Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

cbr 125 mi daha hızlı cbf 250 mi ???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    yahu arkadaslar, burak sadece max hızları konusunda bılgısı olan warmı demıs..nıe ara hızlanma yok wırajdı yok sofordu yok vıtestı dewirdi ottu kustu ugrasıp durdunuz bırbırınızı yedınız bu kadar anlamadım..ben arastırdım ıkısınınde max hızlarını..netten bakıp ortak bı sonuca warsaydınız olmazmıydı işte; sitede werilen bilgilere göre (ne kadar dogrudur bılemeyecegım)
    honda cbr 125 max. hız= 137.2 km
    honda cbf 250 max. hız=148.6 km (yazmıstım fakat gorkem 150-155 arası olması gerektıgını soyledı buraya not edıyorum )
    bulabıldıgım bılgıler bunlar..umarım dogrudur
    Le'Maniac

Ya-ma-ha :)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbrınki doğru gibi....
    Cbf'inki de 150,155 civarı olması gerek.

Kısacası o max. süratler doğrudur diyebiliriz

oldu...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    peki ıstersenız duzelteyım

oldumu? bu arada 25 kere
    Le'Maniac

Ya-ma-ha :)

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    cıbırımla max hızım 155...iki şahidim de görkem ve ertech...cbf bilimyorum ama torku bizmkinin iki katı olamsı lazım...
    AKIN FİDAN

Cbr125repsol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1 2000
    cbx 250 twister 2006 model 160 km hıza çıkıyor cbr 125 in 140 üzerine çıktıgını daha göremedim ben...

birisi:125 cc
    ötekisi:250 cc

elbetteki twister cıbırı tokatlar her halükarda...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ultraukala
    Ama eğimde
    Sanırım motorların maksimum hızları düz yolda ölçülüyor...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    doğrudur düz yolda ne ise o dur.
    hatta eğimden düzlüğe hızla çıkınca bile bence aradaki fazla fark eğimden kaynaklandığı için gerçekçi olmaz.

düz yolda yatıcaksın son ne ise oddur

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yusufkaçmaz Kim motordan anlıyor biliyor bilmiyorum da chopper'ın sapır die yazılmadığını ben ii biliyorum Ayrıca çinli chopper olmadığını da çok iyi biliyorum...Ayrıca marka altında chopper olmadığını da çok iyi biliyorum...onlar cruiser oluyor.Ayrıca lütfen yazım üsluplarınıza dikkat ediniz...Saygı göstermezseniz saygı göremezsiniz...
    Arkadaş şapır yazmış.... Neked ede nekıt....Ne sakıncası var anlamadım...
    Kırk yıllık chooper i cruiser yaptın ya helal sana..... Bence biraz sen de dikkat et....Tabi saygı görmek istiyorsan.....

Ayrıca arkadaş güzel anlatmış....Cbr sizin tabirinizle SS.... Neden 250 lik naked la veya chooper(Hadi cruiser yazayım) karşılaştırılıyor?...

Görkem cbr125 250 lik çinlileri nasıl geçiyor diye teorem atmış...Geçer... Neden geçmesin ki?....Cbr Rs125 i geçebiliyormu ona bakın....

Mantık olarak cbf250 nin cbr ı geçmesi lazım.... Ama cbr da oynanmamışsa....Aynı oynamaları cbf de yapın o da bir üst sınıfını geride bırakıcaktır...

İkiside standart fabrika çıkışlı olsun cbf Fark atacaktır....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Niye birbirinizi çekemiyosunuz anlamıyorum yani Hadi öpüşüp barışın
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    daelim s2 250
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yusufkaçmaz Kim motordan anlıyor biliyor bilmiyorum da chopper'ın sapır die yazılmadığını ben ii biliyorum Ayrıca çinli chopper olmadığını da çok iyi biliyorum...Ayrıca marka altında chopper olmadığını da çok iyi biliyorum...onlar cruiser oluyor.Ayrıca lütfen yazım üsluplarınıza dikkat ediniz...Saygı göstermezseniz saygı göremezsiniz...
    canım kardeşim ben 15 senedir motor üstündeyim 9,10 senedirde motorum var yaşım 28 benim motordan anlamak gibi bi yarışım yok tamirci arkadaşlar yarışçılar anlasın banane benim sadece 15 senenin ve ilgili olmamın vermiş olduğu nacizane bi bilgim var bu 1
    ben liseyi ticaret yapıcam diye yarıda bıraktım babam senden okumuş olmaz dedi ticarete soktu sağolsun lokantacılık vs yaptım veya yapıyorum onun için senin gibi ingilizin dilini bilmeye bilirim benim bilgim bana yetiyo anlıyacak şekilde yazıyorum herkez ünv. mezunumu, bunun neresi saygısızlık bu yaşta saygıyı senden öğrenecek deyilim heralde sözlerimi ze dikkat edelim lütfen. sonuçta şapır şupur veya kıruzırrrt demiyoz ki
    bence sen kendi diline saygısızlık yapıyosun adamlar türkiyeye hindi diyo haberin varmı senin sen şapıra chopper e takılmışsın bu 2
    bide benim elimde çin motorlarının olduğu kataloklar var birsürü şapır adı altında bildiğimiz motorlar yazılı var ben bunu kastettim adam chopper yazmış altınada bu motoru koymuş
    bide en tahamül edemediğim şey bişey konuşurken veya tartışırken karşıdaki kişiyi harf ve kelime bilgisiyle üste çıkma çabası
    chopper tarz ,cruizer model oldomu şimdi okey
    bide hepsi için demiyorum bazı cbr125 cilerde cbr250olsa demekki çitleri kırıp moto gp deki motorların arasına dalarlar heralde

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Konunun özeti kısaca şudur :

1. Motor performansı için sadece motor hacmine bakılmaz.
    2. Motor seçerken "hangisi daha hızlı" şeklinde soru sorulmaz.
    3. İyi bir sürücünün motorunuz onunkinden güçlü olsa bile sizi geçmesi olasıdır.
    4. CBF250, CBR125R den daha güçlüdür ama sürücü sonucu değiştirebilir (bkz. Madde 3).
    5. CBR125R başlangıç motoru olarak çok uygun bir motordur, sadece o kadar. Gereksiz kıyaslamalar yapmaya gerek yok.
    6. CBF250 de başlangıç motoru olarak uygun bir motordur. Kıyaslamaya gerek yok.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

abi bildiğim tek bişey var CBX 250 twister ikisini de gecer itirazı olan atlasın gelsin antebe kapışalım ok

ha oda şu yanımda duran kara köpek varya o CBX 250 twister

bence şu yanımda duran kara köpek CBX 250 twister ikisini de yer itirazı olan atlasın gelsin antebe kapışalım

Motosikleti
    daelim s2 250
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun özeti kısaca şudur :

1. Motor performansı için sadece motor hacmine bakılmaz.
    2. Motor seçerken "hangisi daha hızlı" şeklinde soru sorulmaz.
    3. İyi bir sürücünün motorunuz onunkinden güçlü olsa bile sizi geçmesi olasıdır.
    4. CBF250, CBR125R den daha güçlüdür ama sürücü sonucu değiştirebilir (bkz. Madde 3).
    5. CBR125R başlangıç motoru olarak çok uygun bir motordur, sadece o kadar. Gereksiz kıyaslamalar yapmaya gerek yok.
    6. CBF250 de başlangıç motoru olarak uygun bir motordur. Kıyaslamaya gerek yok.
    kardeş bilgine saygı duyuyorum ama bi ara gt250r hakkında açıklamaların olmuştu kullanıcıları sebeplendi bizde neyin ne olduğunu anladık
    ama nedense cbr125 le cbf250 arasında öylebi kıyaslama yaptınki kilo milo cbr cı arkadaşlar biraz fazla gaza gelmedimi arada azbi fark yok çünkü

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iboo özel isimlerde ilk harf büyük olur, ve son harfde sert sessiz yumuşaması olmaz , yani antepin p si p kalır,
    walla imla hatan falan umrumda değilde, sen sanırım şööle ki kabaca geçtin sayfaları ( belkide önceki sayfalara hiç bakmadın), zaten 6 sayfadır sürücü - motor kısırdöngüsüne giren bi konu bence yeni yatışmışken , orta yol bulunmuş gibi iken, topiği sabote ediyo gibisin, onuda cbfin katalizörsüzü olan bi motorun olduğu için azıcık fazla olan beygirlerini ima etmek söylüyosun. kimseyle kapışma , sağa sola yapışma.
    May The Force Be With You

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    kesinlikle görkem arkadaşımın dediği gibi plotajın önemine katılıyorum.

hatta bir düzlükte 600 f beni geçti o sırada 110 felan görüyordum kendi virajıma güvendiğim için viraja girdim ve dışardan f'i geçtim adama baktım kasıldı kaldı öle 60 metre felandı tabi sonra geçti o ayrı.

ama bu da pilotajın önemini destekliyor.

u_baydur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bizim kimseyi çekemediğimiz yok...
    nerde bir cbf görsem, gözü hep cıbırımda...

cbf alıp, gözün cbr da gezeceğine; cbr al, onlar sana baksın...

beni geçse n'olur, gözü arkasında kaldıktan sonra...
    hem biz hep önümüze bakıyoruz; çünkü şu 600 lükleri bi yakalayamıyoruz...

Motosikleti
    daelim s2 250
    geçenlerde sucu da 100beat var abi basıyom basıyom gene 150lik çinliler beni geçiyo diyo birazda eskidi babamı kandırıp 150lik aldırcam diyo oğlum dedim motoruna saygı duymuyosan markasına saygı duy dedim
    kalitemi bitti cc si önemli deyil 125,250 farketmez hepsi çapında saygı gerektiriyo çapında ama
    birbirine harmanlamadan

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    bence cbr 125 .........................
    98 Beygir.....

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmaz yanakları eskir ......

Alıntı karmacoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimseyle kapışma , sağa sola yapışma.
    Günlerdir hatta son günlerdeki iyi açıklamalara rağmen bir yere bağlanamayan topic'in en keyifli lafıydı bence. Karmacoma budur abi... . Allah'ta seni güldürsün...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler