Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Mondial 150 mcx-Honda cbf 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Mondialin bu motorları gerek vibrasyon gerekse motor gücü olarak tatmin edici seviyelerdeymiş.Diğer seçenek ise Honda cbf ki kendini kanıtlamış bir motor.
    İki motor ilk motorum için aday mondial sıfır 3100 tl , honda ise tanıdığım bir arkadaşımın 2007 model 10 bin km de , 3 bin tl istiyor.
    İkamet ettiğim yerde Mondial yetkili satıcısı var,serv,s, var ama hondanın yok..
    Bakım parça v.s konularında pahalı olması normal hondanın mondiale göre.Peki bu pahalılık ciddi boyutta mı?
    Siz olsanız hangi motoru tercih edersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    cbf de çözülemeyen tekleme sorunları var. ama mondial son zmanlarda kaliteyi arttırdı. eski modellerinde titreşim vardı yeni modellerinde yok . Mondial yavaş yavaş güzel şeyler yapmaya devam etcek gibi görülüyor . bence mondial al hem sıfır ,hem parçaları çok ucuz. yaklaşık olarak cbf nin parçalarından %70 daha ucuz. Kullanılmış Motor almaktansa kullanılmamış 0 motor almak iyidir.
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondial'in haddinden fazla yakıt sarfiyatının olması dışında eksik yönü yok. Gayet güzel motosiklet...
    www.motorumla.net

İnzell mondial sayfasında seni takip ediyordum.150 mr ın vardı,satmıştın heralde.Mcx te boy sıkıntım var biraz sırf o yüzden 150 mr de düşünebilirim.

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    ben mc kullanıyorum memnunum ama cbf den 2 krş fazla yakıyor buda 162 cc olduğu için normal
    [B][COLOR="Red"]Roadracer 150 MC[/COLOR][/B]

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı _w_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf de çözülemeyen tekleme sorunları var. ama mondial son zmanlarda kaliteyi arttırdı. eski modellerinde titreşim vardı yeni modellerinde yok . Mondial yavaş yavaş güzel şeyler yapmaya devam etcek gibi görülüyor . bence mondial al hem sıfır ,hem parçaları çok ucuz. yaklaşık olarak cbf nin parçalarından %70 daha ucuz. Kullanılmış Motor almaktansa kullanılmamış 0 motor almak iyidir.
    ya yazmıyım yazmıyım diyorum dayanamıyorum cbf 150 2007 model diyor ne tekleme problemi ya madem bilmiyosunuz neden yorum yapmak için yapıyosunuz anlamıyorum
    blueway2 bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Alıntı laedri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnzell mondial sayfasında seni takip ediyordum.150 mr ın vardı,satmıştın heralde.Mcx te boy sıkıntım var biraz sırf o yüzden 150 mr de düşünebilirim.
    Özel mesajla sana detaylı inceleme linkini gönderiyorum.
    www.motorumla.net

Teşekkür ederim inzell..3.8 lt gerçekten aşırı gibi bir tüketim..Bilgin varsa motorları aynı olsa da mc veya mcx in yakıt tüketimleri nedir?
    @alper150zc cbf in yakıt tüketimi nedir,3.8 lt ile kıyaslar mısın?

3.8 lt maksimum değerlerdir. 3'ün altına düştüğünü söyleyenler de var. Peki nasıl 3.8'e ulaşılır? 110-120 km hızlarla sürekli gidersek, hele uzun yolsa hiç iyimser değil bu konuda. Kısacası bu motoru alacaksan ve az yaksın diyorsan 4-5 bin deviri geçmeyeceksin, o da 80-90 km/h yapar... CBF bunun yanında daha tasarruflu bir motosiklet. (yakıt konusunda)
    (162 cc olduğu için bu tüketimin yerinde olduğunu savunan arkadaşlar: 649 cc ve 79 hp motosikletim uzun yolda 3.57 litre sarf ediyor. Hem de hızım 120-130. )

Motosiklet ömrünü kıyaslarsan ikisi de aklı başında bir kullanım ve düzenli bakımla 50.000 km'yi rahat devirir.

Bir de Mondial'in garantili olacak, bu güzel bir avantaj. Şahsen benim egzozumdan ufak bir tıkırtı geliyorken, servis komple değişim yaparak gözümdeki değerini yükseltmişti.
    www.motorumla.net

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    mondial al devam et derim uzun süre kullanacaksan
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Evet garantili olması kesinlikle artı bir durum.Bu yüzden tercihim Mondial olacak gibi.Mcx in sele boyunun yüksek olması yazları il merkezinde motoru sürmemde sıkıntı yaratabilir diye düşündüm ve son olarak 150 mr vulture da karar kıldım.Çevre ilçelere,köylere ,stabilize yolları olan yerlere giderim motorla , iller arası dolaşmam .100 km/h yi geçmem bu da bana yakıttta olumlu yansır söylediklerine göre..Bakalım ne zmana kısmet olucak 150mr.Hayırlısı..

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    mondial 150 mcx derim. hem sıfır oalcak hem yedek parça ucuz olacak hem garanti olacak frenlerin disk olucak performansı daha yüksek daha güçlü olucak .bir tek yakıtın yarım litre daha fazla olacak. daha ne olsun.....
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    Alıntı laedri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim inzell..3.8 lt gerçekten aşırı gibi bir tüketim..Bilgin varsa motorları aynı olsa da mc veya mcx in yakıt tüketimleri nedir?
    @alper150zc cbf in yakıt tüketimi nedir,3.8 lt ile kıyaslar mısın?
    90-100km hızlarda gidersen 2.6lt - 2.7lt yakıyor benimki ama 2011 model karbüratörü eskisinden farklı diyolar eskisi ne durumda yakar bilemiyorum
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya yazmıyım yazmıyım diyorum dayanamıyorum cbf 150 2007 model diyor ne tekleme problemi ya madem bilmiyosunuz neden yorum yapmak için yapıyosunuz anlamıyorum
    mesajımı düzeltecektim ama internet bağlantım kesildiği için düzeltemedim. Daha sonra telden girdiğim için konuyu bulamadım... Son olarak ; BİLMEDİĞİM BİRŞEY İÇİN KESİNLİKLE YORUM YAPMAM !.
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    mondial al nede olsa garantili olur diyenler yanlış bilgilendir me yapmayalım lütfen bende de garantili mondial vardı ama sadece 1 civata bile garantiden karşılanmadı neden acaba hep kullanıcı hatası oldu bence garntili sanıpta mondial falan alma benden demesi git cbf al en azından az benzin yakar konforlu gücü yeterli istediğin zaman en az zararla satarsın.. bak mondiallere 2011 mc ler 2. eli 2000 te ye müşteri bulmak zor bende alacaktım ama ilanlar 2ay sitede kalınca ne işim var mondialle dedim ybr aldım daha 400 km asfalt dağ bayır gezdim tık demedi benden demesi sakın mondial alma
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90-100km hızlarda gidersen 6lt - 2.7lt yakıyor benimki ama 2011 model karbüratörü eskisinden farklı diyolar eskisi ne durumda yakar bilemiyorum
    bende 90-100 km arası sabit hızda giderken 3 lt yakıyorum. arkada 40 lt lik çanta ile. ve arkamda bir kişi daha olsa bu değer yine aynı neredeyse.

---------- Post added at 08:25 ---------- Previous post was at 08:16 ----------

mondial 150 mc. ilk 10 bin km de ki olası masrafları (sıfır)
    plaka ruhsat sigorta dahil motor; 3000 tl
    sübap ayarı: 20 tl
    300 lt benzin
    125 tl yağ
    100 tl işçilik.( diğer aksamların kontrolü vs.)
    muhtemel düşme anında, motor koruma demiri ile, dikiz aynası kırılması( buda olasılık, benim yaşadığım ve gözlemlediğim bu oldu motora) krenajsız motor.- 20 tl
    toplam 3565 tl

cbf i olanlarda yazarlarsa sevinirim.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Biri honda biri mondial sıfırında 1000 lira fark var mondialin yedek parçası ve bakım maliyeti düşük ancak hondadan fazla yaktığı kesin sürüş konforu ikisininde güzel mcx in arka freninin disk olması avantaj,iki motoruda temiz kullanırsanız uzun km ler yapabilirsiniz.Ama iş 2007 cbf le kıyaslamaya gelirse tabiki mcx derim 2,el alacağınız bir motorsiklet hangi model olursa olsun riskli paranız varsa ne honda ne mondial almayın ybr alın

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İşin karşılaştırma boyutunu geçtim de eğer sınırlarını zorlamıyorsan, sıfırı 4000 TL olan motorun 10000 km'de 2007 modeline 3000 TL verilmez. Üç ay sonra 5 yıllık motor olacak kağıt üstünde. Bu açıdan bakarsak Mondial daha iyi bir tercih ama sıfır alınacaksa CBF 150 derim.

Mesajına bir kez daha baktım da bulunduğun yerde Honda'nın satış ve servisi yokmuş. Motor büyük olsa sorun olmaz başka şehre gidersin, hem gezinti olur ama ufak motorla servis işi çile çektirir o yüzden iyi düşün.
    wampaa bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 90-100 km arası sabit hızda giderken 3 lt yakıyorum. arkada 40 lt lik çanta ile. ve arkamda bir kişi daha olsa bu değer yine aynı neredeyse.

---------- Post added at 08:25 ---------- Previous post was at 08:16 ----------

mondial 150 mc. ilk 10 bin km de ki olası masrafları (sıfır)
    plaka ruhsat sigorta dahil motor; 3000 tl
    sübap ayarı: 20 tl
    300 lt benzin
    125 tl yağ
    100 tl işçilik.( diğer aksamların kontrolü vs.)
    muhtemel düşme anında, motor koruma demiri ile, dikiz aynası kırılması( buda olasılık, benim yaşadığım ve gözlemlediğim bu oldu motora) krenajsız motor.- 20 tl
    toplam 3565 tl

cbf i olanlarda yazarlarsa sevinirim.
    arkamda kappa 35 lt çanta var ve 2 kişide binsem tek kişide binsem bendede bu değer deyişmiyor vede bu ölçümü istanbul-ç.kale arası yolumda yaptım ben çantayı çok dolduran biriyim çantam 10kilo civarı vardı azıyla bir doluydu 5kg dan fazla koymayın zımbırtılarına inanan biri deilim

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    mcx kullanıcı olarak şunu söyliyim,cbf de kullandım ybr de,ben mcx diyorum başkada bişey demiyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)