Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial 110ft mi,asya 150t mi daha hızlı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    mondial 110ft mi? yoksa asya 150cc scooter mı daha hızlı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    kilonun 53 olması tabiki önemli zaten bu makinaların çekeri 250-300 kg arası senin makina 95 kg olsa 53'de sen ortalama 150 eder,as150t 120 kg e üstündede iri kıyım bi adam varsa mesala 90-100 kg onun toplamıda 210-220 kg eder,tabiki arada 70 kg baya bi fark sonuçta 100 cc'lik makina bunlar,ama normal şartlarda senin 110ft as150t'yi geçemez.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

patatessogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorsikletinin maksimum hızını biliyor musun?

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    benim motosikletimin max hızı 85-90. ama yola göre en fazla 100km/h yaptım. normal yolda 90 filan. bi de bizim arkadaşın scooterla benim 110ft nin hızı tutmuyor. mesela arkadaşın scooterla yanyana giderken onun ibresi 90 benimki 80 filan gösteriyor. lastik ebatından olabilir mi? anlamadım
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    zaten bu çin motorlarının km saati dogru dürüst çalışmaz ve fazla gösterir ama 100 km/h yapıyor diyorsun,as150t en az 110km/h yapar tabiki bu yanlış olan km saatlerine göre.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    http://www.asyamotor.com/asyaas150t.htm
    kendi sitesinde bile max hız 90 yazıyor. nasıl oluyorda en az 110 yapıyo anlamadım

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam. 110ft nin max taşıma kapasitesi 120 dir. kullanma kılavuzunda da yazar. bunun üzerinde de taşıma yapar fakat yan etkileri vardır. arka cantı yamultursunuz. motoru zorlarsınız ve kalitesiz krank mili eğilebilir. amortisörler sorun çıkartabilir vs vs. eğer motorun çin malıysa ve özellikle mondialse...max hız ise 85 dir. tabi bu fabrika verileridir (muhtemelen de test yapmak yerine hesaplamayla bulmuşlardır) normalde rüzgar tünellerinde aerodinamik ve hız testleri yapılır. birde 110ft yarı otomatik scooterlar ise tam otomatik bu hızlanmatı da hızıda hızın devamlılığını da etkiler. biri zincirli diğeri ise gücü direkt motordan alıyor. beygirini de önemsemek lazım çünkü dayanıklılığı etkiliyor. saygılar...

mcosh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm bende 110 ft var ben 115 gordum kardesım 120 gormus yokus assagı.
    belli olmaz kapıstırmak lazım ibrenin yuksek gostermesı olası +5 km falan
    100 kilo ya 7,5 beygir ama vites yarı otomatik avantajı var.Fabrika verisinde yokus assagı basılmadıgı ıcın ve bellı kosullarda test yapıldıgı ıcın farklıdır

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    özellikle hızlanmada yarı otomatik daha iyi biliyorum. bi de 110ft 4 vites. 110ft 7.5 beygir ve 150t 9.5 beygir ama lastik ebatları çok farklı. ben sadece az eğimli yolda 100 yaptım. dik yokuşlarda hız artar elbette. bence de bu konu deneme yapmadan belli olmaz.
    deneyen varsa cevapları bekliyoruz.

Motosikleti
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı
    http://www.asyamotor.com/asyaas150t.htm
    kendi sitesinde bile max hız 90 yazıyor. nasıl oluyorda en az 110 yapıyo anlamadım
    haklısın kitapçıkta motorun max hızı 90 olarak bahsediliyor fakat gerisi şansına ve kullanmana bağlı 100 geçemeyende var 125-130 arası görende var. ne demişler bakarsan bağ,bakmazsan dağ olur bu arada 125 yaptıgına inanmayan varsa istediğiniz heryerde ispat ederim,bizde yalan olmaz.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ben baharda deneyecem başka türlü olmayacak arkadaşlar

slm arkadaslar kardesım ayar yaptırmıs 110 ft duzde 120 basıyo

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ayar yaparsan tabiki hız artar. 150cc lik scooterlarla düz yolda 120 yapan arkadaşlar var nasıl oluyor anlamadım. bir de bunların ibreler birbirini tutmuyor. benim arkadaş 90 la giderken ben onu 80 le solluyorum mesela. arada 5-15 km/h arası hız farkı oluyor. en iyisi bu tür kıyaslamaları yanyana yapmak lazım

solo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 125 T - Siyah
    olay cok buyuk ihtimalle 110ft'nin yari otomatik, 150CC'lik scooter'in ise otomatik olmasindan kaynaklaniyor. Otomatik denilen scooterlar'in cok buyuk bi cogunlugunda disli sistemi yok. Sistem onde ve arkada 2 huni ve aralarindaki aktarim mekanizmasindan olusuyor.
    AS125T mail grubu:
    [url]http://groups.yahoo.com/group/Asya125T[/url]

lutfen bana yardımcı olun 110 ft mı 125 kt mı gecer vede hangısı yakıtı ne yardımcı olun ibrahimipekci_66@hotmail.com

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ben de 110ft var 125kt geçer 5 vites 125cc çünkü. bu arada hortlatmayın başlıkları.

kt yle yarısmadım ama ybr 125 gecıyor ft yı yarıstım 4 vıtes olması yuzunden dolayısıyla kt de gecer buyuk ıhtımal

Motosikleti
    NS300 Forza
    Alıntı mcosh adlı üyeden alıntı
    slm arkadaslar kardesım ayar yaptırmıs 110 ft duzde 120 basıyo

mcosh arkadasım ayar olarak kastetiğin nasıl bir ayar. Tam olarak ne yapmışlar motora. 110 ft bu kadar hız yapabiliyormu gercekten

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı mücahid adlı üyeden alıntı
    mcosh arkadasım ayar olarak kastetiğin nasıl bir ayar. Tam olarak ne yapmışlar motora. 110 ft bu kadar hız yapabiliyormu gercekten
    ibre zaten 120 nasıl yapıyomuş anlamadım nasıl ayarmış bu.

düz yolda 90 anca yapıyor arkadaşlar. bi de şöyle birşey var 100kh ye 140 kadran koymuşlar 100 gösteriyo aslında 80 anca yapıyo. ibreleri doğru göstermiyor bazı modellerin. scooterla yan yana giderken 15 km/h değişiyor ibreler.

110ft düz yolda 120 yapamaz ne ayarı yaparsan yap.

ariulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t
    Alıntı mcosh adlı üyeden alıntı
    kt yle yarısmadım ama ybr 125 gecıyor ft yı yarıstım 4 vıtes olması yuzunden dolayısıyla kt de gecer buyuk ıhtımal
    yani geçsin artık ybr o benim 150t asyayıda geçio

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler