Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XT 125x - Honda CBR 125R Yardım Lütfen..

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar,
    1 seneye yakın zamandır scooter kullanıyorum. Artık çıtayı birazcık yükseltmek istiyorum ve bu iki motor arasında kararsız kaldım. Motoru hemen her hava şartında fazlaca kullanan biriyim, hatta hiç üstünden inmek istemiyorum. Bu yaz tatile de birkaç arkadaş motorlarla, dinlene dinlene gitmeyi düşünüyoruz. Genel olarak asfaltta kullanacağım. Vitesli motor kullanmak konusunda bir sıkıntım yok.

Motoru 2. el alacağım. Fiyat olarak az da olsa, Yamaha biraz daha yüksek.

Ortalama olarak:

Yamaha XT125X 2006 Model, 5000Km.= 3750 - 5500 YTL (Yol Modeli)
    Honda CBR125R 2006 Model, 3500Km.= 3000 - 4000 YTL

Sonuçta ikisi de kaliteli motorlar ve markalar. Yamaha, her türlü yol koşulunda içiniz rahatça kullanılabileceğiniz bir motor (uzun yolda da oturma pozisyonu açısından), Honda ise ona göre daha narin fakat biraz daha süratli, amortisörlerinin daha sert olması ve motorun yere biraz daha yakın olması nedeniyle sanki yol için daha uygunmuş gibi geliyor. İkisinin de artıları oldukça fazla..

CBR125 supersport olarak anılsa da, grenajlı bir touring olduğu kimse tarafından inkar edilemez herhalde. XT125 ise en azından gerçekten enduro.. Kısaca kararsızım arkadaşlar..

- Bu motorların kalite, sağlamlık, arıza periyodu, dayanıklılığı, kronik arızaları, bakımından karşılaştırılması nasıl sizce?

- Performans olarak çok fark söz konusu mu? (Max. sürat, hızlanma vs..)

- Özellikle kullanıcılardan da yorum gelirse sevinirim.

ve HONDA..

Şimdiden teşekkür ederim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    farklı tıpte motorlar ancak cbr kullanıcısı olarak sunu solıyım
    100km 3-3.5 lıtre yakıt
    120 130 arası(kılona ve ruzgara baglı) topspeed
    daha supersportumsu bı oturus(anlamsız bı cumle kabul edıorum)
    =cbr

ama xt125 x te gayet gusel bı motor zamanında fıyatı ucuz olsaydı belkı ondan alırdım
    bence bundan sorakı adımını dusunerek sec..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabiki ne demek hemen yorum yapayım...
    Öncelikle Yamaha hakkında bir fikrim olmadığını söyleyerek başlıyorum ve bu 2 modelin klasmanları çok farklı diyerek devam ediyorum...

Şimdi kendi düşündüklerimi söyleyerek sonra teknik tablodan bilgi okuyacağım:

Cbr125R'a gelirsek
    -Marka veya model fanatikliği yapmıyorum ama Cbr125R mükemmel bir motor.
    -Kronik sorunları sadece orj far ampullerinin belli bir zaman sonra patlaması (değiştirince sorun kalkıyor) , ve kendi kendine düşen jigle (düzeltilebiliyor)
    -Motoru her şartta kullanabiliyorsun banamısın demiyor... aşırı sağlam
    -Uzun yola rahat gidebiliyor. Hatta bugün tekirdağdan dönüyorum.. Otoyolda yağ gibi akıyor...
    -Servis memnuniyeti gerçekten dedikleri kadar var... Yarın servise gitmeyi (yağ değişimi, yıkama, temizletme) 4 gözle bekliyorum
    -Yüksek teknolojili bir motor... 2007 modelleri daha iyi olacak
    -Ama bir zamandan sonra 13 beygir yetersiz kalıyor onu itiraf ediyorum. Ama Istanbul içi trafik için mükemmel.

Bana kalırsa git 2 motoru da gör , bu biraz senin tarzınla ilgili... Ama dediğim gibi bir Cbr kullanıcısı olarak tavsiye ederim... Tekirdağ gezi topic'ini şimdi açıyorum
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Açıkçası, bugün oturduğum semtteki motosiklet mağazasının önünden geçerken şans eseri gözüm XT 125' e takılmamış olsaydı, aklımdaki tek makine CBR 125' ti.
    Ama motoru görüp üstüne bindim ve çalıştırınca da hoşuma gitti açıkçası, motor sesi de çok hoş.
    Fiyat olarak da makul geldi bana, 4000YTL, 2006 model ve 5000km.de. Sıfırı şu anda 6950YTL.
    CBR' ın su soğutmalı olması bi artı tabi. Ama yağmurda kullanım açısından XT125 daha iyi bir tercih olur sanırım..
    Bir de merak ediyorum, CBR uzun yolda nasıl acaba? Oturuş pozisyonu olarak bir süre sonra yorması söz konusu mu?

Yaw bi tane CBR 125 sahibi arkadaşım yokki, bi kullansam şu motoru, aklımdaki bi sürü soru işareti gidecek.. :(

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    cbrcılardan ıstedıgın yorumları aldın
    bız(gorkem ve ben)
    bu motoru arazıde yagmurda doluda aklına gelebılecek(şehir sartlarında) her yolda kullandık..
    ve ben cok memnunum ozet olarak

not:uzun yol olarak kerpeye tekırdag yalovaya(ferıbotla:D)gıttım
    hıc yorulmadım dıyebılırm sana
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Cbr topic'ini takip et , buluşma olursa gelirsin denersin
    Uzun yolda oturuş yormuyor... Çok fazla eğilmiyorsun. Eskiden sırtım ağrırdı hafif ama şimdi önlemimi alıyorum rahatsızlık vermiyor. Ama yinede Yamaha'ya göre daha eğik oturuyorsun...

Yağmur konusuna gelince , kar yağmadıkça hiç sorun olmuyor Cbr kullanmak. 2 gün önceki fırtınayı hatırlıyorsan o havada biz Praetorian ile Tekirdağa gittik , motorlar banamısın demedi...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

görkem, praetorian, sağolun arkadaşlar yardımcı olduğunuz için

Bir de şu soru kafama takılıyo; Mart sonundaki motosiklet fuarını beklesem, yeni modeller çıktığında eskilerin fiyatı düşer mi acaba, onu mu beklesem, yoksa şu ara fiyatlar düşükken, ölü sezonken mi alsam?

Bi de gezi olduğunda görmeme ihtimalime karşı bi pm atarsanız minnettar kalırım size

Tamam eğer unutmazsak kesin atarız yinede gözün topic'de olsun...
    http://www.motosiklet.net/forum/show...535#post540535

Şu an fiyatlar düşük ama 2007 modeller geldiğinde 2006 2. el fiyatları düşecek orası kesin... Zaten bu motorda fiyatların aşırı düşme veya aşırı fırlama gibi olayları yok... Etsen etsen 250 milyon zarar edersin...
    Bence temiz 2006 model yaklaşık 2000 km temiz motor bulabilirsin şu an 3.750'ye...

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Her iki motoru da kullanmadim ama 600'luk abilerine sahip oldum (XT600 KLR650 CBR600 Fazer Z750 vs)
    Bir kere ikisi de cok guzel makineler. Ancak su ana kadar 100-150 cc'lik bir scooter sahibi oldu iseniz gozunuzu 250-500 cc'lik makinelere cevirmenizi tavsiye ederim. 125'lik bir motorla uzun yol mutlaka yasanmasi gereken bir cile. Ama o cileyi bir kere yasayinca bir daha yasamak istemeszsiniz ve motorunuzu satisa cikartirsaniz (Cok istisnai bir insan degilseniz %99 bu sekilde olur)
    XT125 yerine en az XL200 yada az daha ekleyip NX400
    CBR125 yerine en az CB250 hatta GS500 filan gibi bir makine alip uzun sure zevkle kullanabilirsiniz. Ama illa 125'lik alacagim diyorsaniz.
    Boyunuz 1.75'den uzun kilo'nuz 75'den fazla ise XT almanizi tavsiye ederim.

Alıntı bberksan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her iki motoru da kullanmadim ama 600'luk abilerine sahip oldum (XT600 KLR650 CBR600 Fazer Z750 vs)
    Bir kere ikisi de cok guzel makineler. Ancak su ana kadar 100-150 cc'lik bir scooter sahibi oldu iseniz gozunuzu 250-500 cc'lik makinelere cevirmenizi tavsiye ederim. 125'lik bir motorla uzun yol mutlaka yasanmasi gereken bir cile. Ama o cileyi bir kere yasayinca bir daha yasamak istemeszsiniz ve motorunuzu satisa cikartirsaniz (Cok istisnai bir insan degilseniz %99 bu sekilde olur)
    Kesinlikle katılmıyorum desem yeterli olur mu? 2 konuda da...

XT'de vibrasyon olayı ve motorun tepkime süresi nasıl, son sürati ne? yumuşak amörtisör olması uzun yolda ve yüksek süratte çok rahatsız edici mi?

Hiç xt kullanıcısı yok mu arkadaşlar yaw

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    ikisi de farklı kategorininmotorları bana kalırsa.cbr kullanıcısı olarak motorun sağlamlığına toz kondurmam.şunuda belirteyim son MT muğla gezisi yaklaşık 250 km yi buldu ve bendeki cbr 17000 km de.en düşük cc li motordu gruptaki.ancak hiç bir şekilde gruptan ne kopma nede geri kalma yaşadım.

uzun yolda oturma pozisyonu beni aşırı yordu son gezide.bel ağrısıda v kuyruk sokumunun ağrısı yetti.görkem sen ne yaptın şunun püf noktasını söylesene bana
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

yarışçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda-cg+mz+cbr125+R1
    ARKADAŞIM ÖNCELİKLE ALACAĞIN MOTORLA NELER YAPACAKSIN ONA KARAR VER BENCE İKİSİDE FARKLI BİR MOTOR BİRİ RACE BİRİ NAKED DİYEBİLİRİZ.

AMA ŞÖYLE BİŞEY İKİSİDE İYİ MAKİNA BAŞINI AĞRITMAZ.SEN SON Bİ KEZ İKİSİNEDE BAK HANGİSİ HOŞUNA GİDERSE ONU AL İLERDE ZATEN DEĞİŞİKLİKLER YAPACAKSIN O ZAMAN DAHA İYİ KARARLAR VERİRSİN.

ŞİMDİDEN HAYIRLISIN OLSUN.O KADAR TAKMA KAFANA (KASTAN BAŞKA BİŞEY)

@sahinbirinci
    -Mutlaka yün atkı tak boyun için en iyisi...
    -Sık sık mola ver... (50 km'de 1) Biraz yürü... Zıpla, hareket et =)
    -Kendini kesinlikle ama kesinlikle kasma , rahat ol motor üzerinde
    -Herşeye karşı kas gevşetici al
    -Ayrıca motor üzerindeyken de hareket etmeye çalış...

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    yamaha 125 bu motoru kullanan bir mühendis abiyle vapurda tanıştık aldıgının ertesi günü izmire yollara düşmüş cok güzel bir alet cbr'ın yanında cüsseli duruyor (lakin ancak fakat ama ikiside birbirininden cok farklı denildigi gibi görüldügü gibi ) tekerlekleri felan ama 2 kişi biraz rahatsız oldugunu ve uzun yolda 110'nu gecmedigi için biraz sıkıcı oldugunu söyledi ama şehir içi kullanım için kesinlikle cok memnun oldugunu yol tutuşunun cok iyi oldugunu ifade etti.. benimde kullanıcıdan duydugum bu
    [B]All this pain is an illusion[/B]

musta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250i
    Hocam al yamaha xt bak keyfine hem arazi hem asfalt türkiye yollarına uygun süper, tipide güzel artçının oturumuda fena sayılmaz

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    XT125 R bulabilirsen onu al. Supermoto sevmiyorum da
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Yamaha Honda' ya göre biraz daha cüsseli gerçekten de, bir de korkmadan her yol şartında binebilmek cazip geliyo açıkçası.. bostancıda minibüs caddesi hep kazılı, benim motorla bayağı dikkat ettim çukurlara fln, bu motor olsaydı altımda, güle oynaya geçerdim heralde

Alıntı 2pac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha 125 bu motoru kullanan bir mühendis abiyle vapurda tanıştık aldıgının ertesi günü izmire yollara düşmüş cok güzel bir alet cbr'ın yanında cüsseli duruyor (lakin ancak fakat ama ikiside birbirininden cok farklı denildigi gibi görüldügü gibi ) tekerlekleri felan ama 2 kişi biraz rahatsız oldugunu ve uzun yolda 110'nu gecmedigi için biraz sıkıcı oldugunu söyledi ama şehir içi kullanım için kesinlikle cok memnun oldugunu yol tutuşunun cok iyi oldugunu ifade etti.. benimde kullanıcıdan duydugum bu

çok teşekkür ederim, 110km. beni keser mi diye düşünüyorum şu anda

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @sahinbirinci
    -Mutlaka yün atkı tak boyun için en iyisi...
    -Sık sık mola ver... (50 km'de 1) Biraz yürü... Zıpla, hareket et =)
    -Kendini kesinlikle ama kesinlikle kasma , rahat ol motor üzerinde
    -Herşeye karşı kas gevşetici al
    -Ayrıca motor üzerindeyken de hareket etmeye çalış...

teşekkürler kas gevşetici iyi tavsiye .son geizde grup sürüşü esnasında ağrı o kadar arttıki arada bir ayakta kullandım motoru.ama arkamdan gelen selim nam-ı nicki selim arkadaşımıza pek hoş bir görüntü vermedim galiba
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    emrecim bana kalırsa yamaha 125 i al derim daha önce dediğim gibi cbr 125 altında kaybolup gidecektir görünümde önemli dimi ama))))))yamahanın üstünde kendini daha özgür hissediceksin emin ol))))ve dağ taş bayır demeden istediğin yere gidebilirsin))))
    ]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler