Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 250 vs Hyosung GT 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı alplion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorda hızdan önce araştırılması gereken fiyat,servis,kullanılırlık ve ikinci el dir.
    Kesinlikle katılıyorum! Hyosung gt250R mi yeni satmış birisi olarak, çok ilgi olduğunu ve rahat satıldığını söylemek isterim - ama honda öyle midir bilemem. (şeytani gülümseme sembolü)

Hyosung'un servisi konusunda da çok rahattım (Urla'daki Sabri Usta ve Oğulları na götürüyordum), motorun özelliklerine göre fiyatı da makuldu.

-turgut
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    cbf 250 ,gt 250r ı sittin sene geçemez bence

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rahat satıldığını söylemek isterim - ama honda öyle midir bilemem. (şeytani gülümseme sembolü)
    Hyosung'un ikinci eli ne kadar hızlıdır nedir ne değildir bilemem ama ben CBF250'mi piyasanın ölü olduğu bir sezonda 1-1,5 ay gibi bir sürede sattım...alıcıların gözünü korkutmayan aksine hoş gelen özellikle bütçesi biraz daha uygun olupda ideal bir başlangıç motoru almak isteyenlerin tercih ettiği bir piyasası var...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung'un ikinci eli ne kadar hızlıdır nedir ne değildir bilemem ama ben CBF250'mi piyasanın ölü olduğu bir sezonda 1-1,5 ay gibi bir sürede sattım...alıcıların gözünü korkutmayan aksine hoş gelen özellikle bütçesi biraz daha uygun olupda ideal bir başlangıç motoru almak isteyenlerin tercih ettiği bir piyasası var...
    zaten o motorlar binek motorlardır trafikte rahat gitmek için yakıttan tasarruf etmek için çabuk satılır ama hyosungda uygun fiyat olduğu için herkesin gözünde

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Mantıksız bir karşılaştırma. cunku biri racing biri turing makina. ha şöyle sorsaydın;

Honda CBR 250R mı (ki Türkiyede yok) yoksa Hyosung GT 250R mı, diye osaman cbr250 derdim,
    Bu race klasmanında karşılaştırma,

Birde touring klasmanında karşılaştırmaya bakalım;
    Honda CBF 250 mi yoksa Hyosung GT 250 Coment mi, diye sorsaydın tabiki Honda CBF derdim.

Ama senın sorun hangisi daha hızlı olarak oldugundan senın şıklarına göre cevaplarsak, tabiki hyosung GT 250R
    Soda Ayran Cool

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    arkadaşlar bende 7500 ytl ye sıfır siyah renk gtr 250 var isteyen olursa yardıncı olurum tel 3247122110

Forumdan Uzaklaştırıldı yaşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Hepinizin yorumları için tşk. ederim arkadaşlar peki aranızda hondanın hız limitini zorlayanınız varmı cbf 250 en son kaç km hıza çıkabiliyor?

darksilence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 SUZUKI GSR 600 siyah
    Alıntı yaşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinizin yorumları için tşk. ederim arkadaşlar peki aranızda hondanın hız limitini zorlayanınız varmı cbf 250 en son kaç km hıza çıkabiliyor?
    160 km hıza...

ama o hıza gelince km telini koparıveriyor tabi...
    As The Years Go Passing By...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HYO çıktı, CBF250 devri kapandı.

2'si de 250cc.
    Biri tek, biri çift silindir
    Biri 23, diğeri 29 beygir
    Biri yağ+hava, diğeri hava soğutmalı
    Ayrıca CBF parça fiyatları Hyo'nun neredeyse 2 katı
    Hyo çok daha kalıplı ve şekilli
    Hangisi daha hızlı demişsin, Hyo ile 179km gördüm, honda'da bu hayal.

Dayanıklılık ve parça kelitesi konusunda CBF kullanmadım ama, 16500km.lik GT250R kullanıcısıyım ve rutin bakımlar haricinde servise girmedim, bir kere bile bir arıza ile karşılaşmadım ve yolda kalmadım ( Maaşallah diyelim ).

Şimdi, bütün bunları göz önünde bulundurunca, biraz kafası çalışan adam sırf marka fanatizmi için gidip de CBF alır mı?

Motosikleti
    HONDA CbR125R BlueBird
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HYO çıktı, CBF250 devri kapandı.

2'si de 250cc.
    Biri tek, biri çift silindir
    Biri 23, diğeri 29 beygir
    Biri yağ+hava, diğeri hava soğutmalı
    Ayrıca CBF parça fiyatları Hyo'nun neredeyse 2 katı
    Hyo çok daha kalıplı ve şekilli
    Hangisi daha hızlı demişsin, Hyo ile 179km gördüm, honda'da bu hayal.

Dayanıklılık ve parça kelitesi konusunda CBF kullanmadım ama, 16500km.lik GT250R kullanıcısıyım ve rutin bakımlar haricinde servise girmedim, bir kere bile bir arıza ile karşılaşmadım ve yolda kalmadım ( Maaşallah diyelim ).

Şimdi, bütün bunları göz önünde bulundurunca, biraz kafası çalışan adam sırf marka fanatizmi için gidip de CBF alır mı?

Eeeee bu işler boyle
    önümüzdeki sezonda Ninjamız gelicek en 250 liğinden (inşallah)
    o zaman ne olacak bakalım sizin hyo lara

sen yorulma ben soyliyim

PATATES OLACAK

hele bide hyo ile aynı para olursa ( hani olurya ) ozaman izle cümbüş ü

KAWASAKİ = marka fanatizmi ( bunun gibi birşey )

görüyoruz markacıları

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı babyracing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eeeee bu işler boyle
    önümüzdeki sezonda Ninjamız gelicek en 250 liğinden (inşallah)
    o zaman ne olacak bakalım sizin hyo lara

sen yorulma ben soyliyim

PATATES OLACAK

hele bide hyo ile aynı para olursa ( hani olurya ) ozaman izle cümbüş ü

KAWASAKİ = marka fanatizmi ( bunun gibi birşey )

görüyoruz markacıları
    kawa 250 türkiyeye gelse bu tiple yine hyoya rakip olamayacak kasa yok çünküü cbr125 kasası gibi oyuncaktan bozma bişeye benziyo farlar 94 model zx9 farı teker 140 mobilyet tekerii güç ortalama bizim motorlarla aynıı fiyat bizimkilerden fazla olacağı garantiii bu marka fanatizmi değilll ama eminimm alsan iki gün kullansan hyoyuu sende bizden farksız olmazsın emin olll bu arada kawayı neden r serisinde gösteriyolar bilmiyorumm o motor o oturuş pozisyonu o dreksiyon ile olsa olsa sport turing olur kimsede aksini idaa edemez
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Dostum marka fanatizmi yapsaydık emin ol baştan hyosung u seçmezdik.Paramızı kawasaki suzuki gibi markalara ayırırdık.Biz sınıfında fiyat performans tip kalite olarak en güzel makineye binmenin gururunu yaşıyoruz.Bencillikte yapmıyoruz ve herkese tavsiye ediyoruz.Kawasaki 250 daha gelmeden bu kadar komik konuşma bence resimlere bakarak tipden başaka yorum yapılmaz oda herkesin zevki başka olduğu için her türlü yoruma açıktır.Benim yorumum cbr125 kopyası gibi bişey gelsin teknik özellikleri fiyatı tam açıklansın bidaha konuşuruz.Ama şundan eminimki Hyosung 250 ye rakip olabilecekse fiyatı 10,000 ytl 11,000 ytl arası olur belkide birazdaha fazla eee ozaman yine alınmaz,o fiyata 500 600 cc bulursun.Fiyatı hyosungla aynı civarda olursa zaten emin ol hyosung daha üstündür...Fiyatı hyosungdan düşük olursa gördüğün yerde kaç derim

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    yav bu hyosungunnn bu kadar parlaması birilerinin içine o kadar batıyokiii karşılaştırılmadığı motor kalmadıı hyomu jawamı-cıbırmı-cbfmi şumu bumuuu yav mademki adi motor neden karşılaştırıyolar anlam veremiyorummm sonuçta herkesin motoru kendinee

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda al bence
    nedenleri
    1 )hyo arka disk fren (yani daha yeni bir teknoloji), honda kampana (eski sistem)
    ama olsun honda hayat onda
    2) biri 22 hp CBF diğeri 29hp GTR olsun ya az güçsüz olsa ne olur ..honda hayat onda nasılsa
    3)iki motoru yan yana koy yolun karşısına geç yoldan geçen ve motora bakan her 10 kişiden 10 uda hyoya bakar cbf farketmez bile
    ama olsun honda iyidir cahil insanlar bunu bilmez.
    4) yedek parça fiyatlarındada honda pahalıdır. ama olsun nolacak hondaya binmemnin bi karşılı olcak elbet.
    5) bi GT 250 bi cbf 250 uzun yola yan yana çıkarsan ve altında honda varsa GT sahibi senin hızına ayak uydurmak zorunda kalır ..(ben marmaristen izmir ve istanbulu kapsayan 2011 km lik bu yolu bu iki motorla yaptım oradan biliyom)
    6) sen tek başına son sürat giderken bi GTR artçısı ile seni zort diye sollar geçerse sakın üzülme seni geçen o gariban senin motorunun kıymetini bilmez.

Ben bunları nerden biliyom diyeyimmi ben hem cbf hemde GT 250 ye aynı anda sahip oldum şu an almayı düşündüğüm alet GT650 işallah alırım ..

Cbf kötü motor değildir hatta çok sağlam ve iyi bir motordur ama Gt serisi bu motorun çok üstündedir. cbf 250 nin tekavantajı kalıbının küçük olmasından dolayı çok sıkışık ttafikte daha kıvrak olmasıdır..

ama sen yinede honda al
    +1 hemde 250 kereeeeeeeeeeeeeeeeeee
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    kawasaki 250 de kimmiş asıl kawasaki patates hatta ondan daha beter çok tipsiz bi motor o alınmaz yaw

Motosikleti
    cbf500
    Türk milleti markacıdır denmiş,doğrudur bişey diyemem ama su da var.Türk milleti gösteriş meraklısıdır.bi yanda cbf bi yanda gtr.elbette gtr göz dolduruyor ama şöylede bi laf vardır "ucuz mal alacak kadar zengin deilim"
    burda hyosung kullanan arkadaşlar kızmasın,bende mtor almadan once çok düsündüm.gerçekten cok güzel goruntusu ve ozellikleri var.bencede sınıfının ve türünün en iyisi.kimisi "al al iyi motor" kimisi "yok bee kore malı,markasını bile telafuz edemezsin" dedi.bi iki tane 2. el baktım,iyi durumda deildi.vazgeçtim.cbfe yoneldim ama(ne laka diyeceksiniz)suzuki gs500aldım.
    We believe in sky,not to sunroof!

Motosikleti
    HONDA CbR125R BlueBird
    efendi bey kardeşim,

Hyosung GT250R isimli makinayı çok kullandım merak etme sen,

Arkadaşım o makine yüzünden az daha ölüyordu kardeşim sen neden bahsediyorsun ? ( arkadaşımın yaşadıklarını umarım yaşamazsınız )

Size tavsiyem : yenileri ( şu çift renkli olanları ) bilemiyorum ( kullandığım ilk çıkanlardan idi, kırmızı renk idi ) ama; DİKKATLİ KULLANIN motorun nerede duracağı allah a kalmış birşey artık .

Kameraman arkadaşım sanada teşekkür ederim. Gerçekten millet olarak gördüğümüze kanıyoruz. ( ve gerçekten de makine uzaktan harika duruyor ama yakından ..... ??? ) Yalnız şunu düzeltelim:

önemli olan ucuzu değil, iyi olanı yani sağlam olanı almaktır.

Kaldı ki hyo nun fiyatı gayet iyi 8,950 liste fiyatı + plaka masrafları ( iyi para )

artııı:

söylemeden edemicem, bana darılmayın ama verdiğiniz cevaplar okadar komik ki ( hyo yu korumak adına ) motosiklet kültürünüzü bir kez daha ortaya koydunuz :(

Şu beğenmediğiniz HONDA bir kitap çıkardı : MOTOSİKLETE DAİR diye
    ( çıkalı bayaa oluyor ! )

marka motosiklet kullanmıyorsunuz tamam, anladık, karşısınız bari onu alıp okuyun

Ve artık Hyosung ile ilgili hiç bir şey yazmıyorum. Çünkü birilerinin zoruna gidiyor. ( Bu birileride galiba hyosung bayileri )

Esenlikle kalın.

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    CBF naked , hyosung racing denildiği gibii..2 sinede otur test et, sonra kararını ver

benim gönlüm hyodan yana şahsen ...

efendi bey kardeşim,

Arkadaşım o makine yüzünden az daha ölüyordu kardeşim sen neden bahsediyorsun ? ( arkadaşımın yaşadıklarını umarım yaşamazsınız )

Size tavsiyem : yenileri ( şu çift renkli olanları ) bilemiyorum ( kullandığım ilk çıkanlardan idi, kırmızı renk idi ) ama; DİKKATLİ KULLANIN motorun nerede duracağı allah a kalmış birşey artık .

Kameraman arkadaşım sanada teşekkür ederim. Gerçekten millet olarak gördüğümüze kanıyoruz. ( ve gerçekten de makine uzaktan harika duruyor ama yakından ..... ??? ) Yalnız şunu düzeltelim:

Kaldı ki hyo nun fiyatı gayet iyi 8,950 liste fiyatı + plaka masrafları ( iyi para )

artııı:

söylemeden edemicem, bana darılmayın ama verdiğiniz cevaplar okadar komik ki ( hyo yu korumak adına ) motosiklet kültürünüzü bir kez daha ortaya koydunuz :(

marka motosiklet kullanmıyorsunuz tamam, anladık, karşısınız bari onu alıp okuyun

Ve artık Hyosung ile ilgili hiç bir şey yazmıyorum. Çünkü birilerinin zoruna gidiyor. ( Bu birileride galiba hyosung bayileri )

Esenlikle kalın.
    arkadaşım sen hyosung ' u diğer çinlilerle kıyaslamadığına emin misin ? yanlış anlamanı istemem..
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

bebeğim racing im
    Sen topicin başlığını okuma zorluğu mu çekiyorsun?

Biz honda ile hyosung u kıyaslamıyoruz.
    Honda CBF 250 ile Hyosung GT250R ı kıyaslıyoruz.

İkiside 250 cc olan bu motorun hangisi daha hızlı diye soruyor arkadaş?
    Sende gelmiş saçma sapan şeylerden bahsediyorsun
    Sen cıbır 125 ine yoluna devam et.. Hem onun bazı parçaları daha ucuz
    Örneğin lastik almak istediğinde bisikletciye gidebilirsin?

Yolun acık olsun

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    böle manalı manalı yazmanın bi anlamı yok hangisi hızlı demiş hyosung daha hızlı bitti

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    efendi bey kardeşim,

artııı:

Esenlikle kalın.
    Bak dostum haddini bilde konuş tamammı?Yazılanları iyi ANLA iyi İRDELE sonra cevap yazmayı dene.Burada kimse honda kötü demiyor karşılaştırması olan motorlardan hyosung daha üstün deniyor önce konuya vakıf ol emi
    Sen ve arkadaşın ne gibi zorluklar yaşadınız bilmiyorum ama yeni çıkan her modelde markada bazı sorunlar olabilir garanti prosüdörü bunun içindir zaten.Kaldıki hyosung 2006-2007 modellerinde sorunlar yok denecek kadar az(hfc ve diğer motosiklet sitelerinden araştırma yapabilirsin çok zor değil en azından boş boş ezbere konuşmanı engeller)buda hyosung un ve globalin motorunun arkasında durduğunu gösterir ve kalitesini kanıtlar niteliktedir.
    Önemli olan ucuzu değil fiyatını hak edeni almaktır.Ve bize göre hak eden hyosung gt250 serisiymiş sana saygı duymaktan başka bişey düşmez.Amacımız ucuz almak olsaydı piyasada 200-250 cc dünya dolu motor var onları alırdık yada 10-15 yaşında 600 lük alırdık.Konuda sadece şekil değil hyosungun üstünlükleri yüzlerce kez yazıldı çizildi bidaha anlatmayayım şimdi burada...
    Verdiğimiz cevaplara gelince efendyiso arkadaşım ve ben burda hyosungu baya bi savunduk ve komik bi yer göremiyorum.Kaldıki cbr125 cbf250 gibi motorlara güvenli hyosung 250 serisine güven vermiyor diyecek kadar komik duruma düşen sensin Ve bu modellerin karşılaştırmasını honda hyosung marka karşılaştırmasına dönüştürüp sırf honda diye tüm üstünlüklerine rağmen gt250 serisini yenik ilan ederek motor kültürünü ortaya koyanda sensin?
    Burada hyosung bayisi yada avukatı yok emin olabilirsin Bizim zorumuza giden bişeyde yok bunada emin olabilirsinBirinci belli ikinci kimZorumuza gidecek bişey yok çünkü honda gibi bi dünya devinin 250 cc sınıfında ürettiği motora 10 çekiyoruz niye zorumuza gitsin aksine gurur duyuyoruz.Bazende düşünüyoruz bu fiyata sırf honda yazısı var diye bu motora bu para istenirmi diye hadi istendi verilirmi diye(isteyenede verenede saygım sonsuz tercih meselesidir).Şimdi ben sana soruyorum tercihlerin seni ilgilendirir motorundanda memnunsun anladığım kadarıyla, allah hatasız binmeni nasip eylesin senin bu hyosung da zoruna giden ne?Hadi kal sağlıcakla...

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler