Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 250 vs Hyosung GT 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Markaya laf yok zaten, benim derdim Global ile.

Forumda araştırırsan servislerin markadan bağımsız çalıştığı konusunda mesajlar var. Mesela her servis farklı fiyat veriyormuş periyodik bakımlara. Bence markanın biraz daha oturması lazım.

Ufak tefek problemler de mevcut ama onları fiyat farkı dengeler herhalde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 600f
    honda yıllardan beri ulkemızde satısta olup yeteri kadar reklamını yapmıs ve alt yapısını olusturmustur arkadaslar...
    suanda kalite için pek bişey dıyemem sadece 3 aydır gt250 r kullanıyorum fakat suana kadar hıcbır problemle karsılasmadım ama suna ınanıyorumkı bundan 10-15 sene sonra yani hondanın suankı pazar payını ve alt yapısını dusunursek hyosung ıcınde bu motor gercekten kalıtelıdır denecegıne olan ınancımı koruyorum....
    ayrıca satıs sonrası hızmetlerı acısından global motor hondadan tartısmasız cok ustun dıyebılırım.
    ECEL KAPINI CALDIGINDA ORTALIGI TELASA VERME CUNKU O GELDIGINDE SEN COKTAN GİTMİS OLACAKSIN

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Satılamaz diye bir durum yok arkadaşlar ben ilan verdim ve hemen sattım başka bir şehirden gelip satın aldılar hala ısrarla arayanlar oluyor yanlız R Cometten daha bir rağbet görüyor makul mantıklı bir fiyat çekerseniz elinizde çok tutamazsınız bunlardan bir örnekte Comet için benim.Beni yolda görüp motor hakkında bilgi alıp sonradan gidip satın alan insanlar dahi oldu...Bir kaç yıl sonra bu marka çok daha ileri bir noktada olacaktır.

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde parça üstünde yoğunlaşılmış ..bu ay ki www.motoaktuel.com sayısında global motorun genel müdürü ile yapılmış bir röpörtaj var.. parça oranı %100 diyolar ...hatta ve hatta gerekirse sıfır motordan sökeriz yine kullanıcıya yok demeyiz diyolar..bir arkadaş forumda kaza yaptığını ve 3 aydır parça yüzünden motorun serviste yattığını yazmış konu ile alakalı global motora attığım maili cevapladılar hyo başlığında var..servis yetkili servis değil..firmaya bu konuda resmi bir talep gitmemeiş arkadaşın olmadığını iddaa ettiği tüm parçalar mevcut..yani parçada bir sıkıntı yok ..

Hyosung"u ben 2002 yılından beri kullanıyorum Marmariste aynı motoru 2000 yılından beri kiraya veren bir rentçi var.. adam iddaa ediyo ne yamah nede honda bu kadar dayanmıyo diyolar ..ellerinde xl 200 varmış satmışlar ..xt125 varmış satmışlar hyoları satmıyolar ..bazılarımızın adını yeni duyuyo olması motorun Türkiye pazarında yeni olduğu anlamına gelmez..ama distrübütör firmanın el değiştirmesi motorun satışını arttırmıştır buda bir gerçektir..Hyosung markası 2000 yılından beri Türkiye pazarındadır..Elbette honda daha eski bir markadır ülkemizde ama KTM nin honda dan sonra pazara girmesi onu daha az kaliteli yapmıyosa Hyoyuda yapmaz ..

Burda kıyas cbf ve gt arasında ..cbf kötü bir motor değildir..hatta ve hatta yoğun trafikte hyodan daha kıvraktır..burda kıyaslama yaparken en dikkat etmemiz gereken artık şu marka saplantısından kurtulup..yol ve trafik şartlarına göre motorları kıyaslamak olmalıdır..
    Bu motordan sökülen parça konusunda benimde söylemek istediğim bir kaç şey var...Geçen yaz kırılan bir parça ellerinde olmadığı için başka bir motor söküp bana yolladılar...Eğer konunun ispatını isteyen arkadaşlar olursa servisin bayinin telefonunu verebilirim...

Alıntı dtalay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda yıllardan beri ulkemızde satısta olup yeteri kadar reklamını yapmıs ve alt yapısını olusturmustur arkadaslar...
    suanda kalite için pek bişey dıyemem sadece 3 aydır gt250 r kullanıyorum fakat suana kadar hıcbır problemle karsılasmadım ama suna ınanıyorumkı bundan 10-15 sene sonra yani hondanın suankı pazar payını ve alt yapısını dusunursek hyosung ıcınde bu motor gercekten kalıtelıdır denecegıne olan ınancımı koruyorum....
    ayrıca satıs sonrası hızmetlerı acısından global motor hondadan tartısmasız cok ustun dıyebılırım.
    Global motorda nasıl bir deneyiminiz olmuştu ki Honda'dan daha iyi servis hizmeti veriyor dediniz? Bu iddialı bir yorum bence.
    Keşke bir örnek verseydiniz.

Motosikleti
    cbr 600f
    elegant arkadasım allaha sukur benım hıcbır sorunum olmadı bu yuzdende globalle hıc ıletısım kurmadım ama cok merak edıyosan yakın bır arkadasımın grank mılınde olusan bı nedenden dolayı(2 kez aynı sorunu yasadı) motorunu evınden alıp kendısıne tamır suresınce test motorunu tayın ettıklerını bılıyorum. bunu ne honda ne yamaha vs. vs.vs. yapabılecegını sanmıyorum tabı bu benım sahsı görusum ..
    ama senın bı sorunun oldu galıba globalle eger böyle bısey varsa bızlede paylasırsan benı ve benım gıbı hyosung kullanıcılarınıda aydıtlasmıs olursun
    ECEL KAPINI CALDIGINDA ORTALIGI TELASA VERME CUNKU O GELDIGINDE SEN COKTAN GİTMİS OLACAKSIN

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    dtalay,

yakın zamanda canakkaleden donerken gorkem arkadasımızın motorunda sorun oldu
    ıstanbul servıse getırıldıkten sora cbf 150 tahsıs edıldı kendısıne

hyo bence super bı markadır
    ımkanım olsa sıfır turuncu sıyah gt 250 r alırdım gerci:D
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesadüfen girdim topice...

Evet dtalay Çanakkalede bozulan motorumu buraya getirdim , servis süresince bana bi Cbf150 tahsis edildi... Parçalar garantiden değiştirildi ve ayrıca Çanakkale'den motoru getirtme masrafım da karşılanıyor
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Valla benim bi sorunum yok Global motor ile ama forumda ilgili konu başlığına bakınca problem yaşamış arkadaşların yorumlarına rastlayabilirsin. Ben onların yalancısıyım.

Onlar başlarından geçen olayları anlattıkları için bana daha inandırıcı gelmişti sizin yorumunuza göre. Bu nedenden dolayı örnek verebilirmisiniz dedim.

O forumda gözüme çarpan noktalar ise vitesin zor geçmesi ve bakımlarda her servisin farklı fiyat politikası uygulaması olmuştu. Tabiki bunların duyum olduğunu tekrar hatırlatmak isterim.

Motosikleti
    cbr 600f
    görkem arkadasım ne kadar guzel satıs sonrası bı fırmanın malının arkasında durması keske her fırmada bu sekılde sattıgı malın arkasında dursada bız tuketıcıler tereddut etmeden mal edıne bılse.ayrıca yanlıs anlasıldı galıba ben hıcbır markayı kötulemedım kı yıllarca honda kullandım sadece sahsı fıkrımı soyledım asla yanlıs anlasılmasın.........

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Hafta sonunu ufak çaplı bir organizasyonla geçirdik bursa'da çok da eğlendik.Sora dedik deniz görelim ve alem yapalım.Koptuk bursa'dan kumla'ya arkadasın comet gt250 hyosung'u vardı 4000km'de almış ve şu anda 19000km...Makinadan çıt yok ayrıca bursa kumla arası 178km gördü çok seri torklu bir makina doğrusu!

Daha önce benim de antipatim vardı bu motora karşı biraz elcikler falan kötü, şasi kaynakları kalitesiz olsa da motor tarafından sorun yaşamamış hiç...bide grenajlı modeli vardı bi arkadasımızda...Vites geçişlerinde 11-12bin deviri beklermiş hep ve kol çıkardı tabi makina..Sınırlarını zorlamadıktan sora bence alıp paşa paşa binilebilecek bir makina...
    AKIN FİDAN

MANGA(harun)

hyosung iyi hoş motordur ama bence honda demek daha doğrudur tamamen zevk meselesi

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım.motorum gt250 şans eseri bu topiği gördümde bende izlenimlerimi yazayım dedim.motorumu Barış abiden aldım çok araştırdım barış abide anlatmış zaten çok gezdim iyikide almışım yaklaşık 2000 km den beri kullanıyorum.Motorda vibrasyon sıfıra yakın sadece 4500-5500 dd arası biraz hissediliyor o kadar.frenler çok iyi yol tutuş iyi yorucu değil yani kısaca motorun bu katagori için eksiği yok diyebilirim.illede honda diyen arkadaşlarada şaşıyorum dünyanın kabul ettiği 250cc katagorisinin kralını nasıl oluyorda cbf 250 ile kıyaslıyorsunuz?tamam honda büyük bi marka ama 250 cc de hyosung tek bunu artık istemesekte kabullenmeliyiz.körü körüne marka bağımlılığı yapmaya gerek yok.her konuda hyo önde neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz?hondanın büyüklüğünümü? buna kimsenin itirazı olacağını sanmıyorum zaten.beni yanlış anlamayın sakın bende hondayı seviyorum ama yiğidede hakkını vermek lazım.cbf ile 135-140 da ıkına ıkına giderken yanınızdan vız diye bi gt250 geçerse,ıslak bi yolda ani duruş yapmak gerektiğinde arka tarafınız vals yaparken hyo lu ip gibi durunca,virajlı bi yolda virajı aman düşmeden atlatayım şunu derken hyolu race kullanır gibi dönerse,uzun bi yolculuktan sonra her yeriniz vibrasyondan uyuşunca hyo lu arkadaşınız scooterdan inmiş gibi rahat olunca ve kalabalık bi yerde cbf niz ybr muamelesi görünce yine honda hayat onda mı diyeceksiniz benim makinem honda hyosung da neymiş mi diyeceksiniz?lütfen artık çamur atmayalım hak edene hakkını verelim bu karşılaştırmayıda bitirelim.birinci belli ikinci kim saygılarımla... bu arada barış abi nerelerdesin yaw msn hep kapalı ayran içtik ayrımı düştük abi.

limp65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence bu dünya üzerindeki en baba 250 CC naked, Honda CB250 Hornet'tir.
    4 silindir 40 beygir, su soğutmalı vs...

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    limp65 bunu görmemiştim bi araştırayım şu makineyi.40 hp 250cc için çok iyi er 5 i bile zorlar bu makine ama araştırmak lazım.bununla ilgili bişey diyemiycem yani.

limp65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.youtube.com/watch?v=KpPM7...elated&search=

Buda hornet 250 nin performans egzoslusu, +40 ps, ses müthiş ne yazıkki arz talep meselesi yüzünden bu motorun Türkiyeye gelmesi zor, malum insanımız 600 cc den aşağısına motor gözüyle bakmıyor. oysa bu motorlada bir ömür geçirilebilir.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hornet 250 nin ,sanırım sıfırı yok
    güzel bakan , güzel görür.

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Hafta sonu eşim arkamda (artçı) olarak GT250R ile 250KM yol yaptık..
    100-120 ile gittik Şirinceye, ve süper vakit geçirdik. (artçı olunca makul hızlarda gidiyorum!)

Hala kararsız olanlara duyurulur..
    Not: Motorum 9000 KM de.. tık yok.
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Motosikleti
    2006 HYSONG
    arkadaşlar bende 250r epeydir war we çok menunum
    daha öncede kawasaki suzuki gibi japonları kullandım ama buda ii motor haa yedek parça sorunu ??? ben hiç yaşamadım ne istersen war hemde güler yüzlü hizmet ile

fae marka birde ekzosttt taktım acaip afilli oldu
    [COLOR="Red"][B]FOREVERFENERBAHCE:pr: [/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda Today 50cc

Satılan cbfler 2006 tek silindir 2007 çift silindir

Alıntı limp65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu dünya üzerindeki en baba 250 CC naked, Honda CB250 Hornet'tir.
    4 silindir 40 beygir, su soğutmalı vs...
    Bence yenisini beklemeli ama o zamanda Cbf500'e yaklaşır fiyatı. Bence hyosung. Ah bir de sanzuman sesi olmasa. Olsun her güzelin kusuru vardır. Pek kusur sayılmaz ama

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda CB 250 2007 modeli varmı bilemiyorum ama 2006 modeli mevcut.Bu motosiklet 4 silindirli !!! 16 sübaplı 40 hp 151 kg gerçekten kendi sınıfını güç açısından domine etmiş bir motosiklet...

http://www.motorbikes.be/en/Honda_Hornet_250_2006.aspx

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler