Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni cub Motosiklet Almayı düşünüyorum Sizin Önerileriniz Nelerdir ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    jaglerx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda innova
    Arkadaşlar Merhaba Yeni Bir Cub motosiklet almak istiyorum honda innovam,var idi,çalındı bulundu lakin berbat şekilde yeni bir Cub motosiklet almak istiyorum Önerilenizi Bekliyorum Bu arada Sıfır Km almak istiyorum şimdiden ilginiz için teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Joymax 250i- 2014-2016 / Tvs Neo X3i
    Merhaba, bende yaklaşık 2 hafta önce 3250 9 taksitle TVS Neo x3i aldım, daha önce cub tecrubem yoktu yamaha ve honda bütcemin üzerindeydi.
    henüz 70 km falan kullandım. şu ana kadarki izlenimlerim şöyle;
    1- Yan ayak müşürü yok sürekli açık unutuyorum ilk virajda hatırlatıyor kendini.
    2- ilk kez dün 70km hıza çıktım (rodajda 40 ı geçmeyin diyor).titreşim fazla geldi bana.
    3- far aydınlatması yetersiz gibi.
    4- motor ısınana kadar çok stop ediyor, bu havalarda bile jigle ile çalıştırıyorum,
    5- yakıt tüketimi biraz fazla geldi bana- rodajda olduğundan dolayı olabilir belki.

umarım bir fikir vermişimdir.

Motosikleti
    R25
    Çinliden uzak dur ne alırsan al tavsiyem Cup yerine bajaj boxer al

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı muratozt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bende yaklaşık 2 hafta önce 3250 9 taksitle TVS Neo x3i aldım, daha önce cub tecrubem yoktu yamaha ve honda bütcemin üzerindeydi.
    henüz 70 km falan kullandım. şu ana kadarki izlenimlerim şöyle;
    1- Yan ayak müşürü yok sürekli açık unutuyorum ilk virajda hatırlatıyor kendini.
    2- ilk kez dün 70km hıza çıktım (rodajda 40 ı geçmeyin diyor).titreşim fazla geldi bana.
    3- far aydınlatması yetersiz gibi.
    4- motor ısınana kadar çok stop ediyor, bu havalarda bile jigle ile çalıştırıyorum,
    5- yakıt tüketimi biraz fazla geldi bana- rodajda olduğundan dolayı olabilir belki.

umarım bir fikir vermişimdir.
    bu motor hakkında biraz daha fikir verir misin? yakın zamanda alacagım da..
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    honda innova
    Tesekkur ederim cevaplariniz icin tvs neo hosuma gidiyordu tork u olsun beygir gucu olsun tabi kagit uzerindeki veriler olarak bunu eleyecegim sanirim sizin yorumlar isiginda boxer peker motorda test surusu yaptim bu motoru alacaktim yalniz bu motor bu fiyata iyi sayilabilinir lakin guven vermiyor benim test surusundeki incelenemelerim. Titresimde hat safhada honda turkiyede iletisiminde honda 2017 de yeni cub model getirmeyecegini belirttiler .. Yamaha crypton ise fiyati 5,150 tl honda cbf ile ayni fiyat neredeyse benim istedigim cub motosiklet torku guzel olsun guclu zaten honda innovada 110km gecmiyor .

Motosikleti
    neo 110 km hız yapamaz. şöylede bir durum var Neonun sıfır olarak 2014 modelleri var elde kalanları satıyorlar. sonrasında getirmemişler sanırım.
    Biraz daha yol yapayım, ancak o zaman fikir verebilirim. daha öncesinde hep iyi scooterlar kullandım (pcx, sym gts 250 evo, sym joymax 250 gibi) bu nedenle karşılaştırma yapma şansım yok - ad

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor hakkında biraz daha fikir verir misin? yakın zamanda alacagım da..
    Sayın Sbr sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışayım ?

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    2015 Crypton kullanıyorum sıfır aldım altı ayda 5000 km yaptım. Henüz hiç bir şikayetim yok. Çoğunlukla artçılı kullanıyorum.
    İzmir içi karşıyaka-konak işe git gel yapıyorum.
    Hafta sonları izmir-ayvalık, izmir-çeşme, izmir-kuşadası artçılı gidiyorum.
    Çekiş, yakış, titreşim seviyesi, konfor fena değil. Tavsiye ederim. Bakımlarını serviste yaptırıyorum. Hiç stop etme vs bir problem yaşamadım. İzmir'e yolun düşerse görüşebiliriz, inceleyebilirsin.
    Aydınlatması çok iyi değil. Lastikleri cub motorlara göre iyi sayılabilir. Kendi çanta demiri biraz küçük. (en küçük boy çanta takılabiliyor) Aynaları çok iyi değil ancak idare eder.
    2015'ler 110'luk 2016daki yeni kasası 115'lik. İnternet sitesinde hala eski kasanın fotoğrafları olması saçmalık. Yeni kasayı çok bilmiyorum ama cbf ile aynı fiyat değil sanırım. CBF 6200TL civarı ilen crypton 4500TL civarı (internet sitesi fiyatları).

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Benim inazuma motorum var, fakat bursa da da oturuyorum şehir içi hergün kullanıyorum o yüzden inazuma eskimesin diye geçen sene bir tane kuba rainbow sıfır cub aldım fakat memnun kalmadım plastik aksam kaporta iyiydi ama motoru şanzımanı ve yol tutuşu çok kötü geldi bana satıp yamaha crypton 2015 aldım 4300 tl ye ve çok beğenerek kullanıyorum süspansiyonu , kalitesi çok güzel. Bu arada cup bambaşka bir dünya, ıvır zıvır bajaj majaj la karıştırmayın mesela bir cup tek elle kullanılıp sol elle eşya taşıyabilirsiniz başka hiç bi,r motorda olmaz çünkü sol gidonda ne fren var ne debriyaj ayrıca çok hafif her yerden geçer, kros bile yapabilir, ben cup la uludağın zirvesine bile çıktım

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı muratozt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neo 110 km hız yapamaz. şöylede bir durum var Neonun sıfır olarak 2014 modelleri var elde kalanları satıyorlar. sonrasında getirmemişler sanırım.
    Biraz daha yol yapayım, ancak o zaman fikir verebilirim. daha öncesinde hep iyi scooterlar kullandım (pcx, sym gts 250 evo, sym joymax 250 gibi) bu nedenle karşılaştırma yapma şansım yok - ad

Sayın Sbr sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışayım ?
    o zaman soruyorum

1. sarf parçalar haricinde farklı bir parçaya ihtiyaç duydunuz mu? amortisör keçesi, gösterge vs gibi.. yedek parça bulmada problem yaşar mıyım diye tereddütlerim var.
    2. halen 2014 modeller satılmakta. acaba isotlar bu motordan umıdı kesıp bır daha ıthalatını yapmayacak mı acaba?
    3. artçılı kullanımda performans nasıl. rahat gıdebilecegı hız nedir?
    4. göstergedeki istart ışığı sadece 2dk yanıp sönüyor mu yoksa herhangi bir müşüre mi bağlı?
    5. bu motoru sıfır alacagım. o paraya alabılecegım daha ıyı bır cub yok sanırım. aynı paraya ıkıncı el innova alınabilir diye dusundum fakat sıfır motor yerine 10 senelık bır motor almak pekte mantıklı gelmedı acıkcası. ayrıca neo nun tıpı daha hoş. bu konudaki fikrin nedir?

şimdilik bu kadar. aklıma gelen olursa rahatsız ederim
    jaglerx bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    1,5 yıl Bisan Lifan tay 100cc CUB kullandım. Titreşim mükemmel, o kadar titriyor ki; "eşim ben binmeyeyim diye aldın motoru" şeklinde söylendi. Frenler berbat, yakıt 3/3,5 lt civarı. max hız 100 km. 1400 tl ye sattım paketçiye, ama kendime inanamadım nasıl o paraya sattım diye
    Sonuç olarak alma bundan
    jaglerx bunu beğendi.

ahmetunuver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT135
    Maalesef sıfırı yok ama, bence İnnova dan sonra Modenas GT 135 almalısınız..
    3 yıldır kullanıyorum, hiç üzmedi gayet memnunum..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-inceleme.html
    SAZMAN ve jaglerx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ahmetunuver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef sıfırı yok ama, bence İnnova dan sonra Modenas GT 135 almalısınız..
    3 yıldır kullanıyorum, hiç üzmedi gayet memnunum..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-inceleme.html
    yedek parça durumu nedir? modenasın distributoru var mı?
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    o zaman soruyorum

1. sarf parçalar haricinde farklı bir parçaya ihtiyaç duydunuz mu? amortisör keçesi, gösterge vs gibi.. yedek parça bulmada problem yaşar mıyım diye tereddütlerim var.
    2. halen 2014 modeller satılmakta. acaba isotlar bu motordan umıdı kesıp bır daha ıthalatını yapmayacak mı acaba?
    3. artçılı kullanımda performans nasıl. rahat gıdebilecegı hız nedir?
    4. göstergedeki istart ışığı sadece 2dk yanıp sönüyor mu yoksa herhangi bir müşüre mi bağlı?
    5. bu motoru sıfır alacagım. o paraya alabılecegım daha ıyı bır cub yok sanırım. aynı paraya ıkıncı el innova alınabilir diye dusundum fakat sıfır motor yerine 10 senelık bır motor almak pekte mantıklı gelmedı acıkcası. ayrıca neo nun tıpı daha hoş. bu konudaki fikrin nedir?

şimdilik bu kadar. aklıma gelen olursa rahatsız ederim
    1- henüz yeni aldım daha 70km'de henüz bir parça ihtiyacım olmadı. Yedekparça sorununu açıkcası bende düşünmekteyim çünkü bu motordan pek fazla yok sahibinden de maksimum 10-12 ilan oluyor.
    2- Bu sorunun cevabını İsotlardan almalısın. isotlar tvs bir çok modelini türkiyeye getirmiyor zaten. varsa yoksa apache . http://www.tvsmotor.co.id/en/rockz.aspx getirselerdi iyi olurdu mp3calar/fm radio bile var
    3- rodaj döneminde olduğum için sadece 1 kez artçılı denedim 70'i geçmedim ama pek birşey beklememek lazım.
    4- Motor 25 derece olunca yada 2dk sönüyor.
    5- Açıkcası bende param buna yettiği için hatta 9 taksitle aldım, öncesinde scooter bakıyordum ama eli ayağı düzgün bir scooter 5000 TLden başlıyor. teker boyutu ve fiyatı nedeniyle bunu tercih ettim, şehir içinde kullanacağım için de vitesli motor istemedim yoksa bajaj boxer almayıda düşünmüştüm. eğer paran nakit ise Modenas GT 135 yada Innova düşünebilirsin ama çok temiz bulmalısın ! gerçi çok temizindende 5000 isterler bunların

şimdilik yazabiliceklerim bu kadar bi 500 km yapayım daha çok detay verebilirim sanırım.

ahmetunuver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT135
    yedek parça durumu nedir? modenasın distributoru var mı?
    Ben 30 bin km yi geçtim, yağ ve yağ filitresi ve arka lastik değiştim, başka ihtiyacım olmadı, bunları kendim yapabiliyorum..
    Yedek parça ve distribütör alttaki linkte var ama bence pek ihtiyaç olmuyor...
    https://www.google.com.tr/search?q=m...hrome&ie=UTF-8

http://hizir-otomotiv.com/Modenas.html

Motosikleti
    honda innova
    Sevgili dostlar innova gercek anlamda guzel motosiklet komple motorun sanzimanina kadar sokup topladim kii zaten tamir isini kendim yaparim
    Malzeme kalitesi oldukca iyi lakin 2el innovalarada 4bin 5 bin verilmez sonucta c90 10000bin tl istiyolar akli olan almaz derim sonucta dunyanin en saglamiysa sonradan uretilen motorlar kotumu ?teknoloji gun gittikce ileriye gidiyor .bizim ulkemizde dolar yuksek oldugu icin malesef honda bayi de mantikli sekilde soyluyor bugun honda innova getirsek 6bin Tl olur en kotu ihtimal ile bunun pazarda tutunmasi zor diyorlar simdi cub motosikletleri kullanan orta seviye guce sahip olanlar olarak goruluyor peki.. Yani benim aldigim bilgilerde honda wingo ile devam edecek ... Cinli almayin diyen arkadaslarima katiliyorum lakin baska secenekte kalmiyor bize ..yamaha 2016 cryptonu yakindan inceledim 115cc olanlari china yazilari her yerde fiyati 5.112 Tl .dir.. Bu honda yamahayi biraz dizginleyecek olanda hintli motor ureticileri kii bu yakin zamanda anlasilacak ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Modenasi alacaktim guzel makina kriss 2 de baktim gt135 de bu ulkede guzel olan hersey yok oldugu gibi modenas ta yokluga suruklenmis malesef disbrotor yok hizir otomotiv sozde temuz ayinda yeni motorlar gelecek.dedi hallaa gelecek. Simdi saglam motor ona sozu kimse olamaz ama yedek parca sikintisi var manisada albay birdd motonel de bulursun orjinal parcalari ama bu ulkede bu motorlari getirecek yatirimci maleseff yok ..
    ahmetunuver bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)