Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2. el honda mı alalım, sıfır mondial mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    2500 ytl ye çin malı almak mantıksız bence. daha düşük rakamlarda 2.el japon alamazsan çin almalısın fakat 2500 ytl 2. el japon için uygun
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sh300
    Alıntı raflar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...herkes 500 ylt versin 2. el bi motör alalım tepe tepe geberte geberte binelim sonra satarız...
    Bu durumda 2. el sağlam bir makina daha mantıklı. 5. kişi bineceğine göre motor tüm gün kesintisiz kullanılacak demektir. Çin malı bunu kaldıramayabilir.

Fakat keyif için biniyorsanız, vaktiniz ve beceriniz var ise 2. el bir Çin malı alıp kendiniz tamir eder, orasını burasını kurcalarsınız. 2. el Çin malı piyasası düşük. Alırken çok iyi incelemek gerek. Çin malından illallah diyen satıyor, memnun olan ise binmeye devam ediyor. O yüzden sorunlu bir tanesine denk gelme ihtimaliniz fazla.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Herkes mondialı kotuluyor ama arkadaşta 125 kt modelinden war gecenlerde kaza yaptı motor yan 1 kac metre sürüklendi sadece sinyaller kırıldı o kadar da dayanıksız degil diger modellerini bilmiyorum ama neyse sen 2ooo 25oo civarı düşünüyorsan 2.el ybr al derim

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    ooo ne güzel her kez fikrini yazmis, aciklamis yasasin MT valla..... bende bari salcami katayim:

Honda nin daha gözde, cinlilere göre daha kaliteli ve tecrübeli bir marka oldugu tartisilirmi? tartisilmazzzz....

motordan anliyorsan (ve aldikdan sonra daha da paran varsa cebinde) ikinci el bir Honda yakisir... cünkü: motorun halininden anlarsin..himmm burasi masraf cikarticak, burasi baya bir asinmis, burasi kirik der, ona göre ikinci el motoru secersin. fakat unutmaki Japon mali yedek parca fiati, servisi vs vs hepsi bir hayli pahalidir cünkü havalidir, makul dür, gözdedir ve kalitelidir....

ama yukardaki vasiflara uymuyorsan, alayim eyleneyim, kirip dökülse gam yemem, o kirildikca ben tamir edip sade bir "kulanici" deyilde "motorcu" olayim dersen, yedek parcalari ucuz, servisi bol bir cinli marka sec kendine olsun bitsin. havasi az, gözde olmayan fakat yedek parcasi cok ucuz olur.

Bende avartarda gördügün bir Japon motor ve cinli (mondial) bir scooter var... ikisine iyi bakiyorum, servis, yag, kayis mayis hepsi ile ilgileniyorum sonuc;

8500 km gittim Mondi ile HICBIR sorunum yok, bir kere bensizlikten yolda kaldim (cin mali gidermi, yolda birakirmi derken BEN onu yolda biraktim)
    sehir icinde cizilse, kirilsa da gam yemicegim mondimle her gün ise gidip geliyorum.

al sana bir fikir daha ......... gönlüne yatani al... !
    all you need is love

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Japon her zaman farklıdır. Hiçbir zaman Çin malı ile kıyaslama. Bence yeni Çin malı motor almaktansa, ikinci el de olsa japon malı bir motor almak çok daha mantıklıdır. Nasıl olsa Çin malı motor da aldığının ertesi gün ikinci el olacak, çok kısa sürede problem yaşamaya başlayacaksın...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    abim honda kmx 125 var onların 2. ellerine bak.. eğer peşin paran varsa... 2850 ytl civarlarında
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    valla 5 kişiden 4 ü hukukçu ve kimsede ehliyet yok. ama benim dışımda hepsi kursa gidiyolar.aslına bakarsanız ben 4 tekerlekli hastasıyım.(ford mondeom var . ama "vizyonsuz" ve "misyonsuz "bi adam olduğum hayatımdan çok memnunum ve için küçük dandik ve döküntü araba hastalığı var bende,onlardan daha çok zevk alıyorum. bi go kartı sıfır mondeoya değişmem)küçükken de tahtadan 4 tekerlekli araba yapar ön tekerlerini taktığım tahtayı da tek bir çiviyle bi araba direksiyonuna bağlar yokuş aşşa kayardım (motorsuz go kart gibi bişeydi).biz o motörde acemiliği atınca ben o motorsikletin motorunu alıp sanayide kendime go kart yaptırıcam.

Alıntı altan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fakat keyif için biniyorsanız, vaktiniz ve beceriniz var ise 2. el bir Çin malı alıp kendiniz tamir eder, orasını burasını kurcalarsınız. .
    biz 5 adet 180- 190cm boylarında 85-90 kg da izbandut ötesi iri kıyım adamlarız.çok acamiyiz hiç bişey bilmiyoruz ve ayrıca sökme takmayı da çok severiz.sanırım canına okicaz o motörün.ama olsun zevkli olucak.2. el bi mondial vardı bi kızda onu alıcaktık,son anda caydık.hımm sanırım 2. el honda alıciiz.

ManyAak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıfır çinli alacağına 10.el honda al daha iyi(veya yamaha)
    2 tür insan daima açtır:1.si bilimi arayan 2.si ise PARAYI::sas::

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Eger bütcen 7.000 civarında ise sana Kawasaki en 500 ya da Honda shadow 600 vt aLmanı tavsiye ederim.Yamaha Virago 535 de güseL,1 sene bindim ama beLLi bi yerden sonra kesmez seni

Ya Yazıyı yanLış yere yazmışım kusura bakma arkadasım heyecan da yapma
    Born To Be wild,Live to Ride...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arabam var zaten benim.benim olayım asfalt köy yollarında tınıgr mıngır gitmek .zevk yani. bi de evden sağa sola giderken arabayı sok çıkar zor oluyor üşeniyorum. ben en çok 2,500 düşünüyorum7000 biraz fazla.bilgiler için teşkkür ediyoum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler