Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

YAMAHA YBR 125 mi? HONDA CBF 150 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı kingeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf rodajdan sonra 135 max gidiyor
    Yuhh be kardeşiimmm tamm iyi gidiyordur da 135 km'yi cbf 25o anca yapıyor. atmayın yahuu bu süratlara ulaşacam diye motorlarınızı patlatırsınız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuhh be kardeşiimmm tamm iyi gidiyordur da 135 km'yi cbf 25o anca yapıyor. atmayın yahuu bu süratlara ulaşacam diye motorlarınızı patlatırsınız
    ya sende tartışma cıkarma şimdi:D adam belki bayır aşşa salladı dişli mişliyide ayarlamıştır vurmuştur ibre haliyle bi kac saniyeligine 135 e :D

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya sende tartışma cıkarma şimdi:D adam belki bayır aşşa salladı dişli mişliyide ayarlamıştır vurmuştur ibre haliyle bi kac saniyeligine 135 e :D
    ancak o sekilde olabilir zaten başka türlü ucurumdan atmak lazim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    kol çıkartır arkadaşlar o kadar şey beklememek lazım 125-150 cc'lerden maximum hızı 120 olur ve en güvenli hızı da 100'dür bu motorların

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ancak o sekilde olabilir zaten başka türlü ucurumdan atmak lazim
    Yok hacı o şekilde bile olmaz.Bu motorların belli sıkıştırma oranı var belli devirden sonra komprosor devreye giriyor yanii 90 dereceden insende sonuc aynı olur tabi motoru ucurmazsan

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj dönemini iyi geçirrisen motoru fazla sıkıştırmazsan bu sürate 2000 km den sonra düz hafiif eğimli yolda ulaşabiliyorsun motor gittikçe açılıyor.ama rodajda basarsan 110 u geçemezsin..bu sürate ulaşmış çok cbf 150 sahibi insan var onlara da sorabilirsin.

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 mi:D sen bunu 650cc enduro mu sandın:D 21 000 de bi sorun cıkarmadıysa gayet ii bence

Benim demek istediğim YBR' kullanıcılarından bu kilometreleri yapan çokca kimse var. Aynı km.leri CBF150 ile de çıkaranlar olursa o zman dayanıklılık konusunda gerçekten de mukayese edilebilirler.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

motorsikleri kullanan kişiye görede değişiyor biraz...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ybr bana daha mantıklı geliyor herzaman ama cg125 olsa orası başka
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı kingeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodaj dönemini iyi geçirrisen motoru fazla sıkıştırmazsan bu sürate 2000 km den sonra düz hafiif eğimli yolda ulaşabiliyorsun motor gittikçe açılıyor.ama rodajda basarsan 110 u geçemezsin..bu sürate ulaşmış çok cbf 150 sahibi insan var onlara da sorabilirsin.
    Hafif eğim ... artık bunları bi kenarda bırakalım benim demek istedigim 120 sonrası bu motorlara göre degil Yoksa youtubeden 140 yapan bir sürü ybr videosu koyabilirim buraya

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr bana daha mantıklı geliyor herzaman ama cg125 olsa orası başka
    Cg cbf den bin kat daha kaliteli bende buna katılıyorum

peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    YBR 125 sınıfının tartışmasız lideridir. Diğer markaların amacı (cbf 150 dahil) YBR nin sahip olduğu pastadan pay almaktır. Her modelin birbirine karşı üstünlükleri olabilir, örneğin Keeway 125 de arka frende de disk kullanılmış, başka hiç bir marka da disk fren yok. Lider olmak için teknik özellik, konfor, kalite, dayanıklılık vs. hepsi önemlidir, ve sınıfının lideri YBR 125 dir. Honda yıllar önce TİTAN modeli ile liderdi ama şimdi değil.

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!

Yamaha YBR 125

Başlığı görünce dayanamadım, sanırım daha önce de yazmıştım ama yine eklemek lazım diye düşündüm. Biraz da sinirlendim yalan yok!

Öncelikle tasarım ve hacim farklarından dolayı ikisini kıyaslamak çok ta adil değil. Lakin ille kıyaslama yapılacaksa YBR kralını tokatlar arkadaşlar.

Yamaha YBR (Yamaha Birilance Riding) bu güne kadar üretilmiş ve üretilecek olan 125 cc motosikletlerin en iyisidir; mükemmeldir. Kainat içinde ondan daha iyisini bulmanız imkansızdır!

Burada şu iyidir bu iyidir derken gördüğüm kadarıyla arkadaşların yaptığı şey takım turar gibi markacılık yapmaktan öte değil. Kim hangi markaya yatkınsa ya da kim hangi markadan kullanıyorsa, aldıysa, para verdiyse onu övüyor..

Oysa gerçekler bilimsel, objektif ve somut verilere dayandığı zaman kimin önde olduğunu anlamak hem daha kolay hem daha anlaşılırdır. YBR derken aslında burada yazmayacağım bir yığın konu olduğunu anlamış olmalısınız. Arife tarif gerekmez.

Öte yandan uzun süreler farklı markaları kullanmış arkadşlara sorun, motorculuğa dün başlayanlara değil. 25 yıllık Honda'cı ların neden "evet YBR" dediklerini o zaman daha iyi anlarsınız.

Kronik sorunları olan Honda'ya karşın Yamaha'nın üstünlüğünü tartışmaya bile gerek yok!

Yamaha Türkiye'ye kendi gelip bu işi Beldeyama'dan geri aldığı zaman enjeksiyonlu YBR'ler sokaklarda dolaşmaya başlayacak.

İşte o gün yeniden bir tane daha alacağım inşallah.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Alıntı serkani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı görünce dayanamadım, sanırım daha önce de yazmıştım ama yine eklemek lazım diye düşündüm. Biraz da sinirlendim yalan yok!

Öncelikle tasarım ve hacim farklarından dolayı ikisini kıyaslamak çok ta adil değil. Lakin ille kıyaslama yapılacaksa YBR kralını tokatlar arkadaşlar.

Yamaha YBR (Yamaha Birilance Riding) bu güne kadar üretilmiş ve üretilecek olan 125 cc motosikletlerin en iyisidir; mükemmeldir. Kainat içinde ondan daha iyisini bulmanız imkansızdır!

Burada şu iyidir bu iyidir derken gördüğüm kadarıyla arkadaşların yaptığı şey takım turar gibi markacılık yapmaktan öte değil. Kim hangi markaya yatkınsa ya da kim hangi markadan kullanıyorsa, aldıysa, para verdiyse onu övüyor..

Oysa gerçekler bilimsel, objektif ve somut verilere dayandığı zaman kimin önde olduğunu anlamak hem daha kolay hem daha anlaşılırdır. YBR derken aslında burada yazmayacağım bir yığın konu olduğunu anlamış olmalısınız. Arife tarif gerekmez.

Öte yandan uzun süreler farklı markaları kullanmış arkadşlara sorun, motorculuğa dün başlayanlara değil. 25 yıllık Honda'cı ların neden "evet YBR" dediklerini o zaman daha iyi anlarsınız.

Kronik sorunları olan Honda'ya karşın Yamaha'nın üstünlüğünü tartışmaya bile gerek yok!

Yamaha Türkiye'ye kendi gelip bu işi Beldeyama'dan geri aldığı zaman enjeksiyonlu YBR'ler sokaklarda dolaşmaya başlayacak.

İşte o gün yeniden bir tane daha alacağım inşallah.
    arkadaşım bu 2 firmayı bu daha kaliteli diye ayırmak çok saçmadır bir kere honda ayrı kaliteli yamaha ayrı kaliteli markadır...ben yamahanıın 250 ve üstü motorlarını daha çok seviyorum bu da zevk meselesidir ama burada 150 cbf ile 125 ybr karşılaştırılıyor dikkatini çekerim...kağıt üstünde bütün oranlar cbf yi gösterirken siz marka fanattikliği yapıp yamaha diyorsunuz ve işin tekniğinden anlamadığınız buradan belli oluyor...ben iki motoruda defalarda kullandım ve defalarca kullanan bu işin uzmanı arkadaşlarımda dahil görüşler hep cbf diyor zaten 150 ile 125 karşılaştırılmaz ya neyse....

gönüş bakımından cbf daha ii duruyo performan açısından bi değerlendirme yapamıyacam bir kez ybr 125 bindim ama süremedim aradaş çok kıskançtı motoruda yeni almıştı bende üstelemedim pek
    [COLOR="Red"]Kontrolsüz Güç Güç Değildir[/COLOR]
    ::sapka::::gleam::

Burada amaç hangisinin daha hızlı gittigimi yoksa hangisinin da az sorun çıkardıgınımı mukayese ediyor olmamız.Artı ikisi aynı cc sınıfı motor degil.Ve o yüzden hız konusu direk egale edilmeli.İyi denince benim aklıma daha karlı olan gelir.Bakım aralığı yani yag degişimi,daha çok km yapıyor oluşu.ve daha az sorun.Yamahanın da mesela 150 cc r15 yada r16 adlı hint versiyonu var ve eminim cbf ciler eger o bu ülke sınırları içine girerse motorlarından çok çabuk vazgeçecekler.150 cc 14 beygir.o zaman mukayese edilebilir.İkiside 150 cc.

Bir şey daha ekliyeyim.Ayda bir sübop ayarı yaptıran ybr ci varmı aranızda.100.000 de bir cbf ci varmı sübop ayarı yaptırmamış.50.000 de yağ yakmayan cbf ci varmı:kaç ybr var.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Yorum yok ,

kardeşlerim bakın size bişey diycem ama bu gercek yani ben de bitane cbf 150cc var ama süper bişey boşuna devir göstergesiymiş ayak marşıymış bahane edmeyin yurt dışın da satılan larda hem ayak marşı hemde devir göster gesi var yani boşona ayak marşıymış devir saati bahane edmeyin ok bye

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    yoruldum okumaktan... :(
    şimdi arkadaşlar, haftanın 6 günü ortalama 90 km yol yapacak biri olarak soruyorum..
    az yaksın,
    beni karda-kışta yolda bırakmasın...
    bygir gücü fln benim icin önemli degil cünkü iki alternatifin de güçleri benim icin yeterli...
    az Yaksın yeter... hem fiyat farkı da cok yok bu ikisi arasında artık...
    honda mı ybr mi???
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı istanbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoruldum okumaktan... :(
    şimdi arkadaşlar, haftanın 6 günü ortalama 90 km yol yapacak biri olarak soruyorum..
    az yaksın,
    beni karda-kışta yolda bırakmasın...
    bygir gücü fln benim icin önemli degil cünkü iki alternatifin de güçleri benim icin yeterli...
    az Yaksın yeter... hem fiyat farkı da cok yok bu ikisi arasında artık...
    honda mı ybr mi???
    tek kelimeyle YBR

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    kardeş sen de tam özetlemişsin
    benim de eğilimim ybr ye artık...
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)