Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

KYMCO Agility 125 mi yoksa HONDA SCV 100 F BEAT mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ARN 125
    bişey dicem...bizim buralarda(b.köy) ne kadar honda beat görsem hepsi enkaz halinde dolaşıyor..yani sağlam çok az görüyorum...mondialden beter görünüyor valla.. ama bilmem kaç bin kilometre yapılıyor doğru...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    örnğiyle gösteriim sana hocam bak bu nm sattıgım motorum 14.750 kmde idi sattgımda yani bu resim cekildigi srada satmadan onceki son resmim resmini cektikten 20 dk sonra vedalaştık onu çok seviorum 100 cclik scooterların ıcınde bence tek sportifligiyle ve yakıt sarfiyatıyla bu arada 14.750 km ye kadar bana ne masraf açtı biliomusunuz rutin bakımlar hariç yağ değişimi vs kısa far kısa devre yaptı bi kes ampul deiştirdim bi kerede tekerlegı patladı oda normaldir başkada zırnık harcamadım beat avrupadaki adıyla lead
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    kymco burda daha avantajlı honda türkiye pazarına gercek yurt dısında satılan modellerini sokmassa kimse beate 3500 ytl veripte almaz insanlar kymco diycektir

Motosikleti
    Honda Beat KB24(Kobe bryant 24)
    Alıntı Doubt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabikide agility. yeter artık honda diye hermotora binilmez. aktiva ve beat kesinlikle güc olarak trafikte yetersiz fren olarak herşey normalken iyi ama acil durumda dursun diye bildiginiz dua ları okumaya başlarsın. ayrıca tekerlekleride pazar arabası tekeri kadar. saglamlık konusunda ikiside kafa kafaya gelir. tamam ben hız meraklısı degilim ama bizim otomobil sürücülerimiz yolu görddümü 110 n120 yaldır yaldır geliyo. bu sefer beatle kaldırıma kadar kaçman gerekiyo yoksa alırlar altlarına alim allah. agility al sonra bana dua edersin
    Lan oğlum sen ne kadar emin konuşuyon böyle.Kaldırımmış falan...La tamam honda beat performans bakımından biraz düşük olabilir ama diğer özelliklerinin hepsi gayet iyi.Bence scooterlar arsındaki en iyi motor Honda beat.Bende baya bi scootera bindim.Fakat hiçbiri Beat kadar rahat değil.Sonuçta HONDA yani.HONDA HAYAT ONDA...

Alıntı boooorky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişey dicem...bizim buralarda(b.köy) ne kadar honda beat görsem hepsi enkaz halinde dolaşıyor..yani sağlam çok az görüyorum...mondialden beter görünüyor valla.. ama bilmem kaç bin kilometre yapılıyor doğru...
    Ya kardeşim dalga mı geçiyorsun.Beat çok sağlam bi motor.Bne alanyadayım walla bi tane Hurda şeklinde Beat görmedim.Bu arada Mondialle Beat i karşılaştırıyon ya

Motosikleti
    jawa white style 350 ve kuba kb100-6 cub
    arkadasım tek kelıme agılıty baska yok kımse yanlıs anlamasın ama herkes tutturmus bı honda ya tamam hondanında guzellerı var ama yuksek modellerı ben kımco nun aktıv 110 nu alıcam dıger markanın 110 luklarını ve hondanın ınnova modelını gectım ınnova 125 lık al kimconu bas gaza

Motosikleti
    Aprillia Caponord1000
    Kymco 125 i sadece 5 km içinde test ettim , seriliği ve akselerasyonu beat 'den daha iyi. Sağlamlığını bilemiyorum ben , Honda beat ile Bodrum antalya-bodrum yolunu artçı ile toplam 150 kg ve yaklaşık 35 kg yük ile yaptık.
    düzde rahat 80-85 km hıza ulaşıyor yokuş aşşagı 95 ama tavsiye etmem
    tam depo 6 lt ile bahsettiğim yük ile 237 km yaptı ve bunu diğer ölçümlerde 3-5 km eksi artı olarak korudu.
    Gökovanın sahil şeridindeki stabilize yollrda yaklaşık 800 km kendisini xl 200 sandı 10 günde yaklaşık 3800 km yaptım bu seyehatte tek sorun yaşatmadı , o pazar arabası gibi olan lastik ( okuyunca çok güldüm çünkü doğru benzetme) virajlarda ve bozuk yolda tipinden daha başarılı başarılı.
    Eksi yanları arkadaşların bahsettiği gibi 2 kampana fren oldugundan frenej çok mükemmel degil ani hareketlerde zayıf. Artçı ile uzun yol rampalarında güç kaybediyor . Sonuçta hala o yola beat ile nasıl çıktım diye hep düşünsemde hakkını yememem lazım 1 kez bile üzmedi her marşa basışımda aklımdan 1 kez bile çalışmazssa korkusu geçmedi. İnsanlar önce kendi tecrübesine güvenir o sebeble Beat ile 10.000 km uzun yol deseler sakallarım agırır belki ama yolda bırakmayacagından eminim.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    konu hortlamış madem bizde yazalım

bende bu ikilem arasında kalmıştım

Kymco'yu marka olarak bile doğru dürüst bilmezken birkaç yorum ve Agility'nin görsel olarak Beat'ten daha iyi olması beni cezbetti

Beat'i gereksiz pahalı buluyorum,3500 ytl verilipte alınacak en sade motorlardan biri herhalde

hiç olmazsa jantları daha iyi olabilirdi,pazar arabası jantı gibi hakkaten

serilikte Agility,görsellikte Agility,konforda belki Beat

ama açıkçası Beat ile motorumu kıyaslamam pekte

Agility 2500 ytl
    Beat 3500 ytl(net rakamı bilmiyorum;aşağı yukarı böyle idi galiba)

arada ki fark bile insanı düşündürüyor,markalar ne olursa olsun

Agility ile 150'lik Çin malı motorlar arasında 500 ytl fark var,Beat ile 1000 ytl

500 ytl için Çin malı almaya hiç gerek yok,1000 ytl fark içinde daha küçük bir motor olan Beat'i de almaya gerek yok

Kymco yu bilmem ama, Beat bence konfor yönünden iyidir.Ancak sağlamlıkta Honda Activa derim,90000 kilometre yapanlar var.Activanın beat'e göre iyi yanı direksiyon altı göğüs biraz daha uzak,boyu uzun olanlara daha uygun,dizlerin değmemesi açısından,ama Beat ve Activada tork aramayın.

arkadaslar bende de 99 model bir kymco var 8 yildir hic sorunyasamadik (masallah) hatta olyı bıraz abartmısız kı ılk servıse gıtmemın uzerınden 8 sene gecmıs gecen hafta gıttım hıc parca degısmedı sıldıler supurduler canavar gıbı oldu. bıde arada akusu bıttı onuda kendım degıstırdım.
    8 yıllık terubeme dayanarak kymco dıyorum. en gzel yanı motorun cok serı olması bu benım cok hosuma gıdıyor gaza dokundugun anda ucuyorsun.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    bizde sorunsuz olarak en az 8 sene kullanırız inş.

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Bende Bir Kymco movie 125 XL kullanıcısı olarak Honda diyorum . Kymco süper makine ve onunla hiç sorun yaşamadım ama Honda dedimi on dakika düşüneceksin çünkü honda motoru üretirken diğerlerinden çok daha fazla düşünüyor honda da ki profesyonel üretim mantığı ve bilgi birikimi kymco da yok çünkü Honda BMW den sonra dünyadaki tüm motorlardan iyidir. Pazar arabasının jantını eğebilen varmı ?

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Allah ım millet ne kadar cahil yaa.....herkes performans olarak beat kotu,altı yere yakın.. beat zorladıgın zmn 100-110 kmhıza ulasabılıyor.scooterler şehır ıcı ulasım ıcın uretılmıs aletlerdır.sehır ıcınde 100 km hızı nerede yapacaksın...hem bırde soyle dusunun uzun yola gıttınız motor yolda bozuldu.hondanın servısını heryerde bulursunuz ama kymconun servısını arada bul.hersey performansla btmıyo.hem bırde motoun karızması var bence tıp olarak aglıtının elektırklı scooter bıselct ten bı farkı yok....(kımse kızmasın)...renkler ve zevklertartısılmaz....HONDA HAYAT ONDA.!
    MT ANTALYA

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Beat'a eğer nos falan takmamışsanız ortalama hızı 80 civarıdır. Yokuş aşağı dahil 100 km hızı hiç göremedim, göremezsiniz de. En konforlu kullanımı 75 Km. sürattedir. İki kişi ile şile yollarına vurursanız yokuşlarda 25 km. ye kadar düşer. (benim hanım da ufak tefektir ama)
    Sağlamlığına laf yoktur. Hiç arıza yapmadı 12000 Km de. Fren emniyeti bahsedildiği gibi çok iyi değildir. Özellikle telleri falan sürekli bakımlı tutmak lazım.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    Poturdak

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    Alıntı enolaguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Bir Kymco movie 125 XL kullanıcısı olarak Honda diyorum . Kymco süper makine ve onunla hiç sorun yaşamadım ama Honda dedimi on dakika düşüneceksin çünkü honda motoru üretirken diğerlerinden çok daha fazla düşünüyor honda da ki profesyonel üretim mantığı ve bilgi birikimi kymco da yok çünkü Honda BMW den sonra dünyadaki tüm motorlardan iyidir. Pazar arabasının jantını eğebilen varmı ?
    burda pazar arabası jantını eğebilen de var haftada 3 kere lastik patlatanda.
    100 cc beat ile 150 cc CBF arasında ne kadar fark var. o kadar param olsa ben cbf alırım
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    temin gaza gelip hızla meşaj yazmıştım, şindik düzeltiyom
    Bir üstte ki meşajımda yazan hız limitlerini lüffen 5 er Km. aşaa çekerek okuyunuz
    Şişmez, bozulmaz, hayal ettiğini vermez, verebileceği, taahhüt ettiğini aynen verir Beat iyi bir motordur, ne istediğini bilene
    Poturdak

ergunz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000RR,600F,ET4
    kymco ne ya hondayla kıyaslamak ne kadar saçma kymconun herhangi bi motoruna karşılık hondanın herhangi bir motorunu seçerim hangisinin daha hızlı olduğuna bakmam honda olup olamamasına bakarım

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    agility verdiğin paranın hakkını veriyor diye duydum Bence tipi daha güzel agilitynin tabi gücüde daha fazla.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Agilitiy kullanmadan yorumlamayın hoca, tamam honda
    the power of dreams diyo adamlar, yapıyolarda ona kimse birşey söyleyemez

Ancak agility deki serilik hondanın hic bir scooter modelinde yok, ayrıca en az honda kadar dayanıklı ve güçlü, parçaları pahalı ve suspansiyonu çok kötü sadece, aslında seriliğide biraz ondan geliyor, honda gibi yere oturmuyor makina, sinek gibisin yolda süratlisin ama iki kere dikkat etmelisin, kararsızlığa acıması yok makinanın ayrıca hondadaki aliminyum parcalar agility de genelde mika olduğu icin motosiklet daha hafif, tercih ve sürüş tarzı meselesi bu. ikiside şehir içi makinaları.
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    burdaki sezar pizzalarına agility gelmişti test amacı ile bir hafta kadar kaldı motor. pizza dağıtıcıları honda activadan daha güzel bulmuşlardı. bir hafta kaldığına üzülenler vardı
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burdaki sezar pizzalarına agility gelmişti test amacı ile bir hafta kadar kaldı motor. pizza dağıtıcıları honda activadan daha güzel bulmuşlardı. bir hafta kaldığına üzülenler vardı
    Valla hoca benim calıstıgım bi firma yeni makinalarını kymco aldı sonra yine honda aldı, buralarda ikisinide bol bol görürsün yolda, honda ve kymco cogunlukla pizzacılarda. Bendede agility var mesela. Ama sürüş tercihi meselesi işte bu birazda, sürüş tarzın, mesela cok eski bir pizza kuryesi arkadas kymcoyu bi süre kullandı sonra hondalar gelince ona döndü kymcoyu ben aldım, ben kymcoya ısındım o hondaya, sordum neden dedim, kontrolü zor güvende hissedemiyorum dedi adam, ama trafiği yemiş bi adam sen düşün, burdan da sürüş tarzına ters olduğu kanısı çıkar, ben bastan beri agility kullanıyorum belkide alıstım yada activayla kıyaslıycak kadar honda kullanmadım ondan bana güzel gelebilir, bilemiyorum ama şimdi desen pakete hangisiyle cıkarsın yine kymco derim, kısa mesafelerde saniyeler içinde 60-70 e yükselen bi mini SS yi kim istemez tamam hondayla virajda rahat yatarsın ama sürat artışların benimki gibi seri olmaz
    Comfirmation Bias

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler