Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dinazor'a 50'lik Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Bulunduğum yerde Ege 50'yi bulamadım. Bir satıcıda Reiz 50 var. Onu mu alsam yoksa 80km uzaktaki bayiye gidip Ege 50'de ısrar mı etsem bilenedim. Alacağım silindir buna uyar mı acaba?
    In the sun and in the rain, it's quite the same.
    It's never gonna change, I'll be looking for Jane.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhabalar bende kisbee 49cc var motorun artıları büyük oluşu iki kişi rahat sıgıyor yolcu icin ayak koyma yeri var kalitesi güzel cin malları gibi degil sesi titreşimi güzel ben memnunum

Hangi videodan dolayı vazgeçtiniz

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı Abdulla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bende kisbee 49cc var motorun artıları büyük oluşu iki kişi rahat sıgıyor yolcu icin ayak koyma yeri var kalitesi güzel cin malları gibi degil sesi titreşimi güzel ben memnunum
    Merhaba, otomatik vites ve küçük telerlek sebebiyle scooter düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Alıntı Selami27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi videodan dolayı vazgeçtiniz

#13 numaralı mesaja eklemiştim.

Manisa Akhisar Moto Kırbaş bayini bir arayın. Hem motor olarak 50cc de uzman bir bayi hem de kargo ile gönderimi olan bir bayi. Aklınızdaki tüm sorulara cevap verirler.

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı oğuzkağan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manisa Akhisar Moto Kırbaş bayini bir arayın. Hem motor olarak 50cc de uzman bir bayi hem de kargo ile gönderimi olan bir bayi. Aklınızdaki tüm sorulara cevap verirler.
    Teşekkür ederim.

Arkadaşlar, motosikletlerin bir kısmına zam gelmiş, bir kısmına da zam gelmek üzereymiş. Bu yüzden, bayiler satış yapmak istemiyor. Ellerinde olsa bile sorduğunuz modellere "yok" diyor. Bir haftadır bölgedeki tüm motosikletçileri gezdim. Bakmak istediğim hiç bir motosikleti bulamadım.

Yaşadığım yere 50km mesafedeki bir bayi ile telefonda görüştüm bugün. Bakmak istediğim tüm modeller için elinde olduğunu söyledi. Yarın oraya gidip bakacağım. Bir aksaklık olmazsa yarın alacağım motoru. O rüzgarı yıllar sonra yüzümde yine hissedeceğim için heyecanlıyım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Bakacağım modeller:

RKS Next 50
    RKS Sniper 50
    Yuki Gusto 50
    Kuba Reiz 50
    Kuba Ege 50
    Arora Kasırga 50
    Kuba Dragon 50

Cup tarzında karar vermiş bulunmaktayım. Dragon'u sadece meraktan inceleyeceğim. Alacağımı sanmıyorum ama içimde kalmasın. Diğerleri aslına bakarsanız üç aşağı beş yukarı aynı motor. Ufak tefek detay farkları var. Bunların içinde en çok RKS Next 50'ye yakınım. Hangisini alırsam alayım eve getirip motoru dağıtacağım. Piston, sililndir, üst kapak değiştireceğim.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.

Arkadaşlar, motosikletlerin bir kısmına zam gelmiş, bir kısmına da zam gelmek üzereymiş. Bu yüzden, bayiler satış yapmak istemiyor. Ellerinde olsa bile sorduğunuz modellere "yok" diyor. Bir haftadır bölgedeki tüm motosikletçileri gezdim. Bakmak istediğim hiç bir motosikleti bulamadım.

Yaşadığım yere 50km mesafedeki bir bayi ile telefonda görüştüm bugün. Bakmak istediğim tüm modeller için elinde olduğunu söyledi. Yarın oraya gidip bakacağım. Bir aksaklık olmazsa yarın alacağım motoru. O rüzgarı yıllar sonra yüzümde yine hissedeceğim için heyecanlıyım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Bakacağım modeller:

RKS Next 50
    RKS Sniper 50
    Yuki Gusto 50
    Kuba Reiz 50
    Kuba Ege 50
    Arora Kasırga 50
    Kuba Dragon 50

Cup tarzında karar vermiş bulunmaktayım. Dragon'u sadece meraktan inceleyeceğim. Alacağımı sanmıyorum ama içimde kalmasın. Diğerleri aslına bakarsanız üç aşağı beş yukarı aynı motor. Ufak tefek detay farkları var. Bunların içinde en çok RKS Next 50'ye yakınım. Hangisini alırsam alayım eve getirip motoru dağıtacağım. Piston, sililndir, üst kapak değiştireceğim.
    Kaçlık yapacaksın?

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    rks sniper 50 , Sıfır almış arkadaşım, koruma demirleri var vs bayii 100cc kiti hediye vermiş... Dün 100cc ye yükseltilmişine bindim. 5-6 km gezdim... Öyle berbat değil. Şehir içi her türlü iş görür. 175cm - 108kg adamım. Yokuşta bile fazla gebermedi... Tamam uçmuyor ama sürünmüyor da... hoşuma gitti yani.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçlık yapacaksın?
    110'luk piston silindir takacağım. Ön dişli, arka dişli de değiştireceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rks sniper 50 , Sıfır almış arkadaşım, koruma demirleri var vs bayii 100cc kiti hediye vermiş... Dün 100cc ye yükseltilmişine bindim. 5-6 km gezdim... Öyle berbat değil. Şehir içi her türlü iş görür. 175cm - 108kg adamım. Yokuşta bile fazla gebermedi... Tamam uçmuyor ama sürünmüyor da... hoşuma gitti yani.
    Teşekkürler. Zaten benim de istediğim sizin de dediğiniz gibi uçması değil de sürünmemesi yeterli.

bican33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yürekçe kardeşim yanlış hatırlıyor. Kullandığı motor Kuba ege 50 değildi. AR50-50 KASIRGA KLASİK modeli idi. Onun yorumları ve servis ustalarının tavsiyesi ile bir arkadaşım AR50-50 KASIRGA KLASİK aldı. Kuba ege 50 cc imiş, onu tavsiye etmediler. AR50-50 KASIRGA KLASİK 50 cc görünmesine rağmen motorun içi 80 cc imiş. o nedenle Arorayı aldık arkadaşa. Alalı 1 yıl oldu. 7000 km yol yaptı. Servisin montajda birkaç civatayı sıkmayı unutması dışında sıfır sorun olarak halen kullanıyor. Yaz kış iş için kullandı. Eşi ve küçük oğluyla 1000 rakımlı yayla yollarına bile gittiğini biliyorum. Zayıf yapılı dahi olsalar toplamda en az 170 kg ederler. Rampada sorunsuz gittiğiğini söyledi. son sürat 85 yaptığını söylüyor. Bu tür motor alıp 100-110 cc ye yükseltenler de var sorunsuz olarak kullandıklarına ilişkin youtube videoları var. Umarım yardımcı olabilmişimdir. motorun linki de şu: https://www.arora.com.tr/modeller/cub/ar50-50-kasirga.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte aradığım yorum. Teşekkürler. 50'lik cup'lara çok yakınım şuan. Uzun yol ile işim olmaz. Malum evliyiz. Ailecek de binmeyeceğiz. Otomobil kullanıyoruz zaten. Tek başıma ara sıra kaçamak yapacağım sadece. Size tek sormak istediğim bu 50'lik cup'ların bir çok markası var:

-arora
    -yuki
    -kuba

En çok piyasaya yayılmış olan bunlar. Yakından gidip incelemedim ama, ufak tefek aksesuar ve dış tasarım dışında aynı motor bunlar değil mi? Şu iyidir, bu kötüdür diyebileceğiniz var mı? Ben yuki'nin 50'liğine sıcak bakıyorum mesela?
    Yürekçe kardeşim yanlış hatırlıyor. Kullandığı motor Kuba ege 50 değildi. AR50-50 KASIRGA KLASİK modeli idi. Onun yorumları ve servis ustalarının tavsiyesi ile bir arkadaşım AR50-50 KASIRGA KLASİK aldı. Kuba ege 50 cc imiş, onu tavsiye etmediler. AR50-50 KASIRGA KLASİK 50 cc görünmesine rağmen motorun içi 80 cc imiş. o nedenle Arorayı aldık arkadaşa. Alalı 1 yıl oldu. 7000 km yol yaptı. Servisin montajda birkaç civatayı sıkmayı unutması dışında sıfır sorun olarak halen kullanıyor. Yaz kış iş için kullandı. Eşi ve küçük oğluyla 1000 rakımlı yayla yollarına bile gittiğini biliyorum. Zayıf yapılı dahi olsalar toplamda en az 170 kg ederler. Rampada sorunsuz gittiğiğini söyledi. son sürat 85 yaptığını söylüyor. Bu tür motor alıp 100-110 cc ye yükseltenler de var sorunsuz olarak kullandıklarına ilişkin youtube videoları var. Umarım yardımcı olabilmişimdir. motorun linki de şu: https://www.arora.com.tr/modeller/cub/ar50-50-kasirga.html

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı bican33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Evet, bahsettiğiniz gibi bu 50'lik cup'ların bazıları zamanında 80'lik veya 100'lük olarak üretilmiş. Sonra bu olay çok duyulup suyu çıkınca bu tip üretim bitmiş. Şimdi hepsi 49cc olarak çıkıyormuş fabrikadan. Kuba yetkili servisi bu şekilde bilgi verdi. Ben aldığım motoru kullanmadan 110cc'ye çıkaracağım. 52mm piston, silindir ve üst kapak takacağım. Dişlileri de 15/38 veya 14/36 yapacağım.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı bican33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yürekçe kardeşim yanlış hatırlıyor. Kullandığı motor Kuba ege 50 değildi. AR50-50 KASIRGA KLASİK modeli idi. Onun yorumları ve servis ustalarının tavsiyesi ile bir arkadaşım AR50-50 KASIRGA KLASİK aldı. Kuba ege 50 cc imiş, onu tavsiye etmediler. AR50-50 KASIRGA KLASİK 50 cc görünmesine rağmen motorun içi 80 cc imiş. o nedenle Arorayı aldık arkadaşa. Alalı 1 yıl oldu. 7000 km yol yaptı. Servisin montajda birkaç civatayı sıkmayı unutması dışında sıfır sorun olarak halen kullanıyor. Yaz kış iş için kullandı. Eşi ve küçük oğluyla 1000 rakımlı yayla yollarına bile gittiğini biliyorum. Zayıf yapılı dahi olsalar toplamda en az 170 kg ederler. Rampada sorunsuz gittiğiğini söyledi. son sürat 85 yaptığını söylüyor. Bu tür motor alıp 100-110 cc ye yükseltenler de var sorunsuz olarak kullandıklarına ilişkin youtube videoları var. Umarım yardımcı olabilmişimdir. motorun linki de şu: https://www.arora.com.tr/modeller/cu...0-kasirga.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Yürekçe kardeşim yanlış hatırlıyor. Kullandığı motor Kuba ege 50 değildi. AR50-50 KASIRGA KLASİK modeli idi. Onun yorumları ve servis ustalarının tavsiyesi ile bir arkadaşım AR50-50 KASIRGA KLASİK aldı. Kuba ege 50 cc imiş, onu tavsiye etmediler. AR50-50 KASIRGA KLASİK 50 cc görünmesine rağmen motorun içi 80 cc imiş. o nedenle Arorayı aldık arkadaşa. Alalı 1 yıl oldu. 7000 km yol yaptı. Servisin montajda birkaç civatayı sıkmayı unutması dışında sıfır sorun olarak halen kullanıyor. Yaz kış iş için kullandı. Eşi ve küçük oğluyla 1000 rakımlı yayla yollarına bile gittiğini biliyorum. Zayıf yapılı dahi olsalar toplamda en az 170 kg ederler. Rampada sorunsuz gittiğiğini söyledi. son sürat 85 yaptığını söylüyor. Bu tür motor alıp 100-110 cc ye yükseltenler de var sorunsuz olarak kullandıklarına ilişkin youtube videoları var. Umarım yardımcı olabilmişimdir. motorun linki de şu: https://www.arora.com.tr/modeller/cu...0-kasirga.html
    Hadi yaa!! Sağolasın @Bican33
    :( yanlış bilgikendirme için de özür dilerim

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Ve bayiye doğru yola çıkıyorum. Arabayı hazırladım.

Arabamın bu özelliğini seviyorum. Lego gibi beş dakikada her yerini sökebiliyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Rks Next 50 aldım. Satıcı 80lik piston, silindir var dedi. Bakalım memnun kalırsam 110luk takmam belki. Biraz kullanayım.

Arabanın ön koltuğunu sökmesem bile sığacakmış sanki.
    MekoZeko bunu beğendi.

Hayırlı olsun.Kazasız belasız güle güle kullanın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)