Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kanuni Windys125 mi? Kanuni Seyhan 150c mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Arkadaşlar motorumu yeni sattım marka ve model arayışı içindeyim.Bu 2 model arasında kullananlar yada çevresinde bu motorlardan olanlar yorum yapabilirler mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    her zaman soyluyorum yine soyluyorum yaklasık bir yıldır arkadaşımda var takılıoyoruz windy s müthiş bir alet.150 seyhan da nerden cıkardın boşver yetiyorsa paran illa bunlardan biri diyosan windy s.Titreşim sıfır.Konfor var herşey var.

Titreşim 0 emin misin?Bence o paraya kymco ck125pulsar al.Hem daha kaliteli hemde servisi yedek parçası bol.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    duyumlarıma göre windys güzelmiş olsun isterim. seyhan alma derim, kanuni aynı motorlar üzerine farklı modeller yapar. windys kullananlara sor derim.
    o kadar paran varsa ybr al daha iyi.

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim 0 emin misin?Bence o paraya kymco ck125pulsar al.Hem daha kaliteli hemde servisi yedek parçası bol.
    katılıyorum, bahsedilen motosiklet kalitesini kanıtlamış bir markanın ürünü ve hakkında güzel yorumlar olan bir alet.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum, bahsedilen motosiklet kalitesini kanıtlamış bir markanın ürünü ve hakkında güzel yorumlar olan bir alet.
    kymco diyosun herhalde, markası iyi ama usta onlar çinde üretiliyo dedi bilmem nekadar doğru, kızmasın kymco ck pulsar kullanıcıları. titreme varmış ama onlarda.

Titreme var tabi ybr de yokmu veya kanunide hele kanunide.Bali adam gibi bir motora bin senelerce kullan altında taş gibi.

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Arkadaşlar gene konu çok saptırıldı ya ben sadece yazdığım 2 motorun karşılaştırılmasını istiyorum.

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    ben windys kullanıcısıyım dostum..herhangi bir sorun olursa sorabilirsin..1 yıla yaklaştı bu motoru kullanalı..ve gayet memnum..seyhan nasıl onu bilemem..yani bi karşılaştırma yapamam belki ama windy nin tüm özelliklerini avantajlarını dezavantajlarını söyleyebilirim..en azından bi fikir edinirsin..
    ama anafikir olarak windys derim..gayet modern görünümü var ve yakıt oldukça iyi..yakıt/performans olarak da tatmin edici..kolay gelsin..

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Saol kardeşim eyvallah.Bişey sorcam vites geçişleri nasıl?Titreşimi ne seviyede?Birde motor aksamı sorun çıkartıyormu mesela sübap ayarlarını9n sık sık bozulması gibi.

Motosikleti
    Dragstar 650
    ne demek kardeşim..yardımcı olabilirsem ne güzel..
    öncelikle vites geçişlerini söyleyeyim..ben motoru sıfır aldım ve ortalama ilk yağ değişimine kadar vites geçişleri güzel değildi açıkçası..yani biraz zor geçiyordu..boşa almak ta zorlanıyordum ya 1 e ya 2 ye geçiyordu..ben bunu bi problem olarak görmedim ''düzelir ne de olsa sıfır''dedim ve nitekim öyle de oldu..ilk yağ değişiminde biraz 2. yağ değiştirmem de biraz daha oturdu motor ve şimdi gayet yumuşak vites geçişleri var..
    titreşim konusunda:ki ben bunu 2 ye ayıracam..yoldaki çukur bozukluk v.s nedenlerden dolayı oluşan vibrasyon çok az..amortisörler gayet yumşak..
    bir de motorun verdiği vibrsayon var ki aslında düşük devirlerde bu hissedilir oluyor..yani 2500 devirle 3. viteste giderken gazı fazla açarken 3500-4000 devire kadar titreşim hissediliyor ancak devrini bulduktan sonra bu titreşim de ortadan kalkıyor..zaten en güzel keyfi 4500 devirle 8000 devirde alıyorum..
    diğer konu da motor aksamı konusunda..o da benim motorum 6000 kmyi geçti..ve subaplarda hiç bir sorun yok..bu motorların subap ayarları öyle kolay kolay bozulmuyor..benim motorun subapları normalden biraz gevşek..ama ayarlatmadım..ustama götürdüm ve gerek olmadığını hatta normalden çok az gevşek olmasının daha iyi oldugunu söyledi ve bende dert etmedim açıkçası..ortalama yakıt normal kullanımda km de 75 kuruş yakıyor..agresif kullanımda bu 85-90 kuruşa çıkabiliyor..tabiki hava koşulları ve rakım da çok önemli ama 3 aşagı 5 yukarı böyle..hız olarak ta 100 km/sa hızı koruyarak çok rahat gidebiliyorsun..yine hava koşullarına göre de 115 ile 130 arası hıza ulaşabiliyor..umarım az da olsa bir fikir edinebilirsin..varsa sormak istediğin başka birşey lütfen sor..

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    ben 125t kullanıyorum kardeşimde 150c var ve gayet memnunuz oturaklı motorlar ve 3.senesindeler bi sıkıntı yaşatmadılar bize,windi s hakıkında bişey diyemem ama ilk çıkan windiden kurye arkadaşlarım çok çekti,satan bayiler biraz iddaalı ama kullanan arkadaşlara danışmak lazım,ama kalıp olarak 150 c on numara tavsiye ederim ..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alakaya maydonoz diyorum başka bişey demiyorum.Bindiysen anlat devam et.Adam ikisi arasında dio hala ybr davası bilmem ne.Kardeşim taktınız yahu.Binin şu windy s e bak kullanan da var benden başka alet müthiş ya.!

Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saol kardeşim eyvallah.Bişey sorcam vites geçişleri nasıl?Titreşimi ne seviyede?Birde motor aksamı sorun çıkartıyormu mesela sübap ayarlarını9n sık sık bozulması gibi.
    vites geçişleri artiiist in de dediği gibi hele hele 1 N 2 arası cok milimetrik azcık uyuz edio başlarda ama sonucta kibar bişi.Ona göre kullanıcaksn

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Bilgiler için çok saolun.
    Bazı arkadaşlar konuyu çok saptırıyor nereye motosiklet modeli konusu açsam ya cbf araya giriyor ya ybr

Motosikleti
    Dragstar 650
    aslında fazla kale almayacaksın bu tarz şeyleri yazanları bidaha da yazmaz..

hayır anlamadığım zaten herkes biliyor hondanın ya da yamahanın kalitesini..5000 liramız oldu da gittik windy mi aldık arkadaş...milletin parsı olsa zaten sizin söylemenize gerek kalmadan herkes kaliteli bişiler alır..ya da şu ''üstüne 300-500 daha koy da ybr al''cılar var..arkadaşım zaten paramız olsa alacaz..300 daha olsa üstüne koyar alırız merak etme.....
    alla alla...ya aslında bunlara ayrı bit topik açmak lazım...

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı artiiist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında fazla kale almayacaksın bu tarz şeyleri yazanları bidaha da yazmaz..

hayır anlamadığım zaten herkes biliyor hondanın ya da yamahanın kalitesini..5000 liramız oldu da gittik windy mi aldık arkadaş...milletin parsı olsa zaten sizin söylemenize gerek kalmadan herkes kaliteli bişiler alır..ya da şu ''üstüne 300-500 daha koy da ybr al''cılar var..arkadaşım zaten paramız olsa alacaz..300 daha olsa üstüne koyar alırız merak etme.....
    alla alla...ya aslında bunlara ayrı bit topik açmak lazım...
    yaşa be ruh halimi serdin ortaya akşam akşam ben de rahatladım

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Valla kardeşim güzel açı8kladın sinir oluyorum konu arasında ybr yada cbf al diyenlere paramız oldudamı almadık.Zaten param olsada 4 milyar bir commutera vermem gider regal yada keeway alırım güsel bir cruiser motor.

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    seyhan 150 wındıyle karsılastırma bıle
    Rüzğarı_hissSet

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    ikisinide alma. Ne alırsan al çin malı alma. İlerde çok pişman olacaksın.

Burada kanuni motorlarını veya diğer çin malı motorları övenlere aldanma. Onlar belki motordan anlamıyor, belki de yılda 1000 km. zor yapıyor. İyi düşün, paranı çöpe atma. Birkaç kişinin tavsiyesi sağlıklı olmaz.

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Yoo ben yeni çinli scooterıma sattım 7 ayda 6000 km yol yaptım taş gibiydi hiçbirşey olmadı 1 milyarada kapı gibi sattım.Her kafadan bir ses çıkması demekki senin yaptığın gibi bişey.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)