Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

bajaj boxer 150 vs mondial 150 mr vulture

Motovento
    REKLAM ALANI
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bir boxer kullanıcısı olarak kesinlikle bajaj'ı tavsiye ederim. Bunu mondial'i kullanıp beğenmediğim için değil, boxer'dan çok memnun olduğum için söylüyorum.

3000 liraya kadar düşerler 2015 modeli için. Gerçekten çok az yakıyor ve 150 cc bir motora göre bayağı güçlü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Ben dünya,Türkiye turu yapan bir vulture görmedim Ama Boxer ile yapanlar var,inceleyebilirsin. Beygir olarak vulture biraz fazla mı bilemiyorum ama tork konusunda Boxer'ın eline su dökemez.Ayrıca bu kadar tasarım yapmış Boxer kullanıcısı varken (bende dahil) bu motosikletin oynanmaya müsait olduğunu gösterir. Ek olarak çin malı ile hindistan malı arasında bariz farklar var. Yakıt,uzun ömürlülük,parça dayanıklılığı vs.

Peki 2014 model veya 2015 model arasında ne önerirsiniz 350 tl lik farka değermi 2015 modeli (2 side 0 km)

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Boxer'ı kastediyorsan hiç bir fark yok,hepsi aynı.Sadece ruhsatta 1 yıl kaybın olacak.Kısa sürede satmayı düşünmüyorsan 2014 almanı tavsiye ederim.Yada bulabiliyorsan 2015 ikinci el.Aradaki farkla kendine yada motora harcama yaparsın...

Arkadaşlar merhaba iki motor arasında titreşim açısından en düşük seviyede titreşimi olan hangisidir ? vulture nin tipi çok hoş ama bajaj için daha dayanıklı yorumları yapılmış artçılı ve daha çok şehir içi ve kısa turlarda kullanacak olsanız hangisini tercih ederdiniz ? şimdi boxer çok iddalı her türlü koşulda şartta yolda bırakmaz sitesinde yapılan geziler var test sürüşleri var vulture de egzoz paslanmaları kronik görülmekte sanki malzeme kalitesi olarak boxer daha iyi gibi ama 4 vites olması ve bitanecik bile disk freninin bulunmaması gösterge fakirliği beni vulture ye yöneltti ?

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı cann_er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba iki motor arasında titreşim açısından en düşük seviyede titreşimi olan hangisidir ? vulture nin tipi çok hoş ama bajaj için daha dayanıklı yorumları yapılmış artçılı ve daha çok şehir içi ve kısa turlarda kullanacak olsanız hangisini tercih ederdiniz ? şimdi boxer çok iddalı her türlü koşulda şartta yolda bırakmaz sitesinde yapılan geziler var test sürüşleri var vulture de egzoz paslanmaları kronik görülmekte sanki malzeme kalitesi olarak boxer daha iyi gibi ama 4 vites olması ve bitanecik bile disk freninin bulunmaması gösterge fakirliği beni vulture ye yöneltti ?
    arkadaşım ,ilk önce boxerın kampana fren ve 4 vites olmasını dert eden arkadaşlar bir defa bile o motoru kullanmamış hatta üstüne oturmamıştır.O torklu makineye 4 vites şanzımanın hiçbir zararı yok kaldı ki 150 lik bu fiyat aralığındaki motorlarla zaten 100 km nin üstünde tireşim her şekilde rahatsız eder.Yakıt tüketimine hiç değinmiyorum önceki mesajlarımda yazdım vulture 3.5 dan aşşağı düşmez,boxer 2.5 çok basarsan 3 olur.(ki max torku boxer 5000 devirde verirken,vulture 7500 devirde verir,zaten bu veriden vulture in daha fazla yakacağı belli).Frene gelince ,şahsen ben de önceleri kampana fren söz konusu olunca tereddütlerim vardı ama bindikten sonra sevdim bile,hiç problem etme.Süspansiyon rahatlığı ,sürüş zevki boxerda her şekilde daha iyi,nostaljik de bi havası var.Son olarak eğer ortada diğerinden yuzde 20 ucuza alacağın ve daha da önemlisi hint malı olan ve alanların tamamına yakınının olumlu görüşler bildirdiği bir motor varsa bence düşünecek fazla birşey de olmaması lazım...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bencede boxer 150,150 mr çok yakar bu arada.

Vulture nin de tipi çok hoş ama boxer alıp bi cafe racer mı yapsam eşimle kullancam artçı için titreşimi en az olan hangisidir

Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://bajaj.com.tr/upload/archive/images/2.png

http://motosiklet.96.lt/wp-content/u...-boxer-150.jpg

boxer ın tipi gıcık
    off road takıntınız yoksa motoru da aham şaham bişe değil
    100 mg prince 9.1 beygir
    150 cc boxer 12 bg biraz az sanki
    benim motora 125 cc silindir atsam kafa kafaya gelir belki de
    bir torklu deniyor

sağlamlık da hikaye olmasın sonra
    sonuçta bilyanın lastiğin motorun da bir ömrü var
    112 tl her sene vergi ver sonra da sağlam de
    o parayla hersene sıfır piston segman silindir atılır makineye
    5 bin km de bir yağ değişin diyor
    altta da 2 bin km sonunda kirlenmişse de değişin diye ibare var
    nasıl anlayacağız kirlendiğini?
    kararır zaten yağ belli bir süre sonra
    Bence her iki modelin teknik verilerini de incelemekte fayda var. Her ne kadar fiyat farkı varsa da teknik verilerle daha kolay değerlendirme yapabiliriz.
    [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)