Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

arkadaşlar kararsızım Mondial 150 MC ve Windy S 125 arasında kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepiniz yalan söylüyorsunuz ybr den başka motormu var
    bir markaya olan aşırı tutkun seni yargısız infaza sürüklemesin!
    ybr den kalitelidir demedim, ondan seri dedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125 mc roadracer - RX3 İ EVO ARAŞTIRIYOR.
    fiyata bı bakın bakalım yanlış nerede acaba arkadaşlşar anlayamadım bende kdv dahil degıl heralde ELMALI HOME GÖRDÜĞÜNÜZ FİYAT DOĞRUDUR ELMALI HOME NAZİLLİ DE OLDUĞU İÇİN BU ŞEKİLDE UYGUN VERMEKTEDİR..BENDE NAZİLLİDEN OLDUĞUM İÇİN BİZZAT GİDİP KENDİM SORDUM DOĞRUDUR ALACAK OLAN ARKADAŞLARA HAYIRLI OLSUN DERİM..

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.
    ben siteye yeni üye oldum.
    ancak siteyi cok uzun süreden beri takip etmekteyim.
    bunun yanında geçen hafta gidipbir mondial bayisinden 150 mc aldım.
    motor euro 4 standartlarında ve tayvan malı. çin değil.
    ve bazı parçaları japon standardındadır diye ibareleri var.
    daha önceden çin malı kullandım fakat bu motorun çin mallarıyla alaksı yok en azndan bizim bildiğimiz çin mallarıyla.
    bunun yanında eger yanlışım varsa düzeltin.japon markaları 250 cc altı motorlarını çinde üretiyorlarmış.(arkaldaslarımın sahip oldukları cbf 150 ve ybr 125 leri kullandım.fakat kalite olarak fark göremedim henüz.)
    bir de şu var ki ben elektronikçiyim ve tayvan sanayide türkiye yi epey geri bırakmış ve kendi teknolojisini kendisi üreten bir ülke.ve tayvan malları çinlilerin ki gibi dandik değildir.şukadarını söyleyeyim kendi PLC markası bile var.
    eğer ki bir ürünü üretildiği yere göre kıyaslayacaksanız bunları göz önünde bulundurursanız tayvan çin den daha iyi mal üretir.
    tabi su ana kadar söylediklerim göreceli olabilir.çünkü ne kadar para verirseniz bir malın kalitesi için ve malın üretiminde kendi stilinize göre üretirseniz ürününüz o kadar kaliteli olur.

zamanla motorum hakkında izlenimlerimi paylaşacağım.
    su anda 100 km deyim henüz.

selamlar..
    arkadasım bende mondial 150 mc var dün gece üstadın dedigi gibi ön disliyi kücültürdüm ve 150 li lik bir acılmıs cbf yi acılmamıs mondial 150 mc marka moturmla gectim ve 2500 km yaptım tık yok yanlız söyle bi sıkıntı var motoru aldıgınız gün gidin bi tanıdık tamirciye bütün kablo devrelerini siyah bantla güzelce sardırını kablo sistemini dandik baglamıslar tek sıkıntı o ve düsme durumunda cizilicek noktalara elekririk bandı cekin cok faydası oluyor 2 defa düstüm 2 sindede hesapladıgım noktalar hasar görüyordu ama bant sayesinde cizik yok motor cok seri bilmeyenlere yavsiye etmem ucusa geciyor gaza bastıgınız anda rodaj dönemiyle merak ettiklerinizi yaazın cvplarım

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    titreşim nerdeyse yok.kıvraklıkdersen çok iyi,ki bu sanda çok bağlı.
    kanuni alma bunu al derim.
    çokta fazla düşünme bence.
    bir gün düşündüm 2. gün gittim aldım. fırsat bulursak eğer kullanabilirsin benim motorumu.begeneceğinden eminim.
    kullanıcısı artar zamanla merak etme. alanlar begenmişler kullandıktan sonra olumlu dönüş var bu motor için
    bir yerde bir kurye ilk kez bu motoru aldıktan sonra, 2. olarak yine gelip bunu almış çalıştıgı şirkete.zaten bu motor kuryeler arasında tutulmaya başladıgı vakit piyasa tamam demektir. hatta şöyleki fiyatı bile yükselebilir.neden dersen su anda canlı paranı cebine korsan cbf 150 ye göre nerdeyse 2000 tl ybr ye göre ise neredeyse 1700 tl karın var her şey dahil. olası yedek parça durumunu sokmuyorum bile araya.
    burdan bana japoncular kızacak ama olsun ( bu arada belli bir süre sonra 500 lk yada 600 lük bir japon almayı düşünüyorum)
    motor ivmelenmede çok iyi.test edip onaylı kuryeler ve benm tarafımdan. hatta emsallerli ybr ve cbf ten daha iyi bu konuda.
    her neyse anlatılacak cok sey var ama bunları yaşasan daha iyi derim
    peki sen motoru nazilliden mi aldın ???
    bi de şöyle bişey var eğer motor 2009 modelse o fiyata alabilirsin 2010 model olarak almışsındır ama aslında 2009 modeldir motosiklet satışlarında bu durumla çok karşılaşılıyo çünkü...

Kymco almayında , ne alırsanız alın.

Motosikleti
    Alıntı ankara444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco almayında , ne alırsanız alın.
    yok zaten öyle bi niyetim yok ismi cismi belli olmayan bi motor alıp uğraşamam ;)

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki sen motoru nazilliden mi aldın ???
    bi de şöyle bişey var eğer motor 2009 modelse o fiyata alabilirsin 2010 model olarak almışsındır ama aslında 2009 modeldir motosiklet satışlarında bu durumla çok karşılaşılıyo çünkü...

istanbul dan aldım. kdv mdv ötv ruhsat sigorta plaka herşey dahil. hatta yanında kask ve motor koruma demiri bile aldım
    ama paranız cebinizde gideceksiniz.
    almak isteyen arkadaslar bana özelden mesaj atsınlar ben motor satıcısını ararım.yada beraber gideriz.zaten aynı paraya alacaksınız bende bu durumdan istifade etmiş olurum.(müsteri bulursam hediye alırım )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    Arkadaşlar Mondial'in en son çıkan modeli 150 MR şiddetle bakmanızı tavsiye ederim motor estetik olarak çok güzel.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı ISEPULTURAI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Mondial'in en son çıkan modeli 150 MR şiddetle bakmanızı tavsiye ederim motor estetik olarak çok güzel.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

öncelikle merhaba.
    150 mr ı kullandım.
    motor aksamı olarak aynı fakat bazı motor dısı aksamları değişik arka teker,far gibi.
    haliyle görüntüsü de değişik.
    ama ben sizin yerinizde olsam mc modelini alırdım.ileri zamanlar para etme seviyesi daha iyi olabilir 150 mr dan. çünkü hem daha yüksek hem alısılmısın dışında bir çizgiye sahip.

Motosikleti
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş; bilip bilmeden ne için Kymcoya b.k atıyorsun? Sen kymco markasının ne kadar kaliteli,sağlam ve avrupada tutulan bir marka olduğunu bilmiyor musun ?
    Git Kymcoyu biraz araştır nedir ne değildir..

Kymco; Honda ve Yamaha gibi markaların emsali bir markadır! Türkiyede tanınmıyor pazara yeni girdi diye Çin mallarıyla aynı statüye koyamazsın..

1 tane Ck 125 5 tane mondial eskitir. Veya bir Agılıty 125 5 tane Mondialin 150 lik scooterinı eskitir.

Bilip bilmeden yorum yapıp insanların kafasını karıştırma. Kymco dandik Çin türevlerine benzemez..
    bu kadar ters cevap vermene gerek yoktu sakin ol biraz!!!!
    yazımda dikkat edersen ''ismi cismi belli olmayan'' dedim ve bunu sende ''Türkiyede tanınmıyor pazara yeni girdi diye Çin mallarıyla aynı statüye koyamazsın'' doğruluyosun zaten!!!
    ismi cismi belli olsun o zaman yorumumuzu daha derinlemesine yaparız!!!
    ama biraz daha düzgün yorum yaparsak daha iyi olur...

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kymco arkadaşın da dediği gibi bir mondial, kanuni, ramzey, kuba gibi motorlarla kıyaslanamayacak kadar kaliteli bir firmadır. Ck125 pulsar motor deneme amaçlı yapılmış bir motordur. Yaklaşık 4-5 yıldır üretimdedir. Tek sorunu biraz vibrasyonunun olması. Ama hız bakımından 125likler arasında tek geçerim. 2011 Yılında bu modelin yenileceğini duydum. Umarım küçük sorunları da ortadan kaldırıp Kymco'nun kaliteli scooterleri gibi bir ürün piyasaya sunarlar. Merakla bekliyorum...
    __To Be Or NoT tO be__

Motosikleti
    yaaa hayır anlamadığım konu başlıkla alakası olmayan bi mevzuunun nasıl olup da buralara kadar geldiği!!!
    tamam artık bu kymco konusu kapansın...

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilip bilmeden saçma sapan konuşuyorsunuz arkadaşım... Önce bir araştırma yapın sonra bişiler yazın. Sıkıldık zaten böyle başlıklardan. Her motorun kullanıcısı ayrı başlığı var. Girin ordan sorun böyle soruları. Formdan bu yüzden soğuyorum ya..
    __To Be Or NoT tO be__

Motosikleti
    150 mc
    burası polemik üretme yeri değil, çözüm üretme yeri olmalı arkdaşlar.
    ve biz kimsenin sözcüsü değiliz.hırpalamayalım kendimizi boşuna. olan yine bize oluyor sonuçta.kymco da mondial da bizim hizmetçimiz olmalı. onlar bizim için kendilerini parçalamalı. biz onlar için kendimizi parçalamalı değiliz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:38 ----------

bu arada,az önce arkadaşımla motorları kısa süreliğine değiştirdik test için.
    onun düldülü ybr 125 yeni kasa.2011
    benmde malum cihaz.
    yarım saat sürüşün sonunda,arkadaşın ağzı normalden epey fazla açık
    cbf 150 de benm ybr de hikaye dedi bunun yanında
    haberiniz ola..

Motosikleti
    Alıntı absolit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilip bilmeden saçma sapan konuşuyorsunuz arkadaşım... Önce bir araştırma yapın sonra bişiler yazın. Sıkıldık zaten böyle başlıklardan. Her motorun kullanıcısı ayrı başlığı var. Girin ordan sorun böyle soruları. Formdan bu yüzden soğuyorum ya..
    arkadaşım kimse kafana silah dayamadı sorduğum soruya cevap ver diye!!!
    forumdan soğuman beni ilgilendirmez!!!
    kimse seni zorlamıyo yaz diye istemiyosan yazmazsın!!!
    yazacaksanda sakin cümleler kullanırsan sevinirim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:01 ----------

burası polemik üretme yeri değil, çözüm üretme yeri olmalı arkdaşlar.
    ve biz kimsenin sözcüsü değiliz.hırpalamayalım kendimizi boşuna. olan yine bize oluyor sonuçta.kymco da mondial da bizim hizmetçimiz olmalı. onlar bizim için kendilerini parçalamalı. biz onlar için kendimizi parçalamalı değiliz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:38 ----------

bu arada,az önce arkadaşımla motorları kısa süreliğine değiştirdik test için.
    onun düldülü ybr 125 yeni kasa.2011
    benmde malum cihaz.
    yarım saat sürüşün sonunda,arkadaşın ağzı normalden epey fazla açık
    cbf 150 de benm ybr de hikaye dedi bunun yanında
    haberiniz ola..
    güzel arkadaşım yorumun için teşekkürler
    düzgün düzgün herşey ne güzel oluyo değil mi

Motosikleti
    150 mc
    arkadaşım kimse kafana silah dayamadı sorduğum soruya cevap ver diye!!!
    forumdan soğuman beni ilgilendirmez!!!
    kimse seni zorlamıyo yaz diye istemiyosan yazmazsın!!!
    yazacaksanda sakin cümleler kullanırsan sevinirim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:01 ----------

güzel arkadaşım yorumun için teşekkürler
    düzgün düzgün herşey ne güzel oluyo değil mi
    herkes dinamit olma peşinde.
    birazda su olalım...
    herkese iyi geceler.
    bir an öncede sana da mc alalım güzel arkadaşım

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    yok zaten öyle bi niyetim yok ismi cismi belli olmayan bi motor alıp uğraşamam ;)
    bence iyi araştır
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    herkes dinamit olma peşinde.
    birazda su olalım...
    herkese iyi geceler.
    bir an öncede sana da mc alalım güzel arkadaşım
    haklısın sivernson
    Allah nasip eder inşallah o günleri
    iyi geceler

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 esd
    Arkadaş sakın ama sakın çin malı alma.mondial yada sorduğun diğer markalar sahibinden.com a bak bakalım ikinci l fiyatları ne kadar.2 milyara aldığın motoru 1 gün bile kullansan 1.500 satamazsın.yeni başlayacaksan bence direk vitesli motor almanı yani ybr 125 almanı tavsiye ederim.illa scooter diyorsan en uygunu Honda actıva dan şaşma ybr 125 gibi kendini kanıtlamış bi motor.bak ben 2200 tl ye 2007 yılında arora kaısar 150 cc motor aldım.o motorla iki defa Hatay-İstanbul yolculuğu yaptım.ve motora bebek gibi baktım.her 1000 km de yağ değiştiriyordum.hava filtresini ,zincirlerini ayda bir temizliyordum.ilk motorumdu ve pekte tecrübem olmadığı için sayısını hatırlayamadığım kadar yan yatırdım ve her defasında yan koruma demirleri korudu motoru.bi keresinde sağlam bi kaza yaptım önden darbe yemedi ama sert düştüğüm için yan koruma demirleri motor bloğuna resmen yapışmıştı ve ön far,gösterge paneli kırıldı.başka hasar yoktu.çin malı ucuz ya hani bana çıkan masraf 2009 yılında 200 tl idi.Ama Allah var,motorum hiç beni yolda bırakmadı.tek bıraktığı nokta benzinin bitmesiydi.Bu çin motoru ilk acemilik için ideal en azından belli bir tecrübe kazanman için ideal.ben motorumu 23000 de sattım ve daha o km de metal yorgunluğu dediğimiz performans eksikliği hissetmeye başladım.bi zamanlar 140 gören makine 110 u geçmiyordu.motoru bu yaz başında 900 tl ye verdim.çok içim acıdı ama parça sıkıntısından dolayı satmak zorunda kaldım.kararı sen ver.ucuz çin malı pahalı parça mı yoksa 2 katı fiyatına japon malı mı?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı kaısar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş sakın ama sakın çin malı alma.mondial yada sorduğun diğer markalar sahibinden.com a bak bakalım ikinci l fiyatları ne kadar.2 milyara aldığın motoru 1 gün bile kullansan 1.500 satamazsın.yeni başlayacaksan bence direk vitesli motor almanı yani ybr 125 almanı tavsiye ederim.illa scooter diyorsan en uygunu Honda actıva dan şaşma ybr 125 gibi kendini kanıtlamış bi motor.bak ben 2200 tl ye 2007 yılında arora kaısar 150 cc motor aldım.o motorla iki defa Hatay-İstanbul yolculuğu yaptım.ve motora bebek gibi baktım.her 1000 km de yağ değiştiriyordum.hava filtresini ,zincirlerini ayda bir temizliyordum.ilk motorumdu ve pekte tecrübem olmadığı için sayısını hatırlayamadığım kadar yan yatırdım ve her defasında yan koruma demirleri korudu motoru.bi keresinde sağlam bi kaza yaptım önden darbe yemedi ama sert düştüğüm için yan koruma demirleri motor bloğuna resmen yapışmıştı ve ön far,gösterge paneli kırıldı.başka hasar yoktu.çin malı ucuz ya hani bana çıkan masraf 2009 yılında 200 tl idi.Ama Allah var,motorum hiç beni yolda bırakmadı.tek bıraktığı nokta benzinin bitmesiydi.Bu çin motoru ilk acemilik için ideal en azından belli bir tecrübe kazanman için ideal.ben motorumu 23000 de sattım ve daha o km de metal yorgunluğu dediğimiz performans eksikliği hissetmeye başladım.bi zamanlar 140 gören makine 110 u geçmiyordu.motoru bu yaz başında 900 tl ye verdim.çok içim acıdı ama parça sıkıntısından dolayı satmak zorunda kaldım.kararı sen ver.ucuz çin malı pahalı parça mı yoksa 2 katı fiyatına japon malı mı?
    uğraşma, anlamıyor...
    nefesini anlayışlı kimselere ayırmalısın. işine geldiğine cevap veren bir kişi kendisi...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)