Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Daelim Daystar 250 İdame

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese güvenli sürüşler dilerim
    Uzun araştırmalar sonucunda Daelim Daystar 250 almaya karar verdim. Sıfırını bulamadığım, bulsam da fiyatı yüksek olduğu için ikinci el bakmaktayım. İstanbul avrupa yakasında bu motorun servisi bakımı vs için nereleri önerirsiniz ? İdamesini düşünmekteyim. İşi bilen düzgün bir servis/usta bulmak iyi olacaktır şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    Bu motoru bende düşünmüştüm...
    Konunun takipçisi olacagim
    ____it's my life_1982____

Motosikleti
    Artık Yok...
    sıfırını alırsan sıfırı abs lidir yalnız..

http://www.daelimtr.com/%C3%BCr%C3%B.../daystar--abs/
    Zifir bunu beğendi.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfırını alırsan sıfırı abs lidir yalnız..

http://www.daelimtr.com/%C3%BCr%C3%B.../daystar--abs/
    Logaritma bey, yorumlarınız çok yardımcı oluyor çok teşekkür ederim. Geçen gün de benim bir başlığıma çok açıklayıcı yorumlarda bulunmuştunuz. ABS li olması çok çok güzel bir özellik fakat 20 bin TL fiyat benim için yüksek şu anda. Bir de 2019'a kadar sıfır makine gelmeyecekmiş. Muhtemelen 2019 olunca fiyat yine yükselecektir... Çarem temiz 2. el ne yazık ki
    logaritma bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    o zaman şöyle diyim uzun süreli kullanmayı düşünüyorsan bu eskilere abs kesinlikle uydurulur. bence bunu araştır. abs li yapabilirsin fiyatı uygun olursa çünkü kasa birebir aynı her şeyi aynı..
    Zifir bunu beğendi.

o zaman şöyle diyim uzun süreli kullanmayı düşünüyorsan bu eskilere abs kesinlikle uydurulur. bence bunu araştır. abs li yapabilirsin fiyatı uygun olursa çünkü kasa birebir aynı her şeyi aynı..
    Uzun süreli kullanmayı düşünüyorum. Astarı yüzünü geçmezse ve yapabilecek bir usta bulursam kesinlikle düşünürüm. Avrupa yakasında bakım vs için bildiğiniz güvenilir bir yer var mı peki Logaritma bey ?

Motosikleti
    Artık Yok...
    maslak sanaiyde iki üç usta var ali usta var arı motor , altan motor var, ercüment usta var er moto kağıthane yolu üstünde..
    Zifir bunu beğendi.

maslak sanaiyde iki üç usta var ali usta var arı motor , altan motor var, ercüment usta var er moto kağıthane yolu üstünde..
    Yine siz hayat kurtarıp bilgi verdiniz teşekkür ediyorum. Peki son bir soru sorayım çok meşgul ettim sizi. Alacağım motor 2. el. Sahibi hasar kaza vs yok dedi. Yine de benim ilk motorum olacak o nedenle almadan önce motoru ilk görmeye gittiğimde ne yapmalı ? O motorun alınabilir olduğunu nasıl anlarım ?

Motosikleti
    Artık Yok...
    o tip motorları apaçi takımı , tek tekerci tayfası almaz zaten o motorun cruiser tipi motorların ordan bir artısı vardır.. cruiser tipi motor alan biri daha çok ağır abi tarzı keyifçi adamdır.. o yüzden hor kullanma oranı düşüktür temiz bakmışdır diye düşünüyorum.. almadan bir ustaya gidin deyinki böyle bölye motor alıcam ustam sen bakarmısın. usta tamam derse ki der .. adamı ustaya çağırın motorla gelsin usta orda genel kontrollerini yapsın gerekirse alsın motorla bir tur atsın gezsin gelsin .. sana al yada alma der..

piyasada ss makineye bulaşmıyorsan ve bazı modeldeki nakedlere gazlamacıların tek tekercilerin favori nakedlerine..

cruiser,enduro,touring,scooter bu segmentteki motorları zaten belli amaçdaki insanlar alır çoğuda temiz kullanır satar.. bana sorsan ikinci el 3-4 yaşında r25 yada cbr250 mi yoksa 13-14 yaşında f650gs mi ben riski alır gs derim..
    Zifir ve efendy06 bunu beğendiler.

o tip motorları apaçi takımı , tek tekerci tayfası almaz zaten o motorun cruiser tipi motorların ordan bir artısı vardır.. cruiser tipi motor alan biri daha çok ağır abi tarzı keyifçi adamdır.. o yüzden hor kullanma oranı düşüktür temiz bakmışdır diye düşünüyorum.. almadan bir ustaya gidin deyinki böyle bölye motor alıcam ustam sen bakarmısın. usta tamam derse ki der .. adamı ustaya çağırın motorla gelsin usta orda genel kontrollerini yapsın gerekirse alsın motorla bir tur atsın gezsin gelsin .. sana al yada alma der..

piyasada ss makineye bulaşmıyorsan ve bazı modeldeki nakedlere gazlamacıların tek tekercilerin favori nakedlerine..

cruiser,enduro,touring,scooter bu segmentteki motorları zaten belli amaçdaki insanlar alır çoğuda temiz kullanır satar.. bana sorsan ikinci el 3-4 yaşında r25 yada cbr250 mi yoksa 13-14 yaşında f650gs mi ben riski alır gs derim..
    Anladım Logaritma bey. Birkaç mesaj önce bahsettiğiniz ustalardan birisiyle tanışıp motoru ona götürmem mantıklı olacaktır o zaman.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Fikrinize katılmıyorum, abs zannettiğiniz kadar kolay bir sistem değildir, senkron çalışır ve absli motorun beyni aynı model abssiz motorun beyniyle farklıdır yani bu durumda çıkma olduğunu bile varsaysak bütün abs parçalarını(beyin,kanallar,okuyucu.vb) toplayıp absli hale çevirmek çok yüksek maliyetlere ulaşacaktır ki sağlıklı çalışacağını da düşünmüyorum, yani o işi boşverin 😂

Şimdi alacağım motorun plakasını sorguladım da. Gelen mesajda Daelim s3 Advance görünüyor. Bu işte bi gariplik var sanki?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)