Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

xmax 250 mi - xcity 250 mi - tricity 125 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

selam arkadaşlar alacağım motorsiklet için çok kararsız kaldım. evden işe gideceğim, 5 km lik bir mesafe. bodrumda kullanacağım. ilk önceleri vitesli suzuki inazuma falan düşünürken pratiklik açısıdan scooter almaya karar verdim. fakat 3 model için kararsız kaldım yardımcı olun lütfen.

- xmax 250: görünüşü çok şık, koltuk altı hacmi geniş. fiyatı diğerlerine göre daha yüksek. sıfır bulmak sorun, 2.el alabilirim

- xcity 250: klasik, lastik ebatları yüksek, ön cam siperlik daha iyi, ayarlanabilir. alabileceğim temiz bildiğim 2013 model var

- tricity 125: üç teker güvenliği, az yakıt harcamı, farklı tasarım, diğerlerine göre fiyat avantajı ve daha az hantal. sıfır alabilirim.

40 yaşa yaklaşıyorum. şehirler arası yolda kullanmayacağım, artçı çok nadir olacak. öyle hız falan olaylarını da geçtim. benim için en önemli kıstas denge, kaymaya karşı lastik güvenliği ve bel ağrısına sebep olmayacak konfor. bel ağrısı ve lastikler yüzünden daha önce honda beat imi 5 sene kullanıp satmıştım. önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Ömürlük bir maxi scooter isterseniz
    Ya Xmax 250 abs ya da Burgman 200 abs derim.
    Burgman da bagaj devasa.
    xcity yi gorme şansım olmadı bişey diyemem.

burgmanı düşünmüyorum, aslında tricity de elesem diyorum. yani xmax 250 mi xcity 250 mi?

speynirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow 750
    kendi fikrimi söylemem gerekirse ben tercihimi kymco xciting250 den yana kullanırdım. bana xmax dan ve xcity ten daha kibar geliyor. şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    benim keyfim x max de yerine geşmişti ve x max daha çekici, imkanın varsa hepsini ufakta olsa sur sonra karar ver.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    xmax tercih ederdim.

Çünkü xcity'e oranla daha oturaklı bir model olduğunu düşünüyorum şekil itibari ile tricity ise yeni çıktı akibeti ve bakımları konusunda ne kadar iyi bir model olacak bunu zaman gösterecek.
    (modelleri kullanmadım fakat şekli itibari ile şıklar arasında xmax 250 seçerdim)
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ibretlik kıyaslama olmuş yalnız

Hep şehirici kullancaksan xcity
    Diğer hertürlü xmax.

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ibretlik kıyaslama olmuş yalnız
    niye pek anlayamadım?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    aslında bel sorunu olmasa bunların hiçbiri, ama sağlık herşeyden önemli o sebeple xmax veya diğer markaların maxi-scooterları olabilir. Hangisinin 2.elini temiz bulabilirseniz onu alın. sym gts evo yu da listeye almakta fayda var en konforlusu olduğunu söylüyorlar. xcity 250 büyük tekerlerden dolayı oturuş pozisyonu çok dik ve bagaj küçük, diğerleri kadar da rahat olmayabilir. Piaggio xevo ve kymco xciting i de düşünebilirsiniz.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    X-City kullanıcısıyım. (2 yıldır) 2 yıl önce x-max tavsiye edilmişti. Bugün yine X-City seçerdim.
    hasbicocuk bunu beğendi.

çok sağolun arkadaşlar, xcity 250 yi de denedim xmax 250 yi de, kararımı verdim. xcity nin kullanımının daha kolay olduğunu gördüm fakat 2014 mat füme-kahverengi xmax 250 nin yakışıklılığına dayanamadım ve aldım.. yalnız ileride xmax ime daha büyük ön siper camı satın alabilirim.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    x city ile 14000km yol yaptım.Kesinlikle x city tavsiye ederim. Altı yerden baya yüksek 165mm dolayısı ile kaldırımlara çıkmak inmek çok daha kolay.Ön camı sayesinde neredeyse sıfır rüzgar.Yuksek jantları saysinde enduro tadında sürüş.Viraj kabiliyeti çok yüksek.Sele çok rahat.140km hıza sorunsuz çıkıyor.Tüketim 3.6lt. X max tan daha güclü.x max la arasında 2000tl fark var.Kesinlikle bu farkı haketmiyor.Uzun yol da yaptım çok memnun kaldım.
    hasbicocuk bunu beğendi.

Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    x city ile 14000km yol yaptım.Kesinlikle x city tavsiye ederim. Altı yerden baya yüksek 165mm dolayısı ile kaldırımlara çıkmak inmek çok daha kolay.Ön camı sayesinde neredeyse sıfır rüzgar.Yuksek jantları saysinde enduro tadında sürüş.Viraj kabiliyeti çok yüksek.Sele çok rahat.140km hıza sorunsuz çıkıyor.Tüketim 3.6lt. X max tan daha güclü.x max la arasında 2000tl fark var.Kesinlikle bu farkı haketmiyor.Uzun yol da yaptım çok memnun kaldım.
    Aynen katılıyorum yeni artcımla sanki tekmişim gibi geliyor performansı süper ....

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Bel ağrısından beat'i sattıysanız xmax'te mümkün değil rahat edemezsiniz.Amörtisör yok resmen motorda yol bozuklukları direk bele vuruyor.Bendede bel fıtığı var anında vazgeçtim denediğimde almaktan.İnsanlar nasıl öneriyor anlamadım.Oturuş pozisyonu ve amortisörlerinin aşırı sert olması sebebiyle ikisinide önermiyorum.Tricity yi denemedim bilmiyorum

Motosikleti
    sym joymax
    Yaşım 38. 2002 senesinden 2017 senesine kadar hacimli motolar kullandım. cbr600f, fz6 fazer, fz1 fazer, vfr800, zx6r kullandığım motorlardan. 2017 senesinde yurt içi turlarımı biraz daha ucuza getiriyim hatta yurt dışına uzanıp kafama göre takılayım dedim. Maxi scoter almaya karar verdim. Peki ama hangi maxi scoter tercih etmeliydim. tabiki alışkanlık çekik gözlü japon yoldaşlarımızın yaptığı yamaha xmax, honda forza ve suzuki burgman baktım. tabiki fiyatlar japon kardeşlerimizde biraz fazla. 1000 cc ikinci el motorlara yakın sıfır fiyatları var maxilerin. neyse dedim bu para çok neticede bir scoter alıyoruz kardeşim. Tabiki scoterları küçümsemek için değil bu düşüncelerim ama sonuçta bir vfr800 teknolojisi gücü virajı yok yani. neyse sonra 2017 fuarında hepsine tektek baktım. xmax hem fiyat hem konfor hemde mevcut sele altı bagajı beni tatmin etmedi. görüntü güzel ama nebilyim tama işte bu diyemedim. burgman zaten çok pahalı. güzel ama pahalı. forza 300 lük. güzel rahat konforlu ama önden tipi hoşuma gitmedi tabiki oda pahalı . xciting fuarda yoktu bayide inceledim elledim kokladım fln güzel ama yinede gönlüm fuarda gördüğüm joymaxe kaydı. neyse sıfır fiyatları 16800 e bıraktılar en son ben gittim ikinci el aldım 8000 km de temiz hatasız 11500 tl ye. iki yıldır kullanıyorum. şehir içi ve şehir dışı sürüşlerim oldu. çok keyifli bir motor. ne yalan söyliyim scoterdan bukadar keyif alacağımı tahmin edemezdim. bikere rahat konforlu. bir günde gemlik - konya arası yol yaptım. sadece benzin için durdum. en küçük bir yorgunluk yoktu. amasra - gemlik arasınıda bir günde aldım. yine çok rahattı. günlük 550- 600 km yol yaptım yani beni hiç üzmedi. Bağajı geniş çadırımı, uyku tulumumu, kamp malzemelerimi çok rahat alıyor. Soft çantalarım var. Kişisel eşyalarımı ve yiyecek içecek vs soft çantalarıma koyuyorum. birde sırt çantamı takıyorum rüzgar nedene eserse otarafa gidiyorum. yakıtı az. bir depo ile 280-300 km yapıyorum. sürüşe göre değişiyor. 11 lt depo. önceden 19 lt depo ile 200 km oldumu ışık yanardı. lastikleri küçük ve ucuz çiftini michelin citygrip 480 tl ye aldım. diğer motorlarda çifti pirelli angel 1800 tl ye almıştım. telefon sarj girişi bile var. artçılı seyahat çok rahat. eşimle hatta kızımla geziyoruz çok keyifli. gelelim digerleriyle özellikle xmax ile farka. öncelikle daha ucuz. sele daha rahat. bagajı daha geniş. hızlanma ivmelenme ve rampa performansı daha iyi. xmax belki biraz daha yakısıklıdır ama joymaxte çok güzel bence. biraz uzun oldu ama ben joymax tercih ettiğim için çok memnunum ve tavsiye ederim mutlaka bir bakın derim. sizede kolay gelsin şimdiden hayırlı olsun.
    blueway2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler