Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr mi? Honda Cbf 150 mi? Tvs Apache mi? Kanuni Windy mi? Hangisini almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF-150 Yakında...
    Aklımda şu an Honda Cbf 150 var ama yinede tam karar veremedim ama büyük ihtimal Honda alırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    artık yok

Kanuni Windy S idare eder

Titreşim: sıfır! Çekiş: Harika. Dizayn: idare eder. Netice de bir Çin li. Ama YBR ile CBF 150 nin fiyat,yakıt ve performansı ile karşılaştırılsın, WİNDY S derim. Bugüne kadar motor (2 vites Komar,mobiyllette,pejo,puch,jawa 250,1969 model 250 lik sabit kafa MZ,CZ 180, Jawa 350, 1997 model MZ 301) kullanmış biri olarak Kanuni derim. Çünkü hafta sonları Çorum da kırkdilim mevkii var dağlık bir arazi ve dik bir rampa, çoğunlukla (YBR,Hondası...olan) arkadaşlarla buralardan geçiyoruz ve kanuni en önde. Haaa benim motoru toplarken biraz acele etmişler, o sebeple kablo ve kordonlar yerinde değil bir de sadece ve sadece virajlarda (90-100 km/h de) bence denge de bir problem var gibi bunların dışında süper...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Artık bu tür başlıklar yasaklanmalı...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Honda CBF-150 Yakında...
    Windy fiyat olarak uygun, yedek parçası bol ve ucuzdur fakat uzun vadede dayanıklılık ve sağlamlık açısından tercih etmiyorum. Kanuni yada mondial almak yerine birazcık daha katıp uzun vadede daha sağlam bir motor almayı tercih ediyorum.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    parada sorun yoksa gil al bi cbf kulananlar memnun ama az yaksın dersende ybr al onu kullananlar dahada memnun apachiyi bilemem titreşim varmış kullananlar yakınıyor
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    Honda CBF-150 Yakında...
    Evet katılıyorum size, bende CBF düşünüyorum. CBF; 100 km'de ne kadar yakıyor ortalama acaba? Bilgisi olan var mıdır?

Atti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR-125 R
    İcatal Kardeş 'Windy' İçin denge Problemi var demişsin fakat diğer yandan motosikleti övmüşsün.Nasıl oluyor anlamadım.Denge motosiklette herşeydir bence.
    Tanrı İradesini Hakim Kılmak İçin Yeryüzündeki İyi İnsanları Kullanır.Yeryüzündeki Kötü İnsanlar ise Kendi İradelerini Hakim kılmak İçin Tanrıyı Kullanırlar..

Motosikleti
    Honda CBF-150 Yakında...
    Honda CBF'nin 100 Km'de tükettiği yakıt oranı ne kadar, bilen var mıdır arkadaşlar?

Alıntı Motomaxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CBF'nin 100 Km'de tükettiği yakıt oranı ne kadar, bilen var mıdır arkadaşlar?
    Sakin kullanımda 100 kilometrede 2 ile 2,5 litre arasında;
    devirli kullanımda 100 kilometrede 2,5 ile 3 litre arasında yakar

Bu tip ve diğer tüm detaylı soruların cevapları aşağıdaki başlıkta, okuyarak çok detaylı bilgi edinebilirsin:
    Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Honda CBF-150 Yakında...
    Çok teşekkür ediyorum AydoganX.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:02 ----------

Gayet ekonomik. Ben sanırım kararımı verdim. Honda CBF 150.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:48 ----------

Evet evet, CBF 150 almalıyım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:11 ----------

Titreşim sorunu yok, kaliteli, konforlu, uzun vadede dayanıklı-sağlam, en önemlisi içim rahat eder-aklım da kalmaz CBF'de.

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Çok teşekkür ediyorum AydoganX.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:02 ----------

Gayet ekonomik. Ben sanırım kararımı verdim. Honda CBF 150.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:48 ----------

Evet evet, CBF 150 almalıyım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:11 ----------

Titreşim sorunu yok, kaliteli, konforlu, uzun vadede dayanıklı-sağlam, en önemlisi içim rahat eder-aklım da kalmaz CBF'de.
    şimdi oldu
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    Honda CBF-150 Yakında...
    Sonunda karar verebildim.
    Honda, hayat onda.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Sonunda karar verebildim.
    Honda, hayat onda.
    kardeş sana bir tavsiye honda al ama çok dikkatli kullan ufak biryerini değiştirsen yada kırılsa parçası ateş pahası
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık bu tür başlıklar yasaklanmalı...
    niye öle diyosun sinan abi bizim de gücümüz buna yetiyor:D noldu yha msni açmıosun... şimdiki motorun ne?
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    ybr tek geçer 0 alacaksan ybryi alıcaksın o söylediğin 3 motordan da az yakar yağını koy bakıma falan götürme filitre falan değiştirme 10 sene binersin dünya turuna çıkarsın ; )

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Bende diğer motorları eledim aklımda cbf150 var ama az yakan çok kaçan TVS aklımı karıştırıyor
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende diğer motorları eledim aklımda cbf150 var ama az yakan çok kaçan TVS aklımı karıştırıyor
    seninle şuan aynı fikirdeyiz....benimde aynısı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:40 ----------

diğer kafamdaki soru işaretlerim silindi bu konuyu okuyunca yalnız tek derdim apachiyi aldığımda CBF 150 gibi tur yapabilcekmiyim(yani cbf 150 de cbf özelliği daha ağır apachide race gibi))ve görünüş olarak daha kalıplı cbf 150
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Honda CBF-150 Yakında...
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sana bir tavsiye honda al ama çok dikkatli kullan ufak biryerini değiştirsen yada kırılsa parçası ateş pahası
    Sağolasın kardeş, doğrudur dediğin. Artık dikkat ederim kullanırken. Gülü seven dikenine katlanır. Parçası pahalı olsada kendi kaliteli olduktan sonra...

Motosikleti
    artık yok

Sn: Atti

Alıntı Atti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İcatal Kardeş 'Windy' İçin denge Problemi var demişsin fakat diğer yandan motosikleti övmüşsün.Nasıl oluyor anlamadım.Denge motosiklette herşeydir bence.
    Ben motosikletin dengesi yüksek süratte(90-100 km/h de) hoşuma gitmiyor diye belirttim. Elbette denge herşey. Birde çift şaseli jawa 350 style ile windy_s' i karşılaştırma babında dedim. Windy gibi tek şaseli motorlarda yüksek sürat dengesizliktir. Ani frende arka tekeri yan tarafınızda görürsünz.Ama jawa larda çift şase olduğu için frende de ok gibi gider...

Motosikleti
    Honda CBF-150 Yakında...
    Honda CBF 150'de karar kıldım artık. Tüm yorum ve görüşlerini aktaran arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)