Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Suzuki GS500 mü? Kawasaki ER 5 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki motoruda kullanmayan arkadaşlar lütfen yorumlarının başına ''bence ''kelimesini eklesinler,işkembeden sallamakla motor hakkında değerlendirme yapılmasın,ben iki motoru da kullandım,bende buradaki arkadaşlar gibi önceleri er5 diyordum,er5fanatikleri alın,kullanın motorunuzu,daha sonra fırsat bulursanız birde gs500 kullanın,kıyaslayın değerlendirin ,100 seneyi geçkin zamandır hava soğutmalı motorlar,havada karada denizde çeşitli taşıtlarda kullanılıyor,mesele disk frenle su soğutma karşılaştırması değil,su soğutmalı olmasının pratikte yakıt tüketiminde avantaj sağlaması gerekir,ama böyle bişey yok,gs500 her koşulda er5'göre en az %30daha azyakıt tüketir,parçası daha kolay ve çabuk tedarik edilir,işçiliği daha üstündür, sesi ve duruşu(zevk meselesi)bence daha güzeldir,fakaaat evet er5 gs500 ü süratte geçer,(ben gs500 le max.195 yaptım orjinal haliyle ve 90 kiloyum)kullanmayan ,bilmeyen arkadaşlar atıp tutmasın,ben şimdiye kadar hava soğutmalı japon motosikletleriyle en az 50.000 kmyol yaptım,hiç hararet problemi yaşamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    almıyorum er5 filan alla alla peki bu kıyaslamaya cbf500 ü de katalım. honda mı suzuki mi. fiyatı da göz önüne alalım bence.

suzukinin fiyatına cbf500 arka disk fren, arka amortisör suzuki gibi ayrıca su soğutmalı, yakıtı da sitede alan yok ama daha azdır. herşeyden önce honda TR de marka olarak daha iyidir suzukiden. bence demiyorum çünkü öyle.

honda varken o paralara suzukiyi almak saçma olur. tabi yeni çıktı motor önceden alanlar bişey yapamaz.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

cbf500 ile bugün 30 km yol yaptım(bugün arkadaşım aldı),http://img407.imageshack.us/img407/4...to001019yn.jpg
    çok güzel bir motosiklet,honda kalitesi her türlü kendini belli ediyor,vitesler pamuk gibi,detaylı test edince görüşlerimi yazarım

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    cbf500 naked bike 500cc sınıfında bir numara olacak bence. yorumlarını bekliyoruz phaetonw12.
    bu fiyata sıfır suzuki alanlar olur mu hala bilemem. tamam er5 iyi değildir belki ama honda zirveye oturacak gibi.
    bence suzuki ve kawasaki fiyatlarını gözden geçirmeli. biraz rekabet yaratsalar bizim açımızdan da iyi olur
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

cbf500'e kullanıcılardan yorum yok mu? özellikle er-5, gs500 ve cbf500'ü kullanma şansı bulan arkadaşlardan

cbf500,gs500 ve er5'i kullandım, şu anda en mantıklısı cbf500 almak,tavsiye ederim

peki bu motorlar şu anda kaç para yakıyo yani üçünüde bilen yada ayrı ayrı objektif olarak söyleyebilecek biri warmı acaba 100 km de kaç litre yakıyorlar

en az gs500 yakıyor,er5 ve cbf500 hemen hemen aynı yakıyor ama farklar az,gs500 ortalama km de 13-14ykrş,er5 ve cbf500 de 15-16ykrş yakıyor,fakat er5 bastığın zaman 20ykrş lara kadar çıkıyor

basbali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya bunun tartışmasımı olur.Tabiki ER 5

ya şimdi er 5 160 000 mi yakıyo yada gs 500 140 000 bunlar neredeyse araba kadar yakıyolar hya biraz fazla değil mii??

Alıntı ozan_ adlı üyeden alıntı
    ya şimdi er 5 160 000 mi yakıyo yada gs 500 140 000 bunlar neredeyse araba kadar yakıyolar hya biraz fazla değil mii??
    kardeş sen hiç motosiklet kullanmadın galiba,bugün en küçük scooter (50cc) bile 6-8ykrş yakıt tüketir,500cc çift silindirli bir makine 13 ykrş yakmış çokmu sence?ben eğer 100km/h sürati geçmezsem şehirlerarası yollarda 10 ykrş'a iniyor tüketim,yine de çok diyorsan sen alma bence motor falan,çünkü motosiklet herşeyden önce bir tutku ve zevk makinasıdır,yakıt tüketimi belki 3. belki de 4. sırada gelir,özellikle de ekonomik olan 0-250cc üstüne çıkıldığı zaman

ya nekadar istiyorum anlatamam motor yok yani yüzü geçemssen olan bilgiyide wermen beni rahatlattı açıkçası bencede tutku meselesi ite ama baba parasıyla zor oluyo birazcık şu anda onun kavgasındayızda hangisi az yakar onu alıcazz ama teşşekür ederim genede cevabın için bide sen gs 500 den bahsediyosun dimi 100 kuruş için

evet,kendi motorumdan bahsediyorum,2004 gs500,bu arada iş yerimdeki samimi olduğum bir bayan arkadaşımda 2006 cbf500 var,onunla da yaklaşık 400 km yaptım,hatta şu anda bugün eve onunla geldim ,benim motorum şirkette,mümkün olduğu kadar tarafsız olarak yazıyorum görüşlerimi

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Birde superbike'leri duysalar!!!!!!!!

ya tabiki tahmin ediyorumda ciddi olarak almayı düşünce bööle insan bi an düşünüyo acaba mantıklımı oluyo diye bu durumda benim için en uygunu gs 500 oluyo en azından benzin masrafı olarak bide bu iki motorunda yani er-5 ve gs 500 ün ikinci el fiyatları ne kadar acaba bi yardımcı olabilecek misiniz acaip dalgalı fiyatlar alıyorum çünki 8.5 milyardan 6 milyara kadar ki en yaşlısı 2003 bu motorların anlam weremiyorum.

vallaha şu anda piyasa çok karışık,ben şu an satacak olsam kaç para eder inan bilmiyorum,ama kesin olan bir şey var;o da çok yakında mayıs sonu gibi bütün firmalar ötv zamlarını tamamen fiyatlarına yansıtacak ve piyasa da ister istemez yükselecek,bence almak istiyorsan acele etmelisin,eğer ilgileniyorsan izmirde 2004 model var,benimkinin aynısı sanırım 7800 istiyor ve 4000 km'de,ilgileniyorsan özel msj at,veya msn de görüşelim

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Abicim sen en iyisi suzuki bandit 600 S al bak dalgana, rahatlıksa rahatlık performans ta yeter,yağ soğutmada var arka frende disk oooo daha ne istiyoruzki diilmii
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

apachehasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Er 5 güzel motosiklet. Bence olay şöle kawasaki bu motosiklette ki motoru 3 ayrı modelinde kullanır
    1 - Er 5
    2 - Kle 500
    3 - En 500
    niyemi elbette sorunsuzluk. Motordan sorun yaşamazsın.Hem güçlü hemde su soğtmalı motor her zaman tercihtir. Durduğu yerde çalışmaya saatlerce bırak sorun yaşamazsın. Hava soğutmalı motoru durduğu yerde veya düşük süratlerde yüksek devirde kullanmak benc her zaman problem yaratır. Ayrıca arka amortisörün tek çift olması olayında da benim fikrim şöle ; Racing değil ki bu motosiklet illaki tek amortisör olucak. Bence zaten çift olması gerekli. Şöle düşün tek silindirli cruiser olurmu ? Bece touring olan bu kasa motosikletlede çift amortisör görünümü bütünleştirir. Fiyat/performans a ben önem veririm. "0" da elbette Er 5 ağır basar. Tabi 2. elde iş değişir. Orada fiyat konuşur, aynı modelde % 20 daha ucuza suzuki bulabiliyosan onuda düşüncen elbette. Tercih meselesi ama fikrim böle işte.

serref - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    presto pr150
    bence ER5

scarface - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayalimdeki motor...

er-5...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler