Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yamaha FZ6 Fazer yada Kawasaki Z 750 S hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    z750 de rüzgarlık olmaması iyi değil. fakat z750s de rüzgarlık olması gerçekten motorun görünüşünü de değiştirmiş. z750s gerçekten sport turing de süper bir motor. özellikle siyahı
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Motosikletleri değerlendirirken sadece teknik özelliklerine ve tasarımına bakmamak lazım şatış sonrası hizmetler çok önemli.
    Türkiye şartlarında distribütör ve servis hizmetlerini değerlendirmekte fayda var.
    Ben 2 sene Kawasaki kullandım ve distribütör firma bence çok yetersiz , parça desteği sıfıra yakın ellerinde stokta parça bulundurmuyorlar (nasıl distribütör anlamadım) Parça gerektiğinde firmaya parçanın parasını veriyorsunuz sonra firmanın yurt dışına sipariş vermesini bekliyorsunuz. Sipariş geçildikten sonra min. 1ayda parcanın gelmesini bekliyorsunuz. Yani motorunuzu yürümesini engelleyen bir parça sıkıntınız varsa sezonun en güzel günlerini kaçırabilirsiniz.
    Kawasaki distribütörü Zmoto bence Yamahaya göre yetersiz.
    Yamahanın arkasında koç grubu var ve Fz6 geçen sene üst sınıfta en çok satılan motosiklet. Bu şartlarıda göz önünde bulundurmanızı öneririm.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    kawasakinin tüm modellerinde parça 1 ay sonra mı geliyor. diğer iller içinde böylemi acaba
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Görüşüş olarak 2 motorda harika.Güç ve kullanım acısından da çok yakınlar birbirlerine.Skullhunter in dediğine kulak vermek gerek.Yamaha nın parçaları çabuk geliyor.Ancak Kawasaki yi bilmiyorum.Saygılar

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nerde ise 2 yıl olmuş adamın soruyu soralı

Crazy Ninja

ah sen geçen sene burda olsaydın keşke ..olsun napalım zararın neresinden dönsek kardır
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    kawasaki z 750 s 2006
    kardeşim bende 2006 model z750s var.mükemmel bir makina kararını ondan yana kullanmanı tavsiye ederim.hayırlısı olsun.

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı inal45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bende 2006 model z750s var.mükemmel bir makina kararını ondan yana kullanmanı tavsiye ederim.hayırlısı olsun.
    Biraz erken uyanmışsın keşke bi 2,5 sene daha bekleseydin
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Motosikleti
    sym gts 250 gidiyor fz6 fazer gelecek
    Nihayet bulabildim kıyaslamayı :D 99 sayfadan hepsine baktım yahu kuralları çiğnemeyeyim diye

konu çok fena hortlucak ama yeni konu başlığı açmaktansa iyidir bence..

konu 2005 yılında açılmış pek yorum yapan olmamış yeterli gelmedi bana bu yıla nazaran şuan bu iki modelin kullanıcısının daha çok sayıda olduğunu var sayaraktan bende fz6 fazer ve z 750 s için yorumlarınızı istiyorum lütfen. ÇOK KARARSIZ KALDIM İKİSİ ARASINDA !!!

motor kullanım tecrübesi olarak 6 yıldır scooter kullanıyorum yaklaşık 25000 km full izmir şehir içi trafiğinde kullandım son iki yılda her gün ortalama 100 km yakın yol gidiyorum.

SYM gts250 scooter ım vardı sattım ve şimdi üstüne varımı yoğumu koyup bu iki modelden birini almak istiyorum.
    maddi olarak çok çok zorluyacağım almak için o yüzden aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum. büyük ihtimal le de son motorum olacak .

ilk vitesli motorum diyebilirim çünkü 2-3 km 250 cc junlin kullanmıştım yani vitesli tecrübem yok denecek kadar az. Hız tutkunu biri değilim , motorun sesine aşığım , aktif olarak şehir içi günde en az 60 km yapıcam.
    bu iki modelden + ve - leri var okuduğum kadarıyla, benim bir kaç korkum var ikisi ile ilgili ;

- ikisinde de ortak korkum yakıt heleki şu son gelen ve geleceğini düşündüğüm zamlar.
    - kawasaki 'nin hala distribitör servis ve yedek parça sorunu hala aynımı ?
    - hangisi daha az yakıt tüketiyor , ben hangisini alırsam alayım normal olarak 200 ü geçeceğimi düşünmüyorum

aklımda transalp ve er6f yada er6n de var ama fazer ile z750 daha ağır basıyo.
    1 ay içinde alıcam inş sizde bu iki model arasında bana yardımcı olursanız ÇOK sevinirim .
    şimdiden teşekkürler.

http://

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Yakıt ekonomisi istiyorsan ER6 derim ben... Ama ille de Fazer mı Z750s mi dersen ikisini de kullanmış biri olarak tercihim zaten belli... Avatarın altına bakabilirsin... Arada dağlar var dağlar...
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler