Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Modenas GT 135 detaylı inceleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    öncelikle herkese merhaba.
    Yazdığım tüm yorumlar kendi düşüncem ve görüşlerimdir.

Yaklaşık 1 aydır yaptığım araştırmalar sonucu gerçi modenas gt 135 için pek türkçe kaynak olmasada bu motorsikleti almaya karar verdim.modenas hızır otomativ bünyesinde türkiyeye dağıtılmaya bu sene başladığı için olsa gerekki çok bayisi bulunmamakta.oturduğum şehir olan ıspartaya en yakın bayi 200 km mesafedeki antalya elmalılı ilçesindeki bayidi.oraya gitmeden önce kafamda araştırma yapsamda sayısız cevabını beklediğim sorular ve kaygılar ile geçen 200km sonunda elmalılıya vardık ve motorsikleti gördük.motorsikleti ilk gördüğümde ne yalan söliyim ben daha büyük birşey bekliyordum resimlerden gördüğüm kadarıyla bana çok ufak geldi.gerekli incelemeleri yaparken gözüme ilk çarpan plastiğindeki kalınlık sağlam olduğunun kanıtı gibiydi.koltuk ve kullanılan malzemelere bakıldığında gerçekten tatmin ediciydi ancak konuları takip edeniniz varsa birde aklımda olan honda wave 110 i yi arkadaşımın ve 800tl nin ısrarıyla :) ona bakıp daha sağlıklı bir karar vermek daha uygun olacaktı.atladık arabaya honda wave için 110km daha yol gittik.honda wave yi ilk gördüğümde büyük bir hayal kırıklığı ve içime sinmeyen bişiler hissettim.mesela plastiği o kadar inceydiki yada kullanılan malzemeler modenasın yanından bile geçmiyordu.sanki bir çin motoruna honda stikerı yapıştırılmış gibiydi.azda olsa satıcıyla konuşmak istesekte burnundan kıl aldırmaz tavırlarla 50 tl bile inmezken kredi kartına komisyondan bahsetmesiyle marka olmak galiba honda tarafından yanlış anlaşılıyor hissi uyandırdı bende.hemen geri elmalılıya dönüp çayımızı kahvemizi tekrardan içerek modenas gt 135 'i almak için gerekli prosedürü tamamlayıp bana en az 3 yıl arkadaşlık edecek motorsikletime kavuşmanın sevinciyle servisin gelmesini bekledik.servis geldi motoru çalışır vaziyete getirdiğinde ilk çalışmasında eksoz sesinin çok hoşuma gittiğini söleyebilirim.sanki 250-300cc lik motorsiklet eksozu gibiydi.

tasarım konusunda gayet başarılı ve safkan bir motorsiklet modenas gt 135

bana öyle geliyorki bu motosiklet tasarım konusunda kendi çizgisi olan bir motorsiklet

incelememize ön tekerlekten başlayalım : ön teker 17" IRC NB21 lastik 26 cm yuvarlak disk ve çift kaliperli kanpanadan oluşuyor.ön frenin performansı oldukça başarılı ve dengeli duruş sağlıyor.amortisörler bozuk yollarda konforlu bir sürüş sağlıyor

arka tekerlekte ise : 17" IRC NB21b lastik 26cm yuvarlak disk ve çift kaliperli kanpanadan oluşuyor.arka amortisörler 3 kademeli olarak ayarlanabilmekte , benimki şuan için orta kamedeme ve bozuk yollarda sarsıntıyı pek hissettirmeden yol alabiliyorsunuz.

koltuğu açtığımızda ise 4lt benzin alan depo , akü ve arka fren hidrolik deposu bizi karşılıyor.ayrıca buji ve yıldız tornavidanın olduğu malzeme kutusuda koltuğun altında.fark ettiyseniz bagaj demiyorum çünkü modenas gt 135 koltuk altına cüzdanınızda çok para varsa o bile sığmayabilir :)

direksiyonun hemen altında orta bölgede rolanti ayarı yapmak isterseniz kolay ulaşabileceğiniz karburatör ayar vidası bulunmakta

geceleri oldukça estetik gözüken göstergeler gayet okunabilir ve anlaşılır vaziyette dizilmiş.hız saatine ek olarak cup motorlarda pek rastlanmayan devir saatide konmuş.digital tarafta ise benzin göstergesi , vites göstergesi ,odo metre ve tripmetre fonksiyonlarına ek saatte düşünülmüş.

yaklaşık 5 yıldır scoter kullanan biri olarak jikle olayını unutmuştumki modenas gt 135 bana bunu tekrar hatırlattı.motor herne hava şartı olursa olsun ilk çalışmada jikle kullanmadan çalışmıyor.aslında çok güzel bişi belkide bilinçli olarak yapılmıştır bilemiyorum ama bu durumun motorun ömrünü uzatacağı aşikar.

farlar bu boyutta bir motorsiklet için gerçekten çok ama çok başarılı.özellikle ilk gece sürüşümde acaba uzundamı gidiyorum diye uzun kısa düğmesini açıp kapattım :)

evet genel olarak motorsikleti tanıttıktan sonra genel düşüncelerimi ve sürüş deneyimlerimi aktarmak istiyorum.şuan için 54km kadar kullandım henüz çok net bişiler demek için çok erken fakat şunu söliyebilirimki motor siklet hertürlü ihtiyacınıza karşılık verebilcek seviyede.
    vites geçişleri gayet yumuşak 30km de 2 ye 50 civarı 3 65-70 arası 4 attığınızda rodaj kuralı olan 5-6bin seviyesini geçmemiş oluyoruz.viteslerden geri gelirken 4 ten 3 gibi biraz motoru kastırsada genelde vites geçişleri rahat.
    evime giderken özellikle çevre yolundan gitmeyi denedim hani uzun yolda savrulma falan olurmu diye fakat öyle pek bir savrulma görmedim büyük araçlar sizi geçerken sıkıntı yok yani.son hız v.s denemeyedim şuan için.
    genel olarak motorsiklet çok kaliteli parasını fazlasıyla hak ediyor.honda wave 110 i ile kıyasladığınızda aradaki 800 tl lik fark size devir saati 20cc 1.5 beygir arka disk ve ciddi bir kaliteli malzeme ve işçilik getiriyor ki buda 800tl fazla vermeye fazlasıyla değer.

YAKIT KONUSUNU HENÜZ 54KM DE OLDUĞUM İÇİN TEST ETME ŞANSIM OLMADI

sormak istediğiniz hertürlü soruya cevap için burdayım.eksik unuttuğum yada dikkat etmediğim bir yön varsa lütfen belirtinki test edeyim veya bakayım size bildireyim.

modenas gt 135 i tüm cub motorsiklet severlere bütçeleri uygunsa , motorsiklet almaya karar verirken lütfen önce bu motosikleti inceleyip sonra almayı düşündüğünüz motosikletlere bakmanızı ve ona göre kıyaslamanızı temmeni ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Frenler için kampana demişsiniz fakat frenler disk. Yanlışlık olmuş sanırım.
    anaconda84 ve M.balibey bunu beğendiler.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    of şimdi fark ettim ama düzeltilemiyor sanırım neyse allahtan resim varda

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    doğru tespitler üstad. Cub un kralı her zaman modenastır. Klavyene sağlık.
    altayfun bunu beğendi.

KSKLİ_ÖMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan 150 discovery
    hayırlı olsun güle güle kullanın bende araştırdım bir ara ama bütçem yetmediği için pek yanaşamadım.

K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Hayırlı olsun. Wave 110 incelemesi bana faydalı oldu.1 - 2 ay içinde almayı düşünüyordum.
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

spyarts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaliper Fren sistemi desek daha iyi olur

Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Alıntı K_R_A_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Wave 110 incelemesi bana faydalı oldu.1 - 2 ay içinde almayı düşünüyordum.
    böyle bir konu açmıştım zaten bende ikisi arasında kalmıştım.umarım yardımcı olmuştur.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hayırlı olsun...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı altayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle bir konu açmıştım zaten bende ikisi arasında kalmıştım.umarım yardımcı olmuştur.
    1 litre ile 64 km gittiği söyleniyor.Peki gaz yemesi nasıl ?
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyimiş gayette güzel yani
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Alıntı K_R_A_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 litre ile 64 km gittiği söyleniyor.Peki gaz yemesi nasıl ?
    ilk kalkışta biraz yavaş gibi ama sonradan çabuk topluyor

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    hay saol ya konuyu aktif bırakalımda görelim.. Ybr yi gecermi bu

Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda antepli bir arkadaş vardı adını çıkaramadım şuan için onunki hariç(145 yaptığını iddaa ediyordu kendi ybr sinin) tüm ybr leri havada yer bu alet 140 km son hız yapıyor.ben rodajda olduğum için en fazla 70 gördüm şuan

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    kinggg mi 4 vites deyilmi..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    hayırlı uğurlu olsun modenas güzel cubtur güle güle binersin.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr bu motorun totosunu izler arkadan anca

250-MaCiT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT 135
    50 km henüz performans açısından birşey söylemek için erken sayılır..Ben 3000 i devirmiş birtanesine bindiğimde oldukça atik ve performanslı geldi,ybr ve cbf den daha iri ve güçlü motor sürüyormuş hissiyatı var..Hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler dilerim,darısı benim başıma..

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    çok güzel bir motosiklet
    Allah herkese beğendiği motosikleti almayı nasip etsin, güzel bir anlatım olmuş , Kazası belasız ve cezasız sürüşler.
    not: "çift kaliperli kanpanadan" değilde çift pistonlu kaliper olacak
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel bir motosiklet
    Allah herkese beğendiği motosikleti almayı nasip etsin, güzel bir anlatım olmuş , Kazası belasız ve cezasız sürüşler.
    not: "çift kaliperli kanpanadan" değilde çift pistonlu kaliper olacak
    aynen kardeşim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)