Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

YAMAHA Bws 125 mi - KYMCO Agility 125 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gerçekci olalım lütfen agility 125 130 km hızı ancak rüyasında bir Hayabusanın arkasına bağlı bir şekilde yaparsoruya gelecek olursak dostum bws 125 agility 125'dengüçlü 4 sübap 10 Nm Tork ve 11 Hp güç yani senin anlayacağın Bws 125'e karşı şansı yok Agility'nin. bu yeni Bws yi Agility City ile karşılaştırmak daha mantıklı olur ama tabiki yeni Bws 125 6.000 tl etmez ben o parayı vermem şahsen onaveceğim paraya gider 0 kilometre SYM Hd 200 alırım 170cc seramik silindir 4 sübap enjeksiyonlu su soğutmalı 16 Nm Tork 15.50 Hp güç+arka fren disk daha ne olsun 125-200 cc sınıfının en iyisi en az japonlar kadar kaliteli
    Evet özelliklerine bakılınca agility nin sansı yok gibi görünüyor fakat... agility nin son hızını sende biliyorsun 125- 130 yapmasada bi anda rahat 110 yapan ve 120 yapanlar var bende biliyorum. bws 125 in acıklamasındada max hızını 98 km diyor bu durumda kafam karıstı iste öz. bakılınca tabıkı bws gibi duruyor. parayı yorumlara katmayın arkadaslar sadece motorların perf vs hakkında.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:32 ----------

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Performans olarak Agility'den pek farklı olacağını düşünmüyorum BWS 125'in.

Arada 2 hp güç farkına karşın BWS'nin 15 kg gibi bir ağırlık farkı var zira.

Bu tarz motorları performans açısından kıyaslamanın bir gereği yok esasında.

Piyasada tutulma,servis-yedek parça gibi şeyleri göz önünde bulundurmak lazım.

BWS'ye o kadar para vermenin bence hiç gereği yok.

15 kg farklılık var ama asım agility 125 le iki kişi 110 yapılıyor rakatca mesela bws nin max hızı 98 yazıyor 15 kg o kadar bi farkı olmaması gerekli 98 km sizce gercekten son hızımıdır ve bws(100) 100 metreyi 7 saniyede alıyormus agility 125 in gectigini söylemiştin bu durumda daha az bi surede alması lazım veya aynı olsun.. bws (125) 9 sanıyede alıyor.. özellikleriyle çelisiyor motor ya hiç anlamadım ben bu işi gerçi çokda anlamam ama verilere bakınca anlasılırdı normalde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bws nın 98 km/h yazdığına bakma ben 2 zamanlısıyla 100 yapdım.Bu yeni bws agility i çiğ çiğ yer kafanı yorma.Youtube den araştır görüceksin
    HONDA

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bws nın 98 km/h yazdığına bakma ben 2 zamanlısıyla 100 yapdım.Bu yeni bws agility i çiğ çiğ yer kafanı yorma.Youtube den araştır görüceksin
    Youtube ye bakt?m kardes?m yok ole v?deo cok arast?rd?m onceden. Ya sen esk?s?n? bosver esk?s? ayr? b?rsey canavar o ben onnla 110 gordum

Bu yen?s?nden supel?y?m yaw bak?yorum surekl? v?deolar?na mesela youtube de sam?ra?scoot d?ye b?r adam var onun v?deosu var tekrar bulab?l?rsem atacag?m l?nk?n? buraya adam?n ded?kler?n? pek anlamad?m ama gal?ba b?raz yavas kkald?g?ndan bahsed?yor san?r?m pek ?ng?l?zcem yoktur aama o kdar telaffuz ett?m.

Zaten kalk?s?ndan bell? baya b?r hantal kalk?yor

Motosikleti
    Yamaha BW.s 100 Yamaha BW.s 125
    kymco evet süper 8 aldım lanet ettim 300 km de okuttum. arkadaş agility 125 aldı 300 km de okuttu bws 100 aldı.. ben bws 125 yeni aldım aratmıyor 100 lüğü henüz plaka olmadığı için uzun yolda basmadım ama enjeksiyonlu kontağı açınca sanki 2010 model arabaya biniyosun vınnn diye bir ses ve sonra basıyosun kontağa :D ama duyduğum kadarı ile 105 km den sonra yakıtı kesiyor hızı aştın diye :D

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    oldum olasi scooter sevmeyen birisiyim, hic hosuma gitmiyor scooter. ama söz konusu bws ise orda duracaksin motosiklet aleminde scooter olarak bir bws'yi begeniyorum, bir de derbi gp250'yi, bunlar kadar olmasa da gilera nexus'ta favorim.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum eski bir bws kullanıcısı olarak sınıfında bws'in mükemmel bir motor olduğunu söyleyebilirim bunada kimsenin karşı çıkacağını sanmıyorum.Bende agilty'nin methini çok duydum ama hiç kullanmadım.Bi kaçkez trafikte karşılaştım evet agilty bws'i geçiyor ama öyle aman aman bi üstünlüğü yok.Yeni bws hakkında pek bilgim yok Eğer istersen başka bir siteden bir arkadaş yeni bws aldı onla konuşabilirsin özelden adresi yollarım.
    Ama şuda varki Bws için 6.000 tl çok para o paraya çok daha iyi alternatifler var,mesala sıfır düşünüyorsan sym'nin modelleri çok iyi ve tabiki honda psi ye bir bak derim

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Alıntı BURSALI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymco evet süper 8 aldım lanet ettim 300 km de okuttum. arkadaş agility 125 aldı 300 km de okuttu bws 100 aldı.. ben bws 125 yeni aldım aratmıyor 100 lüğü henüz plaka olmadığı için uzun yolda basmadım ama enjeksiyonlu kontağı açınca sanki 2010 model arabaya biniyosun vınnn diye bir ses ve sonra basıyosun kontağa :D ama duyduğum kadarı ile 105 km den sonra yakıtı kesiyor hızı aştın diye :D
    hehee motoru söyle bir uzun denedigindede yazarsan cok sevinirim gercekten son hızı yol tutusu vs. agility de surduysen birde kıyaslama beklerim teşekkürlerr.

Motosikleti
    Alıntı .ozgur. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hehee motoru söyle bir uzun denedigindede yazarsan cok sevinirim gercekten son hızı yol tutusu vs. agility de surduysen birde kıyaslama beklerim teşekkürlerr.
    şimdi özgür elbette 2 zamanlı gibi değil ama güzel fırlıyor virajları gayet güzel yani kısa mesafede araba sollamanaya yetiyorda artıyorda biliyosun ki bws şehir içi için tasarlanmış. eski bws den sert gibi geldi baştan ama sonradan ben mi alıştım yoksa amortisörlermi yumuşadı bilmiyorum :D kymco çok sert çukurlarda çok vuruyor vallahi süper 8 im vardı çukura giriyodum kolyuk kilidi açılıyodu. sattım arkadaşa haftada 150 taksitle ondada 2000 km de diyafram patlattı vidaları gevşemeye başladı eksozun falan oda 3000 km de sattı.. neyse gelelim esas konuya ben 70 kg ım köyden yeğenim geldi oda 40 kg sürekli beraber geziyoruz bursada yani anlıycan 110 kg ile o rampaları sorunsuz çıkıyor 300 mt lik bir rampayı 60 70 gibi tırmanıyor.. plaka çıktı uzun yol yapmadım halen işlerim yoğun malum inşallah bu pazar yaparım max hızı yazarım tam olarak. yakıt km de 7 ile 8 krş arası.. 4000 tl verip agility city almaktansa 6000 tl verip bws 125 al derim yinede karar senin. bide yolda ve park halinde çok dikkat çekiyor ve günde en az 5 10 kişi soruyor eee o da insanın hoşuna gidiyor tabi dip not koltuğu açınca elle kaldırmana gerenk yok otomatik kendi kalkıveriyor sen zahmet etme hesabı :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:06 ----------

ha bu arada bende bws 100 de vardı 2006 tı onuda sattım kymco yu sattığm artkadaşa dua ediyor oh be bu sefer yüzüm gülcü diye şaka yapıyor bana. satmamın sebebi bws 125 daha hoşuma gitti.. 100 ü sattım diye pişman değilim çünki köyde 2007 bir bws m daha var onu köyde kullanıyorum

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    birisi 2 zamanlı bws 100 için "yağ yakma sorunu vardı demiş" inanmıyorum yaaaa

2 zamanlı motorların yağı yakması bir sorun mudur

bu site adama çok şey öğretiyor

iki motor ile ilgili şunu diyeceğim

boşa kıyaslıyorsunuz bws nerdeyse 2 kat pahalı ve üst sınıf bir 125cc scooter, agility kendi çapında bir scooter. bence kıyas konusu saçma paran neye yeterse onu alırsın o yener bu yener bu geçer konularıda saçma zaten herşey ortada
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    özgür benim yeğen ile 15 km lik bir uzun yola çıktım bws 125 ile iftar da alabalık yemek için. tesadüfen yanıma agility 125 geldi lambalarda benimki yeni ya oda çözemedi ne olduğunu sanırım tam olarak .Yeşil yanar yanmaz ben 2 kişi o tek kişi yapıştırdım geçemedi beni 3 4 km sonra araya sapıp gitti bilgine. Ha birde 108 e çıktım o ara yeğenle tek olsam belki 110 112 görebilirdi bilmiyorum emin değilim. gerçek şu ki o agilty de ben olmak istemezdim arkamda yeğenim kakır kakır güldü ya o yetti bana :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:44 ----------

ha birde bu yaramaza alıştıktan sonra bws 100 oyuncak gibi geldi :( bu biraz daha yüksek ondan olsa gerek bilmiyorum ama kullanımı çok rahat virajları ve turu süper

Motosikleti
    kymco agility city 125
    özgür benim yeğen ile 15 km lik bir uzun yola çıktım bws 125 ile iftar da alabalık yemek için. tesadüfen yanıma agility 125 geldi lambalarda benimki yeni ya oda çözemedi ne olduğunu sanırım tam olarak .Yeşil yanar yanmaz ben 2 kişi o tek kişi yapıştırdım geçemedi beni 3 4 km sonra araya sapıp gitti bilgine. Ha birde 108 e çıktım o ara yeğenle tek olsam belki 110 112 görebilirdi bilmiyorum emin değilim. gerçek şu ki o agilty de ben olmak istemezdim arkamda yeğenim kakır kakır güldü ya o yetti bana :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:44 ----------

ha birde bu yaramaza alıştıktan sonra bws 100 oyuncak gibi geldi :( bu biraz daha yüksek ondan olsa gerek bilmiyorum ama kullanımı çok rahat virajları ve turu süper
    teşekkürler bursalı kardesım alırsam scooter bws 125 alacagm ama caydık gibi yaa büyk ihtimalle ybr alacagım oda olmadı cbf sımdıdde onun kararsızlıgını yasıyorum motosikleti gidip alana kadar daha cook kararsızlk yasayacagım tesekkürler herkeze

Hasan8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 150 ns
    bana kalırsa bws derim.daha kaliteli ve güzel göründüğünü düşünüyorum.ama şunu belirteyim bws için o para biraz fazla.

Dogin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Bws için para aşırı derecede fazla 4 milyar ver 2. el runner al arkadaşım kmyco ya 100.000km garanti veriyolar çok saglam motor bws de öyle ama tercih senin kafana göre

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    kardeş 6 milyar bu motorun fiyatı alakası yok konuyla ama bence buna vereceğin paranın ,st,ne 300 lira daha ekle al sana Honda PS150i

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i

125 cc 2 motor arasında bu kadar abartılacak bir performans farkı olmaz.

Altı üstü 9-10 hp motorlar bunlar.

Ki Agility 125, 9 hp ve 105 kg, BW'S 125 ise 9 hp olmasına karşın 121 kg'dir.

BWS 125'in fiyatı 6 bin TL olarak belirlenmiş.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...34600607/detay

Tam bir saçmalık. Evet tam bir saçmalık bu motor için böylesine bir fiyat belirlenmesi. Sanılanın aksine iyi de satmış yeni BW's

Amerika satış fiyatı 3200 Dolar olan bu motor Türkiye'de 6 bin TL'ye satılıyor.

Amerika satış fiyatı 2000 Dolar olan Agility 125 ise ülkemizde 3500 TL'den satılıyor.

Yeni BWS'nin Agility 125'ten daha gösterişli ve hoş bir motor olduğunu düşünmekle beraber bu fiyat etiketi ile alınması en saçma olan motor olduğunu düşünüyorum.

Gidip ikinci el bir Piaggio Carnaby, Kymco Xciting 250 gibi seçenekler mevcut iken hele...

BWS'nin satış istatistiği de şöyle :

Temmuz'da 22 ad.
    Ağustos'ta. 32 ad.
    Eylül'de..... 10 ad

Kaynak :

http://www.scooturk.net/showpost.php...1&postcount=37
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Yeni Bw's 125 Japon malı sanırım o yüzden fiyat biraz tuzlu yine de 5000Tl'nin altında olmalıydı yani İnnova125i'den az fazla.

Motosikleti
    Piaggio FLY
    O saniye cinsinden ifade ettiklerin 0-100metre değil 0-100km hızlanma değerleridir. Her ikisi de birbirine yakın performans göstermekle beraber hiçbiri 2 zamanlı BWS'in ataklığında olmayacaktır.

Her ikisi de yokuş aşağı, hayabusaya bağlanarak vs. 200km bile görebilmekle beraber 90-100km'den sonra zangır zangır titreyecek gidon oraya buraya gitmek isteyecektir. Ayaklara masaj gibi gelen titreşimler bir süre sonra bacaklarını uyuşturabilir, aman dikkat.

Son olarak bayilerde BWS 125 bulacağını hiç zannetmiyorum, dönüp dolaşıp yine Agility'e kalacaksın. Ama zaten aralarındaki fark atla deve değil. Mıcırlı yolda 70le viraja girmeyi filan düşünüyorsan zaten motor seçimi yapmana da gerek yok , "kaydırmaz" lastik de alsan fayda etmeyebilir.

Kask olarak Arai, Shoe gibi markaları tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)