Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Transalp In Işi Hiç Kolay Değil Artik

Motovento
    REKLAM ALANI
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Benim dediğim şey ilk iki motorun enduro olmadığıdır. Kural olan da budur "Almayın o motoru, o motorlara binilmez" demiyorum. Asfalt ağırlıklı kullanacaksanız alabilirsiniz elbette. Tabi asfaltlarımızdaki çukur, tümsek vs. hesaba katmıyorum. Hesaba katarsak yol gene yumuşak süspansiyona çıkıyor
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak etme senle ben alana kadar çıkarmış Barış abi dedi
    Çok pardon Barış abi değil, Şavaş abi dedi yaa. Karıştırdım
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çünkü üzerinde ER5 cadde motorunun motoru var
    hocam koptum valla

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    SUZUKİ DL- 650 V STORM ve KAWASAKİ VERSYS enduro tasarımlı değiller enduro görünümlü cadde motorlarıdır. egzost çıkışlarını takip ederseniz zorlu arazi koşullarında egzost çıkışlarının bir darbeye maruz kalmaları kaçınılmaz. aynı zamanda ön çamurlukları çamurlu zemin için engel oluşturmakta.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Ben daha fazla yazmayacağım Onlara benzemek istemiyorum. TA bence enduro, sence değil. Konu kapanmıştır
    Ben sana yarına kadar zaman vermiştim ama kullanmayacaksın galiba

Madem enduro işine bu kadar merak saldın, o zaman sana kısaca gözünden kaçmış olabileceğini düşündüğüm DD nin bir yazısını gönderiyim, dediğim gibi yatacam artık

Üstad DD konuya zamanında açıklık getirmişti, onun lafının üstüne bir şey demek olmaz. İyisimi hemen linki basayım buraya

http://www.motosiklet.net/forum/show...32&postcount=1

Ekleme : Hayrola yahu, aradaki yazışmalar nereye uçtu ?
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM

Alıntı HAYALBUYSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim bildiğim TA kullanıcılarının çoğu motorlarını öyle taşa toprağa veya dağa bayıra sokmaktan imtina eden insanlar. yani Türkiyede Transalp in kullanım amacı dual purpose un dışına çıkıp touring durumuna geçiyor.

Türkiyede touring amaçlı motorların fiyatının pahalı oluşu insanları dual purpose denilen bu motorlara itiyor. Yoksa 18.000 ytl ye deauville , 20 .000 ytl ye pan europan satılsa kimse bakmaz bunların yüzüne.
    Doğru bi yorum olmuş.TA alıpta ona dağa taşa süren babayiğit az bulunur.Alanlar genelde touring amacıyla kullanıyorlar.Pan Europan'ı,FJR 1300'ü dediğin fiyata verseler kimse bunların yüzüne bakmaz...

silverdiver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    foresight-- beat
    arkadaş demiş ki;
    " Ancak neredeyse 1000 lik varadeo kadar benzin yakıyo , ayıp yawwww... "
    ben de diyorum ki ;
    bu motora 16 000 ytl para verip te aradaki km de 50 kuruş benzin farkına takılıp kalanlara hayret ediyorum yaawwww
    <%)))))))))))><<< ::pcgum:: ***ReBeL***::pcgum::

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Problemin kaynağı her markanın kendine göre bir kategori üretmesinden kaynaklanıyor esasında.

Kategoriler standart olsa üretilen her motor , belirlenmiş kategoriler altında isimlendirse problem olmaz.

Pro ;

ER -6 ile Fz-6 yı eşlerken kullanım özelliklerine göre birbirlerine benzettim , teknik özelliklerine göre değil.

Her motoru teknik özelliklerine göre karşılaştırmak yanlış. Kullanım amaçlarına göre de birbirleri ile denkleştirmek gerekiyor.

Bir de önceleri TA ya enduro diyenler , şimdilerde yavaş yavaş enduro değildir , funduro dur demeye başladı. Galiba fikirler değişmeye başladı.

Dakar rallisindeki motorların grenajlı olması , belki de bu rallide neredeyse hiçbir enduro pistlerinden çıkılmayan süratlere çıkılması nedeniyle rüzgar katsayısını düşürmek için grenaj kullanılması gerektiği olabilir. Sadece benim şahsi fikrim tabi bu...

TA ülkemizde touring amaçlı kullanılmaktadır. TA ile dağa bayıra çıkan insan sayısı çok çok azdır. Bu nedenle Tr içinde touring gezileri yapmak için tercih edilen bir motor olmasıdır. Bunun asıl nedeni ülkemizdeki touring motorların fiyatlarının aşırı pahalı olmasıdır.

touring amaçlı motor alacak bir kullanıcı için uçuk fiyatlar ödemeden alabileceği motor modelleri kısıtlıdır. 20.000 ytl ye kadar bir bütçe ayıran bir kullanıcı 0 km. motor almak isterse mecburen bu dual purpose ürünlere yönelmektedir.

Mutlaka ne olursa olsun TA veya V-storm fanatikleri çıkabilir. Saygı duyarım. Ancak tezimi tekrarlıyorum.

Bu ülkede 18.000 ytl ye deauville ,19.000 ytl ye pan europan. 20.000 ytl ye Fjr 1300 As satılsa , bu ülkede satılan TA ve V-storm adetlerinde ciddi düşmeler olur. Bunun nedeni de touring amaçlı kullanılacak motorların ucuzlaması nedeniyle dual purpose motorlara olan mecburi ilgilinin azalmasıdır.
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Dakar süratten öte dayanıklılık yarışıdır. Olmadı yani senin tahmin
    Onur Yollarda

Motosikleti
    YZF - R6
    Dakar süratten öte dayanıklılık yarışıdır. Olmadı yani senin tahmin
    haklısın dayanıklılıkta çok önemli ancak adamlar rehşet hızlara çıkıyorlar. Bir de halis karataş gibi hep ayakta gidiyorlar yawww...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı HAYALBUYSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ancak tezimi tekrarlıyorum.
    Bu ülkede 18.000 ytl ye deauville ,19.000 ytl ye pan europan. 20.000 ytl ye Fjr 1300 As satılsa , bu ülkede satılan TA ve V-storm adetlerinde ciddi düşmeler olur. Bunun nedeni de touring amaçlı kullanılacak motorların ucuzlaması nedeniyle dual purpose motorlara olan mecburi ilgilinin azalmasıdır.
    O tezi diğer başlıkta çürüttüm bu arada

http://www.motosiklet.net/forum/show...24&postcount=9
    Onur Yollarda

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    araya küçük bir düzeltme
    herkes nedense V-STORM diyip durmuş
    doğrusu V-STROM
    bkz:
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    YZF - R6
    O tezi diğer başlıkta çürüttüm bu arada

http://www.motosiklet.net/forum/show...24&postcount=9
    Bence yanlış bir yorum. Bu ülkede 1200 gs isteyenler çoğunlukta olabilir. Gerçekten de 10 numara motordur 1200 Gs.

Ancak bu ülkede bazı değer yargıları vardır. Ülkede Bmw bir güç abidesidir. Bwm üst sınıfın tensilcisi olduğunu göstermektir.

Bu nedenle bmw tripotör üretse ülkemizde ilgi görür. Bu ilgi karşılıksız değildir. Taş gibi motor yapar adamlar , sağlamdır , kullanışlıdır.Ancak fiyatı biraz abartıdır.

Bide pan europan veya diğer gerçek touringleri öyle bi hale getirdiniz ki motor değil sanki çin porseleni mubarek. En ufak sarsıntıda kırılıp berelenecekler.

600 F ile touring e çıkanlar bile ülkemizde bulunurken , kaymak asfalt olmasada çok ta kötü olmayan yollarımızda touringlerin gidebilmesi mümkündür.

18.000 ytl ye sat Fjr yi gör bakalım bu dual purpose ların satışları ne olur. Tamamen bitmez , mutlaka fanatikleri veya gerçek kullanım amacına uygun kullanıcılar tercihlerinden vazgeçmez. Ancak touring motorların pahalı diye mecburiyetten dual purpose alanların hepsi kopar gider.

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Ben onu görmemişim. O takozun yaptığı km'leri duysan dudağın uçaklar

www.advrider.com

Misal 89 model 41.000 mil'de Transalp
    http://www.advrider.com/forums/showt...light=transalp

Ki birçok başlıkta söyledim yine söyleyim bu yaz Ankara'ya bir İtalyan'ın 500.000 KM'deki TransAlp'i gelmiş
    kardes transalpin nasil bi motor oldugunu cok iyi anlatmissin..enduro motorun ne demek oldugunu bilmeyen ve anlamak istemeyen takozlara gerisini bos ver sen.. transalp bi ekol ,bi yasam tarzi..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı gazman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    transalp bi ekol ,bi yasam tarzi..

Fazla söze gerek yok bence,

BAKINIZ İMZAM

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bmw f 650 gs 100 km de ortalama 4 litrer yakarak nerde ise transalpin yarısı kadar benzin tüketiyo . oysa güçler aynı son süratler hemen hemen aynı . tek silindirli olan 650 gs . bozuk yollarda torku düşük devirde yakalıyo . buda çok büyük bir avantaj ..her ikisininde sıfır fiyatları düşünülürse bmw çok pahalı ama 2. elllere bakıldığında süper temiz hatta temiz ötesi hatta ve hatta aksesuarlı bmw fiyatlarının oldukça makul vede mantıklı olduğu görülebilir.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bmw f 650 gs 100 km de ortalama 4 litrer yakarak nerde ise transalpin yarısı kadar benzin tüketiyo . oysa güçler aynı son süratler hemen hemen aynı . tek silindirli olan 650 gs . bozuk yollarda torku düşük devirde yakalıyo . buda çok büyük bir avantaj ..her ikisininde sıfır fiyatları düşünülürse bmw çok pahalı ama 2. elllere bakıldığında süper temiz hatta temiz ötesi hatta ve hatta aksesuarlı bmw fiyatlarının oldukça makul vede mantıklı olduğu görülebilir.

Ben Transalp kullanan bi adamla ayak üstü tesadüfen konuştum.
    Motorun sıfırına milyarlar verip ondan sonra da bakımını ve benzinini kafaya takanlara kıl oluyorum dedi.Türkiyede gezmediği yer kalmamış transla,
    anlayacağınız cüzdanın şişkin
    TA ma değer

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tubacım bu tip motora evden işe giderken ayağımı yerden kessin diye binilmez . benim bahsettiğim her iki modelde çok pahalı motorlar sınıfına girmiyo ..bütçesi 1500 ytl olan için değil lafım tabiki ..bütçesi 15 000 - 17 000 olan birisi için yakıt sarfiyatı çok önemli . 100 kmde biri 4 diğeri 8 lt yakıyor .. tutki senin için hesaplıyalım antalyadan çıktın istanbula gittin yaklaşık 800 km git 800 km gel 1600 km yol yapar 64 lt bmw yakar yaklaşık 172 ytl (Bu rakamlar tahminidir) 120 lt ye yakın transalp yakar 324 ytl yapar ..görüldüğü gibi aradaki fark öle azımsanacak kadar az değildir. bir motorla özellikle bu tip bir motorla en az 20 000 km yapmak için alınacağı düşünülürse 1600 lt bmw yakarken 3000 lt civarı trans yakacaktır ..aradaki fark 1500 lt civarı olacaktır. görüldüğü gibi aman canım sende nolcak denilecek farklardan büyüktür aradaki fark

ayrıca motoru seçiş sebeplerimizden biriside yakıt konusunda ekonomik olmasıdır. kaldı ki BMW nin dış görünüşü transdan daha al benilidir.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Abi napcaz vazmı geçicez,zaten ben alana kadar karbüratörlüsü tarihe karışır diye düşünüyorum..
    Yani umutla bekliyorum, yoksa keseme zarar gelecek..
    Yapabilecek bişey yok ben TA dan vazgeçemem....Ama BMW nin o kadar yakıp TA nın bu kadar fazla yakması çok sinir bozucu bir durum tabii...

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca motoru seçiş sebeplerimizden biriside yakıt konusunda ekonomik olmasıdır. kaldı ki BMW nin dış görünüşü transdan daha al benilidir.
    Ama bilirsin ki güzellik göreceli bi kavramdır,sayın abim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler