Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ER-6n vs. Fz6 Fazer (yardım lütfen özellikle kullanıcı arkadaşlar)

Motovento
    REKLAM ALANI
    dou147 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    arkadaşlar biliyorum sınıfları aynı değil ama bir türlü karar veremedim çok yakın bir zamanda bu iki motordan birini alacağım... fiyatları hemen hemen aynı...

Kawasaki ER-6n
    + yeni bir motor yeni bir teknoloji
    + tork daha yüksek 6,7 kgf.m (fazer 6.4 kgf.m)
    + daha alçak ağırlık merkezi nedeniyle daha dengeli olduğu söyleniyor şehir içi daha avantajlı

- fiyatı acaip şişirme nisanda 10800 ytl ye satılan motor şimdi 16000ytl
    - naked olduğundan rüzgarın rahatsız ettiği söyleniyor

Yamaha FZ6 Fazer

+ daha yüksek beygir gücü 98hp (er-6n 72 hp)
    + ön grenajlı olduğundan rüzgardan koruyucu
    + çok satılan bir motor olduğuna göre vardır bir kerameti

- ekim ayında ingilteredeki motor fuarında yenisinin tanıtılacağı konuşuluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freshpide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1
    merhaba

BEN olsam ER yi alirdim, bence her acidan fz sinifindan daha iyi

tabiki karar sende

alinca resimlerini yüklersin insallah
    Too much Too soon means you get hurt.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    frespide mümkünse biraz daha açıklayıcı cevap verebilirmisin ? nasıl yane her konuda iyi mesela bir iki örnekle...

inşallah bir alayımda resimleri tabi ki koyarım

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    dou, alacağın motordan beklentilerin ne? ona göre cevap verelim...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Çok farklı ya nasıl ER'yi alırım dedin Freshpide

Fazer güç ataklık kıvraklık ivmelenme bakımında zaten çok çok farklı ses istiyorum güç istiyorum diyorsan fazer alınası bir motordur....

ER6 ise çift silindir sesi istendiği kadar tatmin etmeyen bir motor fiyatı ise motora göre cok cok fazlaca... Ayrıca sadece o verilerde ki tork için alınacak bir yanı yok fiyat olarak ikisiinin arasında kaldıysan Fazer bence iyi secim olur...
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Shamyl genelde istanbul içi çengelköy- davutpaşa arası bazen haftasonu kısa gezilerde yada duruma göre daha uzun onu artık motoru alında görecez arkadaşım... şehir içinde kıvrılayım trafikden kurtulayım, gezilerde selesi rahat olsun beni yormasın gücü yerinde olsun bastımmı gitsin (40 yılda bir giderim ama giderim...) eh birde az yakarsa yemede yanında yat valla

bu gün sorduğum motor hocalarıda ER-6n bu koşullar (fiyat ) altında kesinlikle tavsiye etmedi arkadaşlar....

freshpide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1
    fazeri hic sevmem, babasini bile sevmezdim

aslinda kawasaki yi tavsiye etmem ama o yeni er6 baba gibi, bindim kullandim , tavsiye ederim.. fiyati tabiki asiri olacak, en son teknoloji onda, en yeni tip de o.. okadar olur

karar sende dou
    Too much Too soon means you get hurt.

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dou147 davutpaşada işin mi var yoksa okulmu?
    ayrıca ben olsam fazer alırdım neden;
    1-ön grenaj var, rüzgarda önemli (özellikle kış aylarında buz gibi havanın direk vucuduna carpmasını önler)
    2-daha güçlü ve teknolojiside o kadar eski değil kawaya göre
    3-yamaha türkiye şartlarında daha avantajlı (servisyedek parça 2. el)

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    okul için davutpaşadayım arkadaşım YTÜ metalurji ve malzeme müh. 3 görünümlü 2,5. sınıf böyle sorduğunu göre buyuk ihtimal sende davutpaşa sürgünündeki YTÜ öğrencilerinden birisin yanılıyormuyum ?

Kararımı Yamaha FZ6 Fazer (metalik gri) dan yana verdim haftaya cuma bayinin elinde olacakmış inşallah...

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Hayırlı olsun,doğru seçim

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Hayırlı olsun doğru seçim....

Freshpide Kawa yeni tekneloji değil malesef sadece Er5 in yenilenmiş 650 cc versiyonu...
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı dou147 adlı üyeden alıntı
    okul için davutpaşadayım arkadaşım YTÜ metalurji ve malzeme müh. 3 görünümlü 2,5. sınıf böyle sorduğunu göre buyuk ihtimal sende davutpaşa sürgünündeki YTÜ öğrencilerinden birisin yanılıyormuyum ?

Kararımı Yamaha FZ6 Fazer (metalik gri) dan yana verdim haftaya cuma bayinin elinde olacakmış inşallah...
    en iyisini yapmışsın kawa alsan yedek parça sorun servis sorun ayrıca bu benim kendi düşüncem: kawa'ya göre yamaha daha saglam ve dahada performansı yüksektir.

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

evet bende oralarda sürünüyorum makine müh. bölümündeyim bu sene d.paşa işkencesi bitecek inşallah. bende 2 görünümlü 1.5 sınıfım. motorum olmadan önce sabahın 6 buçuğunda kalkmak zorunda kalıyordum şimdi 8 de kalkıyorum
    bu arada bence iyi bir karar vermişsin. şimdiden hayırlı olsun..

afterdarq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dou147 hayırlı olsun yeni motorun ,
    ELINT Kawasaki de ne gibi bir servis sorunu varmış? Kawasaki kullandın da servis problemi yaşadındamı yazıyorsun? hey allahım!

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı afterdarq adlı üyeden alıntı
    dou147 hayırlı olsun yeni motorun ,
    ELINT Kawasaki de ne gibi bir servis sorunu varmış? Kawasaki kullandın da servis problemi yaşadındamı yazıyorsun? hey allahım!
    senin servis sorunu yaşamamış olman herkezin böyle oldugu anlamına gelmez. ben servisindeki elemanın motoruma bakım yaparken yaptıgı bir hatadan dolayı kaza yaptım onun yüzünden şimdi motora binemiyorum. yakınlarım bayaa korktu şimdi izin vermiyorlar. motor almama. ayrıca sen bana dogu karadeniz bölgesinde kawasakinin birtane satış noktasını göster veya hadi onuda boşver birtane yetkili servisini gösteririmisin ama yamaha hondanın servisleride satış noktalarıda var. .... bak işte kawasakinin böyle bir servis sorunu var bu arkadaşımız dogu karadenize gezmeye geldi diyelim motoru bozuldu ee ne olcak kaldırıp istanbulamı götürcek ama yamahada böyle bir sorun olsa servisleri var. sen er 5 inle dogu karadenize gezmeye gelirsen de motorunda bir sorun çıksa ne yapacaksın merak ediyorum dogrusu bak şuan buraya en yakın kawasaki servisi 600 km uzakta yani samsunda ..... aldıgın motorun kalitesi kadar yaygın servis agı olup olmamasıda önemli motorunla bir geziye çıkarken için rahat olmalı olmadık bir yerde sorun çıkarsa servisini bulmabilmesin ....

ayrıca sana kawasaki ve yamaha servislerinin sayısı söyleyim
    1)kawasaki:32 adet servis (http://www.kawasaki-turkiye.com/)
    2)yamaha:194 servis.. bukadar oldugunu ben bile tahmin etmiyordum http://www.beldeyama.com.tr/www/urun...un.php?k_id=13

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    doğru seçim şimdi al motorunu ve keyfini sür kawa-mawa hikaye

diğer markalar kur ve ötv artışında fiyatlara cüzi bi zamla geçiştirirken kawa 11 lik motoru 16 yaptı helal olsun ona daha çok satar bu kafayla...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    açıkcası zaten kawa nın bu şeçimi kaybetmesinin en büyük sebebi fiyatının tamamen balon olmasıydı... en son bugun konuştuğumda herşey dahil motor bana kawa ile aynı fiyata geldi gibi duruyor bakalım belki bir iki şeyde kurtarırız asıl yüz yüze alım satımda

yavuzk2004 allah hepimizi kurtarsın arkadaşım ama malesef benim bölüm toptan orada inşallah bende saat 630 da kalkmakdan kurtulucam 9 daki ders için tüm ümidim o birde dönüş yolu tabe

bana hak veren (veya vermeyen ) ve sevincime ortak olan herkese teşekkür ederim allah hepinize daha iyilerini nasip eder inşallah

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fazer varken başka motor alınırmı yaa? Fun Club'ı olan kaç model var türkiyede Fazer gibi? Demekki var bi keramet dimi? Çok doğru bir tercih, hayırlı olsun...
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    bir hafta once olsaydı 2 motora bakıp direk olarak KAWA derdim. fekat gecen hafta 2 defa yakından gordum makıneleri, fazer dover abi

Tam gabe'nin dedigini yazacaktim. iki makina yanyana dururken bak bi. O zaman karar vermen kolaylasir. Ben de 6f mi alsam diye dusunuyordum, cunku fiyati uygundu. Ama kawa oldukca fazla fiyat arttirmis. Artik dusunulecek bi yani kalmamis , fazer daha uygun diyorum. Bir de 6f'in benzin gostergesi yok, orta ayak yok.
    2006 FZ6 Fazer

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler