Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha YZF R1 veya Cbr125r

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kararsız Fişeq :D
    İlk once herkeze saygılar ve selamlar.Motora yeni başlayacak bir arkadaşım,boyum 1.80 bu iki arkadaşın arasında kaldım

İlk olarak yamaha yzf r125

Motor tipi Tek silindir, sıvı soğutmalı, 4-zamanlı, SOHC, 4-subap
    Motor hacmi 124,7cc
    Çap x Strok 52,0 mm x 58,6 mm
    Sıkıştırma oranı 11,2 : 1
    Maksimum güç 11,0 kW (15,0PS) @ 9.000 dev/dk.
    Limitli güç versiyonu kW (PS) @ dev/dk.
    Maksimum tork 12,4 Nm (1,25 kg-m) @ 8.000 dev/dk.
    Yağlama Islak karter
    Debriyaj tipi Islak, çoklu disk yay
    Yakıt sistemi Yakıt enjeksiyon
    Ateşleme sistemi TCI (dijital)
    Çalıştırma Elektrik
    Şanzıman Sıralı, 6 vites
    Son aktarım Zincirli
    Şasi
    Şasi Çelik Deltabox şasi
    Ön süspansiyon Upside-down teleskopik çatal, Ø 41 mm
    Ön teker hareketi 130 mm
    Kaster Açısı 25º
    Kaster mesafesi 89 mm
    Arka süspansiyon Salınım kolu, (mafsallı)
    Arka teker hareketi 114 mm
    Ön fren Hidrolik tek disk, Ø 292 mm
    Arka fren Hidrolik tek disk, Ø 230 mm
    Ön lastik 100/80-17 M/C
    Arka lastik 130/70-17 M/C
    Boyutlar
    Toplam uzunluk 1.955 mm
    Toplam genişlik 680 mm
    Toplam yükseklik 1.065 mm
    Sele yüksekliği 825 mm
    Tekerleklerarası mesafe 1.355 mm
    Minimum yerden yükseklik 155 mm
    Ağırlık (dolu yağ ve yakıt tankı dahil) 140 kg / ABS 142 kg
    Yakıt tankı kapasitesi 11,5 litre
    Yağ tankı kapasitesi 1,15 litre

Şuanda kaç tl oldugunu bilmiyorum aydınlatırsanız sevinirim (Nasıl bilmiyon? Daha yeni alıştım motora 2014 model için 10TL gibi birşey dediler ama 2015 modeli bulamadım.)

Şimdi sırada honda

Motor Sıvı soğutmalı, 4 zamanlı, SOHC, tek silindirli
    Motor hacmi (cc) 125
    Silindir çapı x strok (mm) 58 x 47,2
    Sıkıştırma oranı 11 : 1
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 9,8/10.000 (13,3 PS)
    Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 10,4/8.000
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 1.985 x 710 x 1.135
    Tekerlekler arası mesafe (mm) 1.310
    Yakıt kapasitesi 13 lt.
    Ağırlık 137 kg

Tekerlek (Ön) 100/80-17M/C (52P)
    Tekerlek (Arka) 130/70-17M/C (62P)

Karşılaştırmalardan pek anlamam yzf r125 2015 modelin fiyatını bilen varsa lütfen aydınlatsın teşekkürler.

Yardım ederseniz mutlu olurum eğer konu yanlış açılmışsa lütfen uyarıp kapatınız.İyi Forumlar.
    + Oo Abi Kaçlık? -125 lik +Ekipman niye takıyorsun o zaman hıaaa*** +Ulan hem motor tehlikeli diyorsunuz hemde ekipmana ne gerek var diyonuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugs buny bunu beğendi.

Motosikleti
    Bir yanlışımmı var bu motor karşılaştırmalarından pek anlamam kusuruma bakmayınız
    + Oo Abi Kaçlık? -125 lik +Ekipman niye takıyorsun o zaman hıaaa*** +Ulan hem motor tehlikeli diyorsunuz hemde ekipmana ne gerek var diyonuz

Tip olarak r125 ama diğer her açıdan cbr

Zuraka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Motorda Yeni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yanlışımmı var bu motor karşılaştırmalarından pek anlamam kusuruma bakmayınız
    başlıktaki motor ismi biraz hatalı olmuş olabilir mi ?

Motosikleti
    Alıntı cbr125ins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tip olarak r125 ama diğer her açıdan cbr
    Yorumunuz için teşekkür ederim[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

Alıntı Zuraka adlı üyeden alıntı Mesajı göster

başlıktaki motor ismi biraz hatalı olmuş olabilir mi ?
    Evet yeni gördüm herkeze özür borçluyum nasıl değiştiriliyor bir fikriniz varsa açıklayabilirmisiniz?

Motosikleti
    COMİNG SOON
    Konu başlığını Yamaha YZF R125 veya Cbr125R Olarak değiştirmelisin kardeşim..ARADA DAĞLAR VAR

EDİT// Merak etme herkes söylemek istediğini anladı zaten
    bugs buny bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı polat1480 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu başlığını Yamaha YZF R125 veya Cbr125R Olarak değiştirmelisin kardeşim..ARADA DAĞLAR VAR
    Evet nasıl değiştireceğimi bilmiyorum forumda yeniyimde açıklarmısınız lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Alıntı polat1480 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

EDİT// Merak etme herkes söylemek istediğini anladı zaten
    İnşallah anlamışlardırda cevap gelir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Yardim lazim abilerim ablalarim lutfen bildiginiz seyleri paylasirmisiniz simdiden tesekkurler

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tabi ki CBR125R, ikisine de oturunca kendisi de kararını hemen verecektir. Bir kere R125 anormal pahalı bir motor, rahatsız SS (eğik) oturuşlu. Ha bana kalırsa eğer başlangıç için alıyorsa 125 cc olduklarından ikisine de o paralar verilmez. İlla sıfır olacaksa bilindik YBR 125, CBF 150 hatta kalitesi düzgün Çin motoru veya Pulsar alsa daha iyi olur. R125 fiyatından dolayı ikince elde adamın elinde kalır.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Tabiki cbr 125. R125in tasarımı tartışmasız güzel ama arada 4bin liralık farka değecek birşey yok. Cbrı pahalıya alsanız da pahalıya satarsınız. En azından gözünüze ybr cbf pulsardan güzel gelir.

Motosikleti
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

[/COLOR]
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki cbr 125. R125in tasarımı tartışmasız güzel ama arada 4bin liralık farka değecek birşey yok. Cbrı pahalıya alsanız da pahalıya satarsınız. En azından gözünüze ybr cbf pulsardan güzel gelir.
    Yorumun için teşekkür ederim yamaha 2014 modele 10bin tk diyorlar eğer doğruysa hemen yöneleceğim bir bilginiz varmıdır acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi ki CBR125R, ikisine de oturunca kendisi de kararını hemen verecektir. Bir kere R125 anormal pahalı bir motor, rahatsız SS (eğik) oturuşlu. Ha bana kalırsa eğer başlangıç için alıyorsa 125 cc olduklarından ikisine de o paralar verilmez. İlla sıfır olacaksa bilindik YBR 125, CBF 150 hatta kalitesi düzgün Çin motoru veya Pulsar alsa daha iyi olur. R125 fiyatından dolayı ikince elde adamın elinde kalır.
    Yorumun için teşekkür ederim ben birazdaha şık gözükmek istiyorum, bu motorları 2 yıl kullanacağım için yamaha yzf r125 e yöneldim 2014 modele 10bin tl duydum biryerde doğruysa ona yöneleceğim bir fikriniz varmıdır?

Motosikleti
    Rks150/Cbr125r/Gt250r/R125
    Cbr125r tavsiye ederim, abimin nişanı dolasıyla acil satıyorum. 2015 model (5aylık) 6.500km michelin pilot lastik+ koruma takozu ilanıma buradan ulaşabilirsin ;

İlan No: 247227808
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...47227808/detay

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Oo gene heryer leş gibi troll kokmuş pff

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sonunda cbr125 r1 e de kafa tutmus,vay be dedim girdim,olmadi bu 😒

Motosikleti
    Herkezden başlık için özür dilerim başlık

Honda Cbr 125r veya Yamaha Yzf R125 olmalıydı.

Motosikleti
    Rks150/Cbr125r/Gt250r/R125

2015 model Yzf r125 13.150TL bayi çıkış fiyatı var. O parayı hakediyor mu? diye sorarsanız bence haketmiyor. Yeni başlayana yönelik olan 125cc bir motorun fahiş fiyatlara satılması saçmalıktan başka bişey değil. Yedek parça fiyatlarını söylemiyorum bile. Sıra hondaya gelirse cbr125r gerek oturuş pozisyonu, kullanış rahatlığı , yedek parça fiyatları, servis ağı ve en önemlisi canlı ikinci el piyasası ile yeni başlayana birebir.

Motosikleti
    Alıntı hcanalagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 model Yzf r125 13.150TL bayi çıkış fiyatı var. O parayı hakediyor mu? diye sorarsanız bence haketmiyor. Yeni başlayana yönelik olan 125cc bir motorun fahiş fiyatlara satılması saçmalıktan başka bişey değil. Yedek parça fiyatlarını söylemiyorum bile. Sıra hondaya gelirse cbr125r gerek oturuş pozisyonu, kullanış rahatlığı , yedek parça fiyatları, servis ağı ve en önemlisi canlı ikinci el piyasası ile yeni başlayana birebir.
    Yorumunuz icin tesekkurler ben 2 yil kullanicagim icin yzf r dusunmustum yakisikli makina ama yedek parcalari biraz zorlayacak gibi

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Simdi yanitlama zamani ozaman,yzf r125 gerek tip gerekse oturus olarak bana bi ss olarak gelmiyo,gerci 125cc de ss olmaz oda ayri konuda neyse,bizim burda var bitane r125,dayi bide egzoz takmis kask falan yok matrix gibi dolaniyo,ama makina bukadarmi ciliz olur,bukadarmi ince olur,bukadarmi itici olur,acikcasi bu iki motor arasinda kalsam direk cbr derim,hic yoktan motor r125 ten heybetli,hayirli olsun simdiden

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha'nın sanırım sırf r25'in önünü açmak için zaten pahalı olan ve tutulmayan motosikletlerine (wr 125 x ve r dahil) gereksiz zam yaptığını düşünüyorum.

O paraya ne motorlar var be, Inazumalar Klxler Cbrler seç beğen al hangisi hoşuna giderse.

Hiç trafik deneyimi yok ise 125cc iyidir, bir sezon commuter'a binmek ömürden ömür götürmez.

Motosikleti
    Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi yanitlama zamani ozaman,yzf r125 gerek tip gerekse oturus olarak bana bi ss olarak gelmiyo,gerci 125cc de ss olmaz oda ayri konuda neyse,bizim burda var bitane r125,dayi bide egzoz takmis kask falan yok matrix gibi dolaniyo,ama makina bukadarmi ciliz olur,bukadarmi ince olur,bukadarmi itici olur,acikcasi bu iki motor arasinda kalsam direk cbr derim,hic yoktan motor r125 ten heybetli,hayirli olsun simdiden
    Yorumun için teşekkürler Bir düşüneceğim şu konuyu derinden

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha'nın sanırım sırf r25'in önünü açmak için zaten pahalı olan ve tutulmayan motosikletlerine (wr 125 x ve r dahil) gereksiz zam yaptığını düşünüyorum.

O paraya ne motorlar var be, Inazumalar Klxler Cbrler seç beğen al hangisi hoşuna giderse.

Hiç trafik deneyimi yok ise 125cc iyidir, bir sezon commuter'a binmek ömürden ömür götürmez.
    Teşekkür ederim,bu konuyu düşüneceğim.Trafk deneyimim yok 2 yıl kullanıcam bu motorları(allah kısmet ederse).

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)