Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

hangi motor ?? kanuni windy-s -- kuba kh150-12d-- ramzey XF 125-10V ---

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    İnnova 2007
    kanuni windys ;)
    [COLOR="Black"][B][I]Hep O Kıyamadıklarımız [/I][/B][/COLOR]
    [I][B][COLOR="Red"]Kıyar Bize..! [/COLOR][/B][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    Alıntı selman_konya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ben kh125-12d kullanıcısıyım.. motor gerçekten çok güzel tasarlanmış .. sesi çok hoş. ve yakıt vites göstergelernin ayrı bi göstergede olması çok güzel. benim arkadaşda windy s var benim motora hayran kaldı.. titreşim hiç yok motorda ama windyde aşırı bi şekilde. bunu deneyebilirsin.. hız konusuna gelince kalkış mükemmel ve 125 km/h ilk 500 saatlik kullanımda gördüm. ilk bakımdan sonra daha fazlasını görecem inşallah.. ha unutmadan kanuni, 30 liralık parçayı 70e verir ama kubanın parçası hem bol hemde çok ucuzdur. kuma motorun şimdiden hayırlı olsun..
    usta bugun kuba kh 125-12d modelini almaya gittim, internetten baktigim kadari ile 2500 tl civari fiyati vardi. bayisi ise plaka vergi dahil anahtar teslim 3000 tl yapiyor dedi. ben hersey dahil 2500 civari sanmistim, 3000 tl normalmi siz hersey dahil kaca aldiniz ?

Motosikleti
    125 mf drift düşünüyor ..
    kardes.bende bu ayın sonlarına doğru kanuni windy s 125 almayı düşünüyorum.binme fırsatım olmadı ama sana bir motor daha önereceğim.lifan 150-9j

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence limitini fazla zorlama, 300-500 tl yi de korumaların için ayır.
    Dostum bu sese kulak ver, paranın hepsini motora harcayıp da 20 Liralık kaskla gezme. mont gibi korumalı kıyafet almanı Şiddetle tavsiye ederim.

Kuba ve ramzey i git gör hatta kullan öyle al derim ama Windy S'i gözü kapalı alabilirsin.

resimler için->
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...indy-s-19.html
    112ciyiz

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bu sese kulak ver, paranın hepsini motora harcayıp da 20 Liralık kaskla gezme. mont gibi korumalı kıyafet almanı Şiddetle tavsiye ederim.

Kuba ve ramzey i git gör hatta kullan öyle al derim ama Windy S'i gözü kapalı alabilirsin.

resimler için->
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...indy-s-19.html
    hocam bu windys süper bişeymiş. ben resmi sitesinden baktım sıradan bir motor gibi görünüyor. rengi siyah mat. sendeki siyah parlak renk. sendeki motorun rengi orjinal mi ? http://www.kanuni.com.tr/Pages/Urunl...S+125&Id=7&k=1

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı 13174040 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün akşamüstü kuba kh125-12d yi inceledim tasarım olarak sitesindeki resimden daha güzel buldum, yan dükkan kanuni bayisi idi birde windys yi göreyim dedim şimdi elimizde yok gelecek dediler. bu ayın ortalarında motosikletimi almak istiyorum inşallah.
    Emin olun işten anlayan arkadaşlarım söylüyor...kuba kh125-12d hem windy s ten hemde yine aynı kasa olan kuba kh150-12d den iyidir...kuba 150 lik balanslı teknoloji 125 lik ise üstten egzantriklidir ayriyeten 125 lik motor diğer arkadaşımızında dediği gibi Honda wuyang fabrikasında üretilmiştir...

Alıntı 13174040 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu windys süper bişeymiş. ben resmi sitesinden baktım sıradan bir motor gibi görünüyor. rengi siyah mat. sendeki siyah parlak renk. sendeki motorun rengi orjinal mi ? http://www.kanuni.com.tr/Pages/Urunl...S+125&Id=7&k=1
    Dostum motorun rengi orjinal, sitesinde de göreceğin gibi jantlar, far çerçevesi, eksoz mat siyah. oraları da yıkayınca süper duruyor. en az 3 günde bir yıkadığımdan, toz bile durmuyor motorda
    112ciyiz

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    Alıntı batuhanzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes.bende bu ayın sonlarına doğru kanuni windy s 125 almayı düşünüyorum.binme fırsatım olmadı ama sana bir motor daha önereceğim.lifan 150-9j
    demin kanuni bayisini aradım, windy-s modeli elinizde varsa bakmaya gelecem dedim. elimizde yok ama tutulan bir motor dediler.

Birde "lifan 150-9 öneriyoruz windy-s den daha güzel bir motordur, windy-s ile arasında 200 tl fark var ama lifan 150cc. tabi kanuni 20 senelik marka, lifan 3 senelik marka tercih senin" dediler.

Arkadaşlar ben bu motoru almadan önce aklımda sadece Seyhan 150 vardı. seyhan'a sadece bir kez bindim ama o titreşim beni mahvetti.
    oturuş pozisyonu rahat olsa da titreşim insanı daha çok yoruyor, sürekli uzun yol yapacağım için vazgeçtim. Kanuni BORA düşündüm, üstten eksantrikli vs.. iyi, güzel ama bir tane bile kullanıcısı yok, servisler bile sadece katalogda görmüş motoru ondan da vazgeçtim...
    bende YBR ile Windy S arasında kaldım. Arkadaşta Windy S vardı 1 yıldan fazla kullandı ve sadece yağ değişimi için servise gidiyordu. aradaki fiyat farkını(2000TL) ve benim ilk motorum olacağını düşününce Ybr ye vereceğim 4400TL ye yazık olmasın diye Windy S i tercih ettim. son derece memnunum. Kuba Yada ramzey i düşünen arkadaşlara da diyorum ki, servisin söylediğinden ziyade, alacağınız motorun kullanıcılarıyla konuşmak, hatta mümkünse motorla bir deneme sürüşü yapmak En iyi yöntem.
    (bu arada tamirci önünde bekleyen Windy S hala görmedim)
    112ciyiz

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    lifan lf 150 9j discovery modelini almış bulunuyorum.

artıları:

kullanımı çok güzel ve çok rahat

titreşim sorunu yok

kişisel görüşüme göre çok az yakıt tüketiyor.

son derece atak bir motor, kalkış esnasında ve vites yükseltmede şahlanır gibi yapıyor. kendinizi motosiklette değilde at üzerinde gidiyor gibi hissediyorsunuz .

çekiş gücü son derece iyi. iki kişi ile yokuş yukarı giderken banamısın demiyor.

hız konusuna gelecek olursak: zaten bu tip motorlar hız motorları değildir. ben kendim çok hızlı gitmedim ama dayımın oğlu deneme sürüşünde 100 km hızın üzerine çıktığını söylüyor.

eksileri:

motosiklet asfalt yol için dizayn edilmiş, ben birazda motosikletten çok fazla anlamadığım için bu motosikleti köyde kullanmak için almıştım. lakin toprak yolda yol tutuşu benim görüşüme göre çok az. motosiklet bana "bu yolda çukur, su birikintisi felan varsa kayıp düşebiliriz dikkat et" diyor. hele ki arazide motosiklet "beni bu yola neden soktun, bir an önce çıkalım buradan" der gibi gidiyor.

sonuç olarak asfalt yolda veya çok bozuk olmayan düzgün yollarda saatlerce gezmeyi seviyorsanız, benim motosikletim az yaksın diyorsanız, gücü ve hızı tatmin edici olsun diyorsanız, yamaha ybr alacak gücüm yok diyorsanız işte bu motor tam size göre. dediğim gibi bozuk yollarda sürecekseniz tavsiye etmem. bozuk yollarda yol tutuşu daha fazla olan cross tipi motorların daha iyi olacağını düşünüyorum.

Motosikleti
    cbf150
    Hayırlı olsun.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    lifan 150-9j discovery
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    sağolasın kardeşim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence o paralar bu motorlara verilmez yazık günah ne zorluklarla kazandığımız paraları bunlara veriyoruz ne ybr ne cbf bence apache al 140 km hız titreşim yok sağlam çok şekil görüntü zaten sezon bitmek üzere olduğu için birçok kişi motorunu satıyo bence temiz bi apache al şahsi fikrim sıfır alıyosun garantili ama servise gidince ne olursa olsun kullanım hatası diyorlar o yüzden sağlam motor almak en mantıklısı
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Ybr 125 cbf 150

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler