Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangisini tercih edersiniz? 2008-2009 YZF R125 yada 2011 en yeni kasa cbr 125 R

Motovento
    REKLAM ALANI
    Byvukuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motor alıcam ve ilk motorum olacak bu yüzden sizlerin tecrübesinden yararlanmak istedim 2008-2009 YZF R125 yada 2011 en yeni kasa cbr 125 R istiyorum yamahanın görüntüsü daha çok hoşuma gitti ama teknik olarak hangisi can sıkmaz şimdiden hepinize teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

Alıntı Byvukuat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor alıcam ve ilk motorum olacak bu yüzden sizlerin tecrübesinden yararlanmak istedim 2008-2009 YZF R125 yada 2011 en yeni kasa cbr 125 R istiyorum yamahanın görüntüsü daha çok hoşuma gitti ama teknik olarak hangisi can sıkmaz şimdiden hepinize teşekkür ederim
    Birde eskı kasa cbr 125r lar yüksek devirlerde titreme yapıyormuş yenisinde varmıdır acaba o sıkıntı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr daha ucuz 2.eli canlı kolay satarsın yzf yi satmak daha uzun sürer
    bence 2.el bi 2011 kasa cbr125 al tertemiz binersin satmaya kalkıncada elinden hemen çıkar çok zarar etmessin
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Teknika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Model Hyosung GV250 EFI Aquila Full Siyah
    Kesinlikle YZF R125. Süper makine. Felon sen yakından görmedin mi? Yamaha 125R'ı.

*** 2013 Model Hyosung Gt250r EFI Full Kırmızı Racing ***

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Teknika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle YZF R125. Süper makine. Felon sen yakından görmedin mi? Yamaha 125R'ı.
    iki motoruda detaylı bi şekilde incelemiştim. aradaki fiyat farkı ve geçiş motoru olarak kullanılacağını göz önüne alarak cbr daha mantıklı geliyor.ama 125cc uzun zaman kullanılacaksa alınabilir.Oturuş pozisyonu farkıda var: cbr daha rahat yzf ise tam race oturuş pozisyonuna sahip
    Görsel olarak değerlendirirsek bi çok 600cc den bile hoş bir tasarımı var yzfr125 in
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Teknika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Model Hyosung GV250 EFI Aquila Full Siyah
    Evet haklısın. Keşke 250'Liğini yapsalar. :(
    *** 2013 Model Hyosung Gt250r EFI Full Kırmızı Racing ***

İki motoruda yakından gördüm tabiki YZF cok cok daha guzel ama fiyatıda oyle hem arkadaş 2.elinin sıkıntı olucağınıda soyledi ki tahminimce olabilirde Yeni kasalar titreme yapıyomuyuksek devırlerde bılgınız varmı acaba? Erken karar vermek istemiyorum napıcagımıda bılmıyorum

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Teknika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet haklısın. Keşke 250'Liğini yapsalar. :(
    250liliğini yapsalar 18-20bin tl satarlar heralde:D yzf yi yakından gordum bana ırı gelmedı kırmızı ısıkta cbf150 ile yanyana durmuştum ne yalan solıyım ırı gozukmedı yada gunes ışığı ters etki yaratı bence 2011model cbr125 hertürlü daha ideal yzf125 2.el alıcağına yzf125 0 zaten alınmaz aynı paraya hyo250r veyaz 2-3 bin tl üstene ninja var :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    İki motoruda yakından gördüm tabiki YZF cok cok daha guzel ama fiyatıda oyle hem arkadaş 2.elinin sıkıntı olucağınıda soyledi ki tahminimce olabilirde Yeni kasalar titreme yapıyomuyuksek devırlerde bılgınız varmı acaba? Erken karar vermek istemiyorum napıcagımıda bılmıyorum
    Ben yeni kasa kullaniyorum.Yzf 125 kasa olarak cok daha guzel.Ama cbr yeni kasada cok cekici hos bi motor kasa olarak.yzf yide cbr ide goren 125 lik oldugunu dusunmuyor.Ama yzf yinede biraz daha kalipli ve agresif.Kisacasi gorsel olarak ikiside kalipli motorlar ayri havalari var.Performans olarak arada pek bi fark oldugunu dusunmuyorum.cbr ile 148 km hiza ulasan arkadaslar var , 130 135 e cikiyor motor.Ama yuksek devirde titresim var.Beni rahatsiz etmiyor.Ara hizlanmalari bilmem ama son hizda farklari yok gibi.Arada benim icin ciddi bir fiyar farki var.Gecis motoru olarak kullancaksan cbr alman daha mantikli

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    YZF125 gercekten cok guzel motor kendım ve abım honda kullanıyoruz ama yzfnın yerı bende ayrı tasarımı cok guzel kaldırımda durunca kımse 125lık makıne demezler anlamayanlar tabi gecis motoru olarak kullanıcaksan honda al derım neden dersen oncelıkle yenı model 1-2 sene bınsen yıne hemen elınden cıkarabılırsın ıkıncı elde daha rahat satılıyor yzf ye gore o yuzden honda derım 2008 yzf alsan zaten 3 yasında 2 senede sen bınsen satarken beklıceksın sıkıntı olur yenı her zaman daha ıyıdır.ama ben alıyım yıllarca kullanırım dersen yzf derım eger gecıs motorun olmıycaksa.

hm geçiş için istiyorum aslında evet yzf 125 gercenten cok daha kalıplı ve kaslı duruyo cbr125r a gore merak ettıgım bısey var yenı cbr 125r larda tıtreme yapıyomu acaba tek sıkıntı o şu an secım yapmam için teşekkür ederim hepinize

Motosikleti
    2011 600F ABS
    hm geçiş için istiyorum aslında evet yzf 125 gercenten cok daha kalıplı ve kaslı duruyo cbr125r a gore merak ettıgım bısey var yenı cbr 125r larda tıtreme yapıyomu acaba tek sıkıntı o şu an secım yapmam için teşekkür ederim hepinize
    Yuksek devirlerde titresim var ama abartilcak bi titresim degil.Sahsen beni rahatsiz etmiyo

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    ikiside tek silindirli olduğu için illa ki titreme olacaktır, ancak bende yeni kasa cbr larda titreşim problemi olduğunu biçok kişiden duydum. Şahsen benim tercihim yzf 125 ten yana olurdu, görüntü itibariyle tasarımı çok daha iyi göstergeleri falan harika. Performans olarakta yamaha nın daha iyi olduğunu düşünüyorum son hız konusunda net bişey söyleyemem ancak yzf nin torku daha yüksek olduğu için kalkışları ve ara hızlanmaları, ivmelenmesi daha iyi.

Aslında benımde gonlum yzf den yana ama hem fıyat unsuru hemde elden cıkartma sıkıntısı olunca cbr devreye gırıyo bakalım zaman ne gostericek :/

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Aslında benımde gonlum yzf den yana ama hem fıyat unsuru hemde elden cıkartma sıkıntısı olunca cbr devreye gırıyo bakalım zaman ne gostericek :/
    Gecis motoru olarak alcaksan,ben bunda acemligi atar ilerde 250 600 luk alirim diyosan mantikli olan cbr hem zarar etmesin 2. elinde hemde 0 motora binmis olursun 2011 model

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Mantık honda duygular yamaha der çünki yamaha nın görünüşü dahabi asortik olmakla beraber daha seksi,ama fiyatından ötürü 2.elde zarar ettirme oranı yüksek...

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    benim gibi arada kalmışsın dostum
    ben hondadan yana kullandım tercihimi
    senin de öyle yapmanı beklerim sonuçta 3 bin lira az değil

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkinci el motorla sıfır motorun karşılaştırması olmaz! O zaman kimse Golf Astra falan almaz herkez ikinci el Mercedes Bmw alırdı. Bu araçlar niye bu kadar tutuluyor? Sıfır YZF ye paran yetiyosa ve 3 yıl kulanıcağına inanıyosan Yamaha al daha mutlu olursun..

Cbr 125 kullanabilirliği ve değerini koruması bakımından en iyi 125cc kişisel kullanım motorudur..Sürüş pozisyonu daha mantıklı tasarlanmıştır. 6. Vites Ekonomi oranlıdır uzun yolda hem az yakar hem az yorar..Servisi daha yaygın ve düzgündür. İkinci elde ulasılması kolay olduğu için çok rahat elden çıkar.

Sonuçta aynı paraya daha fazla kalite ve ayrıcalık istersen sen zararlı çıkarsın! Herşey paraya bakar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)