Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Balıkesir Çevresi Görülmesi Gereken / Kamp Alanı Tavsiye ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Merhaba arkadaşlar , 7 yıldır motosiklet kullanıyorum . Bu zamana kadar il arası ya da denize gitmek için kullanıyordum . Artık kendi kendime kamp yapmanın zamanı geldi diyerekten bir yola atıldım 3 haftadır düşünüyorum ama bir türlü gidebileceğim yada gezebileceğim yerleri bulamadım sebebi zamanımın az olması. Balıkesir çevresi (İzmir,Manisa,Bursa illeri civari da dahil olmak üzere) 2 gün 1 gece kalabileceğim ve gezip görülmesi gereken yerler önerirseniz çok sevinirim .Son 1 yıldır herşeyi tek başıma yapmayı seviyorum buna tatil ve denizde dahil o yüzden tek başıma olacağım. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Bu arada motorum Honda CBF 150 ' dir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bergama olabilir, Burhaniye / Ören / Ayvalik / Assos olabilir.
    Vakit olsa hemen atlayip giderdim ben de.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Her şeyi tek başına yapmak her zaman iyi değildir sağ eline kramp girse gaz kolunu çeviremezsin sol eline kramp girse debriyajı sıkamazsın ara sıra birileri şart.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX150 ve XMAX250
    Pelitköy Mahallesi, Ali Kemal Deveciler Cd., 10700 Pelitköy Mahallesi/Burhaniye/Balıkesir

Google'da yukarıdaki adresi arattığında çıkan yer güzel bir yer. Poyraz almadığı için denize girmesi çok zevkli. Çadır kuracak yer var.

http://prnt.sc/egc9h0

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    @fazil: hocam oralara gidiyorum çoğunluk ile ama ben daha çok doğa ile iç içe olmak istiyorum yani o kesimlerde tarif edebileceğiniz yerler var mi ?

@bektanist: tabi orasıda var ama yaş ilerledikçe çevre sarmamaya başladı,birinin olur dediğine biri olmaz dediğinden dolayı herşey tek güzelmiş daha zevkliymiş inanin

@ÜmitS.:hocam tanıdık bir arkadaşın evi var orada dediğiniz gibi mükemmel bir yerdir,Hatırlattığınız iyi oldu açıkcası

Motosikleti
    PCX150 ve XMAX250
    Edremit Kalkım arasındaki yol üzerinde ormanlık güzel alanlar var. Yaz ayları haricinde soğuk oluyor.
    Adresi: Fazlıca Mahallesi, Edremit Kalkım Yolu 17. Km Dağ Evleri Kooperatifi Kalabak Köyü, 10560 Havran/Balıkesir
    http://prntscr.com/egcvyn

Ekinli Mahallesi, 16710 Karacabey/Bursa
    Haritada belirttiğim bu yerde zevkli bir yer.
    http://prntscr.com/egcxv1

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı ÜmitS. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edremit Kalkım arasındaki yol üzerinde ormanlık güzel alanlar var. Yaz ayları haricinde soğuk oluyor.
    Adresi: Fazlıca Mahallesi, Edremit Kalkım Yolu 17. Km Dağ Evleri Kooperatifi Kalabak Köyü, 10560 Havran/Balıkesir
    http://prntscr.com/egcvyn

Ekinli Mahallesi, 16710 Karacabey/Bursa
    Haritada belirttiğim bu yerde zevkli bir yer.
    http://prntscr.com/egcxv1
    Hocam çok teşekkür ederim gerçekten böyle tavsiyelere çok ihtiyacım var

Karacabey'ide aldım notlara

Eğer aklınıza gelirse yine tavsiye verirseniz sevinirim

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    USTA KESİNLİKLE Bandırma Erdek ve Kapıdağ yarımadasını gezip dolaşmalısın 20 senedir gezmeye doyamadım. Buyur gel tanışırız.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Pelitkoy guzel gercekten, onun disinda kaz daglari tabi ki, edremit korfezine geldikten sonra kaz daglarina dogru cikarsaniz, zaten guzel yerleri kendiniz kesfedebilirsiniz. Zeytinli, Kizilkecili koyu, Güre, Altınoluk, Adatepe. Tam motorluk yerler.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    yeni foça yolunda çok güzel kamplar var yan yana.Ama benim favorim Gümüldür'de HİPO kamp.Ama bana sorarsan en babası Antalya Çıralı'da Vanilya kamp.
    Balıkesir diyorsan Sındırgı'ya gitmelisin.Orada Cüneyt Çayı var kamp yapabilirsin.Çeşmelerden dağ suyu akar.Bol yeşillik vardır.

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    rezerve ediyorum burayı... balıkesir'de kamp yapılabilecek bir sürü ama bir sürü yer var.

ben de yazıcam ara ara

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Herkese teşekkür ederim gerçekten güzel paylaşımlar olmuş,Hepsini ayrı ayrı not olarak kaydettim ne olur ne olmaz diye

Bu arada kalma olayını pek dert etmiyorum açıkçası kışın kamp malzemelerimi temin etmiş bulunmaktayım sirf bu yıl özel olsun diye gittiğim gezdiğim yerlerde müsait bölümlerde hemen çadırımı kurmayı düşünüyorum

Kaz Dağları(Yıllardır bilirim ve gitmeyi düşünürdüm ama bir türlü zaman olmadığından dolayı sıkıntı yaşardım ama bu sefer aklıma koydum görmem gereken yer),Erdek ve Cüneyt Çayı çok hoşuma gitti açıkçası heralde ilk gideceğim yerler buralar olacak gibi

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Geçen sene 3 arkadaş Kapıdağ Camping'e gittik. Çamların altında hep gölgede çadır alanları. O sebeple geç vakte kadar uyumak mümkün. Çok açık alanda çadır atarsanız sabah 6'da pişmeye başlayıp uyanıyorsunuz. Kamp alanında buzdolabı, mutfak, tuvalet ve duş bulunuyor. Çadır kurduğunuz alana 3lü priz ve ışık da sağlıyorlar. Wi-Fi ise kamp alanında içinde hemen her yerde çekiyor. En güzel olanı ise denize sıfır olması. Sahilde de bir büfesi ve mangal alanı var. Fiyatlar da oldukça uygun. Motorları da çadırlarımızın yanına çekme şansımız oldu. Biz çok memnun kaldık, tavsiye ederiz. Hemen yanındaki Ant Camping'den çok şikayet olduğundan biz burayı tercih etmiştik. Erdek merkezine de çok yakın konumda olduğundan gün içerisinde kahvaltı sonrası hep gezmeye çıkıyorduk. Bu açıdan da tercih edilebilir, huzurlu bir yer. 4 günlük konaklama sonucu ise kamp alanına toplamda adam başı 80 TL civarı bir miktar ödemiştik.

Bu da internet sayfaları: http://www.kapidagcamping.com/default.asp
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene 3 arkadaş Kapıdağ Camping'e gittik. Çamların altında hep gölgede çadır alanları. O sebeple geç vakte kadar uyumak mümkün. Çok açık alanda çadır atarsanız sabah 6'da pişmeye başlayıp uyanıyorsunuz. Kamp alanında buzdolabı, mutfak, tuvalet ve duş bulunuyor. Çadır kurduğunuz alana 3lü priz ve ışık da sağlıyorlar. Wi-Fi ise kamp alanında içinde hemen her yerde çekiyor. En güzel olanı ise denize sıfır olması. Sahilde de bir büfesi ve mangal alanı var. Fiyatlar da oldukça uygun. Motorları da çadırlarımızın yanına çekme şansımız oldu. Biz çok memnun kaldık, tavsiye ederiz. Hemen yanındaki Ant Camping'den çok şikayet olduğundan biz burayı tercih etmiştik. Erdek merkezine de çok yakın konumda olduğundan gün içerisinde kahvaltı sonrası hep gezmeye çıkıyorduk. Bu açıdan da tercih edilebilir, huzurlu bir yer. 4 günlük konaklama sonucu ise kamp alanına toplamda adam başı 80 TL civarı bir miktar ödemiştik.

Bu da internet sayfaları: http://www.kapidagcamping.com/default.asp
    Bunuda yazdım bir kenara hocam teşekkür ederim

Gayet iyi oldu buraya konu açmam , Baya baya yer edindim, Bu seneyi boş sürmek ile geçirmeyeceğim belli oldu

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Yukarıda yazıldığını görmediğim için bende bunu ekliyorum. Fırsatım olursa tekrar gideceğim.

http://www.hizirkamp.com/
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda yazıldığını görmediğim için bende bunu ekliyorum. Fırsatım olursa tekrar gideceğim.

http://www.hizirkamp.com/
    Benimde Kamp alanlarından daha çok tercihim dağlık kesimler olacak gibi nasılsa çadır bulunuyor

Merhaba,

Kamp yeri, yol tavsiyesi, yeme içme yerleri vb noktaların hepsi aşağıdaki linkte mevcut ve bu yerler Motor-In uygulamasında da kayıtlıdır ayrıca.
    Liste burada

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Maşallah hem yurtiçi hem yurtdışı tavsiyeler var hocam

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese teşekkür ederim gerçekten güzel paylaşımlar olmuş,Hepsini ayrı ayrı not olarak kaydettim ne olur ne olmaz diye

Bu arada kalma olayını pek dert etmiyorum açıkçası kışın kamp malzemelerimi temin etmiş bulunmaktayım sirf bu yıl özel olsun diye gittiğim gezdiğim yerlerde müsait bölümlerde hemen çadırımı kurmayı düşünüyorum

Kaz Dağları(Yıllardır bilirim ve gitmeyi düşünürdüm ama bir türlü zaman olmadığından dolayı sıkıntı yaşardım ama bu sefer aklıma koydum görmem gereken yer),Erdek ve Cüneyt Çayı çok hoşuma gitti açıkçası heralde ilk gideceğim yerler buralar olacak gibi
    Kaz dağlarına mutlaka gitmelisin yok böyle güzellik. Hele yürüyüşü de seviyorsan hasan boğuldu şelalesini tavsiye ederim yazın bile suyu buz gibi yüzülebilecek yerler de var. Şahin deresi kanyonu var, suyun içinde bir kaç km lik yürüyüş sonunda yüzülebilecek alana geliyorsun.kaz dağı milli parkı gez gez bitmez bir de tam anlamıyla oksijen deposu. Zaten oksijen zenginliği bakımından dünyada ikinci. Çevrede kamp alanları da mevcut. Kesinlikle tavsiye ederim

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı Lengeli Fötr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaz dağlarına mutlaka gitmelisin yok böyle güzellik. Hele yürüyüşü de seviyorsan hasan boğuldu şelalesini tavsiye ederim yazın bile suyu buz gibi yüzülebilecek yerler de var. Şahin deresi kanyonu var, suyun içinde bir kaç km lik yürüyüş sonunda yüzülebilecek alana geliyorsun.kaz dağı milli parkı gez gez bitmez bir de tam anlamıyla oksijen deposu. Zaten oksijen zenginliği bakımından dünyada ikinci. Çevrede kamp alanları da mevcut. Kesinlikle tavsiye ederim
    Benim için kamp olayının temeli zaten doğayı gezip keşfetmek
    O yüzden yazdığınız yerlerinde yerini not aldım teşekkür ediyorum
    Gerçekten bu sene çok dolu olacak benim için resmen yazın gelmesini bekliyorum

Bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim yardımcı oldunuz ve hala tavsiyeleri bekliyorum gidip gören arkadaşlardan yazmayı eksik etmeyin

Bu zamana kadar neden bunları gerçekleştirmedim çok merak ediyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)