Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 250 vs Hyosung GT 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    başlık amacına ulaşamıyor kilitleyelim en iyisi
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman

katılmıyorum VE RAHMETLE ANMAK ÜZEREYİM

Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlık amacına ulaşamıyor kilitleyelim en iyisi
    bence çok güzel kıyaslamalar yapılıyor. ve bence honda eski kalitesinde değil. tek olmak için rakipsiz olmak gerekir. ama güçlü rakipler karşısına çıktıkça fiyat ve dolayısıyla kalite olarak honda ödün veriyor. bugün cbf 150 yi yakından inceleyip üstüne çıktım. her tarafı mika (fiber bile değil), vites ayaklığı bir garip ( mekanızma motorun dışında, vidalarla, pullarla boğulmuş bir iki kısa demir parçası), göstergeler dandik, bırakın devir saatini, normal bir saat bile yok. vllahi pek çok çinli scooterın göstergesi bile fiyatları 2000ytl civarında olmasına rağmen dijital... cg 125 bile çok daha sağlam görünüyor. yazık olmuş. Beyler, honda böyle giderse silinecek... yazık oldu. haaa, ama 15000ytl bastırınca kralını bile alırsın honda da derseniz, o kadar paraya ben çok daha iyisini alırım. ve yeni sloganım HONDA, HAYAT BİTMİŞ ONDA!!!...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    dijital gösterge bence sadece makyajdır. yani motorun rengi tipi ayrı konu motoru ayrı konu.

100bin km yi geçmiş titanlar cbf ler, 300bin km yi geçen africa twinler, transalpler...

kalite budur. honda kötü motor asla yapmaz fakat fiyat ayarlamasında sorunu var. cbf250 in sıfırı gerçekten pahalı

@yürekçe
    arkadaşım honda cbf150 de 100bin kmleri rahatlıkla görür eminim. sen bakma diğer mallarının dijital göstergelerine, telefon göstergelerine...

hondanın tek sevmediğim yanı fiyatı onun dışında hiç bir motoruna kötü diyen olmadı. yani sen çok beklersin hondanın bitmesini.

çin motorlarını da makyajlarla sattılar. parlak renkleri telefon göstergeleri... ama motoruna bakan olmadı 20bin km de yenilendi motorlar.

bana göre motorun dayanıklılığından sonra gelir dış özellikleri.

şunu da söyleyeyim eski motorların hepsi daha sağlam (özellikli demiyorum) yeni motorların grenajlarının çoğu plastik ya da ona yakın maddeler (r6, cbr600f) yani hafif malzemeler motorun performansını artırmak için yapılıyor genelde.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biri malzeme kalitesimi dedi
    bakın gösterge paneli cbf te harika bunu belirterek başlıyim ...arka fren kampana cbf te yazık 250 cc bi motora 8000 ytl alıyosun ama arka frene disk takamıyosun ...yalnız hyoda gri kasa ile siyah kasada ciddi kalite farkı var
    yeni çıkan siyah kasalar çok daha kaliteli işlenmiş ..ön amartisörü tutan gri döküm parça gri kasalarda çapaklı yani taşlaması sorunlu ama siyah kasada bu yok pürüzsüz ...

Cbf 250 ciiden çok iyi bir motor deviri comete göre az olduğundan daha dayanıklı olacağıda kesin ...ama bu honda olduğundan değil ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    [QUOTE=BBRR;441631]biri malzeme kalitesimi dedi
    bakın gösterge paneli cbf te harika bunu belirterek başlıyim ...

sence hyosung'un mu yoksa honda nın göstergesi mi?

ben şahsen honda dan tamamiyle kalite beklerim. düşünün ki BMW neden mercedes'in önüne geçti? bir ferrari neden hala ferrari? ya da bir sezen aksu neden hala sezen aksu?

Motosikleti
    hayırlsı olur inşallah
    ii maşallh parası olan alsın banada hediye alabilir farketmez yani kabul ederim
    Hondayı alsa ii olur

Motosikleti

BBRR biraz konu dışı ama

[QUOTE=BBRR;441631

SENDEN BİR RİCAM OLACAK,

zevkim hyosung comet diyor
    ama bana çanta takılabilecek bir makina lazım.
    hyosung GV 250 bu tercihe uygun diye düşünüyorum ama
    7,250ytl ya bunu ya da bu fiyata yakın bir makina düşünüyorum.
    önerilerin nelerdir?

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    [QUOTE=yürekçe;442023]
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şahsen honda dan tamamiyle kalite beklerim. düşünün ki BMW neden mercedes'in önüne geçti? bir ferrari neden hala ferrari? ya da bir sezen aksu neden hala sezen aksu?
    Reklam faaliyetleri yüzünden olmasın?
    Bence Mercedes'in kalitesi daha yüksek BMW ye göre.
    Galiba elma ve armutları karşılaştırıyoruz burda..
    -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

matiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Mart 2007 de alacam inşallah motorumu,

Tecrübem yok ama çok okudum bu forumları; hem honda hem hyosung , resimleri koydum karşıma baktım saatlerce, şikayetleri memnuniyetleri okudum dinledim , servislerine gittim satış temsilcilerini dinledim, yolda gördüğüm hemen hemen tüm hyosung kullananlara sordum, honda sürücüleri ile konustum.

Ve herkesin hayalini kurduğu, gönülden baglı olduğ bir motor vardır ama BEN, Hyosung GT250 veya GT250R alacagım....

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    Alıntı maddog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Mart 2007 de alacam inşallah motorumu,

Tecrübem yok ama çok okudum bu forumları; hem honda hem hyosung , resimleri koydum karşıma baktım saatlerce, şikayetleri memnuniyetleri okudum dinledim , servislerine gittim satış temsilcilerini dinledim, yolda gördüğüm hemen hemen tüm hyosung kullananlara sordum, honda sürücüleri ile konustum.

Ve herkesin hayalini kurduğu, gönülden baglı olduğ bir motor vardır ama BEN, Hyosung GT250 veya GT250R alacagım....
    bencede hyosung çünkü iki motoruda kullanandan al haberi demişler.
    sonuçta honda diğer diyorlar ama zaten honda bunu suistimal etmeye başladı gibi fiyatlarıyla.

racing mi comet mi diye karar veremediysen yardımcı olayım
    eğer şehir içinde ve trafikte çok kalıcaksan cometi tavsiye ederim hem oturuş hemde direksiyon açısından çok daha rahat edersin yok otobanda falan gidip gelicem sürekli diyorsan racing modeli daha uygun olur senin için

matiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı giallorosso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede hyosung çünkü iki motoruda kullanandan al haberi demişler.
    sonuçta honda diğer diyorlar ama zaten honda bunu suistimal etmeye başladı gibi fiyatlarıyla.

racing mi comet mi diye karar veremediysen yardımcı olayım
    eğer şehir içinde ve trafikte çok kalıcaksan cometi tavsiye ederim hem oturuş hemde direksiyon açısından çok daha rahat edersin yok otobanda falan gidip gelicem sürekli diyorsan racing modeli daha uygun olur senin için
    hmm super oldu bu bilgi giallorosso, bu açıdan hiç düşünmemiştim aslında benim kriterim hep cep le ilgili oldu; parayı denkleştirip denkleştirememekle yani .Ben sürekli sehir içinde kullanacağım motoru; işe gelip giderken. O nedenle herhalde 250 daha iyi olacak . Cepte para kalırsa aksesuara yatırırız napalim

Bu arada bir ekleme yapayim sarı comet çok güzel duruyo beeee....

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    Alıntı maddog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm super oldu bu bilgi giallorosso, bu açıdan hiç düşünmemiştim aslında benim kriterim hep cep le ilgili oldu; parayı denkleştirip denkleştirememekle yani .Ben sürekli sehir içinde kullanacağım motoru; işe gelip giderken. O nedenle herhalde 250 daha iyi olacak . Cepte para kalırsa aksesuara yatırırız napalim

Bu arada bir ekleme yapayim sarı comet çok güzel duruyo beeee....

sarısı çok güzel bu aletin güneş vurunca içindeki simler ortaya çıkıyor kırık bir sarısı var.
    ben şahsen grenaj ve racing tip motor sevmem zaten o yüzden naked modeli tercih ettim tabi sonuçta yine sana kalmış birşey bunun gidonu 10-15cm daha yüksek daha dik bir oturuşun var enduro tarzı.
    barış abinin de dediği gibi ne kadar çok grenaj o kadar çok çizik

sonuçta karar senin ve cebinin
    ama hangisini alırsan al sarı al

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    anlamadığım bi konuvar ya nasıl oluyoda honda ile hyosungun malzeme kalite farkını görmezden geliyosunuz iki motorum debriyajını bile sıksanız fark ortaya cıkıyo hondanın fiyatı fazla bu doğru ama hyosung ile kesinlikle kıyaslanacak bi markadeğil bu marka fanatikliğinden değil kalite farkından bilinçi tüketici olmak lazım ilerde motor başına bela olduğu zaman görünüşü seni kurtarmayacak.

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Barış abi senin comet ile birlikte yanyana (ayrınıtılı gözükecek şekilde) fotosu var mı cbf in?Aradaki boyut farkının ne kadar olduğunu merak ediyorum ama yanyana ikisini birden görme fırsatım olmadı şimdiye kadar...Comet elbette daha kalıplı ama aralarındaki oranı görmek açısından istiyorum.Eğer elinde öyle bir foto yoksa bile çekebilme ihtimalin var mı abi?Çok şey istiyoruz senden ama idare et artık

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış abi senin comet ile birlikte yanyana (ayrınıtılı gözükecek şekilde) fotosu var mı cbf in?Aradaki boyut farkının ne kadar olduğunu merak ediyorum ama yanyana ikisini birden görme fırsatım olmadı şimdiye kadar...Comet elbette daha kalıplı ama aralarındaki oranı görmek açısından istiyorum.Eğer elinde öyle bir foto yoksa bile çekebilme ihtimalin var mı abi?Çok şey istiyoruz senden ama idare et artık
    arkadaşım bu motorlardan birini düşünüyosan kesinlikle hyosungu aklına getirme hondadan kalıplı ve güçlü olabilir ama kesinlikle honda kadar kalite ve güvence yok ilersinide düşünmek lazım

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    L.SAHİN
    bence bilmediğin konularda pek yorum yapma gt her konuda cbf i sulu götürür susuz getirir..biri v motor diğeri tek silindir..
    bir motorda kaliteyi ne belirler ...frenlermi ...eğer öle diyosan gt de arka fren disk ...

lastiklermi...gt hem ön hem arka lastiği çok daha geniş...

motor gücümü... biri 22 hp diğeri 29 hp ..
    kıstasın nedir ...ama üstünde honda yazsın yeter diyosan , bence yetmez ...8000 ytl alıp hala arka freni kampana yapıyosan ve insanları adının daha büyük olmasından dolayı kendine hala tüm şartlara rağmen yönlendirebiliyorsan ....hala bu arkadaşa aman ha sakın hyosung düşünme dedirtecek kadar güven kazanmışsan ..bence acil kendine çeki düzen ver ...

tercihini hondadan yapanlara bakıyorum markası honda demekten başka bir özellik gösterememişler ...

Yetmez markasının honda olması ...ben biniciyim ...çok daha fazlasına bakarım ...etiketlerini sök öyle bak motora ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

abiler bunların ikinci elleri nekadardır yaw bilen warsa lütfen bende düşünüom ama ikinci el olur anca

Motosikleti
    Velespit :)
    BBRR ağzına sağlık... "etiketlerini sök öyle bak motora.." bunu herkes küpe etsin kulağına bence...

faruk59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt600/97
    bence de honda

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı faruk59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence de honda
    çok açıklayıcı olmuş. hemen gidip honda alıyım

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler