Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200ns mi ? - SYM Wolf 250 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Pulsar'ın arka freni bana da çok iyi gelmişti Wolf'e göre, Wolf'te arka fren yok gibi, böyle düşünen tek ben değilmişim neyseki Hayırlı olsun şimdiden. Bu aradabir şey daha ekleyeyim, Pulsar'da popom bayağı acımıştı, mübarek ktm duke 200 gibi aynı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    pulsarın selesı sert yumusak degıl ama 1500 2000 km yaptıktan sonra ya sele yumusadı yada bızım netıce seleye alıstı artık sele hıc yormuyo benı...
    Evrenalpar ve tekoklava bunu beğendiler.

Tek sıkıntı sele olsun gerisi önemli değil Max 50 - 60 tl ye halledilcek bir sorun döşemecide
    agrasiwe bunu beğendi.

Föztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende üç-dört aydır bu motorları araştırıyordum. Her iki motorun da birbirlerine kıyasla artı ve eksileri var. Ancak gördüğüm kadarıyla Pulsar'ı tavsiye edenler çoğunlukta.Bence de Pulsar'ın artıları SYM ye göre daha fazla. Fiyat performans açısından da Pulsar şu anda sınıfının lideri.Benim tavsiyem de Pulsar'dan yana.
    agrasiwe bunu beğendi.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    wolf alıp pulsar kullanır gibi kullanırsan sıkıntı yaşarsın .wolf güzel makine ama hassas nispeten.yedek parça fiyat kıyaslamasına girmeye hiç gerek yok pulsarınkiler çok daha ucuz.pulsarda da sorunlar çıkmıyo mu evet muhakkak var ama alan da fena gazlıyo işin aslı...aynı fiyat olsaydı ,yedek parça fiyatları da yaklaşık olsaydı wolf alırdım ben ama fark çok...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    Pulsar piyasaya yeni giriş yaptığı için ve 25000 km yi göremediği için eksi yönlerini bilmiyoruz. Fakat bir Wolf kullanıcısı olarak malzeme kalitesinin SYM de daha iyi olduğunu söylemek isterim. Bunların arasında Did zincir, çelik fren telleri, seramik silindir vs var. Eksi yönlerine gelirsek Debriyajın sıkıntılı olduğunu söyleyen arkadaşlar hayabusada da aynı sorun olduğunu biliyorlar mı ya da bilinçsiz debriyaj kullanımından kaynaklandığını? 4 ayda 15.000 km yaptım bu motorla bütün ülkede, defalarca pulsar tokatladım yokuşta düzlükte. Kontağını çevirdiğimde bir kere tık demedi. Velhasılkelam kıyas yapacağız diye motorları yermeyelim arkadaş, motorunu itinalı kullanırsan dünyanın en iyi motoru ama dünyanın en iyi motorunu iyi kullanmazsan o dünyanın en iyi motoru değil.
    kuroscu bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 ns
    Pulsar wolf karşılaştırmasında parça ve işçilik sym, ama kullanıcı dostu pulsar, yedek parça fiyatı ve o fiyata gidişi şaşırtıcı derecede iyi pulsarın .Tokatlama konusunda pulsar sym ye gözümün önünde 2 motor fark attı, bu iş bence sürücüde bitiyo arkadaş . Youtube da video var 12 günde 5bin kmdiye adamlar gezmişler çekmişler sorun yaşamamışlar pulsar la, ben ekimden beri pulsar kullanıyorum sorun yaşamadım.Pulsar bence arkadaş

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    2. el wolf parasına sıfır km pulsar alınır artan para ilede depo fullenip fullenip gezilir.
    Kaldıki aynı para olsalardı yine pulsar derdim ben.
    computeus bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bajaj pulsarın motor kompresördeyken istop etme sorunu çözüldü mü?
    devir dalgalanma ?
    denge mili ses yapma sorunu ?
    dyavol-77 bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Bu kadar konuşmadan sonra arkadaş seçimini yapmıştır heralde
    Ben de iki motora baktığım zaman, Wolf'ü önerdiğim noktalar daha fazla, yalnız son zamlar hariç!
    Şuan 13bine dayandı fiyatı, yedek parçası da pulsar kadar uygun değil, bu konuda pulsar tercih edilebilir, bi de arka çamurluğu hoşuma gidiyo

Onun haricinde, yakıt sarfiyatı, rahatlık, tork, beygir, görüntü, gidiş her türlü Wolf.
    Kronik sorunu olmayan bir motor, sorun yaşayanların sorunlarına saygım var fakat pulsar'da abudig gubidig sorunların olduğunu görüyoruz.
    Yolda bikaç kez denk geldim hatta sağa çekip motoruna bişeyler yapanlara.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    ben pulsar almaya gittiğimde yaşanan sorunları biliyordum öyleyken o fiyatına aldanıp gittim baktım ,baktımki ne göreyim :S
    hadi onları bırakın sayfasında ne gibi sorunlar var inanılır gibi değil.o yüzden sym nin hiç değilse arkasında iyi kötü bir firma var ve onla bile kıyaslanamaz
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben pulsar almaya gittiğimde yaşanan sorunları biliyordum öyleyken o fiyatına aldanıp gittim baktım ,baktımki ne göreyim :S
    hadi onları bırakın sayfasında ne gibi sorunlar var inanılır gibi değil.o yüzden sym nin hiç değilse arkasında iyi kötü bir firma var ve onla bile kıyaslanamaz
    Aynen öyle ben de yeni farkettim, bir kaç kişinin ortak derdi var Pulsar'la ilgili, motor giderken stop ediyormuş, denge sensörüyle ilgili diyolar, böyle bişey olabilir mi, yüksek hızda oluşabilecek felaketi düşün, stop etmese iyi motor aslında deyip devam edenler firmayı sıkıştırın bence bişeyler yapın.
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şu anda sıfır Wolf yerine sıfır Inazuma almak çok daha doğru bir tercih olur. Pulsar ile SYM arasındaki kıyaslama sadece fiyat ve yedek parça maliyetleri olabilir. Fiyatları aynı olsa Pulsar'ı tercih eden çıkacağını sanmıyorum.

Hep söylerim kıyaslama yaparken önce kendinize şu soruyu sorun: Bedava verseler hangisini seçersiniz ?
    motorcu48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda sıfır Wolf yerine sıfır Inazuma almak çok daha doğru bir tercih olur. Pulsar ile SYM arasındaki kıyaslama sadece fiyat ve yedek parça maliyetleri olabilir. Fiyatları aynı olsa Pulsar'ı tercih eden çıkacağını sanmıyorum.

Hep söylerim kıyaslama yaparken önce kendinize şu soruyu sorun: Bedava verseler hangisini seçersiniz ?
    Bedava verseler Inazuma derim elbette :D
    Wolf'den çok memnunum orası ayrı, ikinci el almama rağmen ağustostan beri 14bin km yaptım, sıfır sorun.
    motorcu48 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Valla sırf yakıt tüketimi yüzünden benim de aklım arada Wolf'a kayıyor. Dün bir tane mat mavi gördüm, çok güzeldi. Şu debriyaj meselesi ve biraz da oturuş şeklinden dolayı tereddüt ediyorum. Yakıt tüketimi neredeyse CBF 150 kadar.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle ben de yeni farkettim, bir kaç kişinin ortak derdi var Pulsar'la ilgili, motor giderken stop ediyormuş, denge sensörüyle ilgili diyolar, böyle bişey olabilir mi, yüksek hızda oluşabilecek felaketi düşün, stop etmese iyi motor aslında deyip devam edenler firmayı sıkıştırın bence bişeyler yapın.
    İnsanlara yanlis/eksik bilgi vermeyin. Stop etme durumu sadece motor sogukken yokus asagi yuksek devirde kompresyondayken debriyaji sikinca oluyor.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    sizin motor kullanıpta sabit gazdada stop ediyor diyenleriniz de var .hadi diyelim sizin de değiginiz gibi olsun istemsiz bir şekilde stop eden motordan hayır mı gelir hocam .ben gidip baktığımda daha sıfır motorda devir saatı başlangıç konumunda durur pulsarda 3 de duruyor du:D heryer plastik ve sallanıyor .satıcı gelip her parçası çok ucuz diye başladı saymaya evet gerçekten çok ucuzdu o motordanda pahalı birşey bekleyemezsin zaten bu gayet normal dedim.sonra devir dalgalanması mı ! denge ses sorunu mu!arka fren tutmaması mı !istop etmesi mi ! motor yatak sarması mı ! benzin ve antıfrız suyu sızmasımı herbirşeyi duyduk ama şaşırmadık.şaşırdığım nokta ise bu fiyata diyip millet alıp 3-4 kere istop etmiş ne olmuş diye örtbas etmesi şaşırtıyor adamı
    sym wolf un yanından gecemez bence siz bunları söylemesek millete hala yalan yanlış konuşupta farklı şeyler göstereceksiniz
    abeciMotoru bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Dostum bu saydiklarinin bir cogu illaki bazi pulsarlarda gorulmustur. Ama burdan pulsar cok kotu bir motordur cikarimina ulasmaman gerekir. Sym wolf kullanipta bir suru problem yasayan arkadasim var. Ama bunlarin hepsini toplayip wolf kotu motordur denmemsi gerekir.
    mehmethn bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Pulsar 8150 tl ye alinabiliyor. Wolf 12000 den asagi degil.
    Yani wolf almak icin yarim pulsar daha vermek gerekiyor.
    bu durumda tamamen fiyata gore performans siralamasi yapilir.
    orda da pulsar ondedir bana gore.

Yok ikisini kiyasliyalim derseniz sacma olur. O sorunun cevabi hayabusa olur o zaman.

Motosikleti
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar 8150 tl ye alinabiliyor. Wolf 12000 den asagi degil.
    Yani wolf almak icin yarim pulsar daha vermek gerekiyor.
    bu durumda tamamen fiyata gore performans siralamasi yapilir.
    orda da pulsar ondedir bana gore.

Yok ikisini kiyasliyalim derseniz sacma olur. O sorunun cevabi hayabusa olur o zaman.
    Ben Wolf'ü 7Bin tl'ye aldım :D paşa paşa biniyorum. motor da stop etmiyor. Şuan yine olsa sıfır pulsar yerine direk ikinci el wolf alırım.
    Sıfır wolf alacağıma da ikinci el inazuma alırım. Bu işler böyle.
    motorcu48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)