Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Honda CBR 125 vs Hyosung GT 250 R

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    aynı durumda olan birisi de benim aynı kriterlerde diil belki ama bi tarafta hondanın sağlamlığı dier tarafta hyo nun görüntüsü hyo her nekadar sağlam olsa da honda kadar olamaz die düşünüorum yani iş biraz akıl mı kalp mi meselesi
    aklım honda kalbim hyo dio artık hangisini seçersiniz
    tabi cebi de düşünmek lazım...
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    arkadaşlar bunların ikiside başlangıç motoru olmaz full granajlı motora binmek için tecrübe gerekir cünkü bu motorlar hasar gördüğü zaman yaptırması can yakan motorlar özellikle hyo şu anda parçalarını bulmak cok güç ve pahalı..

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kıyaslama işleri kabak tadı vermeye başladı yahu, 250'lik koca cüsseli aleti cbr125'le kıyaslamak haksızlık değil mi Hyosung'a. Pes vallaha.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

spormotosiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı L.SAHİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bunların ikiside başlangıç motoru olmaz full granajlı motora binmek için tecrübe gerekir cünkü bu motorlar hasar gördüğü zaman yaptırması can yakan motorlar özellikle hyo şu anda parçalarını bulmak cok güç ve pahalı..
    hyonun hangi parçasını aradında bulamadın ve de pahalı geldi.. valla yedek parçada çok iyi bi firma hyo.. bu arada göreceli fiyat lar.. tabiki mobiletin parçasından vede çinlerden pahalı hyo.. mesela beldeyama firmasından bionik 52 ön far 27 ytl... hyosng gt 250r yada 650r çok daha pahalı 620 ytl.. ya cbr 125 ön far 1200 ytl ...... şimdi kıyaslamayı siz yapın .. bu arada bu fiyatlarda yanlışlık varsa yetkili arkadaşlar düzeltsin.(hyo ile moby biliyorum hondacılar itiraz edebilri )

Alıntı aydınlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de kıyaslanamaz diye düşünmüştüm.ama benim amacım hangisi iyi ona karar vermek değil.BAŞLANGIÇ İÇİN HANGİ MOTORUN DAHA İYİ OLDUĞU KANISINA VARMAK
    valla başlangıç derken neye başlangıç yapılacak ona kaar verelim.. eğer racing e başlanacaksa ve önceden herhangi bir şekilde scooter olmayan (cup ve mobilet de dahil) motosiklet kullanmışsa çok kolay bi şekilde gt 250 r kullanabilir. Bunu test ettik ve kullanımı çok kolay bir motor. ve racing motor ruhuna giriş olarak etkili...
    cbr125 e gelince motosiklete giriş içi yeterlidir.. yani daha önce hiç motor kullanmamış bir insana tavsiye edilebilr. ve iyi sonuç alınır. ama cbr 125 kullanarak racing motora basamak yapmaya çalışmak kandırmaca olur.. hondanın bugüne kadarki kalitesine kimse itiraz edemez..ıspatlanmıştır. ama unutulmamalıdır ki her firma kendini ıspat etmek için zaman harcamıştır. hyo ya kalitesi düşük demek acımasızca...bekleyinde motorları 20-3000 km çalışsın bi
    MOTOSİKLETTE DOĞUNUN YÜKSELEN SESİ:bounce:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Her ikisi de başlangıç motoru olmaz. Granajlı motorla motosiklet kullanmayı öğrenmenin hiçbir manığı yok. Hondayı bilmem ama Hyo devrilince geriye pek birşey kalmıyor. Parçaları da 600 lük japonlardan aşağı kalmıyor.

motoiklet kullanmak en sağlıklı olarak kros motorlarda öğrenilir. Ondan sonra grananajlı birşeylere sıra gelir.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

spormotosiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HAYALBUYSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer ki hyosung Gt 125 R ı türkiyeye getirmiş olsaydı belki bu kıyaslama biraz gerçekçi olabilirdi ancak Cbr 125 veya Hyo gtr250 yi karşılaştırmak pek adil olmaz.

Hyo neredeyse iki katı güçte ve iki katı fiyatta Cbr a göre....

Bu iki motoru kıyaslama konusunda Hyo açık ara önde gider.

Not : Şimdi yedek parça olarak honda iyi diyenler olabilir ancak , diğer klasmanlarda cbr hyo nun yanına bile yaklaşamaz...

bu arada kardeş gözardı edilen şey avrupada belirli hacimden küçük motorlar ehliyetsiz kullanılabiliyor. 125 cc motorlar yurtdışında 250 yada 600 cc motordan çok farklı fiyatlar teşkil etmiyor.. zaten farkederseniz ötv hariç gt 650 r ile gt 250 r arasında büyük bir fiyat farkı yaok(gt650r 9500ytl gt 250r 7000 ytl) inanın gt 125 olsaydı ötv dahil 7500 ytl olurdu.. iyiki ithal edilmedi.. keşke hond da 250 cc getireydi... yada yamaa gibi 50 cc getireydi de hiç yoksa ehliyet alamıyan çocuklar kullanaydı. bu arada honda kullanan arkadaşlar yanlış anlamayın motorunuza ve size hakaret değil benimki halen 1970 model cb250 kullanıyorum . ve takdir ediyorum. benimki gerçel bir eleşiri.. honda yetklileri umarım dikkate alır.
    MOTOSİKLETTE DOĞUNUN YÜKSELEN SESİ:bounce:

linkinpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA C90 & TVS SCOTY PEP+
    cbrr derım gecerımm

nedym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alıcım
    arkadaşım sna samimi olarak tavsiyem cbr 125 brak huyoyo muyoyu diğer topikleri görmedinmi? yok şu bozuldu pacayı 1 ay bekledim yok bu kırıldı şu kadar bekledim dur bakalım huyo bi otursun onuda deneriz sen hondadan şaşma

arkadaşım sna samimi olarak tavsiyem cbr 125 brak huyoyo muyoyu diğer topikleri görmedinmi? yok şu bozuldu pacayı 1 ay bekledim yok bu kırıldı şu kadar bekledim dur bakalım huyo bi otursun onuda deneriz sen hondadan şaşma

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosikleti zevk aracı olarak kullanacakların ihtiyacını karşılayabileceğini düşünmüyorum.çünkü her zaman daha hızlı bişeyler isteriz.motorun aynı rampaya daha hızlı çıkmasını vs.isteriz.başlangıç için cbr çok iyi bir seçim.125 cc lik motoru bana yeter,fazlasını napcam diyorsanız KESİNLİKLE CBR
    Yanlış.. CBR 125 le 1 sezon bile geçiremezsin,kısa süre sonra yetmez sana,zaman ve para kaybı(zevk için kullandığını düşünürsek). Alırsanda kesinlikle 2. el temiz bir şey al.bana göre erkeklere başlangıç için 250 lik başka bir motor olabilir ,Honda ve Hyo nun naked modelleri mesela.

Incredible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Üzgünüm ama yok!
    mantıksız bir karşılaştırma olmuş bence. çünkü her iki motorda ayrı sınıfların muadilleri.. biri 125 lik birisi onun 2 katı yani 250 lik.. anlamıyacak bişi yok bunda..
    biraz ağır bir eleştiri oldu galiba..
    [b]Yaşasın motosiklet kardeşliği. Sevelim, sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz. Anneciğim, kardeşim ve gt250R sizleri ölene dek seveceğim... __No Women, Yes Vodka...:wiinkk:[/b]
    [COLOR="Red"][B]Hayallerinizin peşinden gidin. Gitmiyorsanız, gidenlere mâni olmayın.[/B][/COLOR]

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış.. CBR 125 le 1 sezon bile geçiremezsin,kısa süre sonra yetmez sana,zaman ve para kaybı(zevk için kullandığını düşünürsek). Alırsanda kesinlikle 2. el temiz bir şey al.bana göre erkeklere başlangıç için 250 lik başka bir motor olabilir ,Honda ve Hyo nun naked modelleri mesela.
    nesi yanlış yaben nedenleriyle açıkladım.tamam daha büyüğünü çok kişi ister ama 125 lik bana yeter de artar bile diyenler de var işte.çok gördüm ben bunları.hem hyo nun nakedi ile R modelinde grenajdan başka bi fark yok ki

arkadaşlar hyolar çok mu sorunlu oluyo yaşööle bi şikayetlere baktım da bana biraz sorunlu motormuş gibi geldi.ne bileyim daha 8000 km deyken subap kopması falan beni hyodan soğuttu
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

matiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte tam da benim sorunuma uygun bir topic.

Biz eşimle birlikte yeni ehliyet aldık.( yani daha acemiyiz)

Şimdi ikimizinde kullanabileceği bir motor arıyoruz.

Eşimin boyu 1.65 benim se 1.80

Honda cbr 125 görmeye gittik, makine cok şık görünüyor (biraz tekerlekler ince o kadar) eşim cok beğedi; hem ağırlığı hemde yüksekliği onun için ideal oldu. ama ben CBR 125 in üstüne binince biraz iri kaldım tabi birde 125 cc den ileride sıkılmak var .

Hyosung Gt 250 R, 150 kilo ve 250 cc; benm icin ideal yani, ancak eşim için hem agır hemde yuksek kalcak .

Yani bir Çıkmazda kaldık ne alacağımıza karar veremedik bir türlü . Naked lere bakmak gerekecek galiba

Aslinda yeni bir topic konusu da olabilir bu ....

GT 250 - CBF 250 - Yamaha 250 (yeni) -CBR 125 Kime göre neye göre

Sgt_Phoenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 124 yamaha yedi bizi 125lik diye =)
    al bi ybr (124) 125 geç karşıya kardeşim cbr la aralarında motor gücü olarak pek bi fark yok başlangıç için iyi motor şehiriçi rahat götürüyor ama eğerki yok ben uzun yola çıkarım dayanamam daha güçlü bişi olsun dersen hyo 250 cbr gzl makinada o para sırf greenaja verilio ona yanıyom 3-5 beygir fazlalık için 2 milyar fazla para vercek kdr zengin deilim benimde bundan soraki hedefim en gzlinden bi hyo veya naked bi 250 lik olur heralde tabi zevk renk meselesi ne gzl bi beyin fırtınası yaratıoz yaw bu sitede =)

coolmekan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco XcitingR 250
    yeni baslıyacak arkadaşlara bir tavsiye de benden benım scooterdan sonrakı bindiğim ilk motor bir arkadaşımın emanet en verip grajımızda korumamı eğer heveslenirsemde deniyebıleceğimi söyleyipte bana bıraktığı 1997 suzukı srad 750 idi arkadaşlar bu iş gönül işi bundan 7 yıl evvel bir kış boyunca ve kışın o soğunda hemen hemen her akşam graj a inip çalışmıyan motor üstünde vites değiştirme ,ani frenleme gibi antremanlar yaptım ve bu tam 3 ay sürdü havalar ın ısınmaya başlamasıyla cesaretlenip mahalle arasında ufak ufak yürüme hızında gezinmeye sonrada yavaş yavaş caddelere çıkmaya başladım şu anda uzun uğraşlar ve sabır sonucu kendıme ait yamaha tdm 850 kullanıyorum ve şunu söyliyeyim şu ana kadar hiç motordan düşmedim (büyük bir kazayla) ama motora her binışimde arkamda bakmakla yükümlü olduğum bir aile olduğunu hatırlar çok dikkatli ve sürat yapmıyacağım konusunda kendı kendıme söz veririm grup halınde veya yalnız bır yere giderken kesınlikle kurallara uyar ve uyulmasını isterim bu kurallara uymıyanlarlada bir daha görüşmemeye çalışırım sizlere tavsiyem eğer imkanınız varsa ufak bır motorla başlayıp zamanla motorunuzu buyütmenız ama eğerki benim gibi bir yaşadığım gibi bir arkadaşınızın yardımıyla motorla tanışıklılığınız olacaksada binin evet binin ama benım yaptığım gibi, korkarak evet evet korkarak kork'un ki daha dikkatli olun ve ister eski ister yeni motor sürücü sü olun her motora binişinizde kıyafetiniz ve korumalarınızla motora binmeniz gerektiğini unutmayın bana bir şey olmaz demeyin kazasız keyifli sürüşler başınızı ağrıttıysam özür

Racer

Arkadaşlar bn şuanda 125 lik bi scooter kullanıyorum we seneye hyo gt250 almayı düşünüorum..sizce uygunmu??şimdiden teşekkürler..

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nesi yanlış yaben nedenleriyle açıkladım.tamam daha büyüğünü çok kişi ister ama 125 lik bana yeter de artar bile diyenler de var işte.çok gördüm ben bunları.hem hyo nun nakedi ile R modelinde grenajdan başka bi fark yok ki

arkadaşlar hyolar çok mu sorunlu oluyo yaşööle bi şikayetlere baktım da bana biraz sorunlu motormuş gibi geldi.ne bileyim daha 8000 km deyken subap kopması falan beni hyodan soğuttu
    Bende nedenini açıkladım ama tekrar açıklarım kardeşim,sen al ama dediğime geleceğinden şüphen olmasın,bana yeter diyenlerin çoğu bir süre sonra sıkılıyor,onun yerine YBR alsan daha uzun kullanırsın.CBR ın Şekli SS, fazla bir özelliği yok,artı 2.elde çok kaybediyor bu model.Motor ufak kalıyor,eğer biraz iri veya uzun boylu isen yada her ikisi isen altında ufacık kalır,yolda altında motoru düdük gibi kalan çok kullanıcı gördüm.Bir bayan için hoş bir seçenek olabilir ama erkek çabuk sıkılır, Ama görüşlere saygı duymak gerekir sen ve birkaç kullanıcıya uygun gelebilir bu model.Senin hoşuna gidiyorsa ve bana yetiyor yada yeter diyorsan benim ekleyecek birşeyim yok,umarım yanılmazsın derim.Çünkü motorunu zevkle ve uzun süre sıkılmadan kullanmanı isterim. Hyo ya gelince Türkiye Temsilcisi yeni ve tecrübesiz ,yoksa Motorlarında problem yok.Naked modelleri çok güzel ben kullandım,250 lik modelini ilk başlangıç için biraz güçlü olabilir 29 beygir hatırladığım kadarı ile.

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Peki bişey soracağım.Madem parçası pahalı filan diyorsunuz hyosung için kasko yaptırılınca düşerseniz bu grenajı filan ödemiyormu kasko?Ve ilk defada bu forumdaki bazı arkadaşlardan duyuyorum hyosung kötü diye.Herkes çok iyi notlar vermişti ama...
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

hyosung süper bir malzemeden yapılmış bence honda ile kalitede yarışır . parça bulmak zor diyorsanız hondaya göre tabiki zordur ama çokta zor değildir her ilde hızla artan bir servis ve satış ağı var. üzerine bindiğinizde gözleri üzerinize toplamaya arkadaşlarınızın yanında birazcıkta olsa gurur duymaya değer bi makinadır. diğer yandan hondanın abuk fiyatını kırabilecek , piyasayı tek düzelikten kurtaran bir tasarımı var bence.
    hyosung gt 250 r ye bakınca neler hissettim farları berbat ama kendine has bir imzadır ve bir kaç kere daha bakınca makinanın diğer malzemelerinde ki kıvrıkm ve serd sivri koşeler farı çok geri sıralara bıraktı. malzeme kalitesi gözle bakılanca honda ile aynı ama dokunduğunda daha sağlammış hissi verdi.
    cbr nin fotolarından anladığınız gibi biraz ufak bi makina başlangıç için tercih edilebilir. ama neye başladığına bağlı mesela 15 yaşında isen ve moto gp için ideallerin varsa evet aradığın makina budur. çünkü sende deli para vardır ve sen honda nın 1000 cc lerini bile hedeflemiş sayılırsın.
    aaaaammmmmmaaaaa yaşım 20 ve üstü ben artık moto gp ye ve 1000cc lik bir motora ulaşacak değilim ya bana şöyle istediğim zaman 180 km hız yapsın istemezsem de 90 la giderim yakıtı az olsun. görünüşü 600cc lik ve hatta bazısına göre 1000cc lik bi şey olsun diyorsan bence git ve kendine bir tane hyosung gt250r al.

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    mantıklı bir karşılaştırmada buluşmak ümidiyle saygılar

illegal
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ÖNCE CBR ; Sonrra HYosung
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler