Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Black Cat mi? Mondial Xtreme Max mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    DrummerBT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 - Mondial Xtreme max - Honda Crf250l
    Arkadaşlar öncelikle merhaba. Forumu uzun zamandır takip ediyorum ama daha önce konu açmak nasip olmamıştı bu ilk olacak, hatalarım olursa şimdiden kusura bakmayın...
    Bir süredir; ikinci motor olarak şehir içinde işe-okula gidebileceğim, hafta sonlarıda şehir hayatının stresini atmak için araziye çıkabileceğim az yakan bir cross motosiklet arıyordum. Sonuç olarak Kuba Black Cat ve Mondial Xtreme Max bana uygun olarak gözüküyordu ama ikiside birbirine çok benziyor.

Kriterler:
    Yedek parça çokluğu (ulaşma kolaylığı)
    Yedek parça fiyatı
    Servis Ağı
    Servis hizmeti
    Parça kalitesi/sağlamlığı
    Performans
    Yakıt
    vb... (aklınıza gelen başka şeylerde olabilir)

bu kriterler altında hangisi daha üstün gelir yorumlarınızı bekliyorum
    (kullanıcılar yorum yazarlarsa benim için çok daha değerli olur)

Kuba Black Cat:
    http://www.kubamotor.com/new5/product/cross/blackcat.html

Mondial Xtreme Max:
    http://www.mondialmotor.com.tr/model/cross/x-treme-max-535

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Birader ben X treme max kullanıyorum. Baya düş kalk filan. sol alt grenajda çatlama dışında birşey yok takır takır gidiyor. Çok saqğlam. o parçada 25tl mi ne alır takarım oldu bitti. Parçalarıda çok pahalı değil sanırım. Benzinde diare çok az değil ama iyi götürüyor yani. Ama kubayı bilemem kıyas konusunda mondial daha iyi kubadan

Motosikleti
    Peki hocam motor garanti kapsamındayken servisle bi sıkıntı yaşadın mı?
    şikayetvar.com da mondialle ilgili genel şikayet garantideyken servislerin ilgisiz olması

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Kubanın motoruna bulaşma. Tam bir hayal kırıklığı. X treme max çok daha sağlam.

Motosikleti
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kubanın motoruna bulaşma. Tam bir hayal kırıklığı. X treme max çok daha sağlam.
    Ne gibi bir hayal kırıklığı

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Beklenen performans ve sağlamlık beklentiyi karşılamadı. Kullanıcıdan aldığım bilgi bu.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Black Cat kullanıcısı olarak ben gayet memnunum. Ekürimde Xtreme var. İkimizde yardırıp gidiyoruz dağ bayır yokuş. http://www.motosiklet.net/forum/moto...t-cross-8.html
    Bu linkte benim motorun fotosu var. Performans farkı olarak kuba daha atik bir alet. Mondial ise son hızda iyi. Motorlar zaten aynı. Dişli, teker boyutu, şanzıman farkı var sadece. Çok dik yokuşu kara kedi 2. viteste zorlanmadan çıkıyor, ama sabit hızda. Mondial daha hızlı çıkıyor ama yokuş uzunsa boğulmaya başlıyor. Düz arazide mondial daha bi keyif veriyor sanki selesinden kaynaklı sanırım. Kubada 5. dakkadan sonra sele rahatsız etmeye başlıyor. Oturmak için yapılmamış. kuba ayakta kullanılmak için daha uygun, off-road tarz yani. Mondial ise oturarak kullanmaya daha müsait, sele geniş olduğundan ayağa kalkınca uzun süre kalamıyorsunuz sele geniş biraz. Mondial %50 şehir %50 arazi, Kuba %80 arazi %20 şehir desek 3 aşağı 5 yukarı tutturmuş oluruz.
    aktolga bunu beğendi.

Selamlar forumda yazilanlari okudum.black cat veya mondial almayi düşünüyorum.dun ikisinide bayide inceledim.mondialin kubadan daha ust bi motor oldugunu mondialin motor kubanin onun yaninda biraz motorcuk oldugunu düşünüyorum.fiyatlari ayni oldugu icin mondiali dusunuyorum ancak dun bayide oturunca mondial biraz yuksek geldi boyum 173. Tabi bayide cok fazla oturupda rahat olunmuyo.kuba nin ustunde motora daha hakim hissetim kendimi.ayagim kubada yere rahat basiyor mondialde tam kubadaki gibi basamiyor acaba bu onemli bi sorunmudur black catmi almaliyim.mondialin 200 cc olmasi sele genisligi icabinda uzun yoldada daha rahat kullanilabilmesi de cok cezbedici .

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

Boyu 170 civar8 mondial kullanan arkadasla rin dusunceleri benim icin onemli ayrica biraz alcaltma yapipma imkani varmi acaba mondialde arkadan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)