzdan sıkıntı

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayram tatili 9 gün. Akdeniz, ege mahşer yeri gibi olur. Ciddi trafik olur. Bayramdan sonra, mümkünse eylül sonu gibi çıkmanızı öneririm.
    BIYIKLI bunu beğendi.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    ben benzer bir rota yapacağım fakat her gün bir yerde olma umudunuz olmasın.

ben kaş tarafına inip oradan fethiye - akyaka ve bozcaada yaparak döneceğim. tatil bitiminde kaştan uzun yoldan dönmek istemediğim için ilk rotayı uzun yol yapıyorum.

bir diğer taraftan kamping alanları bile çoğu dolmuş durumda. buna göre önden rezervasyon işlemlerine başlamanız tavsiye olur.

diğer konulara gelecek olursak;
    kamp alanlarına gittiğinizde vs motosikletiniz için çok sorun olmuyor merak etmeyin sizin gibi gezen pek çok insan var ve anlayışlı oluyorlar çoğu yerde.
    ikinci bir husus eğer çadır kampı düşünüyorsanız tavsiyem çadırı gece kurup sabah yola çıkıp tekrar akşam çadır kurmak ve tekrar yol yapmak gibi bir rota çok yorucu olacaktır. her gün kafadan 2 saatinizi kurulma ve toplanma için harcayacaksınız. tabii bunun getirdiği bir yorgunlukta var ve akşam yol yapmak sorun olabilir yorgun bir şekilde.
    tavsiyem gittiğiniz yerlerde 1 gece değilde 2 gece kalmanız olacaktır. hem dinlenmek hemde gittiğiniz yerin tadını çıkartmak için.

ikinci bir husus artık uzun yollarda inanılmaz fazla radar var ( daha geçen gün akyakaya iş için giderken marmaris bölgesinde 8 adet saydım aydından sonra ) çok hızlı gitmeye çalışmayın sonra yediğiniz cezalardan dolayı tatil size çok pahalıya patlayabilir.
    o yüzden haritada km'ye bakarken gösterdiği saatin üzerine her zaman ekleme yapın. benim kaş için seyehatime 10 saat gösteriyor ve kafadan 3 saat ekliyorum ( mola ve benzin duraklamalarını hesaba iyi katın )

ne zaman nerede olacağınız ile ilgili bir excel yapın gerekiyorsa. planda ufak şaşmalar olabilir fakat tek seferde herşeyi yapmaya kalkmayın. hem zaman hem maliyet hemde yorgunluk nedeni ile biraz imkansız olacaktır. unutmayın motosiklet üzerinde olacaksınız.

yanınızda yağmurluk mutlaka olsun havanın nerede nasıl döneceği belli olmaz

ve motorda yanınızda bulunması gerekenler ile ilgili bir liste çıkartın her ihtimale karşı

iyi yolculuklar dilerim.
    yolakoyul ve hiçlikevresi bunu beğendiler.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sec.ferhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar adım Ferhat bursanın İnegöl ilçesinde oturuyorum 32 yaşındayım cbr 250 motorum var kurban bayramında ege ve Akdeniz turuna çıkmayı düşünüyorum 18 ağustos-25 ağustos arası benim gibi tatili fırsata çevirmek isteyen arkadaşlar varsa birlikte gezip dolaşabiliriz birlikte plan yapabiliriz
    Merhaba ferhat, rotan belli mi,kaçla seyredeceksin, sadece gazlamayı mı düşünüyorsun gezecek misin, daha önce kamp attın mı, tecrüben nedir malum bayram trafiği,.

Motosikleti
    honda cbr 500r
    Ilk once dilek yarim adasinda konaklamayi düşünüyorum en az iki gun orda denizin ve doganin tadini cikardikdan sonrada fethiyede konakliyacagim ordada cesitli aktivitelere katilmayi planlıyorum sonrada antalya ve alanya gezileri gunubirlik damlatas magrasi alanya kalesi gibi sonrada dönüş yolu

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

Bir iki defa kamp yaptigim oldu en son ramazan bayraminda ayvalikta konakladim cok guzeldi amacim gazlamak degil yorulmadan istedigim yerlere ulasip keyif cikarmak

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    17 Ağustos İstanbul'dan çıkıp Dikili'ye geçeceğiz 2 motosiklet. 18 Ağustos sabahı da direkt Marmaris rotamız. 1-2 gece kalıp (Çadır) konaklayarak geri döneceğiz. Aynı güzargahta olacak arkadaşlarla görüşebiliriz.

Motosikleti
    honda dn-01
    çıkış kaçta olacak

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Ölüdeniz Fethiyeden sonra İstanbul'a doğru kamp yapılabilecek başka nereler var. Şuan ölü denizdeyim. İstanbul'a doğru gideceğim.

Selam,ismim yurt istanbuldan yola çıkacak arkadaş varsa yoldaşlık edebilirim.

Motosikleti
    honda cbr 500r
    ölüdeniz sahildemi kaldın

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Alıntı Kurt79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,ismim yurt istanbuldan yola çıkacak arkadaş varsa yoldaşlık edebilirim.
    bursa inegölden geçersen birlikte devam edebilir yanlız bn rotayı direk fethiyeye çevirdim pazar sabah çıkacam inş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)