Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2007 Gilera Nexus mu? 2007 Honda Silverwing 600 mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sen yanlışlara denk gelmişsin bence hep..
    yukarıda yazdığın cümlenin içindeki nexsus ve honda yazılarının yerlerini değiştirmen gerekiyor bence!!!

1-nexsusun mu 2. eli honda dan iyiymiş? emin misin?
    2-nexsus mu hondadan konforlu? ömründe hiç bu motorların birinin üstüne oturdun mu?
    3-servis? hondayı 1 kişi beğenmiyor öyle mi? allah aşkına sen türkiye de mi yaşıyosun?
    baba sen hondayı özellikle ankarada iyi biliyomusun. bişr tane formda ank. servisi öven varmı? olamaz hepsini biliyorum. insanın yüzüne bile bakmazlar. 20 senedir motora binerim gilera gibi (runner180) müthiş scoooter görmedim. heleki nexsus harika makine.

sen bindin mi arkadaşım. kulaktan dolma şeylere pek itimat etme.

honda sadece adı olan marka. güzel ama türkiyeye uygun diiiil.

2. el piyasasında nexsus un tartışmasız lider olduğunu hala savunuyorum. aksini ispatlayan varsa buyursun burda baçıklasın.

ayrıca 15 16 bin ytl civarındadır. tam bilmiyorum.
    daha üstün ve 500 cc lik makina 9.500 ytl
    ikinci el 8000 civarında
    16 bim ytl silvervingi kaça satıcaksın? 14000 bine mi?

buraya resim koyamadım.
    topic açıyorum bakalım hangisi çıkıcak? umarım arkadaşada yardımı olur
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda sadece adı olan marka. güzel ama türkiyeye uygun diiiil.

honda da türkiye ye uygun değilse motora binmeyelim biz kardeş!
    runner 180 gibi gilera markaları mı uygun?küçücük bir scooter,180cc lik deli gibi bir motor,benzini resmen içme potansiyeli...
    evet gerçekten haklısın benzin fiyatlarının dünyada en yüksek ülke olarak kullanan bizlere göre en küçük motoru alacaksın resmen içecek benzini en uygunu bu tip motorlar olurdu tr 'ye...

Motosikleti
    cbf1000-cygnus

hayal güzel şey

Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda da türkiye ye uygun değilse motora binmeyelim biz kardeş!
    runner 180 gibi gilera markaları mı uygun?küçücük bir scooter,180cc lik deli gibi bir motor,benzini resmen içme potansiyeli...
    evet gerçekten haklısın benzin fiyatlarının dünyada en yüksek ülke olarak kullanan bizlere göre en küçük motoru alacaksın resmen içecek benzini en uygunu bu tip motorlar olurdu tr 'ye...
    dostum senin tercihin honda olabilir. hondayı hiç bir zaman kötülemem.güzel motor ama servisi ankarada beş para etmez. dedim ya yüzüne bakmazlar. paraya doymuşlar. satana kadar. gerisi sana kalmış. ne kadar iyi binersen o kadar az soru çıkar. servise yolun düşmez.

yağ hava filtresi buji. bu üçü değişince bakımı tamam diyorlar. peki ücret ne kadar biliyomusun?

ben sööölim. 125. ytl.

üstelik servisten sonra eski performansı alamıyosun. sadece deişimlerini yapıyolar ayarları ek ücrete tabiiii.

artı scoooter alıyosun touring yada cruiser diiil. o cüsseyle scoooter daha doğrusu maxi scoooter sınıfını aşıyor.
    scoooterlar şehir içi pratiklikleriyle anlamını kazanmış motorlar. sence silverwing öylemi? ikisini yan yana çeksen eminim nexsusun daha çok bakanı çıkar.
    sana tüyo vereyim. ben bu işin içindeyim. bu tarzda x max ., nexus başka tanımam

dogasom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Gilera Nexus 500ie kullanıcısı olarak avantajları neler, Frenleri ABS değil ama Brembo ve çok çok iyi tutuyorlar. Motoru 41,2Hp üzerinde iki kişi varken bile uçuruyor. Koltuğun altındaki bagaj bölümüne kask koyman imkansız yani arkaya çanta alman lazım. Trafikte veya normal yolda polisler dahil herkesin gözü senin üzerinde oluyor. Mekanik aksamı gayet iyi ama tüm İtalyan makinaları gibi işçiliği tıpkı Alfa Romeo gibi. Eğer karoserdeki tıkırtı ve ayrılmalar önemli değil diyorsan bence almanı tavsiye ederim. En iyisi deneme şürüşü yapmanı tavsiye ederim. Kızıltoprakta Mototal ve hemen yanında Ruto Motor var iki modelide kullanabilirsin. Ama ne yalan söyliyeyim, bende bir Gilera kullanıcısı olarak ileride sportif olmasada Suzuki Burgman 650 almak istiyorum. Gilera biraz büyük bir scooter gibi ama Burgman öyle değil. Bence Honda değil ama Burgman'ı düşün. Üç ayrı modelide kullandım, Honda Gileradan sadece daha büyük, daha hantal ve daha büyük bagajı var. cyberscooter adresinden testlerinide okuyabilirsin,
    Keyifli sürüşler

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    bencede burgmanı bir araştır...
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Sin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dogasom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gilera Nexus 500ie kullanıcısı olarak avantajları neler, Frenleri ABS değil ama Brembo ve çok çok iyi tutuyorlar. Motoru 41,2Hp üzerinde iki kişi varken bile uçuruyor. Koltuğun altındaki bagaj bölümüne kask koyman imkansız yani arkaya çanta alman lazım. Trafikte veya normal yolda polisler dahil herkesin gözü senin üzerinde oluyor. Mekanik aksamı gayet iyi ama tüm İtalyan makinaları gibi işçiliği tıpkı Alfa Romeo gibi. Eğer karoserdeki tıkırtı ve ayrılmalar önemli değil diyorsan bence almanı tavsiye ederim. En iyisi deneme şürüşü yapmanı tavsiye ederim. Kızıltoprakta Mototal ve hemen yanında Ruto Motor var iki modelide kullanabilirsin. Ama ne yalan söyliyeyim, bende bir Gilera kullanıcısı olarak ileride sportif olmasada Suzuki Burgman 650 almak istiyorum. Gilera biraz büyük bir scooter gibi ama Burgman öyle değil. Bence Honda değil ama Burgman'ı düşün. Üç ayrı modelide kullandım, Honda Gileradan sadece daha büyük, daha hantal ve daha büyük bagajı var. cyberscooter adresinden testlerinide okuyabilirsin,
    Keyifli sürüşler

Dogasom, Gilera kullanicisi olarak izlenimlerini anlatman cok hos.. Soylediklerini dusunucem.. Mesela karoserdeki tikirtilari kullanicisi olmayan bilemez.. Objektif oldugun icin tesekkur ederim.
    Suzuki Burgman 650 goruntu olarak eskimis olsada onu dusunucem.. Bide Honda DN-01 diye bi concept tanitmis 2007 de gelecek diye sitelerde soyluyorlar.. Eger 1 sene dayanabilirsem.. Herneyse herkeze ozellikle MKirdal ve Dogasom'a kullanici olarak dusuncelerini belirttikleri icin tesekkur ederim!

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana tüyo vereyim. ben bu işin içindeyim. bu tarzda x max ., nexus başka tanımam
    tüyoya ihtiyacım yok abi..sen sürekli anlatıyorsun ama bende dönüpte nexsusa bakmam ikisinide yan yana koyduğun zaman..
    senin ki tamammen kişisel zevk meselesi...
    değilse honda olsun suzuki olsun hepsi ortada zaten...

TUGI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gilera NEXUS
    Bir nexus kullanıcısı olarak bende fikirlerimi belirtmek isterim motorumu 2 el aldım ve 2 ayda 5000 km yaptım ve hala uzerine bınıp bır yerlere gıtmek ıcın sudan bahaneler uretip duruyorum ilk günkü gıbı hala zevkle bınıyorum hele trafikte durup insanların bana motorla ılgılı soruları ne kadar ozel bır motora bındığımı hıc unutturmuyor su ana kadar da hıc bır sorunla karsılasmadım makıne 10000 e geldi.frenlerden yana hıc kuskun olmasın onlar brembo mukemmel calısıyorlar ayrıca 2 kısı ılede hıc bır sıkıntı yaratmıyor kız arkadasım ve ben 170 kılo ona rağmen performansı son derece yeterlı tabıkı tek basıma ıken arabalarla dalga gectiğim gibi olmuyor en son ibremde 170 km yı gördüm ve daha gıdecek gıbıydı ama vıraj da yavaslamak sorunda kaldım.ayrıca trafiktede kullanırken bayağı avantajlı inca yapısı dolayısıyla.yakıtı 4 -5 lıtre arası nda değisiyor tek eksi bagaja sadece bir kask sığıyor olması.yol bılgısayarıda artı bır ozellık ve ayak ısıtma özelliğini unutmamamk lazım ben motoruma gururla bınıyorum sadece tavsıye edebılırım

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Honda ile Gilera nın bana göre sadece sınıfları aynı, yani maxi scooter. ikisinin içinden birini seçmek için en önemli şey bana göre kullanıcının karakteri.

Yani eğer ki sert motor kullanmayı seviyorsanız ve maxi scooter tarzı bi şey arıyorsanız tek tercihiniz olacaktır Nexus......

Ancak motoru kullanma amacınız touring tarzı ise ve genellikle toplu gezilere veya uzak mesafelere gitmeyi seviyorsanız yanınıza bagaj almayı seviyorsanız bu tip motorlara bir örnektir silverving.....

Eğer ki sürüş karakterin birinci anlattığım gibiyse tercihin kolay çünkü o kategoride şu ana kadar başka motor üretilmedi. bir anlamda nexus, maxi-scooterların GTI ı diyebileceğimiz bir araç

Yok sen diyorsan ki ben ikinci tip sürücüyüm o zaman gözüne hoş gelen sana rahat olan modellerden birini seçeceksin. Silverving , burgman, scrabeo 500, liberty 500 , X9 500 gibi bir çok alternatif arasından yüreğinin istediğini seçeceksin.Bunların bazılarında abs avantajı var , burgman exe de ise tiptronic şanzıman var.

muratd arkadaşım ,

Runner sp 180 in üretim amacı touring gezileri yapmak veya kısa mesafelerde layy layy gezmek için değil zaten , tüm iki zamanlı motorlar için geçerli olan tüketim fazlalığı onun içinde geçerli. Bu motorun tek amacı var , hızzzz....

Runner sp 180 motorsiklet tarihi içinde bence bir efsanedir.Yani kötülenecek bir motor değildir sp-180 , onu kullananlar ne demek istediğimi anlarlar. Bir arkadaşımın runner ını kullanmıştım geçen sene;

Ne de olsa scooter ne var bunda deyip gaz kolunu çevirmem ile ne olduğumu şaşırdım. bence harika bi akselerasyonu olan müthiş bi alet. otomobillerde 106 gti nasıl sa bence runner sp 180 de öyle.

Honda servisleri ile ilgili olarak her ne kadar milletin ağzına slogan olan " honda hayat onda" sözü dolaşsa da , memnuniyetsiz kullanıcılarda o kadar fazla.

Benim şahit olduğum olay servislerin motor seçmesi ,

yani bi cbf 250 ye gösterilen özen ve kibarlık ile bir St1300 pan europan a gösterilen ilgi ve alaka ile bir değil. Bu bütün firmalarda olabilir ancak izlemlediğim kadarı ile honda da biraz daha fazla. Bir de istanbul dışındaki servislerin kalitesinin istanbul kadar olmamasıda memnuniyetsizliklere örnek olabilir.

Ben yamaha servislerinden şahsen memnunum , belki onlarda da motor seçme olabilir diye düşünüyorum , forum da ufak cc li motor kullanıcılarına bi sormak lazım yamaha servislerinin onlara karşı davranışları nasıl..
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

sse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 ABS
    Hayalbuysa ya tamamen katılıyorum... Tamamen zevk meselesi..Kişilik meselesi..Dolayısıyla muratd üyemizin kulaktan dolma (!!) yönlendirmelerini saymazsak,nexus u kullanıcısı olarak tavsiye ederim..

Motosikleti
    cbf1000-cygnus

haklısın arkadaşım

Alıntı sse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayalbuysa ya tamamen katılıyorum... Tamamen zevk meselesi..Kişilik meselesi..Dolayısıyla muratd üyemizin kulaktan dolma (!!) yönlendirmelerini saymazsak,nexus u kullanıcısı olarak tavsiye ederim..
    muratd adlı arkadaş sadece hondanın adıyla konuşuyo. ne getirisi var ne götürüsü var sonrasını düşünmüyor. kendi motorları içinde sınıflandırma yapıp müşteri ayıran servisi hariç honda da iii bir marka. ama günümüzde ¨motor diiil servis al¨ anlayışı hüküm sürdüğünden honda bayağı itici davranıyor.

hala ısrar ediyorum ki nexus silverwingden günümüz koşullarına uygun olarak tartışmasız üstün.

yılda belki 1 veya 2 sefer uzun yol yapıcağınızı düşünürseniz geriye kalan 363 gün şehir içindesiniz. 2 gün için ağır hantal bir makine almaktansa silverwing de dahil hiç bir makinanın (kendi sınıfında) hızına çevikliğine şıklığına yetişemeyeceği makinayı almak daha cazip diiilmi?

arkadaşım sende seçimini yaparsan iii olur yoksa bu tartışma bitmeyecek. umarım fayda sağlamışızdır sana.

zed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr 200
    bence honda hantal kalır çok büyük olduğu için genelde uzun yolda rahat olur ama nexus başka bişey maxi scooter ama kullanışı çok rahat bide görüntüsü gerçekten mükemmel ötesi honda kötü demiyorum ama düz bir boya çok sade araba gibi tek renk nexus spor bi makina bence nexus yani bide laf vardır mororda italyan arabada alman

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    motorda italyan arabada alman mıı???
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Motorda italyan ı şöyle değiştirelim, scooter da italyan. Ayrica nexus çok yakışıklı bi motor ve prestij meselesi honda herkezde var ama nexus ?

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    bence nexus.çok sportif ve çok şık bir motor.eğer sportif motorlardan hoşlanıyorsan nexus almanı öneririm
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

ben olsam ikinci el bi nexus alırım bitane gördüm serviste wardı 7000 ytl çok temizdi hondanın sıfıraına 15000 ytl vermem yani bi scooter a bu kalıtedeki motorların pek sorun çıkaracağını düşünmüyorum adam sıkılır vitesli hızlı bişey almak ister ve scooter ını satar temiz bi ikinci el en kralı hondanın ikinci eli nedir bilmiom ama nexusun bu ciwarda

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Bencede burgmann 650
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

burgman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA FJS 600 SİLVERWİNG HONDA CBF250
    arkadsim kesinlikle silverwing bi kere abs var
    hantal demisler ? evet hantal biraz ama performansi cok iyi marttan beri kullaniyorum en son ibrede 180 gördüm ama gilerada güzel.. motor tipi cok yakısıklı ama burgman 650 dersen o fiyata degmez onun yerine (benim yaptıgım gibi )bir silver bide cbf 250 al
    [COLOR="Red"]DREAM OF POWER HONDA [/COLOR]

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    SİN motoru aldınmı bu arada . bi haber versen artık. Nexsus önde sen neye karar verdin?????

Sin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkeze yorumda bulundugu icin tesekkur ederim.. Gilera Nexus dan vazgectim.. sebebi ise ABS olmayisi.. Brembolarin cok iyi tuttuguna eminim fakat yagmurlu havada bu onun kizaklamasina engel olmayacak!
    2007 de gelen motosikletleri bulmaya calisiyorum.. Bu zamanda motor alicagima biraz daha bekler 2007 nin ilkbaharinda alirim diye dusundum.. eger 2007 de Silverwingden daha yeni bi scooter veya otomatik vitesli bi motosiklet gelmezse.. Silverwing i alicam.. Zaten almadan once tekrar size danisirim. Herkeze tekrar tesekkur ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler