Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Nispeten Yüksek CC’de 0km İtalyan vs. Canı Alınmış 2. El Japon?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Selamlar herkese. Bir türlü servisten çıkamayan bizim meşhur Dominar’ı teslim almama sayılı günler kala, sarı sitenin bağımlısı olma durumuna yavaştan geçiş yaptık Bajaj gibi bir Hint’liyle yaşadığım çok tatsız servis durumlarından sonra büyük konuştum ve “asla ama asla Japon’dan başka bir şey almayacağım” durumuna girdim. Hala daha öyleyim ama kafamı karıştıran tek bir İtalyan var: 2022 model Benelli Leoncino 500.

Malum, piyasanın durumu ortada. Sıfır motor bayiide yok, olana çok fazla ekliyorlar vs. telaşları; bir yandan vaktimin çoğunu uzun yolla geçirmek istediğimden en azından 600cc klasmanında bir motor arayışları derken aklımda kalan 2-3 model oldu.

-2015 Kawasaki Versys 650 ABS, minimum 45bin km.
    -2014-2015 Honda NC750S, 50-55bin km.
    -2016 Honda CB500F, tarz olarak farklı olsa da uzun yola rahatça gelebileceğini düşündüğüm bir makine.

Ve bir de gönlümün efendisi, her şeyiyle bayıldığım Leoncino 500…

Malum ekonomik şartlarda 200bin liranın üzerine kolaylıkla çıkamıyorum. Baktığım tüm motorlar en kötü 6-7 yaşını devirmiş motorlar olduğu için kenarda köşede bir 15bin lira bulundurmak istiyorum. Durum böyle olunca 2022 model sıfır km bir Benelli 190 bin liralık fiyatıyla kafama fazlasıyla yatıyor; bir yandan da Japon sorunsuzluğu, sorun çıkarsa bile dünyanın her köşesinde ustasını Benelli’ye göre kolayca bulabileceğim markalara güvenim çok daha fazla.

Bir yandan panik frenime güvenmediğim için ABS’nin mutlaka oldupu, bir yandan otoban hızları içerisinde giderken bloğun “yardım eeeeet” diye çığlık atmadığı, diğer yandan ise şehir içinde günlük minimum 60km yol yapmamın beni yormayacağı bir motosiklet arıyorum.

Bu hususta bana önereceklerinizi, belki 500cc’nin geçiş motoru olabileceği ve hemen sıkılabileceğim gibi fikirlerinizi merakla bekliyorum. Agresif sürücü değilimdir, 25 yaşındayım ancak altıma 1000cc motor geldiğinde bile gaz açmak gibi bir derdim yoktur. Yapacaklarım ve hayallerim var herkes gibi Hız sınırları içerisinde sürerim, akrobasiyle yakından uzaktan ilgim alakam yoktur.

Dipnot: Tek kırmızı çizgim racing’e binmeyi düşünmedim, düşünmüyorum

Herkese sevgiler selamlar.
    espresso ve benhasan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250r
    Leoncino 500 ü beğeniyorsanız, CB650R'da hoşunuza gidecektir. Listenize ekleyebilirsiniz.

Dedim ama fiyatlara baktım. Eklemeyebilirsiniz. :D

CB250R da size düşük gelir. Benden bu kadar.
    Khaira bunu beğendi.

Bakımlı ve makinesi kurcalanmamış Japon’dan korkmayın. Serviste bakım kaydı olan, serviste yapılmadıysa da bakım için alınan malzemelerin faturası, fotoğrafı vb olduğu sürece ve motosikletin genel kondisyonu düzgün olduğu sürece gönül rahatlığıyla 7-8 yaşında Japon alabilirsiniz. 40-45k km Japon için canı alınmış denemez. Yüksek hacimli Japon’lara kilometre olarak araba mantığıyla bakabilirsiniz 40-45k km çok yüksek bir km sayılmaz, tabi bakımlı olduğu ve bakımları aksatılmadığı sürece. İkinci el biraz yüksek kmde Zincir-dişli, disk, Balata ve lastik gibi sarf malzeme eksiği olabilir onlara alırken çok takılmayın motosiklet düzgün olsun yeter
    espresso ve Khaira bunu beğendiler.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benelli trk502 test etmiştim 120 ve üzeri hızlarda titreşim mevcut.Test etmeden almayın
    Benim tavsiyem sizin için yakıt öncelikse nc750 alın,Konfor önemliyse vstrom alın,Sportiflik önemliyse vercys alın.Bakımlı olmak şartıyla üçüde üzmez.

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Leoncino 500 ü beğeniyorsanız, CB650R'da hoşunuza gidecektir. Listenize ekleyebilirsiniz.

Dedim ama fiyatlara baktım. Eklemeyebilirsiniz. :D

CB250R da size düşük gelir. Benden bu kadar.
    CB650R fiyatlarına bakınca benim de dünyam kayıyor hocam, olsun denemeniz yeterli Teşekkürler.

Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımlı ve makinesi kurcalanmamış Japon’dan korkmayın. Serviste bakım kaydı olan, serviste yapılmadıysa da bakım için alınan malzemelerin faturası, fotoğrafı vb olduğu sürece ve motosikletin genel kondisyonu düzgün olduğu sürece gönül rahatlığıyla 7-8 yaşında Japon alabilirsiniz. 40-45k km Japon için canı alınmış denemez. Yüksek hacimli Japon’lara kilometre olarak araba mantığıyla bakabilirsiniz 40-45k km çok yüksek bir km sayılmaz, tabi bakımlı olduğu ve bakımları aksatılmadığı sürece. İkinci el biraz yüksek kmde Zincir-dişli, disk, Balata ve lastik gibi sarf malzeme eksiği olabilir onlara alırken çok takılmayın motosiklet düzgün olsun yeter
    Böyle bir mesaja ihtiyacım vardı galiba. Zira elimde 20bin km’de silindir kıran bir motor olunca, yüksek hacimli motorlarda km veya yorgunluk hakkındaki tüm bilgilerimi korkarak rafa kaldırdım… Anladığım kadarıyla durum arabadaki gibi. Volvo, Subaru, Honda gibi araçlarda kaportadan önce nasıl motor içine bakıyor ve öncelik veriyorsak, motosikletin Japon’unda da bu olmalı sanırım.

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli trk502 test etmiştim 120 ve üzeri hızlarda titreşim mevcut.Test etmeden almayın
    Benim tavsiyem sizin için yakıt öncelikse nc750 alın,Konfor önemliyse vstrom alın,Sportiflik önemliyse vercys alın.Bakımlı olmak şartıyla üçüde üzmez.
    Yakıt konusunda hiçbir derdim yok. Altımdaki motosiklet bana keyif versin, varsın olsun 7-8 litre yaksın orasına bakmayı tercih etmiyorum. Sportiflik ağır basıyor, bir yandan pratiklik de istiyorum şehiriçi durumlarından tabii ki.. Teşekkürler cevaplarınız için.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yüksek dediğin veya içinden geçilmiş dediğin japom 45 50000 km de mi
    bence km olayaı çok büyütülüyor periyodik bakımlarla 200k gören nc ler var ha keza versys te aynıdır cb 500 de alına bilir sıfır çinli yerine tabi maceraya atılıp çinli almakta başka bir heyecan olur
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB650R fiyatlarına bakınca benim de dünyam kayıyor hocam, olsun denemeniz yeterli Teşekkürler.

Böyle bir mesaja ihtiyacım vardı galiba. Zira elimde 20bin km’de silindir kıran bir motor olunca, yüksek hacimli motorlarda km veya yorgunluk hakkındaki tüm bilgilerimi korkarak rafa kaldırdım… Anladığım kadarıyla durum arabadaki gibi. Volvo, Subaru, Honda gibi araçlarda kaportadan önce nasıl motor içine bakıyor ve öncelik veriyorsak, motosikletin Japon’unda da bu olmalı sanırım.

Yakıt konusunda hiçbir derdim yok. Altımdaki motosiklet bana keyif versin, varsın olsun 7-8 litre yaksın orasına bakmayı tercih etmiyorum. Sportiflik ağır basıyor, bir yandan pratiklik de istiyorum şehiriçi durumlarından tabii ki.. Teşekkürler cevaplarınız için.
    Bajaj’ın malzeme kalitesi aşırı düşük hatta canı burnunda denebilir o açıdan Japonlarla bir tutmamak lazım. Benim tanıdığım çoğu tamirci arkadaşlarım bajaj geldiği zaman kapıdan döndürüyor hiç bakmıyor. Söktükleri yer, sıktıkları civata ellerinde kalıyormuş. 20 yaşındaki en haşat Japon bile sıfır bajajdan daha fazla km yapar. Bunları yazdığımız zaman daha önce Japon binmemiş bajajcılar linçliyor ama durum ortada
    espresso bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Valla sıfır km Hero Xpulse 200 4v aldım ama 100bin kmdeki Nc750 ye sağlamlık olarak daha fazla güvenirim, o kadar söyleyeyim sen anla

Ha niye o zaman gidip Xpulse aldın dersen, birincisi fiyatı çok uygun geldi, ikinicisi de ben bu sene dağ bayır dolaşacağım, o ova senin bu yayla benim gezecağim nasipse, toprağa gelebilen hafif, basit, sağa sola yatırınca içimin acımayacağı bir makine olarak en ideal buydu. Zaten uzun yıllar birçok yüksek cc tecrübem oldu, bu ufak cc de arazi tecrübesi edinme motorum olacak.

Yüksek cc ye döndüğüm an japondan veya almandan şaşmam.

Saydığınız motorlar kendi segmentinde çok tutulan ve sağlamlığını ispatlamış japonlar. 40-50 bin km o motorlar için hiçbir şey, daha rodajları yeni bitmiş onların

Yeter ki temiz, kazasız ve bakımlısını bulun, km çok önemli değil. Şimdiden hayırlısı olsun.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla sıfır km Hero Xpulse 200 4v aldım ama 100bin kmdeki Nc750 ye sağlamlık olarak daha fazla güvenirim, o kadar söyleyeyim sen anla

Ha niye o zaman gidip Xpulse aldın dersen, birincisi fiyatı çok uygun geldi, ikinicisi de ben bu sene dağ bayır dolaşacağım, o ova senin bu yayla benim gezecağim nasipse, toprağa gelebilen hafif, basit, sağa sola yatırınca içimin acımayacağı bir makine olarak en ideal buydu. Zaten uzun yıllar birçok yüksek cc tecrübem oldu, bu ufak cc de arazi tecrübesi edinme motorum olacak.

Yüksek cc ye döndüğüm an japondan veya almandan şaşmam.

Saydığınız motorlar kendi segmentinde çok tutulan ve sağlamlığını ispatlamış japonlar. 40-50 bin km o motorlar için hiçbir şey, daha rodajları yeni bitmiş onların

Yeter ki temiz, kazasız ve bakımlısını bulun, km çok önemli değil. Şimdiden hayırlısı olsun.
    Leoncino cok guzel bir motosiklet her halinden belli. Yalniz Benelli de sorun yasarsaniz servis konusu Bajaji aratabilir.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    2.5 ay önce 2014 nc750s aldım. 12bin kmde.
    Öncesinde inazuma vardı.
    İnazumadan inip nc ye ilk bindiğinde ohaa 100 beygir bu değil mi baba diyen oğlum,2 ayda nc nin 55 hp civarlarında olduğuna inanmamaya başladı. İnazumadan ne farkı var diyor.
    Yani demem o ki nc güzel makina alışmak kolay,yavaş gitmek istersen gider süoer ekonomiktir,gazlamak istersen çekis gücü ve ivmelenmesi seni tatmin eder .
    Ancak ne alırsan al bir süre sonra ilk aldığın güçte olmadığını düşünmeye başlayacaksın ki aslında motor aynı ama sen alışmıs olacaksın.
    Çok konuştum ama nc tavsiye ederim.
    espresso ve otopsici bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Benellinin italyan olduğunu sana kim söyleditamam çinli değilde italyan değil yani.avrupalı motosiklet kategorisine girmez benelli.
    espresso bunu beğendi.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Bende bu motora çok yeşillenmiştim 20 gün önce 212 bin tl idi 232 olmuştu şimdiki fiyata bak Allahım sen yardım et bu nedir böyle :(

Yalnız motor bileşenleri çok iyi
    Nissin frenler on diskler 4 piston çift kanal ABS
    Kayaba amortisor Bosch abs sistemi malzeme kalitesi çok iyi ekran özellikleri çok iyi Pirelli lastikler yakıt değerleride çok güzel çok kıvrak ve güzel viraja geliyor

Bu motorda benim içimde kalacak :(

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu motora çok yeşillenmiştim 20 gün önce 212 bin tl idi 232 olmuştu şimdiki fiyata bak Allahım sen yardım et bu nedir böyle :(

Yalnız motor bileşenleri çok iyi
    Nissin frenler on diskler 4 piston çift kanal ABS
    Kayaba amortisor Bosch abs sistemi malzeme kalitesi çok iyi ekran özellikleri çok iyi Pirelli lastikler yakıt değerleride çok güzel çok kıvrak ve güzel viraja geliyor

Bu motorda benim içimde kalacak :(

https://i.hizliresim.com/qv9fdl0.jpeg
    Kağıt üzerinde özellikler, parçaların markası falan iyi güzel de toplamda nasıl.
    Yani motosiklet değil bilgisayardan örnek vereyim. Şimdi bunları yazdığım laptop bilgisayarda nvidia gtx 1050ti ekran kartı var, intel i7 cpu var, 32GB RAM var, kağıt üzerinde gayet iyi, zaten 2017'de almıştım, zamanında çok üst düzeydi. Aynı masamda bir tane de thinkpad P serisi var, thinkpad markasını bilen bilir efsanedir, hele P serisi ayrıdır ama kendim para versem asıl T serisi alırdım o ayrı, bunda da 32GB ram var, nvme ssd diski de var, intel i7 cpu var, ekran kartı yok. Thinkpad'i şirket verdi sağolsunlar masraftan kaçmamışlar en dolusundan almışlar ne de olsa kurumsal firma, işte bu laptopla işimi yapıp kendi kişisel kullandığım çin üretimi ama yerli-milli marka laptopa geçince yaa keşke az yeseydim de thinkpad alsaydı diyorum, kağıt üzerinde daha iyi özellikte olmasına rağmen kullanırken kalie farkı küçük ama toplamda büyük detaylarda ortaya çıkıyor. şimdi kişisel kullanım için ikinci el thinkpad bakıyorum.

çin malı - japon malı araç kaşılaştırmasında da aynı durum. Japon olsun çamurdan olsun.
    Mr.wind, blueway2, SuleymanE ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benellinin italyan olduğunu sana kim söyleditamam çinli değilde italyan değil yani.avrupalı motosiklet kategorisine girmez benelli.
    Bir CF’den daha az Çinli, bir Ducati’den ise daha az İtalyan bence kendisi ancak benim için her zaman İtalyan tarafında kalacak

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.5 ay önce 2014 nc750s aldım. 12bin kmde.
    Öncesinde inazuma vardı.
    İnazumadan inip nc ye ilk bindiğinde ohaa 100 beygir bu değil mi baba diyen oğlum,2 ayda nc nin 55 hp civarlarında olduğuna inanmamaya başladı. İnazumadan ne farkı var diyor.
    Yani demem o ki nc güzel makina alışmak kolay,yavaş gitmek istersen gider süoer ekonomiktir,gazlamak istersen çekis gücü ve ivmelenmesi seni tatmin eder .
    Ancak ne alırsan al bir süre sonra ilk aldığın güçte olmadığını düşünmeye başlayacaksın ki aslında motor aynı ama sen alışmıs olacaksın.
    Çok konuştum ama nc tavsiye ederim.
    NC hakkında hep pozitif şeyler duyuyorum. Yahu arkadaş bir motorun hiç mi kötü tarafı olmaz? Şaka bir yana kendisinin bir All-Road olduğunu, yani her şeye geldiğini ama hiçbirine tam anlamıyla gelemediğini biliyorum. Aralarında en soğuk kaldığım herhalde NC serisi. En azından bir alanda “ya abi adamlar yapmış yaaa” dedirtmesini tercih ederim sanırım.. Yakıtta da inanın hiç gözüm yok. Sanırım kendi yazdıklarımla an itibariyle NC’yi listeden elemiş oldum…

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Leoncino cok guzel bir motosiklet her halinden belli. Yalniz Benelli de sorun yasarsaniz servis konusu Bajaji aratabilir.
    Merak ettiğim de tam olarak bu aslında. Bir Japon ve bir Hintli servisini düşündüğümüzde, Benelli bunların neresinde kalıyor? Parça tedariği nasıldır, sorunsuzluk açısından ne noktadadır? Bunlar hep bende soru işareti. Geçtiğimiz Haziran’dan bu güne neredeyse 25bin km yol yapmışım. 1 senede 25bin km eder bana 4 senenin sonunda 100bin. Bir Benelli 100bin dayanır mı? 2 sene sonra hala “yağını suyunu koyuyorum gidiyor ya” diyebilir miyim? Kafamdakiler hep bunlar işte…

Ahhhh Versys ahhhh..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İyi bakılmış temiz bir CB500F güzel olur, NC'den çok hafif, daha az yakar, çok daha kıvrak. Uzun yol da çok yaptım, üçlü çanta setim falan vardı, çok rahattır. Ama ikinci elde çok makul fiyatlara satmıyorlar sanki...

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Sezon sonu sıfır bir mt-25 istiyordum ama burda versys ı görünce bir kafa karışmadı değil temizleri mt-25 parası,nolmuş harbiden bu mt-25 piyasası

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek dediğin veya içinden geçilmiş dediğin japom 45 50000 km de mi
    bence km olayaı çok büyütülüyor periyodik bakımlarla 200k gören nc ler var ha keza versys te aynıdır cb 500 de alına bilir sıfır çinli yerine tabi maceraya atılıp çinli almakta başka bir heyecan olur
    meşhur bir pizzacı var karavanda yapıyor pizzasını.
    adamın nc si en son 290 k larda felandı ve hiç arızasız kullanıyor.
    bu tamamen kullanıcıyla alakalı bence 10000 km olup ciğeri bitmiş çok makina dördüm mesela.
    siz de bilirsiniz özellikle r25 ve mt 25 serilerinin kullanım şeklini.
    espresso bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizleri bilemem ama benelli alıp da söyle uzun yıllar binmiş kimseyi görmedim, herkes bi yerden sonra bıkıyor.

sanırım servis ve yedek parça sıkıntısı var
    Khaira bunu beğendi.

ktm 390 adv bakabilirsiniz

Motosikleti
    250r
    Kullanmadım, ama Benelliden iyidir her halükarda. 400lük yeterli gelirse Hüsnüabinin Svartpilen ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)