Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MT-7 mi CB650F mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    badabat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650-Yamaha MT09
    Merhaba arkadaşlar,

uzun zamandır chopper kullandıktan sonra şehir içinde kıvrak ve yakıt tüketimi uygun bir makine almayı düşünüyorum.

Hava güzel olduğu taktirde hergün işe motor ile gideceğim ve gidiş-geliş yaklaşık 100km.

Bu iki motor gözüme güzel gözüküyor tecrübelerinize ihtiyacım var hangisini tercih etmeliyim.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    4 silindir tercih edilesidir. 650 olduğu için üst vergi diliminden muaftir. Sesi tipi hoştur.

Yakından bakıldığında gel beni al der. Benim gozlemim bu yönde. Tercih sizin.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    4 silindir candır

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı badabat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

uzun zamandır chopper kullandıktan sonra şehir içinde kıvrak ve yakıt tüketimi uygun bir makine almayı düşünüyorum.

Hava güzel olduğu taktirde hergün işe motor ile gideceğim ve gidiş-geliş yaklaşık 100km.

Bu iki motor gözüme güzel gözüküyor tecrübelerinize ihtiyacım var hangisini tercih etmeliyim.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.
    Merhabalar,

Yazmış olduğunuz beklentileriniz ile seçmiş olduğunuz motorlar kesinlikle örtüşmemekte. her iki motorda agresif ve yakıt tüketimi ekonomik olmayan modeller. Sizin isteklerinizi mantık çerçevesinde karşılayacak motor ise Hondanın NC serisidir. Gücü , yakıt tüketimi ve konforu (özellikle X serisi) sizi fazlası ile memnun edecektir.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Merhaba, chopper motor dan sonra bu motorların yakıtı sizi etkilemez diye düşünüyorum, bence 650 cc 4 silindir.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birisi çift silindir naked,diğer 4 silindirli sport touring.İkisi de bir biri ile alakasız aletler.İkisinin de yakıt tüketimi pek uygun değil.Ama şehir içi kıvrak derseniz MT-07 sanırım daha uygun olur.Az yaksın,ekonomik olsun ama çok güçlü olmasın derseniz @ Okan Sinan Ocan hocamızın dediği gibi NC serisine bir göz atabilirsiniz.Yada üçün bir seçenek Kawasaki ER-6 N yada Z650.Kısmen biraz daha sakin ve yakıt tüketimi birazcık daha az.Ama parça ve servisleri can yakabilir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    CB650F
    CB650F kullanıcısıyım. Motosikletimden çok memnunum. 100 km de yakıt ortalması 5-6 lt. arasında. Agresif kullanımda daha da artacaktır.
    Mt07 hakkında söyleyebilecek bir şeyim yok. Yakıt tüketimi önemliyse NC serisi de göz önüne alınmalıdır. 2 yıl NC700s kullandım. Yakıt tasarufundan başka hiç bir keyfi olmsyan bir motosiklet.
    Hayırlı olsun şimdiden seçeceğin motor.
    Motor_Derili ve oialdemir bunu beğendiler.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Yazmış olduğunuz beklentileriniz ile seçmiş olduğunuz motorlar kesinlikle örtüşmemekte. her iki motorda agresif ve yakıt tüketimi ekonomik olmayan modeller. Sizin isteklerinizi mantık çerçevesinde karşılayacak motor ise Hondanın NC serisidir. Gücü , yakıt tüketimi ve konforu (özellikle X serisi) sizi fazlası ile memnun edecektir.

Sevgilerimle
    Hocam ortalama 5-6 litrenin neyi çok ? Sırf bu yüzden motor bloğu araba karakterinde olan nc yi neden alsın ?

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Tabiki Exc 250-F.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mt07 kullanıyorum artçınız olacaksa direk eleyin ama fiyat performans açısından en mantıklısı gibi...

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    390 duke
    bütçe varsa z650
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ortalama 5-6 litrenin neyi çok ? Sırf bu yüzden motor bloğu araba karakterinde olan nc yi neden alsın ?
    Araba karakterinde bir blok değil , direk olarak Honda Jazz ın bloğundan bahsediyoruz. Bu hiç de keyifsiz bir blok değil. Amaç motorla sadece bol devirle gürültü yaratmak ise NC doğru seçim değil ama işe gidip gelmek için hem akıcı hem kıvrak hem de ekonomik bir seçenek aranıyorsa NC en doğru seçim. Ayrıca 52 beygirlik gücün neresi az onu da hiç anlayamıyorum. Üniversitede okurken para kazanmak için 50 beygir bile zor çıkartan Anadol kamyonetimle bir tonluk yüklerin altına girip ne rampalardan tırmanıyordum . Düz yolda boşken 100 e bile çıkabiliyordum

İşe motosiklet ile gidip gelecek olan bu arkadaşımızın günlük olarak yazdığı yol miktarı 100 km. NC serisi diğer iki motordan da ortalama 2 lt daha az yakıyor . Bunun anlamı şudur Ayda 22 gün işe gidip gelen bu arkadaşımız için 44lt lik bir tasarruf yani 220 tl den fazla aylık cebinde kalacak para demektir. Yıllık olarak bu miktar (sadece işe gidip geldiğini bile varsaysak) en az 2500 tl dir.

Hondanın sınırsız kilometre ve 4 yıllık garanti süresinide göz önüne alırsak mantıklı olan seçenek NC dir.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    MT7 kardeşimde var. çok eğlenceli bir motor. Ama benim arabamdan daha çok yakıyor. Şehir içinde işe gidip gelmek için ben tercih etmezdim. Zaten naked motor, rüzgar alması bir yana yağmurda çamurda zor olur işe gidip gelmek. Zaten bu yüzden kendime motor alırken rahatımı düşünüp xmax 250 aldım.

Amaç işe gidip gelmekse az yakan ve yağmurda, rüzgarda daha rahat sürüşü olan model seçmek mantıklı. Tabi her şeyde olduğu gibi mantıklı seçeneklerin eğlencesi de çok olmuyor.

Okan Hocam da ele verir talkımı kendi yutar salkımı. Kendisi XJ6 ile 9000 devirlerde Sarıcakaya virajlarında keyif yapar, ele gelince de nc750.

Yok badabat gardaşım, bakma sen Okan Hoca'ya. Git istediğin motoru al. Tracer 700'ün üstüne oturdum dün mesela. Çiççek gibiydi walla. MT-07 de CB650F de mis gibi motorlar. ER-6n de ha keza çok hoş. CB500F de amaca uygun. 390 Duke de olur.

NC mece alınmaz. NC yerine CB500F bile daha zevkli. Hatta yakıt sarfiyatı bakımından bir düşünce varsa CB650F'den daha az yakacağı kesin gibi. Öbür motorlarla iki vites değişimi yapılacak yolda ne o öyle kırksekizyüzbin kere vites değiştirip durmak... Hele bir de DCT seçeneği koymuşlar ki ıııyyyğh... Aciyip aciyip şeyler...

(bkz: Honda NC750S DCT Test Ettim)

(bkz: Honda NC700X denedim)

(bkz: CB500F Test ve 390 Duke ile Karşılaştırma)

M.M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mt07 kullanalar yakıtından şikayet edenler ne kadar yakıyor yazabilir mi?
    Mesela 120 civarı hızlarda 4 bin devir bandında yada daha düşük ne kadar yakıyor?

Motosikleti
    honda cb650f
    Ben cb650f kullanıyorum gayet güzel kullanımı rahat tavsiye ederim

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı M.M adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt07 kullanalar yakıtından şikayet edenler ne kadar yakıyor yazabilir mi?
    Mesela 120 civarı hızlarda 4 bin devir bandında yada daha düşük ne kadar yakıyor?
    Genel anlamda sakin kullanırım. Motorun ortalama yakıt bölümünde 5 lt yazıyor. Tabi stabil hızlarda 3 ltlere düştüğüm yollar etkilemiştir. Genel anlamda mt kullanmak istiyorsak 5ltyi gözden çıkarmak gerekir.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Selam, Mt7 şehiriçi ortalamam 6-7 litre, 120 sabit hızda 3.5-4.5litre civarı tüketimi vardır..

M.M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bence bu değerler gayet güzel.Örneğin siz 120 km hızla 4 bin yada 3500 devirde stabil giderken atıyorum 3.5 lt yakıyorsunuz adam 125 cc motorla sizin hızınızda stabil gitmesi için ful devirde kullanmalı.Yani yakıt sarfiyatı aynı yada yakın değerler oluyor.Altınızdaki makinada belli 700cc eğlenceli torklu makina.

badabat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650-Yamaha MT09
    Arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için teşekkürler. CB650F almaya karar verdim. hayırlısıyla temz bir tane buluruz inş.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)