Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

honda CBR600F mı? Kawasaki ER-6F mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F inş
    bu Dam başında saksağan... ne demek anlayamadım ama neyse yeniyim belki ondandır. Yenilere nasıl davranılır bilirim

ER-6f kullanan varsa yorumlarını belkiyorum.

teşekkürler
    ...Laan-Tisss... R-KilleR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Farklı telden iki motor sormuşsun o yüzden diyorum Ayrıca ikisi de yeni biniciye göre agresif.. Yazık etme kendine..
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F inş
    Tabi farklı telden haklısın ama iş almaya gelince 15 milyar aynı telden çalıyo. Yani birinde hızdan ödün vericeksin ama rahat kullanıcaksın. Diğerinde hızlı gidebilirsin ama bir o kadarda rahatsız olacaksın.

Konuyu açan kıyaslamaya istiyo, kıyaslanmaz tabi. sadece kullananlar varsa fikirleri işe yarar.

teşekkürler
    ...Laan-Tisss... R-KilleR

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    İyi de burda insanlar sana "sen daha çok seyahatte kullanıyorsun şunu al" ya da "sen daha çok sürat yapmayı seviyorsun şunu al" diyemezler ki İkisi de farklı tarz ve senin kullanımına göre değişkenlik gösterir hangisini alman gerektiği gerçeği.

İkisi de sınıflarının iyi motorlarıdır. İkisini de al o zaman

Neyse uzamasın sustum. Hangisini alırsan al hayırlısı olsun. Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.
    Onur Yollarda

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı just_life adlı üyeden alıntı
    Ben size bir tavsiyede bulunayım ozaman. Hani bir adam var ya motor seslerini kendi ağzından cıkarıyor orada diyorki birde; Suuuuuuuuuziiiiiiiiiiikiiiiiiiiiiiiiiii GSR 600 Alın size orta boy Street ben hasta oldum
    Tamamen bir Er-6 kopyası o yawww....

Er-6 nın servis ve parça problemleri nedeniyle , suzukiye bir kayma olabilir diye düşünüyorum.

Ancak sarı Er-6 nın gönlümde ayrı bir yeri var...
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    HAYALBUSA birisi sıralı 4 silindir yaklaşık 98 HP, diğeri 2 silindir V-Twin 70 HP. Şu motorları tiplerine göre yargılamaktan vazgeç artık
    Onur Yollarda

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR600 hondacığim hondağıda severim hondanın da üstüne motor tanımam
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı
    HAYALBUSA birisi sıralı 4 silindir yaklaşık 98 HP, diğeri 2 silindir V-Twin 70 HP. Şu motorları tiplerine göre yargılamaktan vazgeç artık
    Pro ....

ben zaten tip olarak benziyo dedim, teknik özelliklerini anlatmadım ki.....

Yani neredeyse er-6 farı bulamazsan, gir gsr nin farını al gibi olmuş iki motor da....
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

chess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    Arkadaşlar, http://www.kawasaki-turkiye.com/ sitesinde yedek parça sorunu hakkında söyle bir bilgi vermişler;

"Stoğumuzda bulunmayan yedek perça ve aksesuarlar Hollanda daki Avrupa merkez depomuzdan gelmektedir.Normal siparişleriniz 2-3 hafta,Acil siparişleriniz ise 3-5 günde teslim edilmektedir."

Bu bilgiyi konuştuğum Z-Moto'da doğruladı.

ÖTV sonrası fiyatlara baktığımda Honda'nın daha cazip göründüğünü düşündüm. Er-6f ile CBF600 Abs'yi karşılaştırın isterseniz. Honda 14 (küsür) Kawasaki Er-6f 15 000 YTL

Görüşmek üzere...

hayabusa_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Hayabusa 2013 Sari
    bence senin durumun iki arada bi derede kalma gibi bişey ikiside racingde güzel markalar ama bana kalırsa racingde kawasaki derim...KARAR SENİN

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Mobilet derim televizyonda görmedinizmi otomobille ölçüyorlar mobiletler 165 km hız yapıyor

shadow959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 Honda Beat - 06 HONDA CBR 600F
    2006 cbr 600 f aldım 1 hafta oldu. 99 yılından beri motorsiklet kullanmıyorum. en son olarak suzuki gsxr 750 srad ım vardı 99 da sattım kaza yapmıştım ve binmicem demiştim bidaa. tabii ki tam 7 sene sora dayanamadım ve şeytana uydum aldım. alırken ne düşündüm biliyo musun ben hiç street e yada chopper a binmedim(sürdüm tabii ama benim olmadı yani).
    Bence tarz meselesi ben bu sefer 600 olsun yavaş olsun ama illede ss olsun dedim. 95 yılında ilk ss im 92 model cbr 600 f2 idi onla başladım daha sora kawa zx9 yamaha fzr 1000 suzuki gsxr 1100 en son da 98 yılında sıfır bi gsxr 750 srad almıştım.

yani burda demek istediğim bi tarz var çok farklı motorlar er6 ile cbr bence zaten cbr ile başlaman bu seviyede bence yalnış. elinde kalır motor.
    bence önce bir ss in arkasına bin gör nasıl gittiğini. 2. viteste torkuda almadan hatta bi tam gaz açsın anlarsın neden korktuğumuzu. şakaya gelmez bence.

Sevgilerimle
    Return of the Shadow
    06 CBR 600 F

fireblade_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    performans istiyorsan, bu ikisi arasında tabiki 600f.. kıyaslanaz özellik, 600f 4 silindirli, kawa 2 silindirlidir.. başka bişey yazmaya gerek yok sanırım..

redlichia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw f650gs

benim er-6f makinam var

er-6f kullanıcısı olarak belki bişeyler yazabilirim.

İlk olarak er-6f cbr600f ye göre rahat ve daha ekonomik.haftasonu full motorun üzerindeydim ve yorulmadım.

er-6f 72 beygir, cbr600f 109 beygir.Eğer ekonomik olsun ve benim gibi çukurları ıskalamıyorsan , her çukura giriyorsan kawasaki almalısın.ama 3-4 saniyede 100km ye çıkmak ve kopmak istiyorsan honda almalısın.hız tutkun varsa honda al derim.rahatına düşkünsen kawasaki..

kadran olayına çok takılma derim çünkü motorun kralı gelsin 280 kadranı sabitleyip gidemez. bunu gidecek yol yok ve motor yıpranır. aralarda düzlüklerde köklersin açarsın gazı o ayrı...

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    HONDAAAAA...BASKA MOTOR TANIMAM ABIII....

aderans82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F-06 Silver
    arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim.nisan başı fuar zamanı 600F aldım.seleye her oturuşumda korkuyorum korkmak hoşuma gidiyor nedense sürekli tedbirli olmam gerektiğini yola ne zaman yola çıksam bana bi kaç işaret verip uyarıyor.acayip güçlü ve ivmeli,çok dikkat etmek lazım.allah korusun.

A_Taha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabi ki kawasakiiiii..... Ama sana da yeni motorun hayırlı olsub kardeş, allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin...

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Alıntı A_Taha adlı üyeden alıntı
    Tabi ki kawasakiiiii..... .
    !8 yaşında birisi için tabiiki tek kelime yeter Kawasakiiiiiii..Vay be..Yılların motorcusu.....

Honda 600 f in hayırlı uğurlu olsun arkadaşım.....Yakında bende alacağım aynisini....
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah

hehehe

arkadaş hayırlı olsun iyiki honda almışsın tebrik ederim KISKANANLAR ÇATLASIN özelliklede taha
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

alpinaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    gerçekten yorum yapmak gerekirse ikisinindedeğeri var ikiside büyük firmalar
    ama bende honda diorum.çünkü cbr 600 çokrahat hızlı,ve pratik.. kawasakide ona yakın olabilir ama kawasakinin sadece chopper modelleri çok güçlü ve sağlam.ama diğer modellerinde bu durum farklı hondanın motor aksamı çok sağlam ve dirençli genede sen bilirsin ama bence HONDA.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler