Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nc700x mi f800gs mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MuttFTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Herkese merhaba,

Yaklasik bir haftadir dusunuyorum fakat isin icinden cikamadim.

Yukaridaki iki motordan birini dusunuyorum. (Fiyat farkini gormezden gelin)

Nc700, hem daha yeni, hem ikinci eli, servisi ucuz, hem de yeterli gorunuyor. Fakat konfor ve hizlanma konusunda durumu belli.

F800gs ise, 2008 civari, bakimi pahali, alimi pahali fakat hizlanma ve teknoloji olarak daha basarili.

Genelde tek basima sehir disi kullanacagim fakat artcili da kullanma durumum olacak bir sure sonra.

F800gs in ikinci eline guvenemiyorum. Bir de ev degistirme durumumdan dolayi sokaga koymam gerekebilir.

Siz bu durumda ne yapardiniz? İkinci el onemli, gerektiginde satmam gerekecek cunku.

Farkli onerileri olan varsa da bekliyorum. (Katiyleyle ABSli ve uzun yola uygun)
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    f800 gs e o parayı vereceksem (2008 modelleri 40bin civarı) biraz daha ekler 1200gs e yürürüm veya aynı paraya 2006 1200 gs alırım..

nc750 de her türlü keyifle kullanılır yok uzamıyor gazı sıkınca diyorsanız versys veya vstromda tavsiye edilir..
    MuttFTS bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Olaya sadece ivmelenme olarak bakmışsınız, fakat freninden amortisörüne, parça kalitesine kadar Bmw oldukça fark atar. Birbirlerine yakın hacimde gözükseler bile F800 kıyası NC ile olmaz.

Diğer taraftan 40 bin veriyorsaniz, gidin versys 1000 alın, hız ise hız, tutuş ise tutuş, fren ise fren...
    mehmetenis, MuttFTS ve essegesse bunu beğendiler.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    alın bir versys :D

EverHarD*, zaferce ve MuttFTS bunu beğendiler.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Cevaplar icin tesekkurler

33-35 civarina baya bir f800gs var. 40a kadar gitmiyoruz.

f700gs surdum, az cok bmw nin neden para ettigini biliyorum fakat f800gs alacagima r1200gs alirim fikri herkeste oldugundan yarin bir gun satarken sikinti yasayacagimi dusunuyorum. (Sadece fikir) sahibindeni de takip ediyorum pek yaprak kipirdamiyor o bolumde.

1000lik veya 1200luk makine alacak olsam 09tracer alirim fakat 250likten gececek olan biri olarak her ne kadar surebilecegime emin olsam da, gaz acarken dusunmek veya tedirgin olmak istemiyorum. O yuzden sakin makinelere bakiyorum.

Aslinda herkesin tavsiyesi 650 verys ama abslisi az ve tipini bir turlu begenemedim eski kasasinin. Yeni kasa alacak olsam da bmw alirim.

Benim aklima gelen nc alip, yetmezse buyutmek. Siz ne dersiniz?

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    Triumph Tiger 800 lere baktınızmı veya suzuki V-Strom DL650
    MuttFTS ve Eski_kasa bunu beğendiler.
    HAYAT KIZGIN BOĞA BEN KIRMIZI PELERİN: ::

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Devir tasarruf devri. O yüzden o bütçeye sıfır nc750x çok çok rahat alınır. Hem sıfır olur, sizin olur, kafanız rahat olur. Hemde biraz yenilendi, mavi rengi geldi falan filan.

https://honda.com.tr/motosiklet/adve...dct-2015/fiyat
    mehmetenis ve MuttFTS bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    İlginç bir ikilem olmuş. Ciddi ciddi düşündüm ben böyle bir ikilemde kalırmıydım diye.

Yani motor hacminden bağımsız olarak Gs serisine bir alternatif arasam africa twine bakardım.
    Hiç olmazsa ikilemde kalınmaz. Fiyat farkını görünce anında Honda'dan çark edip F800'ü alırdım mesela.
    Ama F800'i NC ile karşılaştırınca bu sefer tersine bir fiyat farkı ortaya çıkıyor. Gs, Nc'den 3 bin Euro daha pahalı yani ne alacağımı bilemiyorsam cebime bakarım.(bu yazdıklarımın Fransa şartlarında sıfır motosikletler için olduğunu unutmadan değerlendirin)
    Yani bütçe önemli.
    Açık örnek vermem gerekirse, NC 7500€
    Ve diyelim ki benim bütçem de 7500€
    Burada yapabiliyorsam borçlanıp 11500€ olan bir Gs alabilirim.
    Yapamıyorsam gidip Nc'yi alırım. Aynı paraya 2. El Gs var diye düşünmem bile.
    NC her işi görebilecek şahane bir motosiklet.
    Zaten satış rekorları kırması da bunun bir göstergesi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Tigerin yeni kasasini alamayinca onu listemden cikardim.

Vstomlarin eski kasasina bakiyordum ama simdi biraz daha yukari fiyatlarda bulunabiliyor, onlara da bakayim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Aslinda ikilemde kalinmaz gibi gorunuyor ama ikinci el bir nc ile ikinci el bir gs in fiyat performans orani nereydeyse ayni bana gore.

Rakam olarak da, ikisi de beni yormuyor ama dedigim gibi dusundugum ve cekindigim nokta gs in ikinci el durumu. O yuzden kafamda nc var, yoksa motorlarin kaliteleri bakimindan arada kalinmaz.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Honda CrossRunner a bakabilirsiniz. 0 Fiyatı 43 bin biraz alt modelde bulursunuz herhâlde.
    MuttFTS bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Oldukça farklı tarza motorlar, F800 neredeyse kros sayılabilecek bir motor, 21 inch ön jant var, NCX700 ise daha çok touring veya enduro kategorisinde. Nc700 karşılığı BMW de belki F650 veya yeni 700 olabilir. Boy 180 den kısaysa F800 kullanımı zor olur, selesi yüksektir. Nc700 çok başarılı bulduğum bir motosikler özellikle tüketim mükemmel, tek sıkıntı küçük viteslerin biraz kısa olması bu nedenle şehir içinde vitesle biraz fazla oynamak gerekiyor.
    MuttFTS bunu beğendi.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    versys 650 'de 50 ile giderken gazı açıp tüm devirleri torkla tırmanışı frenleri ve tam ayarlı süspansiyonları güzel,

tipi bizede bozuk geliyordu gaga ekledik

MuttFTS bunu beğendi.

Yeni kasa Versys
    MuttFTS bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    f800 nc den 3 gömlek üstün her anlamda önde olan bi motor benim imkanım olsa bu gün nc yi satarım
    ve alabiliyorsam ya f800 yada tiger alırım
    ne vstorm ne versys bunlar da alt katogori kalır

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Anlayabildiğim kadarı ile naked seven bir kişisiniz.1.71 boyundayim ve Nc 750 s dct sahibiyim.Ortalama yakitim 3.5 lt. Güç ve hızlanma gayet yeterli. Bursada yaşıyorum ve %80 Şehir içi kullanımım var. Ihtiyacimi karsilayan ve fiyat performansta benim için en uygun seçim Nc S serisi idi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    ikinci el Avrupa ciddi risk... ben almazdim sahsen. Ozellikle de butce sinirliysa (nispeten yuksek dahi olsa) Ileride satmam gerekebilir demissiniz.

Istisnalar olsa da Honda ile aralarinda ciddi fark var her BMW'nin guvenilirlik acisindan. Tek ornek yazacaktim vazgectim. F800'u idareten kullanma ile yuksek fiyata tamir ettirip satma arasinda kalmisti bir arkadas. Honda da illa problem cikarir, ama basiniza gelme ihtimali BMW'ye gore coook dusuk.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    f800 ün tek handikapı 2008 olması. yok ben hallederim dersen nc ile mukayese bile olmaz... BMW bu , boru değil

Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    f800 ün tek handikapı 2008 olması. yok ben hallederim dersen nc ile mukayese bile olmaz... BMW bu , boru değil
    Yok boru hatta Borusan

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka saplantısına karşıyım ben. Model bazında düşünmek lazım. F800, belli açılardan NC700'den daha iyi bir motorsiklet olabilir, ama her BMW muadili her Honda'dan kesinlikle daha iyi değildir.

Mesela BMW kendimi bildim bileli "long distance touring" alanında Goldwing'in pazar üstünlüğünü ele geçirmeye çalışıyor. Ciddi ilerleme kaydetmiş olmalarına rağmen hala Honda domine ediyor pazarı, fiyatları hemen hemen aynı olmasına rağmen. BMW'nin yüksek performanslı 4 silindirli motoru deli gibi titremesine rağmen sport touring tarzı bir kasaya koydular. Honda'nın problemsizliğinden zaten çok uzaktalar.

Dediğim gibi F800 NC700'den daha iyi olabilir. Ama bu, BMW olduğu için değildir.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Merakımı mazur görün lütfen. Neden F700 değil de F800GS ? Özel bir nedeni var mı ? Arazi gibi mesela ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)